• Ново
Бързото пристигане KYORITSU 5001 система за регистрация на ток изтичане на: Longlife B Type (около. 40 дни)

Бързото пристигане KYORITSU 5001 система за регистрация на ток изтичане на: Longlife B Type (около. 40 дни)

BGN 1237.00
BGN 1302.00
-5 %
В магазина

Брой продукти


Подробности

търговска марка:
NAPUI
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Само Цифри
Номер На Модела:
5001
Обхват На Измерване:
0-999ма
подаване на напрежение:
AC170V rms, 250mV
Работна Температура:
Нормален
Размери:
111 (L) x 60 (W) x42 (D)mm

Те също купуват с този продукт

Бързото пристигане Feith FT6301A одноканальная програмируема електронна товар dc 150W / 120V/30A

BGN 905.00 952.56

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

цифров LCD волтметър USB тестер USB charger doctor voltage current meter тестер monitor power детектор отстъпка 28%

BGN 5.00 7.12

LCD voltmeter USB тестер нови USB полнач лекар напон тековната метар тестер надгледување на моќта детекторОпис : • Овој тест може да биде USB полнењето на струја, напон, испуштање капацитет, интелигентни уреди.• Тоа може да биде многу лесно да се најде дигитален апарат за полнење проблем.• Тестер три димензионални големина 60 * 28.5 * 15mm (без кабел), околу 15cm должина на линија.• На само копче на тестер се користи за да ги видите и тестирање на податоците се префрлат, тестер може да се сместат 10 групи на тест податоциСпецификации : 1...

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет 828 Промоция

BGN 12.00 13.52

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

XL-830L цифров LCD мултицет волтметър амперметър AC / DC / ω волта ток тестер спад на кораб

BGN 8.00 9.68

Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Ова се ТешкиДолжност за Општа намена Multimeter карактеристики Јасни, Лесно да се Чита LCD Дисплеј со сино Назад Светлина Заштита од Преоптоварување на сите движи Ниско ниво на Батеријата Напон Индикација Преносни & Компактен Дизајн Data Hold Функција & Диоди Тест Објект 20 Позиција Ротари Switch Отстранлив Дебели гумена обвивка ја штити Multimeter од нота & Мали Испакнатини Мерки AC & DC Напон, DC Струја, Отпорност, коишто се слушаат Континуитет, Диоди / Транзистори Верификација на ЧекањеСпецификации : DC Напон200m V / 2 V / 20 V / 200 V / 600 V ±(0.5%)AC Напон200 V / 600 V ±(1.0%)DC Струја200µA / 2m A / 20m A / 200m A / 10 A ±(1.0%)Отпорот200Ω / 2kΩ / 20kΩ / 200Ω / 2 MΩ ±(1.0%)Triode MeasurementYes (PNP / NPN Triode h FE)Диоди МерењеYesТекст Отпор1 MΩТип На Батерија9 V, 6 F22 (НЕ се вклучени)Max...

UNIT UT204 3 3/4-цифрен True RMS автоматичен обхват на цифров клещевой Метър за измерване на ac/dc 40~400A

BGN 72.78

ЕДИНИЦА UT204 3 3 / 4 Цифра True RMS Авто Спектар Дигитални Менгеме Метар за 40~400 A АС / DC Струја МерењеЗабелешка : Батеријата не е вклученаКарактеристики : Екранот Грофот : 3999Вилицата Капацитет : 28mmНа сличен легален начин RMS : √Должност Циклус : √Авто Опсег : √Диоди : √Автоматско Исклучување : √Континуитет Ѕвончето : √Data Hold : √Прилагодување : √Во Однос На Владата : √Текст Отпорност за DCV : Околу 10 MΩСпецификации : Модел : UT204AC Струја (A) : 40.00 A ±(2.5%+8) ; 400 Една ±(2.5%+5) ;Фреквенција Одговор : 5060 Hz,Заштита од Преоптоварување : 400 A DC / ACDC Струја (A) : 40.00 A ±(2%+5); 600 A ±(2%+3); Заштита од Преоптоварување : 400 A DC / ACAC Напон (V) : 4.000 V / 40.00 V / 400.0 V ±(1%+5) ; 600 V ±(1.2%+5);Заштита од Преоптоварување : 600 V DC / ACDC Напон (V) : 400 m V ±(0.8%+3);4.000 V / 40.00 V / 400.0 V±(0.8%+1);600 V ±(1%+3);Заштита од Преоптоварување : 600 V DC / ACОтпор (Ω) : 400Ω ±(1.2%+2); 4.000 KΩ / 40.00 KΩ / 400.0 KΩ ±(1%+2); 4.000 MΩ±(1.2%+2) / 40.00 MΩ ±(1.5%+2);Заштита од Преоптоварување : 600 VpФреквенција (Hz) : 10 Hz / 100 Hz / 1 k Hz / 10 k Hz / 100 k Hz / 1 MHz ±(0.1%+3); 10 MHz Референтни самоОпшти Карактеристики : Напојување : 9 V Батерија 6 F22 (Не се Вклучени)LCD Големина : 35.6 * 18mmПроизвод во Боја : Црвена и СиваПроизвод Нето Тежина : 260gПакет Големина : 24 * 9 * 6cm / 9.4 * 3.6 * 2.4 воПакет Тежина : 367g / 12.9 оз*Забрзана Испорака информации : 1...

Бързо пристигане на VICTOR 850A VC850A 3-фазно индикатор въртене тестер 200~480V Проверка Метър LED + зумер

BGN 18.00 19.20

Карактеристики : Оваа метар специјализира во фаза секвенца и фаза неуспех го испитува на три фаза едноставна наизменични тековната;Проверка на присуство на отворен фаза и фаза на секвенца со LED и ѕвончето во исто време.LED и ѕвончето укажуваат на позитивна фаза секвенца, негативни фаза секвенца и недостаток фаза.врз основа на IEC348 безбедност класа II, најдобар квалитет и ниска цена.Технички податоци : Лимит Поддршка Напон : 2000 V / минОперативен Фреквентен Опсег : 20 Hz ~ 400 HzРокот за Континуирана Употреба : 60 минути максимум во 200 V AC4 минути максимум во 480 V ACТест Води : Двојна изолацијаДолжина на тест води : прибл...

Бързото пристигане WY1971D AC цифров милливольтметр 10uV-1000V, 5 Hz-2 Mhz

BGN 562.00 591.36

Надградена верзија на WY1971,WY1971 D е паметен и дигитализирано инструмент кој е за ПРОЦЕСОРОТ контрола и реализира автополигон, Тоа може да се измери од 5 Hz да 2 MHz и напон од 10µV до 1000 V и прикажување на мултипараметар и трансформација ситуации како менито на LCD екранот.Неговата резолуција е 0,1 µV постигнување на ист вид во кина.1 Карактеристики : Напон индикација е 5цифрен(12000)на LCD екран со макс, резолуција 0.1 µV.d B индикација е 4цифрен на LCD екран со резолуција 0.01 d B.Широк Напон спектар : 10µV1000 V.Широк фреквентен одговор : 5 Hz2 MHz.Висок текст отпорност : ≥10 MΩ / 30p F.Парична казна мерка на точноста : 0.5%±5digits.Опсегот може да биде контролиран автоматски или рачно.Опција : RS232 интерфејс...

Виктор VC850 3 фаза последователност на въртене led тестер 200~480V Проверка Метър LED+зумер

BGN 21.26

Почитувани сад,Германија клиент : Според трговија прописи, ние нема да го продаде сива тело инструмент со жолта заштитна маска за сад и Германија...

Бързото пристигане WY2294 двоен AC милливольтметр 30uV-100V в 12-бандов, 5 Hz-1 Mhz

BGN 327.00 344.40

Со бучава внатре долу 5µV WY2294 Dualканал AC Voltmeter е единица стигна до напредно Ниво на ист Вид во странство, во која на напон за да се мери се внесуваат Преку два канали со коаксијален двоенпокажувачот на електрична контрола switch овозможување на лесно ракување.1...

Дигитален дисплей волтметър 1бр 22 мм светлини тестер инструменти Combo 60V AC-450V показател нов R08 Drop ship

BGN 2.43

Опис : Материјал : Електрични компоненти Боја : Зелена / Црвена / Портокал 22 MM Дигитален Дисплеј Voltmeter Светла Комбо AC 60 V450 V Индикатор Големина : 2.8*5cm / 1.10"*1.97" (D*H) Не мало пакет Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Нови постъпления AC JY-72 (KW 5A) електромера Swr Ваттметр показалеца на инструмента за диагностика на Ваттметр електрически инструмент

BGN 18.00 19.20

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи метар за мерење на dc струја, напон и ac струја, напон, фреквенција, фактор на моќност, фаза секвенца, моќност, синхрони инструкции и други неснабдување со електрична енергија мерења.Голем број на примена на поморски превозот, железничкиот транспорт, хемиската експлозија доказ, низок напон заврши сета на опрема, градежна опрема, генератори, механичка опрема и други индустрии на сите видови на ac и dc преносниот и дистрибутивниот систем, power control panel и друга електрична опрема.Работат на електричен и неелектрични количество мерење, тоа е се применуваат за состојбите на животната средина генерално се бара повеќе општи високоодделение инструмент.Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи метар за мерење на dc струја, напон и ac струја, напон, фреквенција, фактор на моќност, фаза секвенца, моќност, синхрони инструкции и други неснабдување со електрична енергија мерења.Голем број на примена на поморски превозот, железничкиот транспорт, хемиската експлозија доказ, низок напон заврши сета на опрема, градежна опрема, генератори, механичка опрема и други индустрии на сите видови на ac и dc преносниот и дистрибутивниот систем, power control panel и друга електрична опрема.Работат на електричен и неелектрични количество мерење, тоа е се применуваат за состојбите на животната средина генерално се бара повеќе општи високоодделение инструмент.Фабрика За Производство И ДебагирањеУслови за користење на услугитеИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бързото пристигане Feith FT6304A одноканальная програмируема електронна товар dc 120V/60A/300W

BGN 1658.16

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

Многофункционален цифров двоен тестер за батерии, тестер за вътрешно съпротивление 10-20 0-10А заряд и разряд на батерии 18650

BGN 111.98

Инструмент Вовед MHB20НА / H / S е компактен, dual channel може да се открие капацитетот на батеријата, испуштање време и внатрешниот отпор на батеријата тестер...