• Ново
Бързото пристигане Feith FT6301A одноканальная програмируема електронна товар dc 150W / 120V/30A

Бързото пристигане Feith FT6301A одноканальная програмируема електронна товар dc 150W / 120V/30A

BGN 905.00
BGN 952.56
-5 %
В магазина

Брой продукти


Сите Бебе add to my колекција
FT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар. Со неговата батерија внатрешен отпор тестирање, капацитетот на батеријата тест, да се симулираат краток спој функција, OCP тест разни функции автоматски се најде на критична точка, автоматски тест функција, автоматско определување на квалитетот и така натаму. Исто така се дава friendly интерфејс, опремени со RS232 комуникациски интерфејс, обезбедување на различни решенија за вашиот дизајн и тестирање.
FT6300 серија електронски оптоварување моќни карактеристики, добра стабилност и уникатен дизајн, исти Fei Sike технологија онлајн следење на софтвер, е моќта за тестирање на корисникот избор!
Fei Sike технологија FT6300 A серија на еден канал програмабилни DC електронски товар, предвидено добар човек-машина интерфејс и е опремен со RS232 интерфејс, обезбедување на различни тест решенија.
Постојан струја, константен напон, постојан отпор и постојано напојување четири видови на дадена држава мерење на владата, и може да биде динамично тестирање.
Ниско-напонски / над-струја / текот на моќ / текот температура / обратна поларитетот целосен опсег на заштита карактеристики.
Напон до 1m V, струја до 0.1 м-р резолуција, основна точност до 0.05%.
Уникатен батеријата внатрешен отпор тестирање и капацитетот на батеријата тест функција, обезбедување на краток спој симулација способности.
OCP тест за уредот под тест, со автоматско тестирање способности, поедноставување на корисникот чекори.
High-definition висока видливост вакуум флуоресцентни екранот (VFD).
Употреба на ротари кодирање прекинувачи и нумеричката тастатура со комбинација, брза и флексибилна работа.
Обезбеди флексибилни динамично тестирање, им овозможува на корисниците да далечински промена параметри онлајн поддржува повеќе предизвика извор.
Моќен секвенца функција, можете да го поставите 50 чекори секвенца, симулираат комплексно оптоварување промени.
SCPI команда поддршка, се олесни формирањето на интелигентни тест платформа и средно развој, предвидено PC софтверот.
Времето деинсталирање функција, да се постигне прецизни оптоварување време.
Поддршка брзо складирање и да се потсетиме на конфигурациски параметри што се зачувани во 8 групи на корисници.
Тоа е околу два напон далечинско чувство терминали, терминал Фронт.
Smart фан контрола, се заштеди енергија и да се намали бучавата.

Подробности

търговска марка:
Вяра
Направи си Сам пособия:
Електрически

Те също купуват с този продукт

Бързото пристигане Feith FT6304A одноканальная програмируема електронна товар dc 120V/60A/300W

BGN 1658.16

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

OOTDTY 4S 4.2 V Li-ion Balancer Board Balancing Full Charge Батерия Balance Board

BGN 2.00 2.77

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на наполнетост на литиум батерија полнење функција, направи батеријата пакет секоја серија задолжен во исто време...

Бързо пристигане на VICTOR VC8045-II Bench Top 4 1/2 True RMS DCV / ACV/DCA / ACA dktd0122 точност тенис на мултицет

BGN 110.00 115.60

ВИКТОР vc8045 Нови КЛУПАТА ВРВОТ Multimeter 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACAпревозот во СВЕТОТ виктор vc8045 Нови КЛУПАТА ТОП 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACA VC8045 4 1 / 2 Клупата тип дигитални multimeter Карактеристики : 1...

7in1 OLED многофункционален тестер за напрежение, ток, време, температура измерване на капацитет електрически волтметър амперметър син шрифт отстъпка 50%

BGN 15.00 28.77

7in1 OLED Мултифункционален Тестер на Напон тековното Време температура капацитет метар електрични voltmeter Ammeter син фонт

Многофункционален цифров двоен тестер за батерии, тестер за вътрешно съпротивление 10-20 0-10А заряд и разряд на батерии 18650

BGN 111.98

Инструмент Вовед MHB20НА / H / S е компактен, dual channel може да се открие капацитетот на батеријата, испуштање време и внатрешниот отпор на батеријата тестер...

DC 100V 10A волтметър амперметър синьо + червено led усилвател двоен цифров волтметър сензор S08 Drop ship

BGN 5.30

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно постои опасност од горење Работат на струјата : ≤20m A се Прикаже : 0.28" Два сина боја и црвена Мерен опсег : DC 0100 V 010 A Минимална резолуција (V) : 0.1 V Refresh стапка : ≥100m S / време Мерка на точноста : 1% (± 1 цифра) Минимум резолуција (A) : 0.01 На температурата на работа : 15 до 70° c Работен притисок : 80 до 106 k Pa големина на : 48×29×21 mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Мини оптична електромера TL510A TL510C оптичен кабел тестер тестер-50dBm~+26dBm FC, SC конектор ST

BGN 67.20

Вовед TL510 Optical Моќ Метар, поделени по различни моќ за откривање на range TL510 AAnd TL510 CBoth модели TL510 A : 70 ~ + 10 d Bm, што се Користи во Телекомуникациите, China Unicom , мобилните податочни комуникации и други области (стандардна превозот тип) TL510 C : 50 ~ + 26 d Bm, што се Користи во емитува на телевизијата , видео надзор и други области TL510 Mini рачни optical power meter за инсталација , работа и одржување на влакнаоптички мрежа специјално дизајниран за прецизни , издржлив, лесен , преносни тест инструмент ...

Добър 10шт 5C ти 6мм Сплит накатанный Вал единична линия на ротационен потенциометър

BGN 3.36

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer Product Име : Potentiometer;Отпор Вредност : 5 K ohm;Прилагодување Тип : Врвот на ВредностаТип на : слободен Линеарна (Тип Б);Карактеристики : Knurled Бунари;Бунари со Дијаметар : 6mm / 0.24"Вратило Должина : 8mm / 0.31";Конец Кол : 7mm / 0.28";Висината на : 9mm / 0.35"База Дијаметар : 15mm / 0.6";Материјал : Метал Електронски ДеловиТежина : 60gПакет : 10 x PotentiometerВрвот на вредноста тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба на времето.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило со поделени дизајн за притисниза knob.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

Бързото пристигане WY2294 двоен AC милливольтметр 30uV-100V в 12-бандов, 5 Hz-1 Mhz

BGN 327.00 344.40

Со бучава внатре долу 5µV WY2294 Dualканал AC Voltmeter е единица стигна до напредно Ниво на ист Вид во странство, во која на напон за да се мери се внесуваат Преку два канали со коаксијален двоенпокажувачот на електрична контрола switch овозможување на лесно ракување.1...

Измерител на мощност на трансформатора GDW401 U: 300, I: 2000-200 ма, вторична намотка: U: 300, 5 група синхронизация

BGN 1055.00 1110.40

Карактеристики : мерен опсег основно : U : 300 v, I : 2000200 ма, средно : U : 100 vУсвојување на дигитални синхрони земање технологија и microcomputer технологија, прецизни мерења на трансформатор е примарен напон, основно средно една група на напон, струја, моќност и сите параметри се вистински RMS, мерење на прецизноста на 0.5, со тестот за брзина, висока прецизност, лесен за употреба, компактен и убави чека за предност, може да се примени за да го поставите на моќ трансформатор автоматско лабораторија за тестирање или линија.Користејќи четири прозорец (16 дигитален LED дисплеј, во исто време тест (жа) на примарниот напон, неоптоварување тековната, неоптоварување на напон и неоптоварување моќ.Примарната струја опсег за автоматски да се префрла за да се осигура точноста на ниско тековни мерења.Тоа е полесно да вграден регулатор на напон, напонот на регулаторот.Брз тест (приказ).Инструментот има над напон, во текот тековната заштита функција.Може да се соодветно поставени неоптоварување тековната, на таванот и секундарниот напон на напојување и долната граница аларм вредност,Над ограничувањето, на ѕвончето алармот се случува во внатрешноста на инструмент, во исто време, соодветниот индикатор.Моќ Прилагодувања може да бидат зачувани.Тип бр.Главните технички показателиМерен опсегСе применува за производотGDW400Седум прозорец во исто време, во зависност на примарниот напон, струја, моќност, фактор на моќност;Секундарниот напон, струја, моќностСредно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 v I : 20 / 2 наЕлектрични извортрансформатор.GDW4011Четири прозорец (LED) во исто време според примарниот напон, неоптоварување тековната, неоптоварување моќ и средното неоптоварување напонДолната граница може да се постави, звук и светло за алармКабината регулатор на притисок,Средно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 vЕлектрични извортрансформатор.GDW401Седум прозорец (LED) во исто време, во зависност на примарниот напон, примарната струја, моќност и средно ликвидација напонДолната граница може да се постави на, звук и светлинаСредно мерливи поставите број : 5Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 vЕлектрични извортрансформатор.GDW401 BПет прозорец (LED), во исто време според примарниот напон, примарната струја, празни оптоварување на косата, железо загуба и средно групанапонСредно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 300 vЕлектрични извортрансформатор.

100 бр. / лот USB зарядно на ток напрежение на зареждане детектор мобилен ток хранене и волтметър амперметър напрежение 20%

BGN 567.00 692.00

USB Полнач за Тековната Напон на Полнење Детектор на Мобилен Моќ Сегашните и Voltmeter Ammeter Напон100% Сосема Нов.Големина (L x W x H) : 68mm x 23mm x 12mm (26.5" x 9" x 4.7")Мерен опсег : 520 VАктуелни : 03.3Влезен напон : 3.59 VКапацитетот на батеријата : 099999m AhРаботно време : 099 HРаботно време и енергија капацитет на меморија функција по исклучувањеБрој на модел : USBПрецизност : плус или минус 1%Пакет Содржина : Ammeter на Напонот на Полначот во USB Детектор ТестерЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

AC Analog Meter Panel 200A AMP Current Ammeters 85L1 0-200A Gauge

BGN 5.00 5.60

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Мерен Опсег : 200 A ACНа Точноста : Класа 2.5го издржат напонот : 2000 V за 1 минутаГолемина : 63 мм x 54 mm x 58 mmБоја : БелаОперативен Температура : 10 +55°Пакет Содржина : 1 x Аналогни Voltmeterdianxiaobao_3dianxiaobao_4

DPS5015 LCD волтметър 50 в 15A ток тестер за напрежение стъпка надолу програмируем модул захранване регулатор конвертор 40% off

BGN 60.00 98.08

DPS5015 LCD Voltmeter 50 V 15 A Тековната тестер на Напон Чекор надолу Програмабилни Напојување на модулот на Регулаторот Конвертор 40% попуст

PEAKMETER PM8211 Pen type Digital Multimeter with probe ACV DCV Electric Ръчен Тестер Multimeter Resistance NCV Continuity

BGN 35.00 37.09

PEAKMETER MS8211 Пенкало тип Дигитални Multimeter со сонда ACV DCV Електрични Рачен Тестер Multitester Отпор NCV КонтинуитетБатерија (Не се Вклучени поради Воздух mail правило)Ако сакате да знаете повеќе за производот, ве молиме оставете ја вашата email адреса да ни...

MHS-5200A цифров генератор на сигнали DDS двоен източник на асиметрична форма на вълната генератор на честота метър 25 Mhz

BGN 104.00 109.04

МХЗ5200 A Висока Прецизност перформанси Дигитални ДДС Dualканал Сигнал Код Generator Произволни Бранови со Фреквенција Метар 25 MHzAnswer : ___________________________ NOTE : ние сме за ЕУ и plug НИ приклучокот, ве молиме оставете порака која plug што треба, ви благодаримеДДС функција сигнал генератор од оваа серија е мултифункционални сигнал генератор со висока прецизност и високи перформанси...

498 ESD антистатични антистатична гривна измерване на китката тестер китката проверка на система за заземяване навсякъде

BGN 37.00 41.60

498 ESD АнтиСтатички, Антистатички врвка за околу Рака Мерење Рачен Тестер Проверка На Системот за Заземјување На Било која ЛокацијаМодел Бр.498Напојување9 V Сува БатеријатаLED ИндикацијаКалибрација ОтпорЅвончетоНИСКА (Црвено)РИСКЛУЧУВАЊЕДОБРА (Зелен)800 K ohm 9 M ohmНАВИСОКА (Црвено)R > 9 M ohmИСКЛУЧУВАЊЕМетод на работа : (На cordless врвка за околу рака да биде стегната на врвот на завртката), притиснете го копчето за тест инструментсо врвка за околу рака на средината на тест плоча, ако заземјување систем е нормално, зелени "ДОБРО",ако на Двете страни од "ВИСОК" светлина или "НИСКИ" светла, што укажува дека врвка за околу рака не може да се користи нормално.Проверете точка : 1...

OOTDTY 60V AC-450V показател 22 мм цифров дисплей волтметър светлини комбинираната

BGN 2.00 3.34

Материјал : Електрични компонентиБоја : Зелена / портокал / црвено (може да го изберете)22 MM Дигитален Дисплеј Voltmeter Светла Комбо AC 60 V450 V ИндикаторГолемина : 2.8*5cm / 1.10"*1.97" (D*H)Answer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

4 бр. / лот MS2138 Auto-Ranging AC DC Mini LCD портативен мултицет електронен цифров клещевой М

BGN 300.06

4 PCS / Многу MS2138 Автокои се Движат AC DC Мини LCDПреносни Multimeter Електронски Дигитални Менгеме МетарСликата покажува : Карактеристики : Голема вилица големина до 40mm / 1.6 инчен (дијаметар)4000 точки ditital LCD дисплејМерки AC / DC струја до 1000 AРабота светлосна и задната светлоснаТестови AC / DC напон, AC / DC струја, отпорност, фреквенцијаДиоди провери и тест на континуитетMAX / МИН, податоците се одржи и автоматско исклучувањеСпецификација : DC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(0,7% од rdg +1 цифра)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.0%од rdg +2 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmЗаштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC RMSAC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(1.0%од rdg +5 цифри)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.2%на rdg +5 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmФреквентен опсег : 40 Hz да 400 Hz.Заштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC ФИРМИ.DC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(3.0% од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Заштита Од Преоптоварување : 120% на опфат за 60 секунди max.AC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(2.5%од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Фреквентен опсег : 50 Hz да 60 Hz.Заштита Од Преоптоварување : 120%на опфат за 60 секунди max.ОТПОРОТОпсегРезолуцијаТочноста400ohm0.1 ohm±(1.0%од rdg +3 цифри)4kohm1ohm40kohm10ohm400kohm0.1 kohm4 Mohm1kohm40 Mohm10kohm±(2.0%од rdg +5 цифри)Заштита од преоптоварување : 250 V dc или фирми...

Нов LCD подсветката тестер за изолация професионален HD HDT20B устойчивост на изолацията тестер метър мегомметр волтметър 2500В

BGN 100.00 113.60

Професионален HD HDT20 B Изолација Отпор Тестер Метар Megohmmeter Voltmeter2500 V w / LCD заднинско ОсветлувањеКарактеристики : Висок Напон Индикација : √3 1 / 2 дигитален дисплеј, со макс...

AT520C 0.1 m~300ohm високо напрежение тестер вътрешно съпротивление на батерията с VFD дисплей 400V детектор зададено измерване на напрежение

BGN 4620.00 5132.80

Функција Висока осветленост, VFD екранот Истовремено тест и прикажување на innternal отпор и напон Нулапоставување на Функцијата : Краток спој нулта поставка функција Четири терминал тест Апликација Внатрешен отпор и напон тест на висок напон Liбатерија која во серија Вовед : AT520 C е нов дизајниран висок напон на батеријата внатрешен отпор метар, кој се изградиво ВАШИНГТОН висок напон метар...

UNIT UT805A Bench Type Digital Multimeters 199999 точки True RMS Auto Range Meters DMM Volt Amp Ohm Cap. Тестери Hz с RS232

BGN 670.38

UT805 A е a200000count авто спектар, клупатип на дигитална мултиметар со dotmatrix LCD, whichbest точноста е 0.015% Целата коло е во комбинација со двете големи scaleintegrated аналогни печатени и дигитални кола, усвоена microcomputer technologyand користи 24битен A / D конвертор како јадро...

Бързото пристигане HIOKI HIOKI 3288 True RMS ТЕХНОЛОГИЧНА ON HiTESTER 1000A AC / DC Технологична Meter

BGN 281.00 295.68

Модел 328820 : True RMS Користите 3288 за високи тековни мерки како што се ПРЕГЛЕДИ за итни случаи батерии и обука на мотори Напон, Отпор, Континуитет се провери функцијатаОсновни спецификации (Точност гарантира за 1 година, или за отворање и затворање на менгеме сензор 10.000 пати)3288328820DC Струја100.0 / 1000 A, Основна точност : ±1.5 % rdg...

ANENG An8008 TransitorTester True RMS дигитален мултицет 9999 броене осветление амперметър напрежение ω ток квадратен волтметър метър

BGN 36.00 38.40

ANENG AN8008 е свет 's прво 9999 Multieter дланкаголемина digital autoкои се движат се брои.Производот е батеријатанапојува соточно rms, LCD екранот и осветлувањето.afety Информации за Да се спречи можен електричен удар, пожар, или на лична повреда, ве молиме да ги прочитате сите безбедносни информации пред да го користите производот...

Бързото пристигане DY4100 истински Цифров тестер заземяване тестер на съпротивлението на заземяване на метър 0-2000 ома

BGN 104.00

DY4100 Дигитални Земјата Тестер на ОтпорностДигитални коло отпор тестер DY4100 е нова генерација тестер за електричар практика која беше развиена од страна на DUOYI во последниве години...