• Ново
Бързото пристигане WY2294 двоен AC милливольтметр 30uV-100V в 12-бандов, 5 Hz-1 Mhz

Бързото пристигане WY2294 двоен AC милливольтметр 30uV-100V в 12-бандов, 5 Hz-1 Mhz

BGN 327.00
BGN 344.40
-5 %
В магазина

Брой продукти


Со бучава внатре долу 5µV WY2294 Dual-канал AC Voltmeter е единица стигна до напредно Ниво на ист Вид во странство, во која на напон за да се мери се внесуваат Преку два канали со коаксијален двоен-покажувачот на електрична контрола switch овозможување на лесно ракување.
1. Спецификации
1.1 Мерење На Напон Спектар :
30µV-100 V, во 12 движи
1.2 Ниво Мерен Опсег :
-90d Bm-+42d Bm(0d B=0.775 V)
1.3 Оперативен Фреквентен Опсег :
5 Hz-1 MHz
1.4 Основни Грешки :
≤2%
1.5 Фреквенција Одговор Грешка :
≤5%
1.6 Читање Разлика Помеѓу Два Канали :
≤3%
1.7 Поделба Помеѓу Два Канали :
≥90d B
1.8 Текст Отпорност :
≥10 MΩ,≤40 PF
1.9 Големина и тежина
210×140×245(mm) 3 Kg прибл
(Спецификации кои треба да се достават до упатството се предмет на промена без претходна најава.)

Подробности

търговска марка:
YY
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Само Аналогов
Клас На Точност:
±1%FS±0,3 MB
Размери:
140*210*245 мм
Номер На Модела:
WY2294
Обхват На Измерване:
30uV-100V в 12-бандов, 5 Hz-1 Mhz
източник на захранване:
AC

Те също купуват с този продукт

OOTDTY 4S 4.2 V Li-ion Balancer Board Balancing Full Charge Батерия Balance Board

BGN 2.00 2.77

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на наполнетост на литиум батерија полнење функција, направи батеријата пакет секоја серија задолжен во исто време...

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет 828 Промоция

BGN 12.00 13.52

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

4 бр. / лот MS2138 Auto-Ranging AC DC Mini LCD портативен мултицет електронен цифров клещевой М

BGN 300.06

4 PCS / Многу MS2138 Автокои се Движат AC DC Мини LCDПреносни Multimeter Електронски Дигитални Менгеме МетарСликата покажува : Карактеристики : Голема вилица големина до 40mm / 1.6 инчен (дијаметар)4000 точки ditital LCD дисплејМерки AC / DC струја до 1000 AРабота светлосна и задната светлоснаТестови AC / DC напон, AC / DC струја, отпорност, фреквенцијаДиоди провери и тест на континуитетMAX / МИН, податоците се одржи и автоматско исклучувањеСпецификација : DC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(0,7% од rdg +1 цифра)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.0%од rdg +2 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmЗаштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC RMSAC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(1.0%од rdg +5 цифри)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.2%на rdg +5 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmФреквентен опсег : 40 Hz да 400 Hz.Заштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC ФИРМИ.DC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(3.0% од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Заштита Од Преоптоварување : 120% на опфат за 60 секунди max.AC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(2.5%од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Фреквентен опсег : 50 Hz да 60 Hz.Заштита Од Преоптоварување : 120%на опфат за 60 секунди max.ОТПОРОТОпсегРезолуцијаТочноста400ohm0.1 ohm±(1.0%од rdg +3 цифри)4kohm1ohm40kohm10ohm400kohm0.1 kohm4 Mohm1kohm40 Mohm10kohm±(2.0%од rdg +5 цифри)Заштита од преоптоварување : 250 V dc или фирми...

OOTDTY 60V AC-450V показател 22 мм цифров дисплей волтметър светлини комбинираната

BGN 2.00 3.34

Материјал : Електрични компонентиБоја : Зелена / портокал / црвено (може да го изберете)22 MM Дигитален Дисплеј Voltmeter Светла Комбо AC 60 V450 V ИндикаторГолемина : 2.8*5cm / 1.10"*1.97" (D*H)Answer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

DPS5015 LCD волтметър 50 в 15A ток тестер за напрежение стъпка надолу програмируем модул захранване регулатор конвертор 40% off

BGN 60.00 98.08

DPS5015 LCD Voltmeter 50 V 15 A Тековната тестер на Напон Чекор надолу Програмабилни Напојување на модулот на Регулаторот Конвертор 40% попуст

PEAKMETER PM8211 Pen type Digital Multimeter with probe ACV DCV Electric Ръчен Тестер Multimeter Resistance NCV Continuity

BGN 35.00 37.09

PEAKMETER MS8211 Пенкало тип Дигитални Multimeter со сонда ACV DCV Електрични Рачен Тестер Multitester Отпор NCV КонтинуитетБатерија (Не се Вклучени поради Воздух mail правило)Ако сакате да знаете повеќе за производот, ве молиме оставете ја вашата email адреса да ни...

PR10-F UK 13A power Measuring socekt / kwh meter / 0.1~3250 W / ваттметр / записващо устройство на мощност / автоматично записване на исторически данни

BGN 72.00 80.00

Овој модел е PR10F UK13 A .Product OverviewPR10 Моќ Рекордер е прикажана од страна на 2,4 инчен TFT колор LCD, и тоа може да мерење на разни електрични опрема е моќ, фактор на моќност, напон, струја, фреквенција, акумулирана потрошувачка на електрична енергија, електрична енергија акумулирана сметка, акумулирана електрична енергија време, еден шут на електрична енергија потрошувачка, еден истрел електрична енергија сметка и еден истрел електрична енергија време...

Преносим детектор за ядрена радиация SW83 с аларма аларма

BGN 631.00 700.80

SW83 Преносни Нуклеарно Зрачење со аларм ДетекторВовед : Highspeed вградени микропроцесори уред како на податоци единица за обработка, голем екран dot matrix LCD дисплеј, јасно читање, лесно за ракување...

100 бр. / лот USB зарядно на ток напрежение на зареждане детектор мобилен ток хранене и волтметър амперметър напрежение 20%

BGN 567.00 692.00

USB Полнач за Тековната Напон на Полнење Детектор на Мобилен Моќ Сегашните и Voltmeter Ammeter Напон100% Сосема Нов.Големина (L x W x H) : 68mm x 23mm x 12mm (26.5" x 9" x 4.7")Мерен опсег : 520 VАктуелни : 03.3Влезен напон : 3.59 VКапацитетот на батеријата : 099999m AhРаботно време : 099 HРаботно време и енергија капацитет на меморија функција по исклучувањеБрој на модел : USBПрецизност : плус или минус 1%Пакет Содржина : Ammeter на Напонот на Полначот во USB Детектор ТестерЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Цифров волтметър амперметър ohmmeter мултицет Волта AC DC тестер клещи Цифров измерител на тест тел

BGN 14.00 14.69

Дигитални Voltmeter Ammeter Ohmmeter Multimeter Volt AC DC Тестер Менгеме МетарКарактеристики : 1 Оваа multimeter DT266 е главно за мерење на DC и AC напон, АС струја, отпор и диоди, со континуитет на ѕвончето, податоците се одржи и изолација тест функција.2...

1 компл. многофункционален дигитален мултицет сонда тест тел / Алигатор клип на тестов комплект S08 Drop ship

BGN 5.00 6.43

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Количина : 1set (16pc) Боја : Црна / Црвена / Сребрена Материјал : Силикон / метал Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 90cm / 35" 1...

Бързото пристигане Feith FT6304A одноканальная програмируема електронна товар dc 120V/60A/300W

BGN 1658.16

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

Бързото пристигане Feith FT6302A одноканальная програмируема електронна товар dc 300W / 120V/30A

BGN 1117.00 1176.00

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

Бързото пристигане HIOKI HIOKI 3288 True RMS ТЕХНОЛОГИЧНА ON HiTESTER 1000A AC / DC Технологична Meter

BGN 281.00 295.68

Модел 328820 : True RMS Користите 3288 за високи тековни мерки како што се ПРЕГЛЕДИ за итни случаи батерии и обука на мотори Напон, Отпор, Континуитет се провери функцијатаОсновни спецификации (Точност гарантира за 1 година, или за отворање и затворање на менгеме сензор 10.000 пати)3288328820DC Струја100.0 / 1000 A, Основна точност : ±1.5 % rdg...

AT520C 0.1 m~300ohm високо напрежение тестер вътрешно съпротивление на батерията с VFD дисплей 400V детектор зададено измерване на напрежение

BGN 4620.00 5132.80

Функција Висока осветленост, VFD екранот Истовремено тест и прикажување на innternal отпор и напон Нулапоставување на Функцијата : Краток спој нулта поставка функција Четири терминал тест Апликација Внатрешен отпор и напон тест на висок напон Liбатерија која во серија Вовед : AT520 C е нов дизајниран висок напон на батеријата внатрешен отпор метар, кој се изградиво ВАШИНГТОН висок напон метар...

DC Analog Meter Panel 300A AMP Current Ammeters 85C1 0-300A сензор

BGN 4.96

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Мерен Опсег за : DC 0300 AНа Точноста : Класа 2.5го издржат напонот : 2000 V за 1 минутаГолемина : 63 мм x 54 mm x 58 mmБоја : БелаОперативен Температура : 10 +55°Пакет Содржина : 1 x Аналогни Voltmeterdianxiaobao_3dianxiaobao_4