• Ново
Бързото пристигане Feith FT6304A одноканальная програмируема електронна товар dc 120V/60A/300W

Бързото пристигане Feith FT6304A одноканальная програмируема електронна товар dc 120V/60A/300W

BGN 1658.16
В магазина

Брой продукти


Сите Бебе add to my колекција
FT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар. Со неговата батерија внатрешен отпор тестирање, капацитетот на батеријата тест, да се симулираат краток спој функција, OCP тест разни функции автоматски се најде на критична точка, автоматски тест функција, автоматско определување на квалитетот и така натаму. Исто така се дава friendly интерфејс, опремени со RS232 комуникациски интерфејс, обезбедување на различни решенија за вашиот дизајн и тестирање.
FT6300 серија електронски оптоварување моќни карактеристики, добра стабилност и уникатен дизајн, исти Fei Sike технологија онлајн следење на софтвер, е моќта за тестирање на корисникот избор!
Fei Sike технологија FT6300 A серија на еден канал програмабилни DC електронски товар, предвидено добар човек-машина интерфејс и е опремен со RS232 интерфејс, обезбедување на различни тест решенија.
Постојан струја, константен напон, постојан отпор и постојано напојување четири видови на дадена држава мерење на владата, и може да биде динамично тестирање.
Ниско-напонски / над-струја / текот на моќ / текот температура / обратна поларитетот целосен опсег на заштита карактеристики.
Напон до 1m V, струја до 0.1 м-р резолуција, основна точност до 0.05%.
Уникатен батеријата внатрешен отпор тестирање и капацитетот на батеријата тест функција, обезбедување на краток спој симулација способности.
OCP тест за уредот под тест, со автоматско тестирање способности, поедноставување на корисникот чекори.
High-definition висока видливост вакуум флуоресцентни екранот (VFD).
Употреба на ротари кодирање прекинувачи и нумеричката тастатура со комбинација, брза и флексибилна работа.
Обезбеди флексибилни динамично тестирање, им овозможува на корисниците да далечински промена параметри онлајн поддржува повеќе предизвика извор.
Моќен секвенца функција, можете да го поставите 50 чекори секвенца, симулираат комплексно оптоварување промени.
SCPI команда поддршка, се олесни формирањето на интелигентни тест платформа и средно развој, предвидено PC софтверот.
Времето деинсталирање функција, да се постигне прецизни оптоварување време.
Поддршка брзо складирање и да се потсетиме на конфигурациски параметри што се зачувани во 8 групи на корисници.
Тоа е околу два напон далечинско чувство терминали, терминал Фронт.
Smart фан контрола, се заштеди енергија и да се намали бучавата.

Подробности

търговска марка:
Вяра
Направи си Сам пособия:
Електрически

Те също купуват с този продукт

Бързото пристигане DY4100 истински Цифров тестер заземяване тестер на съпротивлението на заземяване на метър 0-2000 ома

BGN 104.00

DY4100 Дигитални Земјата Тестер на ОтпорностДигитални коло отпор тестер DY4100 е нова генерација тестер за електричар практика која беше развиена од страна на DUOYI во последниве години...

Бързото пристигане HIOKI HIOKI 3288 True RMS ТЕХНОЛОГИЧНА ON HiTESTER 1000A AC / DC Технологична Meter

BGN 281.00 295.68

Модел 328820 : True RMS Користите 3288 за високи тековни мерки како што се ПРЕГЛЕДИ за итни случаи батерии и обука на мотори Напон, Отпор, Континуитет се провери функцијатаОсновни спецификации (Точност гарантира за 1 година, или за отворање и затворање на менгеме сензор 10.000 пати)3288328820DC Струја100.0 / 1000 A, Основна точност : ±1.5 % rdg...

DPS5015 LCD волтметър 50 в 15A ток тестер за напрежение стъпка надолу програмируем модул захранване регулатор конвертор 40% off

BGN 60.00 98.08

DPS5015 LCD Voltmeter 50 V 15 A Тековната тестер на Напон Чекор надолу Програмабилни Напојување на модулот на Регулаторот Конвертор 40% попуст

Преносим детектор за ядрена радиация SW83 с аларма аларма

BGN 631.00 700.80

SW83 Преносни Нуклеарно Зрачење со аларм ДетекторВовед : Highspeed вградени микропроцесори уред како на податоци единица за обработка, голем екран dot matrix LCD дисплеј, јасно читање, лесно за ракување...

AC Analog Meter Panel 200A AMP Current Ammeters 85L1 0-200A Gauge

BGN 5.00 5.60

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Мерен Опсег : 200 A ACНа Точноста : Класа 2.5го издржат напонот : 2000 V за 1 минутаГолемина : 63 мм x 54 mm x 58 mmБоја : БелаОперативен Температура : 10 +55°Пакет Содржина : 1 x Аналогни Voltmeterdianxiaobao_3dianxiaobao_4

1 компл. многофункционален дигитален мултицет сонда тест тел / Алигатор клип на тестов комплект S08 Drop ship

BGN 5.00 6.43

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Количина : 1set (16pc) Боја : Црна / Црвена / Сребрена Материјал : Силикон / метал Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 90cm / 35" 1...

MHS-5200A цифров генератор на сигнали DDS двоен източник на асиметрична форма на вълната генератор на честота метър 25 Mhz

BGN 104.00 109.04

МХЗ5200 A Висока Прецизност перформанси Дигитални ДДС Dualканал Сигнал Код Generator Произволни Бранови со Фреквенција Метар 25 MHzAnswer : ___________________________ NOTE : ние сме за ЕУ и plug НИ приклучокот, ве молиме оставете порака која plug што треба, ви благодаримеДДС функција сигнал генератор од оваа серија е мултифункционални сигнал генератор со висока прецизност и високи перформанси...

PEAKMETER PM8211 Pen type Digital Multimeter with probe ACV DCV Electric Ръчен Тестер Multimeter Resistance NCV Continuity

BGN 35.00 37.09

PEAKMETER MS8211 Пенкало тип Дигитални Multimeter со сонда ACV DCV Електрични Рачен Тестер Multitester Отпор NCV КонтинуитетБатерија (Не се Вклучени поради Воздух mail правило)Ако сакате да знаете повеќе за производот, ве молиме оставете ја вашата email адреса да ни...

Добър 10шт 5C ти 6мм Сплит накатанный Вал единична линия на ротационен потенциометър

BGN 3.36

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer Product Име : Potentiometer;Отпор Вредност : 5 K ohm;Прилагодување Тип : Врвот на ВредностаТип на : слободен Линеарна (Тип Б);Карактеристики : Knurled Бунари;Бунари со Дијаметар : 6mm / 0.24"Вратило Должина : 8mm / 0.31";Конец Кол : 7mm / 0.28";Висината на : 9mm / 0.35"База Дијаметар : 15mm / 0.6";Материјал : Метал Електронски ДеловиТежина : 60gПакет : 10 x PotentiometerВрвот на вредноста тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба на времето.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило со поделени дизајн за притисниза knob.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

OOTDTY 4S 4.2 V Li-ion Balancer Board Balancing Full Charge Батерия Balance Board

BGN 2.00 2.77

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на наполнетост на литиум батерија полнење функција, направи батеријата пакет секоја серија задолжен во исто време...

Мини оптична електромера TL510A TL510C оптичен кабел тестер тестер-50dBm~+26dBm FC, SC конектор ST

BGN 67.20

Вовед TL510 Optical Моќ Метар, поделени по различни моќ за откривање на range TL510 AAnd TL510 CBoth модели TL510 A : 70 ~ + 10 d Bm, што се Користи во Телекомуникациите, China Unicom , мобилните податочни комуникации и други области (стандардна превозот тип) TL510 C : 50 ~ + 26 d Bm, што се Користи во емитува на телевизијата , видео надзор и други области TL510 Mini рачни optical power meter за инсталација , работа и одржување на влакнаоптички мрежа специјално дизајниран за прецизни , издржлив, лесен , преносни тест инструмент ...

OOTDTY 60V AC-450V показател 22 мм цифров дисплей волтметър светлини комбинираната

BGN 2.00 3.34

Материјал : Електрични компонентиБоја : Зелена / портокал / црвено (може да го изберете)22 MM Дигитален Дисплеј Voltmeter Светла Комбо AC 60 V450 V ИндикаторГолемина : 2.8*5cm / 1.10"*1.97" (D*H)Answer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

4 бр. / лот MS2138 Auto-Ranging AC DC Mini LCD портативен мултицет електронен цифров клещевой М

BGN 300.06

4 PCS / Многу MS2138 Автокои се Движат AC DC Мини LCDПреносни Multimeter Електронски Дигитални Менгеме МетарСликата покажува : Карактеристики : Голема вилица големина до 40mm / 1.6 инчен (дијаметар)4000 точки ditital LCD дисплејМерки AC / DC струја до 1000 AРабота светлосна и задната светлоснаТестови AC / DC напон, AC / DC струја, отпорност, фреквенцијаДиоди провери и тест на континуитетMAX / МИН, податоците се одржи и автоматско исклучувањеСпецификација : DC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(0,7% од rdg +1 цифра)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.0%од rdg +2 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmЗаштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC RMSAC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(1.0%од rdg +5 цифри)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.2%на rdg +5 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmФреквентен опсег : 40 Hz да 400 Hz.Заштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC ФИРМИ.DC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(3.0% од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Заштита Од Преоптоварување : 120% на опфат за 60 секунди max.AC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(2.5%од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Фреквентен опсег : 50 Hz да 60 Hz.Заштита Од Преоптоварување : 120%на опфат за 60 секунди max.ОТПОРОТОпсегРезолуцијаТочноста400ohm0.1 ohm±(1.0%од rdg +3 цифри)4kohm1ohm40kohm10ohm400kohm0.1 kohm4 Mohm1kohm40 Mohm10kohm±(2.0%од rdg +5 цифри)Заштита од преоптоварување : 250 V dc или фирми...

Бързото пристигане Feith FT6302A одноканальная програмируема електронна товар dc 300W / 120V/30A

BGN 1117.00 1176.00

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

Бързото пристигане HIOKI CM4371 AC и DC скоба метър прахоустойчив и водоустойчив измерение високо налягане

BGN 640.08

Тоа важи за секоја употреба на средина на солиден AC / DC 2000 A менгеме метар• * * Во прилог на струја, но исто така и за мерење напон, отпор, фреквенција, моќност и други мерења тест• симултан приказ inrush струја (INRUSH) на ФИРМИ и на врв на бранови• подобрување на вилицата (тековната сензор дел) цврстина, може да биде побезбедна, долгорочна употреба• 25 ° ~ 65 °, широк опсег на температурата• IP54 прашина и отпорност на вода, прашина или вода добива дури и може да обезбеди мерење функции※ вилица (сензорот) е IP50• спречување на мерење грешки, автоматски се одредат моменталните / AC и DC• Кога внесувате преку црвено осветлување и звучен сигнал ќе ве предупреди опасни• Максимален DC напон може да се мери 1700 V DC струја : 20.00 A / 600.0 А, основна точност : ± 1.3% rdg ± 8 dgt.AC струја : 20.00 A / 600.0 A, (10 Hz ~ 1 k Hz, точно RMS rectifier)Основна точност : ± 1.3% rdg ± 3 dgt.DC напон : 600.0 m V ~ 1500 V, 5 се движи, основна точност : ± 0.5% rdg ± 3 dgt.AC напон : 6.000 V ~ 1000 V, 4брзина спектар, (15 Hz ~ 1 k Hz, точно RMS rectifier)Основна точност : ± 0.9% rdg ± 3 dgt.AC + DC струја : 20.00 A / 600.0 A, (10 Hz ~ 1 k Hz, точно RMS rectifier)Основна точност : ...

SW83B преносим детектор за ядрена радиация цена

BGN 1158.00 1286.40

SW83 B Преносни Нуклеарно Зрачење Детектор ЦенаУсвојување на висока брзина на вградени микроконтролерски процесор како и обработка на податоци единица, матрица голем екран LCD екран со течни кристали, читање на јасни, лесно да се работи...

498 ESD антистатични антистатична гривна измерване на китката тестер китката проверка на система за заземяване навсякъде

BGN 37.00 41.60

498 ESD АнтиСтатички, Антистатички врвка за околу Рака Мерење Рачен Тестер Проверка На Системот за Заземјување На Било која ЛокацијаМодел Бр.498Напојување9 V Сува БатеријатаLED ИндикацијаКалибрација ОтпорЅвончетоНИСКА (Црвено)РИСКЛУЧУВАЊЕДОБРА (Зелен)800 K ohm 9 M ohmНАВИСОКА (Црвено)R > 9 M ohmИСКЛУЧУВАЊЕМетод на работа : (На cordless врвка за околу рака да биде стегната на врвот на завртката), притиснете го копчето за тест инструментсо врвка за околу рака на средината на тест плоча, ако заземјување систем е нормално, зелени "ДОБРО",ако на Двете страни од "ВИСОК" светлина или "НИСКИ" светла, што укажува дека врвка за околу рака не може да се користи нормално.Проверете точка : 1...

Многофункционален цифров двоен тестер за батерии, тестер за вътрешно съпротивление 10-20 0-10А заряд и разряд на батерии 18650

BGN 111.98

Инструмент Вовед MHB20НА / H / S е компактен, dual channel може да се открие капацитетот на батеријата, испуштање време и внатрешниот отпор на батеријата тестер...

1 бр. нов цифров мултицет волтметър амперметър ohmmeter Волта AC DC тестер метър за електрически тест инструмент за диагностика VEK97 T30

BGN 10.00 15.49

1 КОМПЈУТЕР Нови Дигитални Multimeter Voltmeter Ammeter Ohmmeter Volt AC DC Тестер Метар За Електрични Инструменти Тест алаткиОпис Оваа преносни Дигитални Multimeter е практична алатка за electricians, хобисти, и општата домашна употреба...