• Ново
Измерител на мощност на трансформатора GDW401 U: 300, I: 2000-200 ма, вторична намотка: U: 300, 5 група синхронизация

Измерител на мощност на трансформатора GDW401 U: 300, I: 2000-200 ма, вторична намотка: U: 300, 5 група синхронизация

BGN 1055.00
BGN 1110.40
-5 %
В магазина

Брой продукти


Карактеристики :
мерен опсег основно : U : 300 v, I : 2000-200 ма, средно : U : 100 v
Усвојување на дигитални синхрони земање технологија и microcomputer технологија, прецизни мерења на трансформатор е примарен напон, основно средно една група на напон, струја, моќност и сите параметри се вистински RMS, мерење на прецизноста на 0.5, со тестот за брзина, висока прецизност, лесен за употреба, компактен и убави чека за предност, може да се примени за да го поставите на моќ трансформатор автоматско лабораторија за тестирање или линија.
Користејќи четири прозорец (16 дигитален LED дисплеј, во исто време тест (жа) на примарниот напон, не-оптоварување тековната, не-оптоварување на напон и не-оптоварување моќ.
Примарната струја опсег за автоматски да се префрла за да се осигура точноста на ниско тековни мерења.
Тоа е полесно да вграден регулатор на напон, напонот на регулаторот.
Брз тест (приказ).
Инструментот има над напон, во текот тековната заштита функција.
Може да се соодветно поставени не-оптоварување тековната, на таванот и секундарниот напон на напојување и долната граница аларм вредност,
Над ограничувањето, на ѕвончето алармот се случува во внатрешноста на инструмент, во исто време, соодветниот индикатор.
Моќ Прилагодувања може да бидат зачувани.
Тип бр.
Главните технички показатели
Мерен опсег
Се применува за производот
GDW400
Седум прозорец во исто време, во зависност на примарниот напон, струја, моќност, фактор на моќност;Секундарниот напон, струја, моќност
Средно мерливи поставите број : 1
Помлад : U : 300 v
Јас : 2000/200m A
Subprime : U : 100 v I : 20/2 на
Електрични извор
трансформатор.
GDW4011
Четири прозорец (LED) во исто време според примарниот напон, не-оптоварување тековната, не-оптоварување моќ и средното не-оптоварување напон
Долната граница може да се постави, звук и светло за аларм
Кабината регулатор на притисок,
Средно мерливи поставите број : 1
Помлад : U : 300 v
Јас : 2000/200m A
Subprime : U : 100 v
Електрични извор
трансформатор.
GDW401
Седум прозорец (LED) во исто време, во зависност на примарниот напон, примарната струја, моќност и средно ликвидација напон
Долната граница може да се постави на, звук и светлина
Средно мерливи поставите број : 5
Помлад : U : 300 v
Јас : 2000/200m A
Subprime : U : 100 v
Електрични извор
трансформатор.
GDW401 B
Пет прозорец (LED), во исто време според примарниот напон, примарната струја, празни оптоварување на косата, железо загуба и средно група
напон
Средно мерливи поставите број : 1
Помлад : U : 300 v
Јас : 2000/200m A
Subprime : U : 300 v
Електрични извор
трансформатор.

Подробности

Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
GDW401
търговска марка:
J

Те също купуват с този продукт

Сензор амперметри 85L1 0-100V Волта на метър панел 100V метър AC Сетноой-аналози 0-100V

BGN 5.00 5.60

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Мерен Опсег : AC 100 VНа Точноста : Класа 2.5го издржат напонот : 2000 V за 1 минутаГолемина : 63 мм x 54 mm x 58 mmБоја : БелаОперативен Температура : 10 +55°Пакет Содржина : 1 x Аналогни Voltmeterdianxiaobao_3dianxiaobao_4

UNIT UT805A Bench Type Digital Multimeters 199999 точки True RMS Auto Range Meters DMM Volt Amp Ohm Cap. Тестери Hz с RS232

BGN 670.38

UT805 A е a200000count авто спектар, клупатип на дигитална мултиметар со dotmatrix LCD, whichbest точноста е 0.015% Целата коло е во комбинација со двете големи scaleintegrated аналогни печатени и дигитални кола, усвоена microcomputer technologyand користи 24битен A / D конвертор како јадро...

Бързото пристигане HIOKI CM4371 AC и DC скоба метър прахоустойчив и водоустойчив измерение високо налягане

BGN 640.08

Тоа важи за секоја употреба на средина на солиден AC / DC 2000 A менгеме метар• * * Во прилог на струја, но исто така и за мерење напон, отпор, фреквенција, моќност и други мерења тест• симултан приказ inrush струја (INRUSH) на ФИРМИ и на врв на бранови• подобрување на вилицата (тековната сензор дел) цврстина, може да биде побезбедна, долгорочна употреба• 25 ° ~ 65 °, широк опсег на температурата• IP54 прашина и отпорност на вода, прашина или вода добива дури и може да обезбеди мерење функции※ вилица (сензорот) е IP50• спречување на мерење грешки, автоматски се одредат моменталните / AC и DC• Кога внесувате преку црвено осветлување и звучен сигнал ќе ве предупреди опасни• Максимален DC напон може да се мери 1700 V DC струја : 20.00 A / 600.0 А, основна точност : ± 1.3% rdg ± 8 dgt.AC струја : 20.00 A / 600.0 A, (10 Hz ~ 1 k Hz, точно RMS rectifier)Основна точност : ± 1.3% rdg ± 3 dgt.DC напон : 600.0 m V ~ 1500 V, 5 се движи, основна точност : ± 0.5% rdg ± 3 dgt.AC напон : 6.000 V ~ 1000 V, 4брзина спектар, (15 Hz ~ 1 k Hz, точно RMS rectifier)Основна точност : ± 0.9% rdg ± 3 dgt.AC + DC струја : 20.00 A / 600.0 A, (10 Hz ~ 1 k Hz, точно RMS rectifier)Основна точност : ...

1 бр универсален цифров мултицет волтметър амперметър ohmmeter Волта AC DC тестер съпротива метър със силиконова капачка VEK97 T30

BGN 10.00 15.46

АКО сакате да се избере поинаква верзија на Multimeter , ве молиме да се чувствуваат слободни да ја проверите на нашата следниве објекти.Опис Оваа преносни Дигитални Multimeter е практична алатка за electricians, хобисти, и општата домашна употреба...

7in1 OLED многофункционален тестер за напрежение, ток, време, температура измерване на капацитет електрически волтметър амперметър син шрифт отстъпка 50%

BGN 15.00 28.77

7in1 OLED Мултифункционален Тестер на Напон тековното Време температура капацитет метар електрични voltmeter Ammeter син фонт

1 бр. нов цифров мултицет волтметър амперметър ohmmeter Волта AC DC тестер метър за електрически тест инструмент за диагностика VEK97 T30

BGN 10.00 15.49

1 КОМПЈУТЕР Нови Дигитални Multimeter Voltmeter Ammeter Ohmmeter Volt AC DC Тестер Метар За Електрични Инструменти Тест алаткиОпис Оваа преносни Дигитални Multimeter е практична алатка за electricians, хобисти, и општата домашна употреба...

Бързо пристигане на цифров клещевой м VC6016A+ (AC 600A) скоба мултицет клещевой м

BGN 61.00 63.84

Производ модел : ВИКТОР 6016 A+ Режим на работа : Автоматско Спектар име на Производ : Табела ВИКТОР 6016 A+ стегач (AC 600 A) Дисплеј број : 3 1 / 2 Производ класификација : * Менгеме multimeter Волумен големина : Рачен Цена ЈЕНИ Две сто и дванаесет Посебна функција : Детален вовед : карактеристично1, ВИКТОР 6016 A+ 35mm отвори вилица;2, пренослив дизајн, една рака функционирање, лесен за употреба;3, форцепс главата со двојна изолација за заштита, зајакнување на анти мешање;4, неконтактирајте со мерни, подобрување на мерка на безбедност;5, строги и разумни структура дизајн.основна функцијаОпсег.Основна точностDC напон200m V / 2 V / 20 V / 200 V / 600 V(1.0%+6d).AC напон200m V / 2 V / 20 V / 200 V / 600 V(1.0%+10d).Наизменични тековната2А / 20 A / 200 A / 600 A(3.0%+10d).отпорот2 K / 20k ohm / 200k ohm / 2 M(0.8%+4d).20 K.(1.2+10d).Посебна функцијаВИКТОР 6016 A+Тест на диодиБ.Наисклучување на алармотБ.Низок напон екранотБ.За задржување на податоциЗа задржување на податоциАвтоматско исклучувањеБ.Функција на заштитаБ.Текст отпорност10 M.Земање мостри стапка3 / sAC напон одговор(5060) HzОперацијата на владатаАвто ОпсегМаксимална екранотТри илјади девет сто и деведесет и деветОтворете вилица35mmНапојување3 V (2 * 1.5 V)Посебните карактеристики на "а"За 180g (вклучувајќи ја и батеријата)Стандардни додатоциПенкало, батерија, упатство, сертификат, кожа кутијаСтандард контактното пакување)Подарок КутијаСтандард пакување количинаСекоја кутија на 24 ТајванНадворешното пакување големина465x317x506mmСтандард пакување брутоЗа 26kg

PR10-F UK 13A power Measuring socekt / kwh meter / 0.1~3250 W / ваттметр / записващо устройство на мощност / автоматично записване на исторически данни

BGN 72.00 80.00

Овој модел е PR10F UK13 A .Product OverviewPR10 Моќ Рекордер е прикажана од страна на 2,4 инчен TFT колор LCD, и тоа може да мерење на разни електрични опрема е моќ, фактор на моќност, напон, струја, фреквенција, акумулирана потрошувачка на електрична енергија, електрична енергија акумулирана сметка, акумулирана електрична енергија време, еден шут на електрична енергија потрошувачка, еден истрел електрична енергија сметка и еден истрел електрична енергија време...

Мини оптична електромера TL510A TL510C оптичен кабел тестер тестер-50dBm~+26dBm FC, SC конектор ST

BGN 67.20

Вовед TL510 Optical Моќ Метар, поделени по различни моќ за откривање на range TL510 AAnd TL510 CBoth модели TL510 A : 70 ~ + 10 d Bm, што се Користи во Телекомуникациите, China Unicom , мобилните податочни комуникации и други области (стандардна превозот тип) TL510 C : 50 ~ + 26 d Bm, што се Користи во емитува на телевизијата , видео надзор и други области TL510 Mini рачни optical power meter за инсталација , работа и одржување на влакнаоптички мрежа специјално дизајниран за прецизни , издржлив, лесен , преносни тест инструмент ...

DC 100V 10A волтметър амперметър синьо + червено led усилвател двоен цифров волтметър сензор S08 Drop ship

BGN 5.30

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно постои опасност од горење Работат на струјата : ≤20m A се Прикаже : 0.28" Два сина боја и црвена Мерен опсег : DC 0100 V 010 A Минимална резолуција (V) : 0.1 V Refresh стапка : ≥100m S / време Мерка на точноста : 1% (± 1 цифра) Минимум резолуција (A) : 0.01 На температурата на работа : 15 до 70° c Работен притисок : 80 до 106 k Pa големина на : 48×29×21 mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Добър 10шт 5C ти 6мм Сплит накатанный Вал единична линия на ротационен потенциометър

BGN 3.36

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer Product Име : Potentiometer;Отпор Вредност : 5 K ohm;Прилагодување Тип : Врвот на ВредностаТип на : слободен Линеарна (Тип Б);Карактеристики : Knurled Бунари;Бунари со Дијаметар : 6mm / 0.24"Вратило Должина : 8mm / 0.31";Конец Кол : 7mm / 0.28";Висината на : 9mm / 0.35"База Дијаметар : 15mm / 0.6";Материјал : Метал Електронски ДеловиТежина : 60gПакет : 10 x PotentiometerВрвот на вредноста тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба на времето.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило со поделени дизајн за притисниза knob.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

Анализатор на качеството на електрозахранването 3P4W TES-3600 NEW на едро и в търговията на дребно

BGN 1823.98

3 P4 W Моќ Квалитет Аналитичар TES3600 НОВИ 100% трговија на Големо & Мало 10 Екранот Лесен за View LCD Екран Конектори за 4 Тековната уреди со покажувач на Стеги...

Бърза доставка на Mastech MS2205 трифазни Цифров електромера клещи хармонично тестер с 6000 точки поддръжка на интерфейс RS232

BGN 302.00 318.40

Карактеристики : >Дисплејот : 6000 точки>Вилица Отворање : Φ50mm / 2.0">Auto Кои Се Движат>Автоматско Исклучување>Податоци за Најавување : 100 групи>Точно Коренот На Средната Квадратна Мерење>Data Hold>Екран Осветлување>Слаба Батерија Екранот>RS232 Интерфејс : Windows оперативен СИСТЕМ>Да биде во согласност со IEC / EN 610101 1000 V CAT II ,600 V CAT III>Макс...

Бързо пристигане на VICTOR VC8045-II Bench Top 4 1/2 True RMS DCV / ACV/DCA / ACA dktd0122 точност тенис на мултицет

BGN 110.00 115.60

ВИКТОР vc8045 Нови КЛУПАТА ВРВОТ Multimeter 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACAпревозот во СВЕТОТ виктор vc8045 Нови КЛУПАТА ТОП 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACA VC8045 4 1 / 2 Клупата тип дигитални multimeter Карактеристики : 1...

Цифров волтметър амперметър ohmmeter мултицет Волта AC DC тестер клещи Цифров измерител на тест тел

BGN 14.00 14.69

Дигитални Voltmeter Ammeter Ohmmeter Multimeter Volt AC DC Тестер Менгеме МетарКарактеристики : 1 Оваа multimeter DT266 е главно за мерење на DC и AC напон, АС струја, отпор и диоди, со континуитет на ѕвончето, податоците се одржи и изолација тест функција.2...

Нови постъпления AC JY-72 (KW 5A) електромера Swr Ваттметр показалеца на инструмента за диагностика на Ваттметр електрически инструмент

BGN 18.00 19.20

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи метар за мерење на dc струја, напон и ac струја, напон, фреквенција, фактор на моќност, фаза секвенца, моќност, синхрони инструкции и други неснабдување со електрична енергија мерења.Голем број на примена на поморски превозот, железничкиот транспорт, хемиската експлозија доказ, низок напон заврши сета на опрема, градежна опрема, генератори, механичка опрема и други индустрии на сите видови на ac и dc преносниот и дистрибутивниот систем, power control panel и друга електрична опрема.Работат на електричен и неелектрични количество мерење, тоа е се применуваат за состојбите на животната средина генерално се бара повеќе општи високоодделение инструмент.Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи метар за мерење на dc струја, напон и ac струја, напон, фреквенција, фактор на моќност, фаза секвенца, моќност, синхрони инструкции и други неснабдување со електрична енергија мерења.Голем број на примена на поморски превозот, железничкиот транспорт, хемиската експлозија доказ, низок напон заврши сета на опрема, градежна опрема, генератори, механичка опрема и други индустрии на сите видови на ac и dc преносниот и дистрибутивниот систем, power control panel и друга електрична опрема.Работат на електричен и неелектрични количество мерење, тоа е се применуваат за состојбите на животната средина генерално се бара повеќе општи високоодделение инструмент.Фабрика За Производство И ДебагирањеУслови за користење на услугитеИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

1 компл. многофункционален дигитален мултицет сонда тест тел / Алигатор клип на тестов комплект S08 Drop ship

BGN 5.00 6.43

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Количина : 1set (16pc) Боја : Црна / Црвена / Сребрена Материјал : Силикон / метал Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 90cm / 35" 1...