• Ново
Бързото пристигане Feith FT6302A одноканальная програмируема електронна товар dc 300W / 120V/30A

Бързото пристигане Feith FT6302A одноканальная програмируема електронна товар dc 300W / 120V/30A

BGN 1117.00
BGN 1176.00
-5 %
В магазина

Брой продукти


Сите Бебе add to my колекција
FT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар. Со неговата батерија внатрешен отпор тестирање, капацитетот на батеријата тест, да се симулираат краток спој функција, OCP тест разни функции автоматски се најде на критична точка, автоматски тест функција, автоматско определување на квалитетот и така натаму. Исто така се дава friendly интерфејс, опремени со RS232 комуникациски интерфејс, обезбедување на различни решенија за вашиот дизајн и тестирање.
FT6300 серија електронски оптоварување моќни карактеристики, добра стабилност и уникатен дизајн, исти Fei Sike технологија онлајн следење на софтвер, е моќта за тестирање на корисникот избор!
Fei Sike технологија FT6300 A серија на еден канал програмабилни DC електронски товар, предвидено добар човек-машина интерфејс и е опремен со RS232 интерфејс, обезбедување на различни тест решенија.
Постојан струја, константен напон, постојан отпор и постојано напојување четири видови на дадена држава мерење на владата, и може да биде динамично тестирање.
Ниско-напонски / над-струја / текот на моќ / текот температура / обратна поларитетот целосен опсег на заштита карактеристики.
Напон до 1m V, струја до 0.1 м-р резолуција, основна точност до 0.05%.
Уникатен батеријата внатрешен отпор тестирање и капацитетот на батеријата тест функција, обезбедување на краток спој симулација способности.
OCP тест за уредот под тест, со автоматско тестирање способности, поедноставување на корисникот чекори.
High-definition висока видливост вакуум флуоресцентни екранот (VFD).
Употреба на ротари кодирање прекинувачи и нумеричката тастатура со комбинација, брза и флексибилна работа.
Обезбеди флексибилни динамично тестирање, им овозможува на корисниците да далечински промена параметри онлајн поддржува повеќе предизвика извор.
Моќен секвенца функција, можете да го поставите 50 чекори секвенца, симулираат комплексно оптоварување промени.
SCPI команда поддршка, се олесни формирањето на интелигентни тест платформа и средно развој, предвидено PC софтверот.
Времето деинсталирање функција, да се постигне прецизни оптоварување време.
Поддршка брзо складирање и да се потсетиме на конфигурациски параметри што се зачувани во 8 групи на корисници.
Тоа е околу два напон далечинско чувство терминали, терминал Фронт.
Smart фан контрола, се заштеди енергија и да се намали бучавата.

Подробности

търговска марка:
Вяра
Направи си Сам пособия:
Електрически

Те също купуват с този продукт

Мини оптична електромера TL510A TL510C оптичен кабел тестер тестер-50dBm~+26dBm FC, SC конектор ST

BGN 67.20

Вовед TL510 Optical Моќ Метар, поделени по различни моќ за откривање на range TL510 AAnd TL510 CBoth модели TL510 A : 70 ~ + 10 d Bm, што се Користи во Телекомуникациите, China Unicom , мобилните податочни комуникации и други области (стандардна превозот тип) TL510 C : 50 ~ + 26 d Bm, што се Користи во емитува на телевизијата , видео надзор и други области TL510 Mini рачни optical power meter за инсталација , работа и одржување на влакнаоптички мрежа специјално дизајниран за прецизни , издржлив, лесен , преносни тест инструмент ...

OOTDTY 60V AC-450V показател 22 мм цифров дисплей волтметър светлини комбинираната

BGN 2.00 3.34

Материјал : Електрични компонентиБоја : Зелена / портокал / црвено (може да го изберете)22 MM Дигитален Дисплеј Voltmeter Светла Комбо AC 60 V450 V ИндикаторГолемина : 2.8*5cm / 1.10"*1.97" (D*H)Answer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

PEAKMETER PM8211 Pen type Digital Multimeter with probe ACV DCV Electric Ръчен Тестер Multimeter Resistance NCV Continuity

BGN 35.00 37.09

PEAKMETER MS8211 Пенкало тип Дигитални Multimeter со сонда ACV DCV Електрични Рачен Тестер Multitester Отпор NCV КонтинуитетБатерија (Не се Вклучени поради Воздух mail правило)Ако сакате да знаете повеќе за производот, ве молиме оставете ја вашата email адреса да ни...

OOTDTY 4S 4.2 V Li-ion Balancer Board Balancing Full Charge Батерия Balance Board

BGN 2.00 2.77

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на наполнетост на литиум батерија полнење функција, направи батеријата пакет секоја серија задолжен во исто време...

1 компл. многофункционален дигитален мултицет сонда тест тел / Алигатор клип на тестов комплект S08 Drop ship

BGN 5.00 6.43

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Количина : 1set (16pc) Боја : Црна / Црвена / Сребрена Материјал : Силикон / метал Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 90cm / 35" 1...

MHS-5200A цифров генератор на сигнали DDS двоен източник на асиметрична форма на вълната генератор на честота метър 25 Mhz

BGN 104.00 109.04

МХЗ5200 A Висока Прецизност перформанси Дигитални ДДС Dualканал Сигнал Код Generator Произволни Бранови со Фреквенција Метар 25 MHzAnswer : ___________________________ NOTE : ние сме за ЕУ и plug НИ приклучокот, ве молиме оставете порака која plug што треба, ви благодаримеДДС функција сигнал генератор од оваа серија е мултифункционални сигнал генератор со висока прецизност и високи перформанси...

Цифров волтметър амперметър ohmmeter мултицет Волта AC DC тестер клещи Цифров измерител на тест тел

BGN 14.00 14.69

Дигитални Voltmeter Ammeter Ohmmeter Multimeter Volt AC DC Тестер Менгеме МетарКарактеристики : 1 Оваа multimeter DT266 е главно за мерење на DC и AC напон, АС струја, отпор и диоди, со континуитет на ѕвончето, податоците се одржи и изолација тест функција.2...

ANENG An8008 TransitorTester True RMS дигитален мултицет 9999 броене осветление амперметър напрежение ω ток квадратен волтметър метър

BGN 36.00 38.40

ANENG AN8008 е свет 's прво 9999 Multieter дланкаголемина digital autoкои се движат се брои.Производот е батеријатанапојува соточно rms, LCD екранот и осветлувањето.afety Информации за Да се спречи можен електричен удар, пожар, или на лична повреда, ве молиме да ги прочитате сите безбедносни информации пред да го користите производот...

AT520C 0.1 m~300ohm високо напрежение тестер вътрешно съпротивление на батерията с VFD дисплей 400V детектор зададено измерване на напрежение

BGN 4620.00 5132.80

Функција Висока осветленост, VFD екранот Истовремено тест и прикажување на innternal отпор и напон Нулапоставување на Функцијата : Краток спој нулта поставка функција Четири терминал тест Апликација Внатрешен отпор и напон тест на висок напон Liбатерија која во серија Вовед : AT520 C е нов дизајниран висок напон на батеријата внатрешен отпор метар, кој се изградиво ВАШИНГТОН висок напон метар...

Многофункционален цифров двоен тестер за батерии, тестер за вътрешно съпротивление 10-20 0-10А заряд и разряд на батерии 18650

BGN 111.98

Инструмент Вовед MHB20НА / H / S е компактен, dual channel може да се открие капацитетот на батеријата, испуштање време и внатрешниот отпор на батеријата тестер...

Бързото пристигане HIOKI HIOKI 3288 True RMS ТЕХНОЛОГИЧНА ON HiTESTER 1000A AC / DC Технологична Meter

BGN 281.00 295.68

Модел 328820 : True RMS Користите 3288 за високи тековни мерки како што се ПРЕГЛЕДИ за итни случаи батерии и обука на мотори Напон, Отпор, Континуитет се провери функцијатаОсновни спецификации (Точност гарантира за 1 година, или за отворање и затворање на менгеме сензор 10.000 пати)3288328820DC Струја100.0 / 1000 A, Основна точност : ±1.5 % rdg...

ATORCH 300V DC 100A точен брояч на енергия напрежение ток мощност волтметър амперметър Greem осветление функция аларма за претоварване на закрито

BGN 25.55

Добри вести : Bluetooth PD USB Боја тестер ТипC DC Дигитални voltmeter напон тековната метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за полначКапацитетот на батеријата / DC моќност детектор 300 V100 A MAX3000 W Со 1m водоотпорен сензор на температура наТекст : ① Различни адаптер ② Различни батерии ③ Различни Моќ Банкаизлез : ④ различни термички отпор ⑤ Различни оптоварување метар ⑥ Различни постојан струја на оптоварување Спецификација : Влезен / излезен интерфејс : 100 Голем тековната бакар носот завртка Напон спектар : 0.00 V ~ 300 V Резолуција прецизност : 0.05 V Сегашниот опсег : 0.00 На ~ 100 Резолуција прецизност : 0.05 Капацитет опсег : 0 ~ 999.999 Ах Резолуција прецизност : 0.01 Ах Моќ кумулативни опсег : 0 ~ 99999.9 Пот Резолуција прецизност : 0.01 Пот Моќ опсег : 000.00 ~ 2999.99 W Резолуција прецизност : 0.01 W Отпорност опсег : 1 ~ 999.9 Резолуција прецизност : 0.1 Температура опсег : 0 ~ 99 ℃ Резолуција прецизност : 1℃ Времето maximum time : 999 H59 M59 S Резолуција прецизност : 1 S Времето потсетам Прилагодувања : одбројување 24 часа на било која вредност Мали тековниот режим на праг на алармирање параметри : Мал напон за напојување барања : мерење на низок напон, ве молиме снабдување независни напојување интерфејс Опсегот на 4 ~ 30 V dc напојување напонот на систем на мерење на Времето за да се освежи : > 500 ms / време > 500 ms / време Мерење го оценувате : 0.5 пати во секунда во Текотнапон, надструја поставите алармот во режим : екранот предупредување интерфејс за предупредување корисници Overpressure за да ве потсети на поставете опсег : 1 ~ 300 V Низок притисок потсетам поставете опсег : 0 ~ 149 V Проток за да ве потсети на поставете опсег : 0.2 ~ 100 A Дисплеј тип : микро потрошувачката на енергија на LCD модул LCM црна фонт зелена позадинско осветлување приказ во двете Кинески и англиски јазик, Бидејќи моќта проток : Работна температура : 10 ~ + 60 целзиусови степени 10 ~ + 60 ℃ Работна влажност : 10 ~ 80 (dew), несомнено, 10 ~ 80 (без сомнение) притисокот на работа : 80 ~ 106 kpa Операција метод : Кратенки со користење на метод и капацитет, енергија, време ресетирање Поставки : 1) копчето за Ресетирање долгопритиснете на сите податоци (m Ah、Пот、00 : 00 : 00) 2) Брзо копчето двапати капацитет Ресетирате (m Ah) 3) Брзо копче три копче за ресетирање(Пот) 4) Брзо копче четири за време на ресетирање(00 : 00 : 00) 5) Брзо копче за пет Поставување на автоматски режим и Испуштање на тајмерот за да ве потсети редовно 6)Кога не оптоварување излезна неоптоварување, брз седум клучеви, и за тековната нула до нула во тековната животната средина температура за точни калибрација, толку повеќе може да направите повеќе точни мерења во мала струја.

Преносим детектор за ядрена радиация SW83 с аларма аларма

BGN 631.00 700.80

SW83 Преносни Нуклеарно Зрачење со аларм ДетекторВовед : Highspeed вградени микропроцесори уред како на податоци единица за обработка, голем екран dot matrix LCD дисплеј, јасно читање, лесно за ракување...

4 бр. / лот MS2138 Auto-Ranging AC DC Mini LCD портативен мултицет електронен цифров клещевой М

BGN 300.06

4 PCS / Многу MS2138 Автокои се Движат AC DC Мини LCDПреносни Multimeter Електронски Дигитални Менгеме МетарСликата покажува : Карактеристики : Голема вилица големина до 40mm / 1.6 инчен (дијаметар)4000 точки ditital LCD дисплејМерки AC / DC струја до 1000 AРабота светлосна и задната светлоснаТестови AC / DC напон, AC / DC струја, отпорност, фреквенцијаДиоди провери и тест на континуитетMAX / МИН, податоците се одржи и автоматско исклучувањеСпецификација : DC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(0,7% од rdg +1 цифра)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.0%од rdg +2 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmЗаштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC RMSAC НАПОНОпсегРезолуцијаТочноста4 V1m V±(1.0%од rdg +5 цифри)40 V10m V400 V0.1 V600 V1 V±(1.2%на rdg +5 цифри)Текст Отпорност : 10 MohmФреквентен опсег : 40 Hz да 400 Hz.Заштита од преоптоварување : 600 V DC или 600 V AC ФИРМИ.DC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(3.0% од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Заштита Од Преоптоварување : 120% на опфат за 60 секунди max.AC СТРУЈАОпсегРезолуцијаТочноста400 A0.1 А±(2.5%од rdg +5 цифри)600 A1А*1000 A1А±(3.0% од rdg +5 цифри)Фреквентен опсег : 50 Hz да 60 Hz.Заштита Од Преоптоварување : 120%на опфат за 60 секунди max.ОТПОРОТОпсегРезолуцијаТочноста400ohm0.1 ohm±(1.0%од rdg +3 цифри)4kohm1ohm40kohm10ohm400kohm0.1 kohm4 Mohm1kohm40 Mohm10kohm±(2.0%од rdg +5 цифри)Заштита од преоптоварување : 250 V dc или фирми...

Анализатор на качеството на електрозахранването 3P4W TES-3600 NEW на едро и в търговията на дребно

BGN 1823.98

3 P4 W Моќ Квалитет Аналитичар TES3600 НОВИ 100% трговија на Големо & Мало 10 Екранот Лесен за View LCD Екран Конектори за 4 Тековната уреди со покажувач на Стеги...

1 бр универсален цифров мултицет волтметър амперметър ohmmeter Волта AC DC тестер съпротива метър със силиконова капачка VEK97 T30

BGN 10.00 15.46

АКО сакате да се избере поинаква верзија на Multimeter , ве молиме да се чувствуваат слободни да ја проверите на нашата следниве објекти.Опис Оваа преносни Дигитални Multimeter е практична алатка за electricians, хобисти, и општата домашна употреба...

DC 100V 10A волтметър амперметър синьо + червено led усилвател двоен цифров волтметър сензор S08 Drop ship

BGN 5.30

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Работен напон : 4.530 V DC Забелешка : максимален влезен напон не може да надмине 30 V, во спротивно постои опасност од горење Работат на струјата : ≤20m A се Прикаже : 0.28" Два сина боја и црвена Мерен опсег : DC 0100 V 010 A Минимална резолуција (V) : 0.1 V Refresh стапка : ≥100m S / време Мерка на точноста : 1% (± 1 цифра) Минимум резолуција (A) : 0.01 На температурата на работа : 15 до 70° c Работен притисок : 80 до 106 k Pa големина на : 48×29×21 mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Нов LCD подсветката тестер за изолация професионален HD HDT20B устойчивост на изолацията тестер метър мегомметр волтметър 2500В

BGN 100.00 113.60

Професионален HD HDT20 B Изолација Отпор Тестер Метар Megohmmeter Voltmeter2500 V w / LCD заднинско ОсветлувањеКарактеристики : Висок Напон Индикација : √3 1 / 2 дигитален дисплеј, со макс...

Бързото пристигане DY4100 истински Цифров тестер заземяване тестер на съпротивлението на заземяване на метър 0-2000 ома

BGN 104.00

DY4100 Дигитални Земјата Тестер на ОтпорностДигитални коло отпор тестер DY4100 е нова генерација тестер за електричар практика која беше развиена од страна на DUOYI во последниве години...

SW83B преносим детектор за ядрена радиация цена

BGN 1158.00 1286.40

SW83 B Преносни Нуклеарно Зрачење Детектор ЦенаУсвојување на висока брзина на вградени микроконтролерски процесор како и обработка на податоци единица, матрица голем екран LCD екран со течни кристали, читање на јасни, лесно да се работи...

Бързо пристигане на VICTOR 850A VC850A 3-фазно индикатор въртене тестер 200~480V Проверка Метър LED + зумер

BGN 18.00 19.20

Карактеристики : Оваа метар специјализира во фаза секвенца и фаза неуспех го испитува на три фаза едноставна наизменични тековната;Проверка на присуство на отворен фаза и фаза на секвенца со LED и ѕвончето во исто време.LED и ѕвончето укажуваат на позитивна фаза секвенца, негативни фаза секвенца и недостаток фаза.врз основа на IEC348 безбедност класа II, најдобар квалитет и ниска цена.Технички податоци : Лимит Поддршка Напон : 2000 V / минОперативен Фреквентен Опсег : 20 Hz ~ 400 HzРокот за Континуирана Употреба : 60 минути максимум во 200 V AC4 минути максимум во 480 V ACТест Води : Двојна изолацијаДолжина на тест води : прибл...

Нови постъпления AC JY-72 (KW 5A) електромера Swr Ваттметр показалеца на инструмента за диагностика на Ваттметр електрически инструмент

BGN 18.00 19.20

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи метар за мерење на dc струја, напон и ac струја, напон, фреквенција, фактор на моќност, фаза секвенца, моќност, синхрони инструкции и други неснабдување со електрична енергија мерења.Голем број на примена на поморски превозот, железничкиот транспорт, хемиската експлозија доказ, низок напон заврши сета на опрема, градежна опрема, генератори, механичка опрема и други индустрии на сите видови на ac и dc преносниот и дистрибутивниот систем, power control panel и друга електрична опрема.Работат на електричен и неелектрични количество мерење, тоа е се применуваат за состојбите на животната средина генерално се бара повеќе општи високоодделение инструмент.Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи метар за мерење на dc струја, напон и ac струја, напон, фреквенција, фактор на моќност, фаза секвенца, моќност, синхрони инструкции и други неснабдување со електрична енергија мерења.Голем број на примена на поморски превозот, железничкиот транспорт, хемиската експлозија доказ, низок напон заврши сета на опрема, градежна опрема, генератори, механичка опрема и други индустрии на сите видови на ac и dc преносниот и дистрибутивниот систем, power control panel и друга електрична опрема.Работат на електричен и неелектрични количество мерење, тоа е се применуваат за состојбите на животната средина генерално се бара повеќе општи високоодделение инструмент.Фабрика За Производство И ДебагирањеУслови за користење на услугитеИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Добър 10шт 5C ти 6мм Сплит накатанный Вал единична линия на ротационен потенциометър

BGN 3.36

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer10pcs 5 K ohm 6mm Сплит Knurled Вратило Една Линеарна Ротари Potentiometer Product Име : Potentiometer;Отпор Вредност : 5 K ohm;Прилагодување Тип : Врвот на ВредностаТип на : слободен Линеарна (Тип Б);Карактеристики : Knurled Бунари;Бунари со Дијаметар : 6mm / 0.24"Вратило Должина : 8mm / 0.31";Конец Кол : 7mm / 0.28";Висината на : 9mm / 0.35"База Дијаметар : 15mm / 0.6";Материјал : Метал Електронски ДеловиТежина : 60gПакет : 10 x PotentiometerВрвот на вредноста тип и knurled окното за лесно да работат во секојдневна употреба на времето.Главната користи за контрола на електрични уреди како што се контроли за јачина на звук на аудио опрема.Knurled вратило со поделени дизајн за притисниза knob.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.