• Ново
PM9800 TRMS AC Current Voltage Power Factor & Power Meter Тестер идеален заместител led дисплей консумация

PM9800 TRMS AC Current Voltage Power Factor & Power Meter Тестер идеален заместител led дисплей консумация

BGN 315.00
BGN 358.40
-12 %
В магазина

Брой продукти


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
PM9800 TRMS AC Напон Тековната Фактор на Моќ & Моќ Метар Тестер Совршена Замена LED Дисплеј Потрошувачка
Карактеристики на производот : l Четири windows LED дисплеј, напон, струја, моќност, фактор на моќност/фреквенција во исто време l Сите мерења се Trms l Автоматско l спектар на Точноста : 0.5 одделение l Висока чувствителност, посилни анти-мешање способност l Погодни за разни електрична енергија ситуации со 100-240v ac напојување l Својата школка користи мека гума материјал кој е привлечна, трајни и шок-доказ l производот е погоден за користење во производството линија тест, како што осветлување производи, апарати за дома, електрична машина производи, моќта на производи, итн. Области на примена : l потрошувачка на Енергија тест за домаќинство апарати l потрошувачка на Енергија тест за воздух-состојба l потрошувачка на Енергија за светлина производи l потрошувачка на Енергија тест за LED светилки l Тест за електрична машина и моторни l Тест за полначи и префрлување напојување Спецификација
Врска
Еден фаза
Екранот
Четири Прозорци на екранот, Седум-сегмент дигитални цевка
Мерење на предмети
Напон-V, тековната-А, активната моќ-W, фактор на моќност-PC, фреквенција-Hz
Мерење форма
Вистински Корен Значи Плоштад(TRMS)
Напон спектар
75 v / 150 v / 300 v / 600 v AC (префрлање на опсег за автоматски)
врв напон : 700 v AC
минимална тест напон : 5 v AC (под 5 v не може да се тестира)
Сегашниот опсег
0.5 A / 2 / 8 / 20 AC ((префрлање на опсег за автоматски)
врв струи : 26 AC
минимална тест на струјата : 10 m A AC (под 10 m A, не може да се тестира)
Моќ опсег
0.1 W - 9999 W
Фактор на моќност
опсег
0.01 1.000
Пресметка на владата : watt (W)/ [напон (V) * тековна (A)]= фактор на моќ (PC)
На фреквенциски спектар
45-400 hz
Основна Точност
±0.4% читање+0.1 % опсег+1digit
Мерење на брзина
Пет пати во секунда
текст отпорност
≥1 MΩ (сите напони)
Напојување
100 до 240 V AC, 50/60 Hz
Волумен и тежина
270 mm долга*230 mm широк*110 mm висок, 1.8 kg
прилогот
Кабелот за напојување (САД, велика БРИТАНИЈА, АУ или Евра приклучокот е на располагање), осигурувачи
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Подробности

търговска марка:
нюсивен
is_customized:
NO
Номер На Модела:
PF9800
Направи си Сам пособия:
Електрически
Диапазон На Измерване На Ток:
0.5 A / 2 A / 8 A / 20 a AC ((настройте обхвата на автоматично)
Диапазон На Измерване На Напрежение:
75 в / 150 / 300 / 600 v ac (автоматично превключване на диапазона
Размери:
270 мм дължина * 230 мм ширина * 110 мм височина

Те също купуват с този продукт

Цифров мултицет RM109 9999 броя Mini Auto Range True RMS Square Wave AC DC Voltage Ammeter Current Ohm Auto Manual

BGN 38.00 46.83

RM109 Дигитални Multimeter 9999 се брои Мини Авто Опсег TrueRMS Квадратен Бран AC DC Напон Ammeter Тековната Ohm Авто Прирачник Со ОсветлувањеВРВЕН Квалитет 100% Оригинални Од ТОП 10 Multimeter Производителот Во Кина.​Првиот светски 9999 се брои Рачни автокои се движат MultimeterПроизвод Вовед RM109 е првиот светски 9999 се брои дланкаголемина на автокои се движат дигиталните multieter...

ATORCH 300V DC 100A точен брояч на енергия напрежение ток мощност волтметър амперметър Greem осветление функция аларма за претоварване на закрито

BGN 25.55

Добри вести : Bluetooth PD USB Боја тестер ТипC DC Дигитални voltmeter напон тековната метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за полначКапацитетот на батеријата / DC моќност детектор 300 V100 A MAX3000 W Со 1m водоотпорен сензор на температура наТекст : ① Различни адаптер ② Различни батерии ③ Различни Моќ Банкаизлез : ④ различни термички отпор ⑤ Различни оптоварување метар ⑥ Различни постојан струја на оптоварување Спецификација : Влезен / излезен интерфејс : 100 Голем тековната бакар носот завртка Напон спектар : 0.00 V ~ 300 V Резолуција прецизност : 0.05 V Сегашниот опсег : 0.00 На ~ 100 Резолуција прецизност : 0.05 Капацитет опсег : 0 ~ 999.999 Ах Резолуција прецизност : 0.01 Ах Моќ кумулативни опсег : 0 ~ 99999.9 Пот Резолуција прецизност : 0.01 Пот Моќ опсег : 000.00 ~ 2999.99 W Резолуција прецизност : 0.01 W Отпорност опсег : 1 ~ 999.9 Резолуција прецизност : 0.1 Температура опсег : 0 ~ 99 ℃ Резолуција прецизност : 1℃ Времето maximum time : 999 H59 M59 S Резолуција прецизност : 1 S Времето потсетам Прилагодувања : одбројување 24 часа на било која вредност Мали тековниот режим на праг на алармирање параметри : Мал напон за напојување барања : мерење на низок напон, ве молиме снабдување независни напојување интерфејс Опсегот на 4 ~ 30 V dc напојување напонот на систем на мерење на Времето за да се освежи : > 500 ms / време > 500 ms / време Мерење го оценувате : 0.5 пати во секунда во Текотнапон, надструја поставите алармот во режим : екранот предупредување интерфејс за предупредување корисници Overpressure за да ве потсети на поставете опсег : 1 ~ 300 V Низок притисок потсетам поставете опсег : 0 ~ 149 V Проток за да ве потсети на поставете опсег : 0.2 ~ 100 A Дисплеј тип : микро потрошувачката на енергија на LCD модул LCM црна фонт зелена позадинско осветлување приказ во двете Кинески и англиски јазик, Бидејќи моќта проток : Работна температура : 10 ~ + 60 целзиусови степени 10 ~ + 60 ℃ Работна влажност : 10 ~ 80 (dew), несомнено, 10 ~ 80 (без сомнение) притисокот на работа : 80 ~ 106 kpa Операција метод : Кратенки со користење на метод и капацитет, енергија, време ресетирање Поставки : 1) копчето за Ресетирање долгопритиснете на сите податоци (m Ah、Пот、00 : 00 : 00) 2) Брзо копчето двапати капацитет Ресетирате (m Ah) 3) Брзо копче три копче за ресетирање(Пот) 4) Брзо копче четири за време на ресетирање(00 : 00 : 00) 5) Брзо копче за пет Поставување на автоматски режим и Испуштање на тајмерот за да ве потсети редовно 6)Кога не оптоварување излезна неоптоварување, брз седум клучеви, и за тековната нула до нула во тековната животната средина температура за точни калибрација, толку повеќе може да направите повеќе точни мерења во мала струја.

LCD USB детектор волтметър амперметър мобилно зарядно устройство, обемът тестер метър напрежение ток на зареждане монитор 3V-7V DC 3-7V

BGN 5.00 5.10

Опис : Овој производ може да го тестира USB полнењето на струја, напон, испуштање капацитет, интелигентни уреди.Тоа ќе се покаже на сегашните и напон во исто време, погодно да се провери.Тоа може да биде многу лесно да се најде дигитални уреди за полнење проблем.Само копче на тестер се користи за да ги видите и тестирање на податоците се префрлат, тестер може да се сместат 10 групи на тест податоци.Ако нема батеријата, тоа нема да загубите податоци што се тестирани.Тоа може да го тестира на сегашните и напон на телефон, мобилен моќ банка итн.Со USB излезен порт и микро USB влез, погодно да се тест уредиСо LCD екран, лесно да се види на сегашните и напон на уредитеПритиснете мал круг копчето и податоците ќе биде нула, тогаш можете да пробате следните податоциПренослив дизајн, лесно да се носатСпецификација : Материјал : Пластични и Електронска КомпонентаБоја : БелаВлезен Напон : 3 V7 VКапацитет : 019999m AhПакет Се Вклучени : 1*Преносни LCD Двојна USB Полнач за Мобилни Моќ Детектор на Напон, Струја Метар ТестерПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

Бързо пристигане на VICTOR VC8045-II Bench Top 4 1/2 True RMS DCV / ACV/DCA / ACA dktd0122 точност тенис на мултицет

BGN 110.00 115.60

ВИКТОР vc8045 Нови КЛУПАТА ВРВОТ Multimeter 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACAпревозот во СВЕТОТ виктор vc8045 Нови КЛУПАТА ТОП 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACA VC8045 4 1 / 2 Клупата тип дигитални multimeter Карактеристики : 1...

Авто волтметър червен led дигитален дисплей мотоциклет м напрежение 5 бита Волта на панела сензор за тестер DC 0.000-33.000 в

BGN 7.00 13.81

Автомобил Црвени LED дигитален дисплеј DC 0.00033.000 V Мотоцикл волтметар 5 малку Volt панел Мерач Voltmeter тестер Карактеристики на Производот : Висока прецизност : мерење спектар на 033.000 V во однос на традиционалните 020.000 V насловот...

Нова 1 бр DT-832 цифров LCD волтметър амперметър ти тестер мултицет зумер инструмент за диагностика VEH58 P50

BGN 6.00 10.88

Нови Пристигнување DT832 Дигитални LCD Voltmeter Ammeter Ohm Тестер Multimeter Ѕвончето ДијагностичкиалаткаОпис практична алатка за електричар употреба...

Бързото пристигане WY2294 двоен AC милливольтметр 30uV-100V в 12-бандов, 5 Hz-1 Mhz

BGN 327.00 344.40

Со бучава внатре долу 5µV WY2294 Dualканал AC Voltmeter е единица стигна до напредно Ниво на ист Вид во странство, во која на напон за да се мери се внесуваат Преку два канали со коаксијален двоенпокажувачот на електрична контрола switch овозможување на лесно ракување.1...

Бързото пристигане Feith FT6304A одноканальная програмируема електронна товар dc 120V/60A/300W

BGN 1658.16

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

XL-830L цифров LCD мултицет волтметър амперметър AC / DC / ω волта ток тестер спад на кораб

BGN 8.00 9.68

Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Ова се ТешкиДолжност за Општа намена Multimeter карактеристики Јасни, Лесно да се Чита LCD Дисплеј со сино Назад Светлина Заштита од Преоптоварување на сите движи Ниско ниво на Батеријата Напон Индикација Преносни & Компактен Дизајн Data Hold Функција & Диоди Тест Објект 20 Позиција Ротари Switch Отстранлив Дебели гумена обвивка ја штити Multimeter од нота & Мали Испакнатини Мерки AC & DC Напон, DC Струја, Отпорност, коишто се слушаат Континуитет, Диоди / Транзистори Верификација на ЧекањеСпецификации : DC Напон200m V / 2 V / 20 V / 200 V / 600 V ±(0.5%)AC Напон200 V / 600 V ±(1.0%)DC Струја200µA / 2m A / 20m A / 200m A / 10 A ±(1.0%)Отпорот200Ω / 2kΩ / 20kΩ / 200Ω / 2 MΩ ±(1.0%)Triode MeasurementYes (PNP / NPN Triode h FE)Диоди МерењеYesТекст Отпор1 MΩТип На Батерија9 V, 6 F22 (НЕ се вклучени)Max...

PR10-F UK 13A power Measuring socekt / kwh meter / 0.1~3250 W / ваттметр / записващо устройство на мощност / автоматично записване на исторически данни

BGN 72.00 80.00

Овој модел е PR10F UK13 A .Product OverviewPR10 Моќ Рекордер е прикажана од страна на 2,4 инчен TFT колор LCD, и тоа може да мерење на разни електрични опрема е моќ, фактор на моќност, напон, струја, фреквенција, акумулирана потрошувачка на електрична енергија, електрична енергија акумулирана сметка, акумулирана електрична енергија време, еден шут на електрична енергија потрошувачка, еден истрел електрична енергија сметка и еден истрел електрична енергија време...

Victor VC6056C+ Digital Технологична meter AC / DC Технологична Meter 600A измерване на капацитет / честота/температура

BGN 64.00 69.28

Победа VC6056 C+ Дигитални Менгеме метар AC / DC Менгеме Метар 600 A мерење capacitance / фреквенција / температура1,ВИКТОР 6056 C +Вилица opening35mm;2, Пренослив дизајн, една рака функционирање, лесен за употреба;3, првиот менгеме со двојна изолација за заштита, зголемено антипритискање;4,Неконтактирајте со мерни, за подобрување на мерење на безбедност;5,Структурните дизајн строги и разумни.​

Бързото пристигане Feith FT6301A одноканальная програмируема електронна товар dc 150W / 120V/30A

BGN 905.00 952.56

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

OOTDTY метал + пластмаса 1бр 100-500В електрически тестер дръжка на отвертка, тестер за напрежение дръжка детектор с високо качество

BGN 1.00 1.57

100% сосема нов и висок квалитет на Тестирање Напон : 100 V500 V Материјал : Метални + пластика Боја : Јасно вкупна Должина : 149mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Измерител на мощност на трансформатора GDW401 U: 300, I: 2000-200 ма, вторична намотка: U: 300, 5 група синхронизация

BGN 1055.00 1110.40

Карактеристики : мерен опсег основно : U : 300 v, I : 2000200 ма, средно : U : 100 vУсвојување на дигитални синхрони земање технологија и microcomputer технологија, прецизни мерења на трансформатор е примарен напон, основно средно една група на напон, струја, моќност и сите параметри се вистински RMS, мерење на прецизноста на 0.5, со тестот за брзина, висока прецизност, лесен за употреба, компактен и убави чека за предност, може да се примени за да го поставите на моќ трансформатор автоматско лабораторија за тестирање или линија.Користејќи четири прозорец (16 дигитален LED дисплеј, во исто време тест (жа) на примарниот напон, неоптоварување тековната, неоптоварување на напон и неоптоварување моќ.Примарната струја опсег за автоматски да се префрла за да се осигура точноста на ниско тековни мерења.Тоа е полесно да вграден регулатор на напон, напонот на регулаторот.Брз тест (приказ).Инструментот има над напон, во текот тековната заштита функција.Може да се соодветно поставени неоптоварување тековната, на таванот и секундарниот напон на напојување и долната граница аларм вредност,Над ограничувањето, на ѕвончето алармот се случува во внатрешноста на инструмент, во исто време, соодветниот индикатор.Моќ Прилагодувања може да бидат зачувани.Тип бр.Главните технички показателиМерен опсегСе применува за производотGDW400Седум прозорец во исто време, во зависност на примарниот напон, струја, моќност, фактор на моќност;Секундарниот напон, струја, моќностСредно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 v I : 20 / 2 наЕлектрични извортрансформатор.GDW4011Четири прозорец (LED) во исто време според примарниот напон, неоптоварување тековната, неоптоварување моќ и средното неоптоварување напонДолната граница може да се постави, звук и светло за алармКабината регулатор на притисок,Средно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 vЕлектрични извортрансформатор.GDW401Седум прозорец (LED) во исто време, во зависност на примарниот напон, примарната струја, моќност и средно ликвидација напонДолната граница може да се постави на, звук и светлинаСредно мерливи поставите број : 5Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 vЕлектрични извортрансформатор.GDW401 BПет прозорец (LED), во исто време според примарниот напон, примарната струја, празни оптоварување на косата, железо загуба и средно групанапонСредно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 300 vЕлектрични извортрансформатор.

цифров LCD волтметър USB тестер USB charger doctor voltage current meter тестер monitor power детектор отстъпка 28%

BGN 5.00 7.12

LCD voltmeter USB тестер нови USB полнач лекар напон тековната метар тестер надгледување на моќта детекторОпис : • Овој тест може да биде USB полнењето на струја, напон, испуштање капацитет, интелигентни уреди.• Тоа може да биде многу лесно да се најде дигитален апарат за полнење проблем.• Тестер три димензионални големина 60 * 28.5 * 15mm (без кабел), околу 15cm должина на линија.• На само копче на тестер се користи за да ги видите и тестирање на податоците се префрлат, тестер може да се сместат 10 групи на тест податоциСпецификации : 1...

USB 3.0 quick charge White 4 бита OLED детектор волтметър амперметър капацитет тестер метър напрежение ток power bank

BGN 15.36

Технички Параметар : Производ модел : USB 3.0 метарбел фонт Напон спектар : DC3.7007.000 V Напон точност : ± (0.3% + 3words) Сегашниот опсег : DC0.0003.000 Тековната точност : ± (0.8% + 3words) Капацитет на акумулација : 099999m Ah Капацитет резолуција : 1m Ah Енергија акумулација опсег : 099999m Wh700 Wh Производ тежина : 14g (пакет 46g) Ажурирање стапка : 2 пати / s Неактивен празнење : за 10m A екран : 0.91" OLED екран Порта режим : Компатибилност : USB 2.0, USB 3.0 Производ големина : 64mm*21.6 мм*11.2 m m (L*W*H) ако сакате да видите 3.0 заштита , кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / 10pcsWhite4bitOLEDUSBdetectorvoltmeterammeterpowercapacitytestervoltagecurrentmeterusb / 2792045_32787189324.html?spm=2114.12010608.0.0.nlpbcp ако сакате да видите 4 малку USB 3.0, кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку USB 3.0 висок напон верзија, кликнете на ова : Ако сакате да видите 3.0 H 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / USB30Hwhite4bitOLEDdetectorMicroUSBOTGvoltmeterammeterpower / 2792045_32789815232.html?spm=2114.12010608.0.0.co Cym UАко сакате да видите бела боја на фонт OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите USB 3.0 H бела 4 малку OLED detecto r , кликнете на ова : следниот линк : само за следните производОперативни инструкции : Кога контактот за напојување, екранот се покажува добредојдовте прозорец прво и потоа ги прикажува тековниот режим на конекција...

all-sun DT830B AC / DC Амперметър волтметър ω електрически тестер дигитален мултицет на кораба от Русия

BGN 15.98

сите сонце Професионални Дигитални Multimeter AC / DC AmmeterVoltmeter Ohm Електрични Тестер Преносни DT830 B не јасncluded 9 V батеријаAnswer : ___________________________ Note : Овој пакет не се вклучени батерии.Поради новите правила на Кина Пост Воздухот, парцели не смее да вклучуваат батериите,во спротивно не ќе ги добиете преку сопствени.Дигиталниот Multimeter интегрира Voltmeter , Ammeter и ohmmeter ,која е практична алатка за electricians и настава инструмент занаставниците .Тоа може да се користи за ремонт на сите видови на в ircuit одбори .Апликацијата полиња се лабораториски, работа продавница, DIYers и дома, итн.Тоа е лесно да се работи, и читања се прикажани директно на екранот.* Ние го правиме во КОМБИНАЦИЈА ИСПОРАКА на било повеќе купувања...

Преносим led Виброанализатор KV-3000A с тестер метър Виброграф виброметр автомобилът може да ускори скоростта на движение мярка

BGN 1023.00 1136.32

1.Производство Опис : KV3000 серија преносни вибрации measurer е се користи за механички вибрации мерење, анализа и примена...

USB 3.0 високо напрежение бял 4 битов OLED детектор волтметър амперметър тестер капацитет измервателният ток power bank

BGN 15.52

Технички Параметар : Производ модел : USB 3.0 метар Hбела Напон спектар : DC03.7013.00 V Напон точност : ± (0.2% + 1words) Сегашниот опсег : DC0.0003.000 Тековната точност : ± (0.8% + 3words) Капацитет на акумулација : 099999m Ah Капацитет резолуција : 1m Ah Енергија акумулација опсег : 099999m Wh999 Wh Производ тежина : 14g (пакет 46g) Ажурирање стапка : 2 пати / s Неактивен празнење : за 10m A екран : 0.91" OLED екран Порта режим : Компатибилност : USB 2.0, USB 3.0 Производ големина : 64mm*21.6 мм*11.2 m m (L*W*H) Моќност : 039.00 W ако сакате да видите 3.0 заштита , кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / 10pcsWhite4bitOLEDUSBdetectorvoltmeterammeterpowercapacitytestervoltagecurrentmeterusb / 2792045_32787189324.html?spm=2114.12010608.0.0.nlpbcp ако сакате да видите 4 малку USB 3.0, кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку USB 3.0 висок напон верзија, кликнете на ова : Ако сакате да видите 3.0 H 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / USB30Hwhite4bitOLEDdetectorMicroUSBOTGvoltmeterammeterpower / 2792045_32789815232.html?spm=2114.12010608.0.0.co Cym UАко сакате да видите бела боја на фонт OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите USB 3.0 H бела 4 малку OLED detecto r , кликнете на ова : На следниов линк : само forthe следниве производКога контактот за напојување, екранот се покажува добредојдовте прозорец прво и потоа ги прикажува тековниот режим на конекција...

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет 828 Промоция

BGN 12.00 13.52

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...