• Ново
Цифров мултицет RM109 9999 броя Mini Auto Range True RMS Square Wave AC DC Voltage Ammeter Current Ohm Auto Manual

Цифров мултицет RM109 9999 броя Mini Auto Range True RMS Square Wave AC DC Voltage Ammeter Current Ohm Auto Manual

BGN 38.00
BGN 46.83
-19 %
В магазина

Брой продукти


RM109 Дигитални Multimeter 9999 се брои Мини Авто Опсег True-RMS Квадратен Бран AC DC Напон Ammeter Тековната Ohm Авто Прирачник Со Осветлување
ВРВЕН Квалитет 100% Оригинални Од ТОП 10 Multimeter Производителот Во Кина.

Првиот светски 9999 се брои Рачни авто-кои се движат Multimeter
Производ Вовед RM109 е првиот светски 9999 се брои дланка-големина на авто-кои се движат дигиталните multieter. Производот е батеријата-напојува со true-rms, LCD екранот и осветлувањето. Плоштад Ware Излез Capacitance/Отпор/Диоди DC/AC Струја(u A+m A+A) DC/AC Напон(V+m V) Светлото/Data Hold Фреквенција
Auto Range Пакување Уредот x 1(Батерија не е вклучена) прирачник x1, Електронски Сонда x 1pair Кеса x 1 Мало Кутија 1 x

Подробности

Напрежение dc:
999.9 MV/9.999 в / 99.99 в/999.9 в
Диапазон На Измерване На Капацитета На:
9.99 nF/99.99 nF/999.9 nF/9.99 uF/99.99 uF/999.9 uF/9.999 MF
Диапазон На Измерване На Индуктивност:
-
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Напрежение ac:
999.9 MV/9.999 в / 99.99 в/999.9 в
Диапазон На Измерване На Ток:
99.99 mA / 999.9 mA / 9.999 A
Номер На Модела:
RM109
Постоянен ток:
99.99 mA / 999.9 mA / 9.999 A
Работна Температура:
0 - 40 ℃
търговска марка:
РИЧМЕТРЫ
Диапазон На Измерване На Съпротивление:
99.99/999.9/9.999 к/99.99 k/999.9 K/999.9 M
Променлив ток:
99.99 mA / 999.9 mA / 9.999 A
Размери:
65x130x32 мм
Режим На Работа:
автоматичен обхват
Диапазон На Измерване На Напрежение:
999.9 MV/9.999 в / 99.99 в/999.9 в
автоматичен обхват:
ДА
осветление:
ДА
Батерия:
2x 1.5 V AAA ( не са включени в комплекта)
Честота:
99.99 Hz/999.9 Hz/9.999 Khz/99.99 Khz/999.9 Khz/9.999 Mhz
Тест На Диод:
ДА
Изход Правоъгълна Вълна:
50 Hz/100 Hz/200 Hz/300 Hz/400 Hz/500 Hz/600 Hz/700 Hz/800 Hz/1000 Hz...5000 Hz
Приемственост:
ДА
Съхранение На Данни:
ДА
Индикация За Ниско Ниво На Зареждане На Батерията:
ДА
Автоматично изключване на захранването:
ДА

Те също купуват с този продукт

Бързото пристигане зададено измерване индуктивност U2776 с честота 50 Hz-100 khz, 16 типичните честота точки,базова точност: 0,05%

BGN 1102.40

Карактеристики 50 Hz100k Hz, 16 типичен фреквенција поени Основна Точност : 0.05%, 6 цифри читање резолуција со Висока брзина и ефикасност мерење : Max...

PR10-F UK 13A power Measuring socekt / kwh meter / 0.1~3250 W / ваттметр / записващо устройство на мощност / автоматично записване на исторически данни

BGN 72.00 80.00

Овој модел е PR10F UK13 A .Product OverviewPR10 Моќ Рекордер е прикажана од страна на 2,4 инчен TFT колор LCD, и тоа може да мерење на разни електрични опрема е моќ, фактор на моќност, напон, струја, фреквенција, акумулирана потрошувачка на електрична енергија, електрична енергија акумулирана сметка, акумулирана електрична енергија време, еден шут на електрична енергија потрошувачка, еден истрел електрична енергија сметка и еден истрел електрична енергија време...

Авто волтметър червен led дигитален дисплей мотоциклет м напрежение 5 бита Волта на панела сензор за тестер DC 0.000-33.000 в

BGN 7.00 13.81

Автомобил Црвени LED дигитален дисплеј DC 0.00033.000 V Мотоцикл волтметар 5 малку Volt панел Мерач Voltmeter тестер Карактеристики на Производот : Висока прецизност : мерење спектар на 033.000 V во однос на традиционалните 020.000 V насловот...

LIXF-MESR100 V2 AutoRanging In Circuit съпротивление esr кондензатор метър тестер (до 0.001 до 100R)

BGN 80.34

MESR100 V2 Автокои се движат capacitor ESR и Ниска Ohm Метар.Мерење се движи од 0.001 до 100.0 R, поддршка ВО КОЛО Тестирање.Користење точно 100 KHz синусен облик да се измери ESR вредност, која е еднаква на метод на тестирање на capacitor производителот.Двоен терминал, за брзо и лесно да ја испита општиот capacitor или отпорник, печатена ESR табела за брза проверка.Батерија Век време : >80 ЧасаСпектар : 0.000 да 1.000 R, Точност (По Нула, тестирани со 1,10,100 отпорник R) : 1%+2 Digit, Освежете Време (Рачен Режим) : ~0.4 sОпсег : 1.000 до 10.00 R, Точност (По Нула, тестирани со 1,10,100 отпорник R) : 1%+1 Digit, Освежете Време (Рачен Режим) : ~0.4 sОпсег : 10.00 до 100.0 R, Точност (По Нула, тестирани со 1,10,100 отпорник R) : 2%+1 Digit, Освежете Време (Рачен Режим) : ~0.4 s*Точност можеби погодени од тестот доведе должина и контакт точка отпор.*Стандардна тест води е 15cm, за подолг тест води треба посебно заштитен да влијаат на ЕМИ заклучок1) на Точноста : До 1% (детали на горната табела)Широк Мерен Опсег : >1u F (за 0.1 u F грешка ќе биде поголем од равенката 1 / (2*пи*С*C) @ 100 Khz )2) Висока Резолуција : 4 цифрен, или 0.001 Ohm @ 1 Ohm опсег3) Мерење напон : 4) Стегање напон : ~0.15 V (отвори напон)5) Батерија 2 X АА ОД 1,5 V батерија6) Надворешно Напојување : 5 V мини USB7) Оперативни тековната 0.02 НаПакет Содржина : 1 x MESR100 V2 Capacitance Метар Тестер2 x 15cm тест клипови (како фото)2 x AA Батерии

Измерител на мощност на трансформатора GDW401 U: 300, I: 2000-200 ма, вторична намотка: U: 300, 5 група синхронизация

BGN 1055.00 1110.40

Карактеристики : мерен опсег основно : U : 300 v, I : 2000200 ма, средно : U : 100 vУсвојување на дигитални синхрони земање технологија и microcomputer технологија, прецизни мерења на трансформатор е примарен напон, основно средно една група на напон, струја, моќност и сите параметри се вистински RMS, мерење на прецизноста на 0.5, со тестот за брзина, висока прецизност, лесен за употреба, компактен и убави чека за предност, може да се примени за да го поставите на моќ трансформатор автоматско лабораторија за тестирање или линија.Користејќи четири прозорец (16 дигитален LED дисплеј, во исто време тест (жа) на примарниот напон, неоптоварување тековната, неоптоварување на напон и неоптоварување моќ.Примарната струја опсег за автоматски да се префрла за да се осигура точноста на ниско тековни мерења.Тоа е полесно да вграден регулатор на напон, напонот на регулаторот.Брз тест (приказ).Инструментот има над напон, во текот тековната заштита функција.Може да се соодветно поставени неоптоварување тековната, на таванот и секундарниот напон на напојување и долната граница аларм вредност,Над ограничувањето, на ѕвончето алармот се случува во внатрешноста на инструмент, во исто време, соодветниот индикатор.Моќ Прилагодувања може да бидат зачувани.Тип бр.Главните технички показателиМерен опсегСе применува за производотGDW400Седум прозорец во исто време, во зависност на примарниот напон, струја, моќност, фактор на моќност;Секундарниот напон, струја, моќностСредно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 v I : 20 / 2 наЕлектрични извортрансформатор.GDW4011Четири прозорец (LED) во исто време според примарниот напон, неоптоварување тековната, неоптоварување моќ и средното неоптоварување напонДолната граница може да се постави, звук и светло за алармКабината регулатор на притисок,Средно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 vЕлектрични извортрансформатор.GDW401Седум прозорец (LED) во исто време, во зависност на примарниот напон, примарната струја, моќност и средно ликвидација напонДолната граница може да се постави на, звук и светлинаСредно мерливи поставите број : 5Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 100 vЕлектрични извортрансформатор.GDW401 BПет прозорец (LED), во исто време според примарниот напон, примарната струја, празни оптоварување на косата, железо загуба и средно групанапонСредно мерливи поставите број : 1Помлад : U : 300 vЈас : 2000 / 200m ASubprime : U : 300 vЕлектрични извортрансформатор.

Бързо пристигане на VICTOR 850A VC850A 3-фазно индикатор въртене тестер 200~480V Проверка Метър LED + зумер

BGN 18.00 19.20

Карактеристики : Оваа метар специјализира во фаза секвенца и фаза неуспех го испитува на три фаза едноставна наизменични тековната;Проверка на присуство на отворен фаза и фаза на секвенца со LED и ѕвончето во исто време.LED и ѕвончето укажуваат на позитивна фаза секвенца, негативни фаза секвенца и недостаток фаза.врз основа на IEC348 безбедност класа II, најдобар квалитет и ниска цена.Технички податоци : Лимит Поддршка Напон : 2000 V / минОперативен Фреквентен Опсег : 20 Hz ~ 400 HzРокот за Континуирана Употреба : 60 минути максимум во 200 V AC4 минути максимум во 480 V ACТест Води : Двојна изолацијаДолжина на тест води : прибл...

Бързо пристигане на нов продукт U2837 LCR метър с честота 50 до 100 khz, основна точност: 0,05%, резолюция шест цифри

BGN 1043.00 1097.60

Карактеристики Кинески екранот и лесно ракување 50 Hz100k Hz,постојана фреквенција Тест ниво : континуирано прилагодливи на 10m V2 V Основна точност : 0.05%, шест цифри резолуција со Висока брзина и ефикасност мерење : Max...

Преносим led Виброанализатор KV-3000A с тестер метър Виброграф виброметр автомобилът може да ускори скоростта на движение мярка

BGN 1023.00 1136.32

1.Производство Опис : KV3000 серија преносни вибрации measurer е се користи за механички вибрации мерење, анализа и примена...

MASTECH MS2301 Protable 0.01 Ohm High Accuracy Advanced Digital Earth, Ground Resistance Технологична Meter Тестер Megger Megohmmeter

BGN 767.00 947.18

MASTECH MS2301 Protable 0.01 Ohm Висока Точност Дигитални Напредни Земјата Земјата Отпор Менгеме Метар Тестер Megger MegohmmeterЗемјата Отпор Менгеме Современите индустриски електронска опрема е во брз развој...

LCD USB детектор волтметър амперметър мобилно зарядно устройство, обемът тестер метър напрежение ток на зареждане монитор 3V-7V DC 3-7V

BGN 5.00 5.10

Опис : Овој производ може да го тестира USB полнењето на струја, напон, испуштање капацитет, интелигентни уреди.Тоа ќе се покаже на сегашните и напон во исто време, погодно да се провери.Тоа може да биде многу лесно да се најде дигитални уреди за полнење проблем.Само копче на тестер се користи за да ги видите и тестирање на податоците се префрлат, тестер може да се сместат 10 групи на тест податоци.Ако нема батеријата, тоа нема да загубите податоци што се тестирани.Тоа може да го тестира на сегашните и напон на телефон, мобилен моќ банка итн.Со USB излезен порт и микро USB влез, погодно да се тест уредиСо LCD екран, лесно да се види на сегашните и напон на уредитеПритиснете мал круг копчето и податоците ќе биде нула, тогаш можете да пробате следните податоциПренослив дизајн, лесно да се носатСпецификација : Материјал : Пластични и Електронска КомпонентаБоја : БелаВлезен Напон : 3 V7 VКапацитет : 019999m AhПакет Се Вклучени : 1*Преносни LCD Двојна USB Полнач за Мобилни Моќ Детектор на Напон, Струја Метар ТестерПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

Многофункционален цифров двоен тестер за батерии, тестер за вътрешно съпротивление 10-20 0-10А заряд и разряд на батерии 18650

BGN 111.98

Инструмент Вовед MHB20НА / H / S е компактен, dual channel може да се открие капацитетот на батеријата, испуштање време и внатрешниот отпор на батеријата тестер...

USB 3.0 високо напрежение бял 4 битов OLED детектор волтметър амперметър тестер капацитет измервателният ток power bank

BGN 15.52

Технички Параметар : Производ модел : USB 3.0 метар Hбела Напон спектар : DC03.7013.00 V Напон точност : ± (0.2% + 1words) Сегашниот опсег : DC0.0003.000 Тековната точност : ± (0.8% + 3words) Капацитет на акумулација : 099999m Ah Капацитет резолуција : 1m Ah Енергија акумулација опсег : 099999m Wh999 Wh Производ тежина : 14g (пакет 46g) Ажурирање стапка : 2 пати / s Неактивен празнење : за 10m A екран : 0.91" OLED екран Порта режим : Компатибилност : USB 2.0, USB 3.0 Производ големина : 64mm*21.6 мм*11.2 m m (L*W*H) Моќност : 039.00 W ако сакате да видите 3.0 заштита , кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / 10pcsWhite4bitOLEDUSBdetectorvoltmeterammeterpowercapacitytestervoltagecurrentmeterusb / 2792045_32787189324.html?spm=2114.12010608.0.0.nlpbcp ако сакате да видите 4 малку USB 3.0, кликнете на ова : ако сакате да видите 4 малку USB 3.0 висок напон верзија, кликнете на ова : Ако сакате да видите 3.0 H 4 малку , кликнете на ова : https : / / www.aliexpress.com / store / product / USB30Hwhite4bitOLEDdetectorMicroUSBOTGvoltmeterammeterpower / 2792045_32789815232.html?spm=2114.12010608.0.0.co Cym UАко сакате да видите бела боја на фонт OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите Бели 4 малку боја OLED USB детектор , кликнете на ова : Ако сакате да видите Ако сакате да видите USB 3.0 H бела 4 малку OLED detecto r , кликнете на ова : На следниов линк : само forthe следниве производКога контактот за напојување, екранот се покажува добредојдовте прозорец прво и потоа ги прикажува тековниот режим на конекција...

ATORCH 300V DC 100A точен брояч на енергия напрежение ток мощност волтметър амперметър Greem осветление функция аларма за претоварване на закрито

BGN 25.55

Добри вести : Bluetooth PD USB Боја тестер ТипC DC Дигитални voltmeter напон тековната метар ammeter детектор моќ банка индикаторот за полначКапацитетот на батеријата / DC моќност детектор 300 V100 A MAX3000 W Со 1m водоотпорен сензор на температура наТекст : ① Различни адаптер ② Различни батерии ③ Различни Моќ Банкаизлез : ④ различни термички отпор ⑤ Различни оптоварување метар ⑥ Различни постојан струја на оптоварување Спецификација : Влезен / излезен интерфејс : 100 Голем тековната бакар носот завртка Напон спектар : 0.00 V ~ 300 V Резолуција прецизност : 0.05 V Сегашниот опсег : 0.00 На ~ 100 Резолуција прецизност : 0.05 Капацитет опсег : 0 ~ 999.999 Ах Резолуција прецизност : 0.01 Ах Моќ кумулативни опсег : 0 ~ 99999.9 Пот Резолуција прецизност : 0.01 Пот Моќ опсег : 000.00 ~ 2999.99 W Резолуција прецизност : 0.01 W Отпорност опсег : 1 ~ 999.9 Резолуција прецизност : 0.1 Температура опсег : 0 ~ 99 ℃ Резолуција прецизност : 1℃ Времето maximum time : 999 H59 M59 S Резолуција прецизност : 1 S Времето потсетам Прилагодувања : одбројување 24 часа на било која вредност Мали тековниот режим на праг на алармирање параметри : Мал напон за напојување барања : мерење на низок напон, ве молиме снабдување независни напојување интерфејс Опсегот на 4 ~ 30 V dc напојување напонот на систем на мерење на Времето за да се освежи : > 500 ms / време > 500 ms / време Мерење го оценувате : 0.5 пати во секунда во Текотнапон, надструја поставите алармот во режим : екранот предупредување интерфејс за предупредување корисници Overpressure за да ве потсети на поставете опсег : 1 ~ 300 V Низок притисок потсетам поставете опсег : 0 ~ 149 V Проток за да ве потсети на поставете опсег : 0.2 ~ 100 A Дисплеј тип : микро потрошувачката на енергија на LCD модул LCM црна фонт зелена позадинско осветлување приказ во двете Кинески и англиски јазик, Бидејќи моќта проток : Работна температура : 10 ~ + 60 целзиусови степени 10 ~ + 60 ℃ Работна влажност : 10 ~ 80 (dew), несомнено, 10 ~ 80 (без сомнение) притисокот на работа : 80 ~ 106 kpa Операција метод : Кратенки со користење на метод и капацитет, енергија, време ресетирање Поставки : 1) копчето за Ресетирање долгопритиснете на сите податоци (m Ah、Пот、00 : 00 : 00) 2) Брзо копчето двапати капацитет Ресетирате (m Ah) 3) Брзо копче три копче за ресетирање(Пот) 4) Брзо копче четири за време на ресетирање(00 : 00 : 00) 5) Брзо копче за пет Поставување на автоматски режим и Испуштање на тајмерот за да ве потсети редовно 6)Кога не оптоварување излезна неоптоварување, брз седум клучеви, и за тековната нула до нула во тековната животната средина температура за точни калибрација, толку повеќе може да направите повеќе точни мерења во мала струја.

Цифрови LCD часовници авто волтметър термометър напрежение на батерията Temprerature Monitor 12V / 24V T16 Drop ship

BGN 12.00 14.35

Карактеристики : Дигитален часовник, автомобил напон екранот во реално време.Затворен и ourdoor температура на екранот, мерен опсег : Внатрешна : 50°C70°C ; Надворешна : 50°C70°CШлаг аларм екранот ќе се вклучи како температура пониска 14°C12 / 24 часа формат на екранотГодина / месец / датум на екранотСе врши увид и се прикаже реално време автомобилот складирање батеријата напонПортокал и сино осветлување е shiftableПрекумерна или помал напон сигнализација функцијаАвтомобил цигара моќ олово(12 / 24 V)Со Велкро лента за лесна инсталацијаСпецификации : Мултифункција автомобил LCD дигитален дисплејМатеријал : ПластикаШколка Во Боја : ЦрнаСветлото Боја : Портокалова и ПлаваLCD Дисплеј : 95x15mm / 3.74x0.59"(Lx W)Производ Големина : За 113x20x29mm / 4.45x0.79x1.14"(Dxšxv)Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираатПоради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакет Содржина : 1 x Автомобил волтметар Часовник Термометар1 x Автомобил Цигара Socket1 x Прирачник за Корисникот Настава

Виктор VC850 3 фаза последователност на въртене led тестер 200~480V Проверка Метър LED+зумер

BGN 21.26

Почитувани сад,Германија клиент : Според трговија прописи, ние нема да го продаде сива тело инструмент со жолта заштитна маска за сад и Германија...

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет 828 Промоция

BGN 12.00 13.52

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

Бързото пристигане Feith FT6301A одноканальная програмируема електронна товар dc 150W / 120V/30A

BGN 905.00 952.56

Сите Бебе add to my колекцијаFT6300 A Серија Програмабилни DC Електронски Оптоварување е Fei Sike технологија воведе тест за снабдувањето со електрична енергија во краен корисник е еден програмабилни електронски товар...

Бързо пристигане на VICTOR VC8045-II Bench Top 4 1/2 True RMS DCV / ACV/DCA / ACA dktd0122 точност тенис на мултицет

BGN 110.00 115.60

ВИКТОР vc8045 Нови КЛУПАТА ВРВОТ Multimeter 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACAпревозот во СВЕТОТ виктор vc8045 Нови КЛУПАТА ТОП 4 1 / 2 True RMS MULTIMETER DCV / ACV / DCA / ACA VC8045 4 1 / 2 Клупата тип дигитални multimeter Карактеристики : 1...

Бързото пристигане U2729c автоматична тестова система трансформатор 20 Hz-1 Mhz процесор, 20 канален сканиране тест трансформатор

BGN 7757.00 8164.80

Краток Вовед : U2729 Серија Автоматско Трансформатор Тест Систем е исклучиво се користат во квалитет за разни електронски трансформатори...

TH2827B Hi-accuracy 0.05% Bench LCR Метър 20Hz-500KHz Transformer Test вграден източник на постоянно преместване компаратор 4.3 TFTLCD USB

BGN 5746.00 6048.00

Карактеристики карактеристики 4,3инчен TFT LCD дисплеј Избор на Кинески и англиски јазик, работа интерфејси Максимална тест фреквенција на 1 MHz, резолуција на 10m Hz Рамнотежа тест функција Трансформатор параметар тест функција Максимална тест брзина : 13ms / време за Автоматско ниво на контрола (ALC) функција за V и јас Тест сигнал ниво се следи функцијата за V и јас Вклучени внатрешни работи DC пристрасност извор Надворешни DC пристрасност извор на големи тековната 10точка на листата издржам функција Избор на внатрешната отпорност на 30Ω, 50Ω и 100Ω Внатрешни датотека за складирање и надворешен USBдискот чување на датотеки Тест податоци може да бидат зачувани на USBдискот директно RS232 C, USB, LAN, УПРАВУВАЧОТ, GPIB, DCI интерфејс Краток Вовед TH2827 серија е нова прецизност LCR метар со различни функции и повисока тест фреквенција...

OOTDTY метал + пластмаса 1бр 100-500В електрически тестер дръжка на отвертка, тестер за напрежение дръжка детектор с високо качество

BGN 1.00 1.57

100% сосема нов и висок квалитет на Тестирање Напон : 100 V500 V Материјал : Метални + пластика Боја : Јасно вкупна Должина : 149mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

all-sun DT830B AC / DC Амперметър волтметър ω електрически тестер дигитален мултицет на кораба от Русия

BGN 15.98

сите сонце Професионални Дигитални Multimeter AC / DC AmmeterVoltmeter Ohm Електрични Тестер Преносни DT830 B не јасncluded 9 V батеријаAnswer : ___________________________ Note : Овој пакет не се вклучени батерии.Поради новите правила на Кина Пост Воздухот, парцели не смее да вклучуваат батериите,во спротивно не ќе ги добиете преку сопствени.Дигиталниот Multimeter интегрира Voltmeter , Ammeter и ohmmeter ,која е практична алатка за electricians и настава инструмент занаставниците .Тоа може да се користи за ремонт на сите видови на в ircuit одбори .Апликацијата полиња се лабораториски, работа продавница, DIYers и дома, итн.Тоа е лесно да се работи, и читања се прикажани директно на екранот.* Ние го правиме во КОМБИНАЦИЈА ИСПОРАКА на било повеќе купувања...