• Ново
Регулатор на коефициента на мощност JKL5C за кондензатора на коефициента на мощност 4 Step 380v PRCF

Регулатор на коефициента на мощност JKL5C за кондензатора на коефициента на мощност 4 Step 380v PRCF

BGN 39.20
В магазина

Брой продукти


JKW58 PFR Реактивна моќност compensator контролер за фактор на моќ capacitor 4step 380v PRCF
На фактор на моќност одобри состојба на корисник
Да се подобри употребата на ефикасноста на електричен трансформатор.
Намалување на линија на косата
За подобрување на напонот на квалитетот на напојување
JKL5 C фактор на моќ регулаторот надомест за фактор на моќ capacitor 6step 380v PRCF Спецификација Точка Име JKW58 PFR Реактивна моќност compensator контролер за фактор на моќ capacitor 4step 380v PRCF 1 ПРЕДВОДЕНА/LCD Дисплеј ќе се покаже
а.три-фаза на напон,струја, активна моќност, реактивен
б.фактор на моќност и енергија мрежа фреквенцијата, контрола параметар 2 Силна анти-мешање способност може да се спротивстави на 2kv импулс тест ,се задржи на податоци 3 може да се направи ревизија на контрола на податоците лист ,тоа ќе го спаси податоци нема моќ 4 Авто анализа фаза функцијата 5 Тековната добиете сигнал отпорник помалку од 0,05 Ω 6 Над напон ,под напон недостаток фаза за заштита на функцијата 7 Текст начин : статични ,Динамичен ,соединение 8 Номинална AC напон 220 V±10% AC 380 V±10% 9 Номинална струја AC 0-5 A 10 Номинална фреквенција 50 hz±5% 11 Чувствителност 100m A 12 COS φ Претходно 0.80-0.99; чекор должина 0.01; Фабрика претходно 0.98 текст и исклучување време 13 Текст Одложување динамичен државата 100ms-30 ГОДИНИ; Статички држава 1-250 S;Фабрика претходно динамичен државата 5 S;
статична состојба на 30 години. 14 во Текот-напон заштита 230-260 V; чекор должина на ум 1 V; Враќање разлика 6 V ресетирате 240 V, 15, Под-напон за заштита на 180 V;враќање разлика 6 V 16 Авто Дискриминација Фаза ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ; фабрика претходно ON(Авто дискриминација НА) 17 Реактивен прагот OFF-4-100kvar; фабрика претходно ИСКЛУЧУВАЊЕ (реактивна прагот неефикасност) 18-КАРАТНО варијација 50/5 A-3000/5 A; чекор должина 1; фабриката претходно 500/5 A 19 Capacitance капацитет 0-99kvar фактор претходно наместени на секоја гранка 10kvar 20 Контакт капацитет динамичен државата излез од секоја гранка DC12 V×50m A
Статички државата излез од секоја гранка 380 V×7А/200 V×5 A 21 големина 113*113 138*138
JKL5 C фактор на моќ регулаторот надомест за фактор на моќ capacitor 6step 380v PRCF предност
1.20 години глобалната водечките професија производство на енергија метар
2, прецизност на мерење
Тековната идентификација : контролорот може да се суди за земање на тековната поларитетот и автоматска конверзија.
3, на екранот на избор
4, параметар поставување на функцијата
5, заштита на функција
6. контрола стратегија, кондензатори
7. излез коло дизајн
8.Брза испорака : ќе добиете цел кога ви треба
9.

Подробности

is_customized:
Yes
Защитна Функция:
Запечатани
Размер:
Subminiature
Използването на:
Общото Определяне
Информация За Товара:
Ниска Мощност На
Теория:
Електромагнитно Реле
Номер На Модела:
JKL5C
Размер:
13*13*13cm
печатна платка:
Релеен управляващ сигнал
източник на захранване:
Захранващ трансформатор 230V~400V
Регулатор на мощността:
реле
Сензор Мощност:
Тип на КАТ
капацитетът на фактора сила:
0.00~1.00
Функция:
Правилното Измерване На Реактивен Ток
Дисплей:
LED / LCD
Над Инсталирането На Напрежение Ток:
230V~500В
контролен стъпка:
4 Стъпка

Те също купуват с този продукт

Модулна зарядно устройство ще захранване на куп 2NO 2NC WCT-4P 40A с инсталирането на ръководните релса битови контактора ac 230v

BGN 24.00 25.04

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

60V 120MA 1206 0.12 a самовосстанавливающийся предпазители SMD нов и оригинален

BGN 12.35

60 V 120 MA 1206 0.12 Авто обнова на осигурувачот SMD нови и оригиналниCN10021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

IC нов оригинален ISD4003-04MS ISD4003-04MSI ISD4003-04MSY ISD4003 4003-04MS 4003 SOP28 ДИУ Безплатна доставка

BGN 122.00 149.38

Снабдувач Уред Пакет SOP28 Производителот Дел Број ISD400304 MS Производителот ISD Опис IC ГЛАС REC / ИГРА 120 SEC 28SOIC Пакување Лента & Ролна (TR) Монтажа Тип на Површината Планината SPI Интерфејс / Microwire Филтер Помине Бенд 3.4 k Hz Времетраење 4 Мин Пакет / Случај 28SOIC (0.295", 7.50 mm Ширина) Сосема нов оригинален наредби се добредојдениPuerile, обезбедување на квалитет

1210 30V 50MA самовосстанавливающийся предпазители SMD нов и оригинален

BGN 13.04

1210 30 V 50 MA Авто обнова на осигурувачот SMD нови и оригиналниCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

IC нов оригинален MAX172BCNG MAX172 Безплатна доставка

BGN 56.00 68.74

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние ќе се прилагоди на цена да се служат подобро Datasheets MAX172 BCNG Производ на Фотографиите 24НАТОПИ Производ Модули за Обука Олово (Sn Pb) Финиш за COTSДолгорочно Снабдување Програма Стандарден Пакет 15 Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството Стекнување на Податоци Аналогна на Дигитална Конвертори (ADC) Серија Пакување Цевка Број на Битови 12 Земање мостри Стапка (во Секунда) 100k Податоци Интерфејс Паралелно Број на Конвертори 1 Моќ Дисипација (Макс) 215m W Напон Снабдување со Извор Двојна ± Оперативни температури Од 0°C ~ 70°C Монтажа Тип Преку Дупка Пакет / Случај 24НАТОПИ (0.300", 7.62 мм) Снабдувачот Уред Пакет 24PDIP Број на Влезови и Тип 1 SingleEnded, Unipolar Динамичен Каталог 12 Малку

Бобина 24V 25A 2NO 2 серпентини 2P домакинството на Контактор за променлив ток модулен 35 мм DIN рейк определяне на 25Amp

BGN 473.60

КТ серија(cjx3) Din Железнички Модуларен контактор Модуларен AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 400 V AC 50 Hz или 60 Hz,номинална струја до 63 A,за правење,кршење,често почнувајќи & контролирање на AC moor.Com бин ра со помошен контакт блок,тајмерот & машинаinterlocking уред итн,тоа станува причина за одложување контактор,механички interlocking контактор,ѕвездаделта стартер.Со термички реле,тоа е во комбинација во електромагнетни стартер.На Контактор е произведен според IEC609474,GB140484...

MC33204DG MC33204DR2G MC33204 33204 SOP14 чисто нови оригинални поръчки са добре дошли

BGN 67.00 81.22

Puerile, обезбедување на квалитетПакет / Случај 14SOIC (0.154", 3.90 mm Ширина) Производителот Дел Број MC33204 DG / DR2 G Производителот НА Опис IC OPAMP QUAD РР LO VOLT 14 SOIC Засилувач Тип Општа Намена Излез Тип на ЖелезничкидаЖелезнички Напон Текст Форумот 10m V и Тековната Понуда900µA Тековната Текст Пристрасност 80n A Тековната Излез / Канал 80m AНапон Снабдување, Единствен / Dual (±) 1.8 V ~ 12 V, ±0.9 V ~ 6 VТемпературата На Работа 40°C ~ 105°C

OOTDTY 10 бр AC 250V 15A електрически панел се монтира 5x20 mm държач на предпазителя за Радио авто стерео

BGN 3.00 3.44

Карактеристики : едноставен за инсталација, трајни и практични Треба некои професионално знаење за да го користите овој производ за Овие осигурач носители се прекинат со лемење терминали Одговара за електрична опрема, мотоцикл, автомобил, камион, ЏИП...

IC нов оригинален SSC2S110-TL 2S110 SSC2S110 Безплатна доставка

BGN 28.00 34.56

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние ќе се прилагоди на цена да се служат подобро IC нови оригинални SSC2 S110TL 2 S110 SSC2 S110 SOIC8 Бесплатен Превозот

10шт Субминиатюрное общо реле захранване 12V DC 5-пинов фланец реле за кола-7A 120VAC-20A 14VDC

BGN 9.98

Опис : Subminiature и лесен. Подобрена отпорност на шок и вибрации. Висока contant сегашен капацитет.Спецификација : Контактирајте со Капацитет Resistive Оптоварување (cosΦ=1) N / C : 15 A 14 VDC , 10 A 120 VAC; N / O : 20 A 14 VDC, 10 A 120 VAC Индуктивен Товар (cosΦ=0.4 L / R=7msec) : 6 A, 14 VDC Номинална Сметководствената вредност на струјата : 25 A / час Макс...

IC нов оригинален DG506ACJ DG506 DIP28

BGN 58.00 70.43

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние ќе се прилагоди на цена да се служат подобро Datasheets DG506 ACJ Производ Фотографии 28НАТОПИ Производ Модули за Обука Олово (Sn Pb) Финиш за COTSДолгорочно Снабдување Програма Стандарден Пакет 14 Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството Интерфејс Аналогни Прекинувачи, Мултиплексери, Demultiplexers Серија Пакување Цевка Функција Мултиплексер Коло 1 x 16 : 1 На Државата Отпор 400 Ohm Напон Снабдување со Извор Двојна Напон Снабдување, Единствен / Dual (±) ±4.5 V ~ 18 V и Тековната Понуда Оперативни температури Од 0°C ~ 70°C Монтажа Тип Преку Дупка Пакет / Случај 28НАТОПИ (0.600", 15.24 mm) Снабдувач Уред Пакет 28PDIP Динамичен Каталог Мултиплексер / Demultiplexer