• Ново
Контактор задържане на дома AC 4P 25A 220V за електрически отдел 50hz 2no 2nc максимално напрежение на тока 500v

Контактор задържане на дома AC 4P 25A 220V за електрически отдел 50hz 2no 2nc максимално напрежение на тока 500v

BGN 11.20
В магазина

Брой продукти

4 P AC куќа држете контактор 25 A 220 V за електрични одделот 50hz 2 NO 2 NC max напон 500v Технички Податоци
Номинална Струја (A)
16,20, 25, 40,63,100
Номинална Напон (V)
230 V 2 P, 4 P
400 V 4 P
Номинална Фреквенција(Hz)
50/60 Hz
Електрични издржливост
30, 000 циклуси
Механичка издржливост
100, 000 циклуси
Амбиентална темп.
столб терминал со менгеме
Инсталација
На симетрични DIN Железнички
Монтажа на панел
Технички податоци
Моќ коло
Напон оценка (Ue) 1 P ,2 P
250 VAC
3 P.4 P
400 VAC
Фреквенција
50 HZ или 60 Hz
Издржливост(O-C)
Електрични
100,000 циклуси
Максималниот број на префрлување операција на ден
100
Дополнителни карактеристики
Изолација напон Адаптери
500 VAC
Загадувањето степен
2
Номинална импулс издржат напонот (Uimp)
2.5 kv(4kv за 12/24/48 VAC )
Степен на заштита уредот само
IP20
IEC60529 Уред во модуларен куќиште
IP40
Температурата на работа
-5 до 60 степен
Температура на чување
-40~70degree
Tropicalization (IEC60068-1)
Третманот 2 (релативна влажност од 95% на 55 степен )
ELSV усогласеност (екстра ниски безбедност напон )за 12/24/48vac верзии
Производите контрола потврдува на selv(безбедност екстра низок напон )услови

Подробности

is_customized:
Yes
Брой полюси:
2
Вид На Тока:
AC
Фаза:
1
Номинално Напрежение На Основната Схема:
500В
Номер На Модела:
WCT-16A
Номинален Ток На Главната Верига:
16А

Те също купуват с този продукт

10шт кухненски нож малък автоматичен предпазител 1А лодка острието предпазител 1А автомобил автомобилен предпазител предпазител 1А Безплатна доставка

BGN 1.00 1.57

10pcs Мини нож мали Авто осигурач 1А Брод Сечилото Осигурач 1А Автомобил осигурач Автомобилската осигурач 1А Бесплатен превозот Купи повеќе количината, цената ќе биде поевтина

385VAC SPD 1P+N 20KA~40KA House Din Rail Surge Protector защитно устройство на разходите за ниско напрежение освобождаване gap

BGN 15.00 17.95

Ве молиме да се напомене овој линк само за 1 P+N MKPMDВПримена : Заштита на електрични систем и на вчитување електрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Стандардот : IEC / EN 616431Број на столбови : 1, 2,3, 4;Електрични рејтинг : 230 / 400 V, AC50 / 60 Hz;Примена : Заштита на електрични систем и на вчитување електрични апарати од гром и моментален во текотнапон;Електрични рејтинг : слободен фаза енергија дистрибуција и контрола на системот на AC50 / 60 Hz, 230 V;Краток спој струја : до 10k A (8 / 20годишна возраст);Примена : Заштита на електрични систем и на вчитување електрични апарати од молњи и моментален во текотнапон;

5шт 2 канален 5V релеен модул 5V лампа за ниско ниво за Arduino SCM управление на битова техника ориз

BGN 16.00 18.45

5 PCS 2 Каналот 5 V Реле Модул 5 V светилка Ниско ниво за Arduino SCM Домаќинство Апаратот Контрола СЛИКдетали за производотмодул модел : lrel _ 2 h реле модулнапојување напонот : 3.3 v dc напојувањеконтролира напојување : ac 250v 10a ...

Безплатна доставка, 100 бр./лот PPTC сбрасываемый предпазител RUEF110 30V 1.1 a самовосстанавливающиеся предпазители на Едро дропшиппинг

BGN 19.18

Бесплатен Превозот 100pcs / многу PPTC Resettable Осигурач RUEF110 30 V 1.1 Автообнова Осигурувачи трговија на Големо DropshippingГаранција : 1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна доставка 16valuesX10pcs=160pcs 5x20 0.5 A-30A Керамичен предпазител разнообразни пакети 5*20 250V Керамичен комплект от предпазители за

BGN 36.00 39.81

16values X10pcs=160pcs 5x20 0.5 A30 A Керамички Осигурач Избрани Пакети 5*20 250 V Керамички Осигурувачи за ПолнењеВредноста Листата : 0.5 A1А2 A2.53А3.15 На4А 5 A6.3 На8 A10 A12 A15 A20 A25 A30 AГаранција : 1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

Безплатна DHL 1бр качеството на меден проводник 220V до 220V 300 W toroidal изолационен трансформатор 1: 1 фут мощност със земята

BGN 206.40

Изолација трансформатор.Почитувани Купувачот : Молиме Забележете : ова е повеќе тешки машина ,и има некои магнетни сопственост ,па ве молиме да обрнете внимание на вашата земја царина ,ние ќе ви го испратиме по случаен избор од страна на курирската служба DHL; ПРОЗОРЦИ Препорачана;ТНТ;DPEX;Aramex или Fedex ОДНОСНО или IP.Овие превозот метод allmost земе 39 дена пристигне повеќето од главната земјиште земји,а исто така ќе треба плаќате царина можете да се консултирате со вашиот локалната самоуправа;ве молиме не го изберат aliexpress превозот или Кинапост превозот ,ако ви се допаѓа овие испраќање на превозот,ние не може да го направи она што вие сакате...

Автентични нови оригинални релета Omron G6Y-1-5VDC G6Y-1 5VDC

BGN 64.00

Производ параметри : серпентина напон : DC5 V јазол структура : 1c јазол струја : 0.5 AЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Автентични нови оригинални релета Omron G2RL-1A-DC12V G2RL-1A DC12V

BGN 43.20

Производ параметри : серпентина напон : DC12 V јазол структура : 1a јазол струја : 10 AЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

5V One Channel 1 Relay Module Board Shield For PIC AVR DSP ARM MCU Module For Arduino KY-019

BGN 1.00 1.30

5 V 1Канал Реле интерфејс одбор, и секој од нив треба 1520m A Струја ВозачотОпремен со високотековната реле, AC250 V 10 A ; DC30 V 10 AСтандарден интерфејс кој може да се контролира директно од страна на микроконтролор ,како што се 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА и така натамуКонтакт независни жици, безбеден и сигуренСо завртка дупки за лесна инсталацијаГолемина : 4.7 x 2.9 x 1.8 cmПакет се Вклучени : 1 PCS*5 V Осум 1 Канал Реле Модул За СЛИК AVR DSP РАКА ЗА arduinoПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

Безплатна доставка на 50 бр. / лот PPTC Перестановные предпазители RGEF1000 16 в 10A самолечение предпазители на Едро Dropshipping

BGN 20.00 20.78

Бесплатен Превозот 50pcs / многу PPTC Resettable Осигурач RGEF1000 16 V 10 A Автообнова Осигурувачи трговија на Големо DropshippingГаранција : 1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

1pc DC 12V 40A Black Relay 4 PIN Durable Automotive Car Truck Boat Relays нормално разомкнутое лице за контакт реле 27.5 * 28*25 мм Mayitr

BGN 2.00 2.62

HW0002277Спецификација : Бренд новиМодел : JD1914Боја : ЦрнаГолемина : прибл 27.52825mmНапон : DC 12 VАктуелни : 40 APin Број : 4 PinНормално Отворен КонтактПарична казна изработка, одлични перформанси.Издржливи во употреба.Пакет се вклучени : 1 x РелеAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

AD9283BRSZ-100 ad converter-ADC original selling a saleFree Доставка

BGN 13.82

Ве молиме имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори Ве молиме изберете пожелно еден & остави порака кога ќе проверите за да одредите која modle што би сакале!!!!Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги...

32V 15A 100Piece средният размер на острието предпазител автомобил Автомобил, лодка камион 15 ампера предпазител на острието

BGN 7.98

Име на производ Автомобил Сечилото Осигурач Тип Средна Големина Номинална Напон 32 V Номинална Струја 15 A Pin Теренот 5mm / 0.2" Pin Големина 7 x 5mm / 0.27" x 0.3" (L*W) Вкупниот обем 19 x 19 x 5mm / 0.75" x 0.75" x 0.2" (L*W*T) Материјал Пластика, Алуминиум Надворешни Сина Боја Тежина 120g Пакет 100 x Автомобил Сечилото ОсигурачНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

5PCS MINI ATM Fuse Tap Adapter Circuit Тел Holder Electronic Device Car Autoc G08 Drop ship

BGN 5.58

Материјал : Пластични и Гумени Боја : Црвено+Сина Опис : Должина : 18cm / 7.09" Количина : 5 Компјутери Напон : 32 V (Макс) Категорија : Осигурач Дизајн : Вметнете Големина Тип : Мини За Употреба; Авто Автомобил Спојување на ветер : М БАНКОМАТ AddAОсигурач (Addколо) се Претвора еден осигурач слот во две, додека обезбедување на заштита за двете кола Забелешка : Нема мало пакет Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...