• Ново
2P DC400V 25A PV Mini DC автоматичен прекъсвач / изолатор/ въздушен прекъсвач

2P DC400V 25A PV Mini DC автоматичен прекъсвач / изолатор/ въздушен прекъсвач

BGN 456.00
В магазина

Брой продукти


2 P 25 A 400 VDC мини DC Коло Прекинувач (DCB)
Одговара за Низок напон дистрибуција на моќ кабинет
а. on-off прозорец боја покажува работниот статус
б. одговара за 50hz 230v/400v работен напон
в. Над-оптоварување, кратки-коло заштита
Предности :
а. Прозорецот боја покажува работниот статус
б. Огноотпорни материјали
в. Модерен дизајн
Кратенка за Целосна Options & Најдобри Цени на Ветерни Турбини (wind генератори)
Кликнете на за да Пристапите :
Драги Ценети Клиенти, добредојдовте да ја посетите мојата продавница.
Можете да најдете сите видови на генератори, инвертори, контролери и други електрични компоненти тука. Ние исто така, обезбеди соларни панели, соларни системи, ветерни електрани, батерии и сродни производи. Било какви прашања, ве молиме не hasitate да контактирате со нас преку порака или e-mail.
Кога ставање на ред :
1. ве молиме имајте предвид дека слободно-превозот цена само опфаќа стоки вредност и товарни цена. Што уште треба да се плаќаат увозни давачки, ДДВ и сите други трошоци accured во земјата на дестинација.
2. ве молиме, известете фактурата вредност вредност што сакате да се покаже за да се спаси должност & данок.
3. обично ние изберете најмногу заштеда на патот меѓу FEDEX, DHL, UPS-от & ТНТ , без оглед на оној што е прикажано во ред. Ако имате посебни побарувачка на писмена, ве молиме да се нагласи тоа со оставање на порака.
4. ако сте од слободен НЕ-превозот земји, ќе може да ни побара да се ре-проверува на превозна цена, ние може да има повеќе заштеда на превозот начин за вас.
Ако задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават 5 ѕвезди позитивни повратни информации . Ако било какви прашања во врска со трансакцијата, ве молиме контактирајте со нас пред да замине на повратни информации или подигање на спорот. Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши. Ви благодарам многу!
Се надевам ќе уживате во прекрасно шопинг искуство тука!
AMG Моќ Решенија Тим

Подробности

Брой Полюси:
2
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
NBE7
Тип:
Изтичане На Заземяване
Номинален Ток:
25А
Номинално Напрежение:
400V
Материал:
Огнеустойчиви поликарбонат
Тип:
Въздух
Начин На Монтаж:
монтаж на din релса
Незабавен тип изключване:
C
Сертификат:
CE
Цвят:
Бял

Те също купуват с този продукт

32V 15A 100Piece средният размер на острието предпазител автомобил Автомобил, лодка камион 15 ампера предпазител на острието

BGN 7.98

Име на производ Автомобил Сечилото Осигурач Тип Средна Големина Номинална Напон 32 V Номинална Струја 15 A Pin Теренот 5mm / 0.2" Pin Големина 7 x 5mm / 0.27" x 0.3" (L*W) Вкупниот обем 19 x 19 x 5mm / 0.75" x 0.75" x 0.2" (L*W*T) Материјал Пластика, Алуминиум Надворешни Сина Боја Тежина 120g Пакет 100 x Автомобил Сечилото ОсигурачНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна доставка на 50 бр. / лот PPTC Перестановные предпазители RGEF1000 16 в 10A самолечение предпазители на Едро Dropshipping

BGN 20.00 20.78

Бесплатен Превозот 50pcs / многу PPTC Resettable Осигурач RGEF1000 16 V 10 A Автообнова Осигурувачи трговија на Големо DropshippingГаранција : 1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

1pc DC 12V 40A Black Relay 4 PIN Durable Automotive Car Truck Boat Relays нормално разомкнутое лице за контакт реле 27.5 * 28*25 мм Mayitr

BGN 2.00 2.62

HW0002277Спецификација : Бренд новиМодел : JD1914Боја : ЦрнаГолемина : прибл 27.52825mmНапон : DC 12 VАктуелни : 40 APin Број : 4 PinНормално Отворен КонтактПарична казна изработка, одлични перформанси.Издржливи во употреба.Пакет се вклучени : 1 x РелеAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Безплатна доставка 90 бр. / лот предпазител стандартен среден острието на автомобила предпазители авто предпазители колата 5A 7.5 A 10A 15A 20A 25A 30A 40A 35A

BGN 9.58

Карактеристики 100% сосема нов и висок квалитет на ви Нуди ефективни коло заштита Лесен за употребаДобра замена за вас Различни бои, лесно да се направи разлика Спецификации Материјал : Zn легура Големина : Прибл...

Внесен стъклен възпламенител бел 6кс32 250В 125В 1А т2а предпазител

BGN 27.90

*****Опис На ПроизводотНашата компанија се започне бизнис на IC чипови за повеќе од десет годиниИмаме акции за сите бренд & сите видови IC чипови, како што се АДИ,МАКСИМ,TI,ST,LT, и така натаму.И ние, само што нудат нови и оригинални со 360ден гаранцијаНие ќе се Обидеме потрудиме да им понуди убаво цена и услугаПревозот1.Ние ќе брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата е постигнат.2.Ние можеме да брод на вас од страна на ПРОЗОРЦИ / DHL / ТНТ / EMS / Федекс...

10 лева фотоэлектрического слънчев предпазител 10a 1000VDC плавкий 10x38 gPV, с държач

BGN 49.00 52.10

Опис : Оваа листа вклучува : 10 единици на ОСИГУРУВАЧОТ, со спојување на носителотОСИГУРАЧ Параметар : Го оценувате напон : 1000 VDCГолемина : 10x38 (mm)Го оценувате моменталната : 10ОСИГУРАЧ НОСИТЕЛОТ Параметар : Користете PV кабел (CU) самоЖица опсег : # 818 AWG (УЛ стандард) или 110мм 2 (TUV стандард)ПРЕТПАЗЛИВОСТ : не ја отворите оваа носителот под ОПТОВАРУВАЊЕ.Плаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Испорака детали· Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници)...

Безплатна доставка 16valuesX10pcs=160pcs 5x20 0.5 A-30A Керамичен предпазител разнообразни пакети 5*20 250V Керамичен комплект от предпазители за

BGN 36.00 39.81

16values X10pcs=160pcs 5x20 0.5 A30 A Керамички Осигурач Избрани Пакети 5*20 250 V Керамички Осигурувачи за ПолнењеВредноста Листата : 0.5 A1А2 A2.53А3.15 На4А 5 A6.3 На8 A10 A12 A15 A20 A25 A30 AГаранција : 1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

10шт кухненски нож малък автоматичен предпазител 1А лодка острието предпазител 1А автомобил автомобилен предпазител предпазител 1А Безплатна доставка

BGN 1.00 1.57

10pcs Мини нож мали Авто осигурач 1А Брод Сечилото Осигурач 1А Автомобил осигурач Автомобилската осигурач 1А Бесплатен превозот Купи повеќе количината, цената ќе биде поевтина

преобразувател на напрежение 220V на 6V 12V 24V 36В 110В монофазен Волта контрол изолационен трансформатор 100ВА Силтороидальный трансформатор

BGN 16.99

НАПОМЕНА : МОЈОТ ДРАГ КОРИСНИКУ ,ве молиме оставете порака за нас : влезниот напон и излезниот напонИли нашата компанија ќе ви испрати на ТЕКСТ 240 V ИЗЛЕЗ 24 V производ!!!

CJX1-38/22(3TF45) Контактор за променлив ток магнитен контактор 2NO+2NC 38A 380v 110v 220v 36v 24v

BGN 25.60

1.ПрименаCJX1 серија AC контактори се погодни за фрекфенција 50 / 60 Hz,отценети изолација напон до to1000 V,отценети операција тековни 9~475 A под AC3 должност.Тоа е, главно, се користи за правење / breakingelectric коло на долго растојание и за честите почетна / запирање & со топлинска реле да comпретставуваат магнетни motor starter.Производот се согласува да IEC6094741 stardand.2...

Автентични нови оригинални релета Omron G5V-1-DC5V G5V-1 DC5V

BGN 30.40

Производ параметри : серпентина напон : DC5 V јазол структура : 1c јазол струја : 1АЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Безплатна DHL 1бр качеството на меден проводник 220V до 220V 300 W toroidal изолационен трансформатор 1: 1 фут мощност със земята

BGN 206.40

Изолација трансформатор.Почитувани Купувачот : Молиме Забележете : ова е повеќе тешки машина ,и има некои магнетни сопственост ,па ве молиме да обрнете внимание на вашата земја царина ,ние ќе ви го испратиме по случаен избор од страна на курирската служба DHL; ПРОЗОРЦИ Препорачана;ТНТ;DPEX;Aramex или Fedex ОДНОСНО или IP.Овие превозот метод allmost земе 39 дена пристигне повеќето од главната земјиште земји,а исто така ќе треба плаќате царина можете да се консултирате со вашиот локалната самоуправа;ве молиме не го изберат aliexpress превозот или Кинапост превозот ,ако ви се допаѓа овие испраќање на превозот,ние не може да го направи она што вие сакате...

Реле DC полупроводниковое DC към DC 40A липсата на искра липсата на контакт с взривозащитен твърди преминете 3V12V4V

BGN 10.70

1 PCS x KS140 DD Цврста Состојба Реле Име на Производ : Цврста Состојба Реле Производ Модел : KS140 DD Влезен напон : 332 VDC Излезен напон : 5220 VDC Номинална струја : 40 A Тип на контрола : Zeroпремин(Ограничувања и подобрени за да се прилагоди) На onoff Time : ≤10ms Електрични век : ≥1 милиони пати Амбиентална Температура : 2085 степен Dielectric Сила : 2500 V Нето тежина : Околу 100gако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, ве молиме контактирајте со нас!Сите производи се проверува и packaed во добра состојба пред испраќање...

Безплатна доставка, 100 бр./партида 1210 SMD сбрасываемый предпазител PPTC PSMD050 16V 0.5 A самовосстанавливающиеся предпазители на едро дропшиппинг

BGN 20.00 20.78

Бесплатен Превозот 100pcs / многу 1210 SMD Resettable Осигурач PPTC PSMD050 16 V 0.5 Автообнова Осигурувачи трговија на Големо DropshippingГаранција : 1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

AC-DC SSR 120A твердотельное реле 75-480V AC Output 3-32V DC Input

BGN 32.32

Име На Производ Цврста Состојба Реле Модел Бр H3120 ZD Контрола Метод AC да DC Струја 120 A Влезен Напон 332 V DC Излез Напон 75480 VAC Реле Димензии (Прибл.) 9.3 x 2.5 x 3cm / 3.7" x 0.98" x 1.2" (LWH ) Жица Должина 23.5 cm / 9.3" Материјал Метал, Пластика Главната Боја Црна

5V One Channel 1 Relay Module Board Shield For PIC AVR DSP ARM MCU Module For Arduino KY-019

BGN 1.00 1.30

5 V 1Канал Реле интерфејс одбор, и секој од нив треба 1520m A Струја ВозачотОпремен со високотековната реле, AC250 V 10 A ; DC30 V 10 AСтандарден интерфејс кој може да се контролира директно од страна на микроконтролор ,како што се 8051, AVR, ПИК, DSP, РАКА и така натамуКонтакт независни жици, безбеден и сигуренСо завртка дупки за лесна инсталацијаГолемина : 4.7 x 2.9 x 1.8 cmПакет се Вклучени : 1 PCS*5 V Осум 1 Канал Реле Модул За СЛИК AVR DSP РАКА ЗА arduinoПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

Cjx1-9/22(3TB4022) контактор за променлив ток магнитен контактор 2NO+2NC 9A 380v 110v 220v 36v 24v

BGN 12.00

1.ПрименаCJX1 серија AC контактори се погодни за фрекфенција 50 / 60 Hz,отценети изолација напон до to1000 V,отценети операција тековни 9~475 A под AC3 должност.Тоа е, главно, се користи за правење / breakingelectric коло на долго растојание и за честите почетна / запирање & со топлинска реле да comпретставуваат магнетни motor starter.Производот се согласува да IEC6094741 stardand.2...