• Ново
Високо качество на D602 преносим цифров осцилоскоп 200 khz двоен канал тъчпад многофункционален D 602 Osc логически анализатор

Високо качество на D602 преносим цифров осцилоскоп 200 khz двоен канал тъчпад многофункционален D 602 Osc логически анализатор

BGN 119.98
В магазина

Брой продукти


D602 Oscilloscope use manual Карактеристика
1. Голем екран, висока резолуција , 3.2 Инчен LCD,240*400 Екранот пиксели.
2. Економски и практична анализа на пропусен опсег , Како влез на ниво oscilloscope, со 200 KHz пропусен Опсег ,1 MHz Земање мостри стапка , Основните може да гарантира потребите на општата електронски работници , Како електронски , ентузијаст, Лични откритие е, генерално, не се премногу висок фреквентен опсег.
3. Две канал на текст , Може да биде флексибилен софтвер поставите switch.
4. Богата софтвер функции , Флексибилно поставување интерфејс.
5. Со resistive touch screen.
6. Компактен и лесен .
7. Висока прецизност ADC , 12 ADC.
8. Со 1 KHz Fang Бо излез.
9 вградена литиум батерија, полн со електрична енергија може да се користи 8 Часа.
10. Надворешна батерија стандардна DC9 V , ве молиме не користете други моќ.
D602 Спецификации :
1 опсег : 200 Khz.
2 влезен напон X1 : + 10 V
3 влезен напон X10 : + 100 V
4 режим на внесување : AC/DC
5. ADC Земање мостри стапка : 1 MHz
6 напојување напонот : DC9 V
Стандардни приклучоци :
1. 60 MHz Oscilloscope сонда 2 ПАРЧИЊА
2. D602 Домаќин еден
3.DC9 V 500m A извор на Енергија
Најниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!
-Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!
За превозот
1. Контактирајте со нас ако ви треба подобра испорака метод наместо бавно поштенски пратки .
2.ние ќе забелешка "подарок", со вредност $10 за вашиот објект во целина .
3. Обезбеди следење на број, но не и ако преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .
Песната тука : www.17track.net/index_en.shtml (неколку дена по пакети испратени надвор).
4.Стандардните батерии, течни и други забранети делови обично се отстранат пред превозот.
5.Некои производи' прирачници, возачи, софтвери достапни само со симнување или праќање по е-пошта .
6.Пост Воздух Mail порака не е брзо, ве молиме почекајте стрпливо, не се прашање спор во рок од 30 работни дена .
За Гаранција
1.ние гарантираме вашето нула ризик купување искуство тука.
2.ние ќе бидеме Одговорни за било кој квалитет на проблемот .
За Повратни Информации
1.вашето мислење е исклучително важно за нас,ве молиме да ни остават и добра feedbck нас, ако можете.
се задоволни со нашите производи и услуги.
2. Испратете ни пред тргнување било негативни повратни информации или отворање каков било спор,ние ќе се обидеме потрудиме
за да се реши проблемот. Нема спор,Среќен Шопинг!!!

Подробности

търговска марка:
Бари Сенчури
Широчина На Лентата:
По-Малко От 60 Mhz
Размер На Дисплея:
3,0-4,9 инча
Направи си Сам пособия:
Електрически
Максимална Скорост За Запис На Форма На Вълната:
30 000 wfm/s
Номер На Модела:
D602
Дали батерията е подвижна:
ДА
Цифровите Канали:
2
Записва Дължина:
Осцилоскоп
Честота На Дискретизация В Реално Време:
логически анализатор
Разделителна Способност На Дисплея:
логически анализатор

Те също купуват с този продукт

Функционален генератор AG1022 125msa/S 14bits 25mhz UK 3yrw форми на вълната OWON произволен

BGN 532.00 559.98

НОВИ OWON ДДС Произволна Функција Бранови Генератор + Контра AG1022125 Msa / S 14bits 25 Mhz 2chs USBБренд нови со 3 години гаранција, manufaucuter ќе плаќаат за превозот назад и сила за гаранција проблем+ Главните Карактеристики Напредно ДДС технологија, Max 150 MHZфреквенција излез 125 Msa / S стапка на примерок и 32bits Фреквенција резолуција Вертикална Резолуција : 14bits, До 1 МИЛИОН Arb бранови должина Сеопфатна бранови излези : Sine,Плоштад,Рампата,Пулсот,Бучава,Sinc,ЕкспоненцијалнаПораст и Распаѓање,32 канали за дигитални бранови,DCи user defined произволни бранови 3.9 инчен висока резолуција(480×320 пиксели) TFT LCD дисплеј+ АпликацијаДизајн и Грешки Коло функција тестОбразование и ОбукаМоделAG1022Пропусниот опсегдва канали 25 MHZПримерокот Го Оценувате125 MSa / sВертикална Резолуција14bitsСтандардни брановиSine, Плоштад, Пулсот, Рампата, БучаваПроизволни брановиSinc,Експоненцијалниот Пораст и Распаѓање, DC, User definedSinc,Експоненцијалниот Пораст и Распаѓање, DC, User defined, 32 канали за дигитални брановиФреквенциски КарактеристикиSine1 µHz—25 MHz1µHz—150 MHzПлоштад1 µHz—10 MHz1 µHz—50 MHzПулсот1 µHz—10 MHz1 µHz—25 MHzРампата1 µHz—1 MHz1 µHz—1 MHzArb1 µHz—10 MHz1 µHz—10 MHzПроизволни брановиБранова должина2 за да 8 Kpts2 за да 1 MptsПримерокот Го Оценувате125 MSa / s200 MSa / sВертикална Резолуција14bitsNonVolatile Memory4 брановиАмплитудата карактеристикиАмплитудата10m VPP10 VPP(50Ω) 20m VPP20 VPP(Висока Отпорност)Резолуција1m VPP или 14bitsDC Offset Опсег (АД+DC)±5 V(50Ω)±10 V(Висока Отпорност)DC Offset Опсег на Резолуција1m VОтпорност На Оптоварување50Ω(типична)Екранот3.9инчен(480×320) TFT LCDТипнадворешна референца часовник влез / излезНадворешни модулација влез / излез, Надворешни предизвика влез / излез, надворешна референца часовник влез / излезИнтерфејсUSB Домаќин,USB Уред,RS232USB Домаќин,USB Уред,RS232МеханичкиДимензии(W×H×D)235×110×295(mm)Тежина(без пакет)4 KGПревозот : Во парк и брод од нашата велика БРИТАНИЈА магацин, ние сме најголемите OWON дистрибутер во САД, има многу единици во парк, најновите firmwareи сите на нашите клиенти да добијат приоритет mailsupport од OWON, ние нудиме слободен воздух mail превозот

Оригиналната машина за висока точност DSO3064 4-канален виртуален диагностичен осцилоскоп цифрова поддръжка на автомобила 200 мсек / с 60 Mhz осцилоскоп

BGN 803.00 912.00

Оригиналниот Висока Точност DSO3064 4 Канал виртуелни Дијагностички Oscilloscope Дигитални Возило за Одржување 200 MS / s 60 MHz OscilloscopeСПЕЦИФИКАЦИИDSO3064ВЕРТИКАЛНААналогни Канали4Пропусниот опсег60 MHz(3d B)Подемот Време5.8 нсТекст ОтпорностОтпорност : 1 MΩ ; Capacitance : 25 pcТекст Чувствителност10m V / div да 5 V / divТекст СпојкаAC / DC / GNDВертикална Резолуција8 битиМеморија Длабочина10 K16М / CHМаксимална На Текст400 V (DC+AC Врв)ХОРИЗОНТАЛНАТАВо Реално Време За Земање Мостри Стапка200 MS / sВреме База На Опсег5ns / div до 1000 / div(125 секвенци)Време База Прецизност+ / 50ppmАКТИВИРАЊЕТОИзворCH1, CH2,CH3,CH4,EXTРежимEdge,Пулсот,Viedo,АлтернативниXY РЕЖИМXОска На ТекстCH1YОска На ТекстCH2Фраза ShiftMax.3 степенАВТОМАТСКО ПОСТАВУВАЊЕyesНАПОН СПЕКТАР10m V да 5 V / div @ x 1 сонда100m V да 50 V / div @ x 10 сонда1 V до 500 V / div @ x 100 сонда10 V до 5000 V / div @ x 1000 сонда100 V да 50000 V / div @ x 10000 сонда200m V да 100 V / div @ 20 : 1СЕГАШНИОТ ОПСЕГCC65(20 A),CC65(60 A),CC650,CC1100CORSORВреме / фреквенција разлика, напон разликаFFTПравоаголни,Hanning,Hamming,Blackman ПрозорецотМАТЕМАТИКАAdition,одземање,множење,поделбаИНТЕРФЕЈСUSB 2.0(Lan ,WIFI Опционално)ИЗВОР НА ЕНЕРГИЈА836 V Широк опсег на влезен напон,погоден за возило моќ тестМЕХАНИКА255 x 190 x 45 (mm)Димензија1 KgТежинаAC / DC / GND

Горещи продажба на мини LCD цифров електронен осцилоскоп САМ Kit 1M Banwidth 2Msps честота на дискретизация в реално време осцилоскопи инструмент

BGN 90.00 102.40

Топла Продажба Мини LCD Дигитален Електронски Oscilloscope DIY Комплет 1 M Banwidth 2 Msps во Реално време за Земање мостри Стапка Oscilloscopes ИнструментФункција : Максималната противвредност,за време на земање мостри стапка (повторувачки сигнал) 20 MSa / sМаксимална реално време за земање мостри стапка 2 MSa / sResolution 8 битаРекорд должина 256 бајтиАналогни опсег на 1 MHzVertical sensitivity 100m V / Div 5 V / DivВертикална положба се прилагодува со индикаторТекст отпорност 1 MohmМакс...

Hantek DSO1102E 100 Mhz 2 канален ръчен осцилоскоп с 1000 осциллограммами запис 6000 броя DMM FFT анализатор на спектъра

BGN 936.00 1039.68

Вовед : од Пет години во една : Oscilloscope / Снимач / DMM / FFT Спектар, Аналитичар / Бројач на Фреквенција IP51 оценет за прашина, капе и се тресат доказ да го издржат тешките средини...

PC OWON VDS3104 100MHz основава USB осцилоскоп 4+1 (multi) канал, 1gs / s 10m дължина на запис на осцилоскоп

BGN 714.00

USB Oscilloscope VDS2064 Спецификации : До 100 MHz пропусен опсег, и max 1 GS / s реално време стапка на примерок 10 M рекорд должина Friendly ИНТЕРФЕЈС : FFT, или XY, и бранови 2 прикази се прикажани на истиот екран Мултиактивирањето опција : edge, видео, падина, пулсот, и заменик USB изолација помалку сигнал инференција, повеќе КОМПЈУТЕР заштита USB автобус напојување, и LAN далечински управувач (опционално) Ултратенок дизајн на каросерија, лесно преносливост Пакетот Вклучува : 1 x Owon oscilloscope 2 x единица на сонди 1 x Возачот ЦД 1 x USB кабелот 1 x Сондата се Прилагоди Пенкало 1 x англиски Упатство

1X 10X P6100 100 Mhz точност ръководят сонда осцилоскоп Алигатор тест скоба с регулируема скорост на отслабване е R09 Drop ship

BGN 7.00 8.86

Карактеристики : Компактна големина, неколку функции во комбинација во една, оваа сонда е лесен за употреба.Прилагодливи сонда слабеењето, можете да изберете 1 X или 10 X со лизгање на префрлување.Употреба на вредноста алатка за сонда надомест на вредноста.Монтажни кука совет, на јадицата е добро заштитени од пластични случај.Лоцирање на ракавите се обезбеди стабилноста и сигурноста на совет изложени на тест точка.Маркер прстени во различни бои помогне да се идентификуваат различни канали.Одличен избор за oscilloscope сонда.Спецификации : Модел : P6100Пораст Time : 3.5 нсБендот Ширина : 100 MHzБоја : Црна+СиваСлабеењето Сооднос : 1x / 10xТекст Отпор : (1 MΩ / 10 MΩ)±2%Опсег : 20p F40p FВлез Капацитет : x1 : 85p F120p Fx10 : 18.5 pc22.5 pc НадоместБендот на Системот : x1 : DC4 MHzx10 : DC60 MHzВлезен Напон : x1 : Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

Нов 2x 100 Mhz осцилоскоп обхват клип сонди P6100 сменяеми сонди комплект инструменти

BGN 19.00 20.78

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов P6000 Серија Сонди за Општа Намена, Клупа или Област Економски, Уште Топла Висока Текст Impedence (X10 опсег) Надомест (X10 опсег) Употребно со домет има пропусен Опсег до 100 MHz Меѓусебно Сонда Совет Коаксијален Полињата за Префрлање Модуларен ИзградбаСпецификација : Надомест опсег : 10 да 30 pc Влез Capacitance : 1 X : 85p F120p F; 10Х : 18.5 pc22.5 pc Влезен Отпор : 1 X : 1 Mohm; 10Х : 10 Mohm пропусниот Опсег : 1 X : DC6 MHZ, 10 X : 100 MHz Слабеењето Дажба : 1 : 10 Тежина : 250g Кабел Должина : Appox.120cm Оперативни Temp : 10 C50 C Оперативни Влажност : Максимален Влезен Напон : 1 X : 300 VDC 10 X : 600 VDCПакет се Вклучени : 1 x 2 парчиња Oscilloscope клип сонди20pcs 10amp Диоди Axial Schottky Блокирање Диоди за Соларни Ќелии Панел,15 SQ045 Schottky пакетУниверзална Multimeter Метар Тест Води Истрагата Wire Кабел 1000 V 1.1 M 20 A 5pics 0100 V / 50 A Дигитални DC Панел Volt Засилувачи Тестер Метар VA 2in1 Црвени LED Дисплеј+Шант многупарчиња / многуПреносни Рачен Неонски Цевка Светилка LED Флуоресцентни Тестер парче

Продажба на метал детектор MD300, ръчен метал-детектор

BGN 256.00

MD300 метал детектор направени во кинаОвој рачен метал детектор стана индустриски претпријатија во Кина, електронски дигитални производство компании, злато обработка на опрема неопходна за конвенционалните антикражба безбедност...

DSO5202BMV LCD Deep Memory 200MHz Bandwidths цифров осцилоскоп запомнящият

BGN 748.00 880.00

1 Функција 200 MHz поширокопсежни 1 GSa / s Реално Време стапка на примерок Големи (7.0инчен) колор дисплеј,WVGA(800x480) Рекорд должина до 2 M 2 GB SD Картичка и на Видео Помош Активирањето на владата : edge / пулс ширина / линија избор видео / slop / прекувремена работа и слично...

VPS021I Pen Type PC handde USB Digital Oscilloscope Wave Rambler 100ms/s честота на дискретизация 25mh честотна лента FFT 5k Record Mini

BGN 231.00 243.60

VPS021 Пенкало Тип PC handde USB Дигитални Oscilloscope Бран Rambler 100 MS / s Стапка на Примерок 25 MH пропусен Опсег FFT 5 K Рекорд Мини Бран Rambler Пен тип PC Oscilloscope + 25 MHz пропусен опсег + 100 MS / s стапка на примерок + 5 K рекорд должина + FFT функцијата + човечки инженеринг дизајн + мулти акција на владата преку креативни trackball + мулти активирањето опција : edge, падина, и пулсот + 5m V микро сигнал поддржани + USB автобус напојување, и факултативниот изолиран USB функцијата + лесно преносливост, џеб се сместени целосна ОДС во вашиот џеб Пентип дизајн со лесна преносливост, идеално решение за onсајт на мерење Ергономски comfortability Помалку допирпритисок од Uформа криви површина, долго време на операцијата, исто така, би можел да биде еден вид уживање...

ICL8038 нискочестотен генератор на сигнали модул синусоида квадрат, триъгълник борда вълна 50x50 мм модули

BGN 11.00 11.39

Опис : На ICL8038 бранови генератор е монолитен интегриран коло способни за производство на висока точност sine, квадрат, триаголник, sawtooth и пулсот бранови со минимум од надворешни компоненти...