• Ново
DC 12V 24V с 4-20mA източник на сигнал генератор на сигнали постоянен ток 0.01 ма функционален генератор

DC 12V 24V с 4-20mA източник на сигнал генератор на сигнали постоянен ток 0.01 ма функционален генератор

BGN 15.00
BGN 16.13
-7 %
В магазина

Брой продукти

Карактеристики :
Лесно да се поврзете жицата и да го користите, knob операција.
Во одговор на излез веднаш по вредноста, без одлагање.
Прилагодување на реалните финост до 0.01 ма, работат слободно.
Со поларитетот заштита, моќ обратна не работи, не изгори компоненти.
Напојување напон : 12 V DC или 24 V (толеранција од ± 25%), Вкупна моќност
Излез оптоварување отпорност опсег помеѓу 0-350 ohms(DC 12 V); 0-800 ohms(24 V DC).
Може да се користи : сигнал извори, регулирање на вентили, тест инструменти, емитуваат светлина диоди тест, инверторот излезниот аналоген предавател.
Спецификации :
Напојување : DC 12 V/24 V
Вкупна Моќ :
Излез : 4-20m A
Излез Оптоварување Отпорност : 0-350 ohms(DC 12 V); 0-800 ohms(24 V DC)
Вкупната Големина : 80mm * 42mm
Тежина : 55g / 1.94 оз
Пакет Големина : Прибл. 12 * 7 * 4cm
Пакет Тежина : 61g / 2.16 оз
Пакет Листата :
1 * Сигнал Генератор
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!

Подробности

търговска марка:
diymore
Номер На Модела:
no
Направи си Сам пособия:
Електрически
Размер На Дисплея:
3,0-4,9 инча

Те също купуват с този продукт

DSO5202BMV LCD Deep Memory 200MHz Bandwidths цифров осцилоскоп запомнящият

BGN 748.00 880.00

1 Функција 200 MHz поширокопсежни 1 GSa / s Реално Време стапка на примерок Големи (7.0инчен) колор дисплеј,WVGA(800x480) Рекорд должина до 2 M 2 GB SD Картичка и на Видео Помош Активирањето на владата : edge / пулс ширина / линија избор видео / slop / прекувремена работа и слично...

DC 3.6 v-6v to 400kV Boost Step-up Pulse Power Module високо напрежение генератор Drop Ship

BGN 4.00 4.48

Боја : Видете слики Влезен Напон : DC3.6 V6 V Излезен Напон : DC400k V600 KV Текст Струја : 2 A5 A Висок Напон Тип : Пулсот тековниот тип на Излезен Напон : 200,000 volts (ве Молиме да обрнете внимание за безбедност кога се користат) Текст Линија Должина : 10см / 3.94" Излез Линија Должина : 7.5 cm / 2.95" Висок напон биполарно испуштање на далечина : 1.5 cm2cm / 0.59"0.79" Структура : висок и низок напон интегрирани Користи : Најчесто се користат во 105 високонапонски генератор, висок напон, палење, предавање на експерименти...

Подземен метал детектор MD-6250 Md6250 Gold Detecting Machine

BGN 226.40

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

Горещи продажба на мини LCD цифров електронен осцилоскоп САМ Kit 1M Banwidth 2Msps честота на дискретизация в реално време осцилоскопи инструмент

BGN 90.00 102.40

Топла Продажба Мини LCD Дигитален Електронски Oscilloscope DIY Комплет 1 M Banwidth 2 Msps во Реално време за Земање мостри Стапка Oscilloscopes ИнструментФункција : Максималната противвредност,за време на земање мостри стапка (повторувачки сигнал) 20 MSa / sМаксимална реално време за земање мостри стапка 2 MSa / sResolution 8 битаРекорд должина 256 бајтиАналогни опсег на 1 MHzVertical sensitivity 100m V / Div 5 V / DivВертикална положба се прилагодува со индикаторТекст отпорност 1 MohmМакс...

DS212 Mini Handhold LCD Digital Dual Channel 8K дълбочина джоб за съхранение на портативен осцилоскоп честотна лента 1 Mhz Честота на дискретизация 10 на МОС/с

BGN 159.98

Карактеристики : Со thrumbwheel се прилагоди копчеЏеб големина дигитални чување oscilloscope ги исполнува основните електронско инженерство барања.Dual трага три линии, нов вид на систем за интерфејс, капацитивни удобен операција.Можете лесно да го работат тоа со гестови на еденклик двоенклик, притиснете и слајд.Алуминиум школка е многу модерно опремени со 320*240 боја на екранот, 8 MМемориска картичка (USB флеш диск), и наплаќа Литиум батерии.Дебелината е за 11 mm / 0.43 инчен само! На јачината на звукот е доволно мал за да го однесе насекаде.Тоа може да ги задоволи потребите на многу полиња, како што се, на училиште експерименти, поправка на електронски и електрични инженеринг.Функции : Начини : Вертикална и хоризонтална прецизни мерења на локации и активирањето на праготСинхрони режим : Auto, Нормално, Еден, Ниеден, СкенирањеАктивирањето на владата : Рајзинг / Паѓа на работ активирањетоАвтоматско мерење : фреквенција, циклус време, должност циклус, DC RMS напон / Vpp / Vmax / Vmin / VavgВградени сигнал Генератор : 10 Hz~1 MHz квадратен бран (должност прилагодливи) или 10 Hz~20 KHz Sine / Плоштад / Триаголник / Sawtooth бранСпецификација : Складирање : Вградени 8 MB У диск простор за бранови податоци и сликиБатерија : Внатрешни 500m Ah Литиум батерија, надворешен USB портДисплеј : Color TFT LCD дисплеј (320 X240 пиксели)Аналогни пропусниот опсег : 1 MHzМаксимална земање мостри стапка : 10 MSa / sМаксимална примерок меморија длабочина : 8 KАналоген влез отпорност : 1 MΩМаксимален влезен напон : ±40 V(X1 сонда)Цевки : AC / DCВертикална чувствителност : 20mv / Div~10 V / Div (во 125 секвенца чекор)Хоризонтална чувствителност : 1u S / Div~2 S / Div(во 125 секвенца чекор)Пакетот вклучува : 1 x Oscilloscope1 x MCX во Комбинација Сонда1 x Прирачник за Корисникот англиски1 x Подарок Кутија

Нов 2x 100 Mhz осцилоскоп обхват клип сонди P6100 сменяеми сонди комплект инструменти

BGN 19.00 20.78

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов P6000 Серија Сонди за Општа Намена, Клупа или Област Економски, Уште Топла Висока Текст Impedence (X10 опсег) Надомест (X10 опсег) Употребно со домет има пропусен Опсег до 100 MHz Меѓусебно Сонда Совет Коаксијален Полињата за Префрлање Модуларен ИзградбаСпецификација : Надомест опсег : 10 да 30 pc Влез Capacitance : 1 X : 85p F120p F; 10Х : 18.5 pc22.5 pc Влезен Отпор : 1 X : 1 Mohm; 10Х : 10 Mohm пропусниот Опсег : 1 X : DC6 MHZ, 10 X : 100 MHz Слабеењето Дажба : 1 : 10 Тежина : 250g Кабел Должина : Appox.120cm Оперативни Temp : 10 C50 C Оперативни Влажност : Максимален Влезен Напон : 1 X : 300 VDC 10 X : 600 VDCПакет се Вклучени : 1 x 2 парчиња Oscilloscope клип сонди20pcs 10amp Диоди Axial Schottky Блокирање Диоди за Соларни Ќелии Панел,15 SQ045 Schottky пакетУниверзална Multimeter Метар Тест Води Истрагата Wire Кабел 1000 V 1.1 M 20 A 5pics 0100 V / 50 A Дигитални DC Панел Volt Засилувачи Тестер Метар VA 2in1 Црвени LED Дисплеј+Шант многупарчиња / многуПреносни Рачен Неонски Цевка Светилка LED Флуоресцентни Тестер парче

VPS021I Pen Type PC handde USB Digital Oscilloscope Wave Rambler 100ms/s честота на дискретизация 25mh честотна лента FFT 5k Record Mini

BGN 231.00 243.60

VPS021 Пенкало Тип PC handde USB Дигитални Oscilloscope Бран Rambler 100 MS / s Стапка на Примерок 25 MH пропусен Опсег FFT 5 K Рекорд Мини Бран Rambler Пен тип PC Oscilloscope + 25 MHz пропусен опсег + 100 MS / s стапка на примерок + 5 K рекорд должина + FFT функцијата + човечки инженеринг дизајн + мулти акција на владата преку креативни trackball + мулти активирањето опција : edge, падина, и пулсот + 5m V микро сигнал поддржани + USB автобус напојување, и факултативниот изолиран USB функцијата + лесно преносливост, џеб се сместени целосна ОДС во вашиот џеб Пентип дизајн со лесна преносливост, идеално решение за onсајт на мерење Ергономски comfortability Помалку допирпритисок од Uформа криви површина, долго време на операцијата, исто така, би можел да биде еден вид уживање...

Продажба на метал детектор MD300, ръчен метал-детектор

BGN 256.00

MD300 метал детектор направени во кинаОвој рачен метал детектор стана индустриски претпријатија во Кина, електронски дигитални производство компании, злато обработка на опрема неопходна за конвенционалните антикражба безбедност...

PC OWON VDS3104 100MHz основава USB осцилоскоп 4+1 (multi) канал, 1gs / s 10m дължина на запис на осцилоскоп

BGN 714.00

USB Oscilloscope VDS2064 Спецификации : До 100 MHz пропусен опсег, и max 1 GS / s реално време стапка на примерок 10 M рекорд должина Friendly ИНТЕРФЕЈС : FFT, или XY, и бранови 2 прикази се прикажани на истиот екран Мултиактивирањето опција : edge, видео, падина, пулсот, и заменик USB изолација помалку сигнал инференција, повеќе КОМПЈУТЕР заштита USB автобус напојување, и LAN далечински управувач (опционално) Ултратенок дизајн на каросерија, лесно преносливост Пакетот Вклучува : 1 x Owon oscilloscope 2 x единица на сонди 1 x Возачот ЦД 1 x USB кабелот 1 x Сондата се Прилагоди Пенкало 1 x англиски Упатство

Оригиналната машина за висока точност DSO3064 4-канален виртуален диагностичен осцилоскоп цифрова поддръжка на автомобила 200 мсек / с 60 Mhz осцилоскоп

BGN 803.00 912.00

Оригиналниот Висока Точност DSO3064 4 Канал виртуелни Дијагностички Oscilloscope Дигитални Возило за Одржување 200 MS / s 60 MHz OscilloscopeСПЕЦИФИКАЦИИDSO3064ВЕРТИКАЛНААналогни Канали4Пропусниот опсег60 MHz(3d B)Подемот Време5.8 нсТекст ОтпорностОтпорност : 1 MΩ ; Capacitance : 25 pcТекст Чувствителност10m V / div да 5 V / divТекст СпојкаAC / DC / GNDВертикална Резолуција8 битиМеморија Длабочина10 K16М / CHМаксимална На Текст400 V (DC+AC Врв)ХОРИЗОНТАЛНАТАВо Реално Време За Земање Мостри Стапка200 MS / sВреме База На Опсег5ns / div до 1000 / div(125 секвенци)Време База Прецизност+ / 50ppmАКТИВИРАЊЕТОИзворCH1, CH2,CH3,CH4,EXTРежимEdge,Пулсот,Viedo,АлтернативниXY РЕЖИМXОска На ТекстCH1YОска На ТекстCH2Фраза ShiftMax.3 степенАВТОМАТСКО ПОСТАВУВАЊЕyesНАПОН СПЕКТАР10m V да 5 V / div @ x 1 сонда100m V да 50 V / div @ x 10 сонда1 V до 500 V / div @ x 100 сонда10 V до 5000 V / div @ x 1000 сонда100 V да 50000 V / div @ x 10000 сонда200m V да 100 V / div @ 20 : 1СЕГАШНИОТ ОПСЕГCC65(20 A),CC65(60 A),CC650,CC1100CORSORВреме / фреквенција разлика, напон разликаFFTПравоаголни,Hanning,Hamming,Blackman ПрозорецотМАТЕМАТИКАAdition,одземање,множење,поделбаИНТЕРФЕЈСUSB 2.0(Lan ,WIFI Опционално)ИЗВОР НА ЕНЕРГИЈА836 V Широк опсег на влезен напон,погоден за возило моќ тестМЕХАНИКА255 x 190 x 45 (mm)Димензија1 KgТежинаAC / DC / GND

Hantek HT307 автомобилни диагностични тестови аксесоари сонда осцилоскоп игли комплект аксесоари осцилоскоп акупунктура ремонт инструмент

BGN 10.00 12.66

Оваа акупунктура истрагата е назад прикачување, пирсинг и repairable сонда Оваа група ги вклучува 5pcs заврши акупунктура сонди, 2 парчиња навртки, и 20pcs замена на игли.Карактеристики : Парична казна совет може да се лизга минатото времето пакет фоки да сонда конектори.Како акупунктурата сонди, тие се користат за пирсинг на изолација на жици за да се овозможи автомобилската електрични мерења, без да предизвика штета на жици.Тие може да се користи како pinсовет сонди додека работат со мала кола.Сет од 5 сонди, исто така доаѓа со 20 замена на игли, нема потреба да се замени целиот сонда.Својата мал дијаметар, екстра остри pin го прави идеален за пирсинг на изолација на мали мерач на жици.Спецификации : Сонди Боја : Црна / Сина / Жолто / Црвени / GreemАкупунктура Сонди : 5pcsЗамена на Игли : 20pcsЗаврши Истрагата Должина(1pc) : 65mm / 2.56 воДолжина на Pin : 37mm / 1.45 воПакет Големина : 12 7.5 cm / 4.72 2.95 во (L W)Пакет Тежина : 23g / 0.81 озПакет Листата : 5 Целосно Акупунктура Сонди2 Завртки20 Замена На Игли

1X 10X P6100 100 Mhz точност ръководят сонда осцилоскоп Алигатор тест скоба с регулируема скорост на отслабване е R09 Drop ship

BGN 7.00 8.86

Карактеристики : Компактна големина, неколку функции во комбинација во една, оваа сонда е лесен за употреба.Прилагодливи сонда слабеењето, можете да изберете 1 X или 10 X со лизгање на префрлување.Употреба на вредноста алатка за сонда надомест на вредноста.Монтажни кука совет, на јадицата е добро заштитени од пластични случај.Лоцирање на ракавите се обезбеди стабилноста и сигурноста на совет изложени на тест точка.Маркер прстени во различни бои помогне да се идентификуваат различни канали.Одличен избор за oscilloscope сонда.Спецификации : Модел : P6100Пораст Time : 3.5 нсБендот Ширина : 100 MHzБоја : Црна+СиваСлабеењето Сооднос : 1x / 10xТекст Отпор : (1 MΩ / 10 MΩ)±2%Опсег : 20p F40p FВлез Капацитет : x1 : 85p F120p Fx10 : 18.5 pc22.5 pc НадоместБендот на Системот : x1 : DC4 MHzx10 : DC60 MHzВлезен Напон : x1 : Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

ET521A гледане на цифров осцилоскоп 25M 100Msa / s 5 in1 (ОРС, DMM, DDS, LCR метър честота)с пулт за 3.8'LCD

BGN 508.00 534.24

Главни карактеристики : Проток : 25 MHz Sample Rate : до 100 Msa / s 5 во 1( DOS, DMM, DDS, LCR, Фреквенција метар) Едноставен канал Напредни Предизвика Функции Автоматско Мерење Поддршка USB Порта за Програмирање и Податоци за Пренос на Понудата : 100 V~240 V AC,50 / 60 Hz DC влез : 12 VDC, 1600m A Батерија : 6 часа 3.8 LCD панел гарантираме за да прочитате јасно дури и под тешко светлина Општи спецификации

Функционален генератор AG1022 125msa/S 14bits 25mhz UK 3yrw форми на вълната OWON произволен

BGN 532.00 559.98

НОВИ OWON ДДС Произволна Функција Бранови Генератор + Контра AG1022125 Msa / S 14bits 25 Mhz 2chs USBБренд нови со 3 години гаранција, manufaucuter ќе плаќаат за превозот назад и сила за гаранција проблем+ Главните Карактеристики Напредно ДДС технологија, Max 150 MHZфреквенција излез 125 Msa / S стапка на примерок и 32bits Фреквенција резолуција Вертикална Резолуција : 14bits, До 1 МИЛИОН Arb бранови должина Сеопфатна бранови излези : Sine,Плоштад,Рампата,Пулсот,Бучава,Sinc,ЕкспоненцијалнаПораст и Распаѓање,32 канали за дигитални бранови,DCи user defined произволни бранови 3.9 инчен висока резолуција(480×320 пиксели) TFT LCD дисплеј+ АпликацијаДизајн и Грешки Коло функција тестОбразование и ОбукаМоделAG1022Пропусниот опсегдва канали 25 MHZПримерокот Го Оценувате125 MSa / sВертикална Резолуција14bitsСтандардни брановиSine, Плоштад, Пулсот, Рампата, БучаваПроизволни брановиSinc,Експоненцијалниот Пораст и Распаѓање, DC, User definedSinc,Експоненцијалниот Пораст и Распаѓање, DC, User defined, 32 канали за дигитални брановиФреквенциски КарактеристикиSine1 µHz—25 MHz1µHz—150 MHzПлоштад1 µHz—10 MHz1 µHz—50 MHzПулсот1 µHz—10 MHz1 µHz—25 MHzРампата1 µHz—1 MHz1 µHz—1 MHzArb1 µHz—10 MHz1 µHz—10 MHzПроизволни брановиБранова должина2 за да 8 Kpts2 за да 1 MptsПримерокот Го Оценувате125 MSa / s200 MSa / sВертикална Резолуција14bitsNonVolatile Memory4 брановиАмплитудата карактеристикиАмплитудата10m VPP10 VPP(50Ω) 20m VPP20 VPP(Висока Отпорност)Резолуција1m VPP или 14bitsDC Offset Опсег (АД+DC)±5 V(50Ω)±10 V(Висока Отпорност)DC Offset Опсег на Резолуција1m VОтпорност На Оптоварување50Ω(типична)Екранот3.9инчен(480×320) TFT LCDТипнадворешна референца часовник влез / излезНадворешни модулација влез / излез, Надворешни предизвика влез / излез, надворешна референца часовник влез / излезИнтерфејсUSB Домаќин,USB Уред,RS232USB Домаќин,USB Уред,RS232МеханичкиДимензии(W×H×D)235×110×295(mm)Тежина(без пакет)4 KGПревозот : Во парк и брод од нашата велика БРИТАНИЈА магацин, ние сме најголемите OWON дистрибутер во САД, има многу единици во парк, најновите firmwareи сите на нашите клиенти да добијат приоритет mailsupport од OWON, ние нудиме слободен воздух mail превозот

ICL8038 нискочестотен генератор на сигнали модул синусоида квадрат, триъгълник борда вълна 50x50 мм модули

BGN 11.00 11.39

Опис : На ICL8038 бранови генератор е монолитен интегриран коло способни за производство на висока точност sine, квадрат, триаголник, sawtooth и пулсот бранови со минимум од надворешни компоненти...