• Ново
Мултифункционален М Мултицет Апартамент Тестер Светлина Нивото На Звука Влажност Термометър

Мултифункционален М Мултицет Апартамент Тестер Светлина Нивото На Звука Влажност Термометър

BGN 84.00
BGN 111.84
-25 %
В магазина

Брой продукти

Проверете за Повеќе Предмети Тука! КАРАКТЕРИСТИКИ : 5 функции : Ниво на Звук Метар, Светлина Метар, Влажност Метар, Температура Метар и Дигитални Multimeter Авто & Прирачник опсег во Текот спектар заштита Data Hold функција LED Светлото слаба батерија Релативна индикација за мерење CE Означување Комплетен сет вклучува : 1 x 5-во-1 Multimeter 1 x Тест Води 1 x К-Тип Thermocouple 1 x 9 V PP3 Батеријата англиски Упатството СПЕЦИФИКАЦИИ : Должност циклус : Range : 0.1%~99.9% Точност : ±3.0% Диоди тест на Континуитет тестер : Ѕвончето ако отпор е помалку од 40 O Max. Напон помеѓу Терминалите и Земјата Земјата : 600 V DC или фирми AC Оперативни надморска Височина : 2000 метри (7000 ft.) максимална Max. покаже Вредност : 3999 брои max Поларитетот Индикација : '-', укажува на негативни поларитетот Текот на опсег, Индикација : Display "0 L' или '-0 L' Земање Време : околу. 0.4 вториот Осигурач Заштита : F 500m A/250 V (брзо дејствување) Температура Фактор : Оперативен Температура : 0°C до 40°C (32°F до 104°F) Температура на Чување : -10°C 50°C (10°F до 122°F) 14 функции со 39 движи Единица покажувајќи : прикажување на функцијата и електричен капацитет Автоматско исклучување време : 15 мин. неактивен Напојување : 9 V Батерија x 1 Димензија : 178 x 85 x 40mm Тежина : околу. 320g (вклучувајќи ја и батеријата)

Подробности

търговска марка:
DANOPLUS
Номер На Модела:
Wa-19
Тип:
Цифров мултицет 5-в-1
Максимално показан стойност:
3999 точки Макс
Работна Височина:
Максимум 2000 метра (7000 фута)
Време за вземане на проби:
около 0,4 секунди
Показване на блок:
показване на функции и електрически капацитет
защита от предпазители за:
F 500mA / 250V (бързо да се действа)
Работна Температура:
0 ~ 40 градуса C (32 ~ 104 градуса F)
Температура на съхранение:
-10 ~ 50 ° C (14 ~ 122 градуса F)
Тегло:
approx. 320g (batteries included)
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт

LIXF HOT 80cm Авиационна Windsock Rip-stop Wind Measurement Sock Bag + отразяваща колан

BGN 5.58

CNIM Топла 80см Авијација Windsock Ripстоп Правец на Мерење Sock Торба + Рефлексивни ПојасВисока јачина windsock, најлон крпа материјал, јаже направен од висок квалитет на мисловните лента...

Нов Leeb432a тестер грапавост на повърхността на сензора профил на повърхността на точност тестер грапавост

BGN 2169.00 4253.28

2016 New Leeb432 A Површина Грубост Тестер на Површината Профил Мерач Прецизност грубост тестерФункција & Функција : Leeb432 : Со лизгаup школка, подобра заштита за тестер...

Sundoo SKN-2 2000С Handheld Аналогов Pointer Tension Force Gauge Push Pull Тестер Meter

BGN 410.00 432.00

Sundoo SKN2 2000 N Рачни Аналогни Покажувачот на Тензија Сила Мерач Push Pull Тестер МетарОпис На Производот : SKN Серија сила мерач тип мали едноставни удар , затегнувачка опрема за тестирање , со висока прецизност , лесно да се работи и да се носи предност на погодност , но, исто така, има врв префрлување операција knob , не укажуваат на врвно оптоварување и континуирано се вчита вредност укажува на тоа дека се применуваат за електронски апарати , текстил, изградба хардвер , запалки и палење уреди, оган опрема , пенкала , риболов опрема , електрични машини , истражувачки институции и други индустрии лизгачки оптоварување тест , е алтернатива сила мерач тубуларна следната генерација на производи ...

Измерване на твърдост питки ПРЛХ320, с помощта на машина тестер злато

BGN 599.00 665.28

PRLH320 Пелети цврстина тестер со Злато тестер машина за користењеОсобини и Функции * Висока точност, компактни димензии, удобен операција * Нема ограничување за тест насока * тест резултатот може да се испечати * Погоден за тестирање насајт * Метални материјали можат да бидат тестирани до 11 заеднички видови * Термички печатач со тивка работа, можете да печатите како многу копии од тестот како што треба * Со индикатор за полнење и низок напон аларм * Со автоматско исклучување функција * Големиот екран прикажува различни параметри * Тестирање инструмент за метални материјали' цврстинаДел Бр...

Leeb451 тестер грапавост на повърхността на сензора профил на повърхността на точност тестер грапавост

BGN 1410.00 2763.84

Leeb451 Површина Грубост Тестер на Површината Профил Мерач Прецизност грубост тестерФункција & Функција : Leeb410 : нов модел во 2016 година.Исклучително мала тежина, преносни големина...

Sundoo SN-10 10n аналогов сензор сила на показалеца, двутактов М, тестер сила на показалеца

BGN 164.80

Sundoo SN10 10 N Аналогни Покажувачот на Сила Колосек ,Push Pull Метар ,Покажувачот на Сила ТестерОпис На Производот : SN Серија сила мерач е мал едноставен удар , затегнувачка опрема за тестирање...

Sundoo SP-500 500N USB lcd цифрова схема двутактов Сензор за силата на метър

BGN 578.00 614.40

Sundoo SP500 500 N USB LCD Дигитален Дијаграм Push Pull Мерач Сила МетарКраток Вовед : СП Серија Дијаграм Push Pull Сила Мерач со компактна големина и висока точност, е првиот тип push pull сила мерач усвојување TFT LCD, и реализација врв вредност, моментален вредност, и кривата на процесот на тестирање прикажани на една страна од екранот...

Leeb110 цифров портативен Измерител на твърдост Leeb Дурометр с точност 0,5% HL HRB HRC HS HB HV настройка на твърдостта

BGN 648.00 720.00

Функции и Карактеристики : англиски мени, удобен и лесен за ракување Цврстина стандарди ХЛ,HRB,HRC,HB,ХВ,ХС може да се користи, слободни конверзија меѓу различните стандарди Може да се калибрира ХЛ,HRC,ПОЛУПАНСИОН...

Преносим цветен спектрофотометър YS3020 с индивидуална бленда USB Bluetooth 4.0 порт за предаване на данни

BGN 7038.00 7820.16

Вовед : 3nh YS3020 боја spectrophotometer карактеристики прилагодено бленда, факултативна е 8мм / 4mm / 1×3мм Висока точност 0.04 овозможува 3nh spectrophotometer подобро погоден за боја појавување на системот за подобра боја мерење и боја формула употреба...

Ултразвуков тестер дебелина сензор дебелина вграден термичен принтер преносим Leeb352 0.75~300 mm металлопластиковый Керамични

BGN 1102.40

Функција & Функција : l Изграден во брзо термички печатачl Автоматско proofreading нула, на систем за корекција на грешкаl пренос на Податоци : RS232 интерфејс, може да биде поврзана на КОМПЈУТЕРl единицата за мерка, мерка, инчен факултативнаl две точки за калибрација, може да се подобри точноста на мерењеl Литиум батерија.l информации за Батеријата покажува остатокот капацитетот на батеријата , Авто спиење и автоматско исклучување функција за да се зачува животот на батеријата.l Екран : LCD екран со LED backl јас се бориме ...

FS013 сензор за скорост на вятъра, текущия сигнал; обхват на измерване от 0 до 60 м / с; прилага към времето, фотоволтаична индустрия

BGN 351.68

Добредојдовте на Глобалната електроника трговија на големоНие обезбедуваме ниска цена & висок квалитет и најдобра услуга.100% задоволството на Клиентите е нашата целВе молиме имајте во предвид дека ние сме во Големо производи.Ако ви треба производи во големи количини,Ве молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!Главни Карактеристики : A...

Ултразвукова дебелометрия Leeb342 ултразвукова дебелометрия за стомана, чугун, алуминий, мед, пластмаса, керамика, стъкло

BGN 502.00 984.48

Leeb342 Ултразвучно испитување дебелина мерач ултразвучно испитување дебелина метар за челик леано железо алуминиум бакар пластика стакло керамичкаФункција & Функција : Вграден во термички печатач.Автоматско proofreading нула, на систем за корекција на грешка.Пренос на податоци : RS232 интерфејс, може да се поврзе со КОМПЈУТЕРОТ.Единицата за мерка, мерка, педа по желба.Две точки за калибрација, може да се подобри точноста на мерењеБатерија NIМЗ / Литиум батерија.Информации за батеријата покажува остатокот капацитетот на батеријата,Авто спиење и автоматско исклучување функција за да се зачува животот на батеријата.Екран : LCD екран со LED осветлување .Осветленоста и контрастот на LCD е прилагодлив...

UNIT UT363 Mini Digital Wind Speed Meters джобни анемометри Speed Температура цифрови термометри диагностични инструменти

BGN 25.58

ЕДИНИЦА UT363 030m / s Дигитална Мини Anemometer Правец на ветер Метар Проток на Воздух Тестер 10~50 C / 144~122 F ТермометарПроизвод КарактеристикиUT363 Мини Anemometer UT363 anemometer е мини брзина на ветрот и ветер температурата тестер...

Sundoo SH-50K 50KN цифров двутактов Сензор сила, Цифров тестер на опъна

BGN 1137.00 1209.60

Sundoo SH50К 50 KN Дигитални Push Pull Сила Колосек ,Дигитални Тензија Сила ТестерКраток Вовед : SH Серија Дигитални Push Pull Сила Мерач е мултифункционален push pull тестирање инструмент со висока резолуција...

BRAND PUSHEN Small Grindometer High Precision Fineness of Grind Gauge meter тестер 0~15 / 25um paint inks

BGN 256.00

Мали GrindometerШироко се користи во бои, премази, мастила, храна, лекови и други индустрии.Финост одбор е една рамна површина на линискиот челик блок, длабочината на жлебот од едниот крај на најголемата вредност на другиот крај на нулта вредност.Челик блок е изработен со скала покажува длабочината на жлебот за да го прочитате големина на честички.Скала единица 1µm = 0.001 mmТоа го потврдува со : GB / T 1724, 6753.1,13217.5ISO 1524ASTM D333,D1210Доаѓа во комплет со : Мелење блокСечилотоУпатството за

Цифров лазерен тахометър AR926 2.5~99999 об / мин LCD фотоелектричния тахометър тест метър за измерване на скоростта

BGN 41.20

Дигитални Ласерски Tachometer AR926 2.5~99999 RPM LCD фотоелектрически Tachometer Тест Метар Брзинометар> P roduct Опис : Карактеристики : Tachometer На Tachometer е еден од неопходните инструменти во механички поле, и се користи за мерење на електрични машини е ротациона брзина, линкот брзина или фреквенцијата...

Регистрация на данни тестер ниво на звука М доза шум TES1355

BGN 752.00 800.00

TES1355 Datalogging Ниво на Звук Тестер на Бучава Доза МетарКарактеристики На Производот : 1.Мерење На Бучава Доза / Време На Експозиција / Ниво На Звук2.Во реално време часовник со календар(TES1355)3.RS232 интерфејс(TES1355)Спецификации : 1...

Sundoo SFT-1 0.2-1N. m ръчен циферблат показва въртящ момент тестер отвертка

BGN 199.00 211.20

Sundoo СФТ1 0.21 N.м Рачно Бирање Укажуваат на вртежен момент Завртка Возачот ТестерКраток Вовед : СФТ серија dial укажува вртежен момент возачот се применува во прицврстување завртка парче потребно на вртежен момент...

DT2235A пин тахометър Измерване на повърхностна скорост 5 цифри 18 мм (0,6) бяла подсветка LCD лазерен тахометър 0,5~19,999 само об / мин

BGN 44.00 48.96

DT2235 A КОНТАКТ TACHOMETER ПОВРШИНАТА БРЗИНА МЕТАР5 цифри 18mm (за 0,6") Бела LCD заднинско осветлувањеТочност : ±(0.05%+1 цифра)Примерок Време : 0.5 дик(над 120 RPM)Опсег Одберете : АвтоКои Се ДвижатМеморија : Max...

W20b цифров Уебстър тестер твърдост на метала преносим тестер твърдост измерване на алуминиеви сплави W-20B

BGN 722.00 820.80

W20 B Дигитални Webster цврстина тестер Метални Преносни Цврстина Тестер Мерка Алуминиумски Легури W20 BГлавната Карактеристика Webster Цврстина Тестер е портабилен инструмент кој може да се измери во склопот на алуминиум, особено може да се измери посебни работното парче форми кои не можат да бидат или неповолно да се мери со други инструменти, како што се extrusions, цевки, плочи и така натаму...

Sundoo SFT-5 1-5N. M Handheld показва отвертка въртящия момент на скалата

BGN 211.00 224.00

Sundoo СФТ5 15 N.м Рачни Укажуваат на Dial вртежен момент ШрафцигерКраток Вовед : СФТ серија dial укажува вртежен момент возачот се применува во прицврстување завртка парче потребно на вртежен момент...

Нов професионален преносим UV-Светомер UVB тестер UVA радиометър UV-монитор за измерване на UV340B с филтър корекция на светлината

BGN 237.00 268.80

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Нови Професионални Преносни УВ Светлина Метар UVB Тестер УВА Radiometer УВ Следи Мерење UV340 B Со Светлина Корекција ФилтерБрој На Модел НаUV340 BПакувањеФабриката Печат ПакувањеПроизвод големина106x57x26mm (фото детектор)230x72x30mm (метар тело)Производ тежина0.450 KGБатеријата1*9 V(Не се Вклучени)Екранот3 3 / 4 LCD екран, максимална индикација 3999Мерење се движи & резолуција400 µW / cm2 опсег4000 µW / cm2 опсег40 m W / cm2 опсег(1000 µW / cm2 = 1 m W / cm2)UV спектар сензорБендот помине 280 nm – 380 nmТочноста±(4%FS + 2dgt)FS : целосна скала ( Калибрација се врши под УВА светло & и да се споредат со стандардот УВА светлина метар; Посебни тестирани под средина RF Областа Сила помалку од 3 V / М & фреквенцијата помалку од 30 MHz само)Сензор структураЕксклузивно УВ фото диоди & УВ боја корекција филтер.Примерок ВремеПрибл...

Цифров измерител на въртящия момент ANL-200P отвертка / гаечен ключ мярка / тестер сделка с 200N. m / 2042kgf. cm/1772.4 Lbf. in

BGN 1568.00 1742.40

ANL200 P Дигитални вртежен момент Метар завртка возачот / клуч мерка / тестер се справи со 200 N.m / 2042kgf.cm / 1772.4 Lbf.воКарактеристики : 1...