• Ново
Дигитален метален Дурометр Mh600 преносим тестер твърдост Leeb с измерване уред скалата на твърдост HL HB HRB HRC HRA HV HS

Дигитален метален Дурометр Mh600 преносим тестер твърдост Leeb с измерване уред скалата на твърдост HL HB HRB HRC HRA HV HS

BGN 1437.00
BGN 1596.80
-10 %
В магазина

Брой продукти


1.Product Overview MH600 преносни Leeb цврстина тестер, интелигентен дизајн може да биде брзо и лесно за on-сајт тестирање на метал ритам. IP65 заштита, можат ефикасно да се спречи масло, прашина и други корозија во груби областа средина; со колор LCD дисплеј, исто така, може да се прикаже јасно тестирање резултати во слабо светло и силна сончева светлина средина , кои во голема мера го подобри визуелни искуства; specil мулти - точка калибрација функција за конвертирате крива за намалување на грешки;тоа може автоматски да се идентификуваат мерење на насока кога тестирање, автоматски аларм кога се надвор од опсегот, за да се исполнат инспекција барања со висока прецизност и мулти-агол материјал собрани и поддршка на слободен Конверзија помеѓу цврстина скала; ниска потрошувачка на енергија дизајн со две АА батерии, поддржува повеќе јазици. Тоа е широко се користат во метал обработка и изработување, специјална опрема или постојан компонента неуспех анализа во служба, инспекција и други области. Особено погоден за големи отстранлива дел од страницата цврстина тестирање. Потребно е професионална прецизност инструмент за подобрување на положи го оценувате на производство и заштеда на трошоци . 2.Функција & апликација Умре празнина на калапи Лежишта и други делови Неуспех анализа на притисок брод, генератор на пареа и друга опрема Тешка работа парче инсталирани машини и трајно собрани дела. Тестирање на површината на мал празен простор Барања од формален оригиналниот запис за резултатите од тестот Материјал за идентификација во магацин на метални материјали Брзо тестирање во голем број и мулти-мерење области за голем обем на работа парче 3.Инструмент Карактеристики врз Основа на принципот на Leeb цврстина тестирање принцип. Тоа може да се измери Leeb цврстина на сите метални материјали. Една од главните единица може да натпревар на 6 влијанието на уреди за Автоматски да се идентификуваат типот без калибрација Автоматски да се идентификуваат државата на влијанието devices(поврзување,исклучување,грешка ,итн.). Автоматски да се идентификуваат насока на влијание уреди (освен G),360° сеопфатна бесплатно мерење. 320 × 240 TFT LCD екран. информации-богата, интуитивен, исчистите екранот, се прилагодува осветленоста, лесен за употреба во dimly осветлени околини и интензивна сончева светлина. Основни (еден поен), калибрација и мулти-точка калибрација функција за конвертирате крива,да се намали тест грешка.Цврстина скали можат да се конвертираат во ХЛ,HRB, HRC,HRA, ХВ,ХС, Изградена-во Leeb цврстина конверзија функција да разговараат HLD да HLC,HLG,HLDL,HLD+15,што е погодно за калибрација и вредноста на конверзија.

Подробности

Номер На Модела:
MH600
Тип На Дисплея:
Цифров
търговска марка:
Митек
Обхват на измерване :
(170~960)HLD
Грешка :
D,+ / -6 HLD
Повторяемост :
D, 6 HLD
Скала За Твърдост:
HL,HB,HRB,HRC,HRA,HV,HS
Тип:
Портативен Тестер Твърдост Цена
Твърдост на ударния крушка :
1600HV
Захранващо напрежение :
3V, две размер AA, алкални батерии
Източник на захранване :
Две обикновени батерии тип АА
Превключващ порт :
USB1. 1
Печат На Данни :
Свързване на компютър към печат

Те също купуват с този продукт

Leeb110 цифров портативен Измерител на твърдост Leeb Дурометр с точност 0,5% HL HRB HRC HS HB HV настройка на твърдостта

BGN 648.00 720.00

Функции и Карактеристики : англиски мени, удобен и лесен за ракување Цврстина стандарди ХЛ,HRB,HRC,HB,ХВ,ХС може да се користи, слободни конверзија меѓу различните стандарди Може да се калибрира ХЛ,HRC,ПОЛУПАНСИОН...

GM8902 0-45M/S цифрови анемометр измерване на скоростта на вятъра на обема на въздуха тестер температурата на околната среда с USB интерфейс с кутия за носене

BGN 83.00 103.74

GM8902 045 M / S Дигитална Anemometer Правец на ветер Метар Воздух за Јачина на Собна Температура Тестер Со USB Интерфејс со Носите кутијаВе Молиме Имајте Во Предвид : 1 Не е вклучен батеријата2 со Носите кутија1...

Sundoo SP-500 500N USB lcd цифрова схема двутактов Сензор за силата на метър

BGN 578.00 614.40

Sundoo SP500 500 N USB LCD Дигитален Дијаграм Push Pull Мерач Сила МетарКраток Вовед : СП Серија Дијаграм Push Pull Сила Мерач со компактна големина и висока точност, е првиот тип push pull сила мерач усвојување TFT LCD, и реализација врв вредност, моментален вредност, и кривата на процесот на тестирање прикажани на една страна од екранот...

Регистрация на данни тестер ниво на звука М доза шум TES1355

BGN 752.00 800.00

TES1355 Datalogging Ниво на Звук Тестер на Бучава Доза МетарКарактеристики На Производот : 1.Мерење На Бучава Доза / Време На Експозиција / Ниво На Звук2.Во реално време часовник со календар(TES1355)3.RS232 интерфејс(TES1355)Спецификации : 1...

Нов професионален преносим UV-Светомер UVB тестер UVA радиометър UV-монитор за измерване на UV340B с филтър корекция на светлината

BGN 237.00 268.80

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Нови Професионални Преносни УВ Светлина Метар UVB Тестер УВА Radiometer УВ Следи Мерење UV340 B Со Светлина Корекција ФилтерБрој На Модел НаUV340 BПакувањеФабриката Печат ПакувањеПроизвод големина106x57x26mm (фото детектор)230x72x30mm (метар тело)Производ тежина0.450 KGБатеријата1*9 V(Не се Вклучени)Екранот3 3 / 4 LCD екран, максимална индикација 3999Мерење се движи & резолуција400 µW / cm2 опсег4000 µW / cm2 опсег40 m W / cm2 опсег(1000 µW / cm2 = 1 m W / cm2)UV спектар сензорБендот помине 280 nm – 380 nmТочноста±(4%FS + 2dgt)FS : целосна скала ( Калибрација се врши под УВА светло & и да се споредат со стандардот УВА светлина метар; Посебни тестирани под средина RF Областа Сила помалку од 3 V / М & фреквенцијата помалку од 30 MHz само)Сензор структураЕксклузивно УВ фото диоди & УВ боја корекција филтер.Примерок ВремеПрибл...

Sundoo SFT-5 1-5N. M Handheld показва отвертка въртящия момент на скалата

BGN 211.00 224.00

Sundoo СФТ5 15 N.м Рачни Укажуваат на Dial вртежен момент ШрафцигерКраток Вовед : СФТ серија dial укажува вртежен момент возачот се применува во прицврстување завртка парче потребно на вртежен момент...

NKTECH Digital Light Lux Meter Luxmeter NK-333 Illuminance LCD Auto Range 200000Lux 20000FC тестер подсветка 2000 броя

BGN 38.00 74.66

Карактеристики : На NK333 мултифункционални светлина метар има пријателски човечкимашина и може да се активира со едноставно притискање на копчињата.На ѕвончето активира на копче притиснете за да ве извести дека е ефективен.Оваа светлина метар е во можност да се измери на видливата светлина произведена од флуоресцентна светилка, металhalide светилка, висок напон, натриум, ламби или електрични блескаво светилка за живописни и интуитивен слика на екранот.Спецификации : Мерен Опсег : 0~200000 Lux / 0~20000 FC.Точност : +3%.Резолуција : 0.01 Лукс / 0.01 ВО странска валута.Дисплеј : 2000 Брои.Аналогни Бар Индикација : Yes.Авто Опсег : Yes.Прирачник Опсег : Yes.Автоматско Исклучување : Yes.MAX / МИН Функција : Да.Во Однос На Мерење : Yes.Врв Мерење : Yes.ВО странска валута / Лукс Единица Избор : Да.Data Hold : Yes.Екран Осветлување : Yes.Индикација за слаба Батерија : Yes.Општи Карактеристики : Боја : Портокалова со Црна боја.Напојување : 1 x 9 V / 6 F22 Батерија (Не се Вклучени).Производ Големина : 170mm x 85mm x 45mm (6.7 во x 3.4 во x 1.8 во).Нето Тежина : 318g (0.7 b).Пакет се вклучени1 x NKTECH NK333 Дигитални Лукс Метар (Не се Вклучени Батерија).1 x NKTECH TL1 Шрафцигер.1 x англиски Упатството за Корисникот.1 x Носи Торба.Луди продажба во текот на сите производи, ајде, Внесете >>>Можете да добиете попуст купони пред ставање на налози :

MASTECH MS6708 преносим LCD дигитален дисплей 30dB ~ 130 db Цифров измерител на нивото на звука шумомер DB децибела измерител на нивото на тестер

BGN 89.46

Забелешка : Батеријата Не Се Вклучени Карактеристики : Ова ниво на звук метар во согласност со IEC651 Тип 2 и ANSI S1.4 Тип 2...

Преносим цифров Дурометр HT-6510A Измерване на твърдостта по Шор

BGN 313.00 368.00

Производ синопсис : Примена : брегот На е дизајниран за мерење на пенетрација цврстина на гума, elastomers и други гумени како супстанции како што се neoprene, силикон, и винил...

Ултразвуков тестер дебелина сензор дебелина вграден термичен принтер преносим Leeb352 0.75~300 mm металлопластиковый Керамични

BGN 1102.40

Функција & Функција : l Изграден во брзо термички печатачl Автоматско proofreading нула, на систем за корекција на грешкаl пренос на Податоци : RS232 интерфејс, може да биде поврзана на КОМПЈУТЕРl единицата за мерка, мерка, инчен факултативнаl две точки за калибрација, може да се подобри точноста на мерењеl Литиум батерија.l информации за Батеријата покажува остатокот капацитетот на батеријата , Авто спиење и автоматско исклучување функција за да се зачува животот на батеријата.l Екран : LCD екран со LED backl јас се бориме ...

Мултифункционален М Мултицет Апартамент Тестер Светлина Нивото На Звука Влажност Термометър

BGN 84.00 111.84

Проверете за Повеќе Предмети Тука! КАРАКТЕРИСТИКИ : 5 функции : Ниво на Звук Метар, Светлина Метар, Влажност Метар, Температура Метар и Дигитални Multimeter Авто & Прирачник опсег во Текот спектар заштита Data Hold функција LED Светлото слаба батерија Релативна индикација за мерење CE Означување Комплетен сет вклучува : 1 x 5во1 Multimeter 1 x Тест Води 1 x КТип Thermocouple 1 x 9 V PP3 Батеријата англиски Упатството СПЕЦИФИКАЦИИ : Должност циклус : Range : 0.1%~99.9% Точност : ±3.0% Диоди тест на Континуитет тестер : Ѕвончето ако отпор е помалку од 40 O Max...

UNIT UT363 Mini Digital Wind Speed Meters джобни анемометри Speed Температура цифрови термометри диагностични инструменти

BGN 25.58

ЕДИНИЦА UT363 030m / s Дигитална Мини Anemometer Правец на ветер Метар Проток на Воздух Тестер 10~50 C / 144~122 F ТермометарПроизвод КарактеристикиUT363 Мини Anemometer UT363 anemometer е мини брзина на ветрот и ветер температурата тестер...

Цифров измерител на нивото на звука 30~130dBA резолюция:0.1 dB Преносим мини LCD тестер нивото на шума в децибели инструменти за измерване на шум

BGN 17.00 19.18

Дигитален Звук Ниво Метар 30~130d BA Резолуција : 0.1 d B Рачни Мини LCD Ниво на Бучава Тестер Во Децибели Бучава Мерење АлаткиВовед : изглед дизајн на дигитални ниво на звук метар е роман, мали и преносливо...

Измерване на твърдост питки ПРЛХ320, с помощта на машина тестер злато

BGN 599.00 665.28

PRLH320 Пелети цврстина тестер со Злато тестер машина за користењеОсобини и Функции * Висока точност, компактни димензии, удобен операција * Нема ограничување за тест насока * тест резултатот може да се испечати * Погоден за тестирање насајт * Метални материјали можат да бидат тестирани до 11 заеднички видови * Термички печатач со тивка работа, можете да печатите како многу копии од тестот како што треба * Со индикатор за полнење и низок напон аларм * Со автоматско исклучување функција * Големиот екран прикажува различни параметри * Тестирање инструмент за метални материјали' цврстинаДел Бр...

Бързото пристигане тахометров HIOKI FT3405 Tacho HiTester за безконтактно и контактно въртене

BGN 954.24

Напомена : стандарден пакет не вклучуваат батериите.Затоа,на меѓународниот воздушен превозот забрани да брод од течни,прав и батерии,не можеме да ги стави во сандак.Се надевам дека ќе може да се разбере купуваат во вашата локална продавница или супермаркет.Ви благодариме за вашата поддршка!

Ултразвуков дефектоскоп 5.7 инча преносим range 0-25000 мм B цвят B дебелина на сканиране на сиво дефектоскоп сканиране

BGN 4701.98

Ултразвучно Пропустот Детектор 5.7 Inch Преносни Скенирање Опсег 025000mm Б Боја Б Дебелина Скенирање Сива Скенирање Defectoscope SUB1801...

Sundoo SP-100K 100KN Дигитална графика сила двутактов сензор

BGN 1787.00 1900.80

Sundoo SP100 K 100 KN Дигитални Дијаграм Сила Push Pull МерачКраток Вовед : СП Серија Дијаграм Push Pull Сила Мерач со компактна големина и висока точност, е првиот тип push pull сила мерач усвојување TFT LCD, и реализација врв вредност, моментален вредност, и кривата на процесот на тестирање прикажани на една страна од екранот...

Цифров измерител на въртящия момент ANL-200P отвертка / гаечен ключ мярка / тестер сделка с 200N. m / 2042kgf. cm/1772.4 Lbf. in

BGN 1568.00 1742.40

ANL200 P Дигитални вртежен момент Метар завртка возачот / клуч мерка / тестер се справи со 200 N.m / 2042kgf.cm / 1772.4 Lbf.воКарактеристики : 1...

DT2235A пин тахометър Измерване на повърхностна скорост 5 цифри 18 мм (0,6) бяла подсветка LCD лазерен тахометър 0,5~19,999 само об / мин

BGN 44.00 48.96

DT2235 A КОНТАКТ TACHOMETER ПОВРШИНАТА БРЗИНА МЕТАР5 цифри 18mm (за 0,6") Бела LCD заднинско осветлувањеТочност : ±(0.05%+1 цифра)Примерок Време : 0.5 дик(над 120 RPM)Опсег Одберете : АвтоКои Се ДвижатМеморија : Max...

Преносим точен цифров дебелометрия метър метална тестер микрометър от 0 до 12,7 мм

BGN 20.00 21.33

Долу мерење на површината ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ(Батерија, не се вклучени) Метрички / Инчен систем осветленост на било која позиција Со излез на податоци интерфејс, Резолуција : 0.01 mm / 0.0005"Долу мерење на површинатаON / OFF прекинувач(Батерија, не се вклучени)Метрички / Инчен систем осветленост во секое позицијаСо излез на податоци интерфејсРезолуција : 0.01 mm / 0.0005"Опис На ПроизводотКоличина : 1pcГолемина : прибл...

Sundoo SH-50K 50KN цифров двутактов Сензор сила, Цифров тестер на опъна

BGN 1137.00 1209.60

Sundoo SH50К 50 KN Дигитални Push Pull Сила Колосек ,Дигитални Тензија Сила ТестерКраток Вовед : SH Серија Дигитални Push Pull Сила Мерач е мултифункционален push pull тестирање инструмент со висока резолуција...