• Ново
31*31см посеребренный метален квадратен тортата Тиган торта де инструменти за печене на торта щанд торта де инструмент DGP047

31*31см посеребренный метален квадратен тортата Тиган торта де инструменти за печене на торта щанд торта де инструмент DGP047

BGN 79.98
В магазина

Брой продукти


Подробности

Цвят:
един размер лагера част, един е размерът на част от малките, 1 голям и 1 малък
Тип:
Инструменти За Торта
документ:
CIQ, ЕИО, FDA, LFGB, CE / EU, SGS
Тип Инструменти За Торта:
Стойност
Материал:
Метални
Характеристика:
Еко-Содружественный
Номер На Модела:
DGP047

Те също купуват с този продукт

Търговия на едро/на дребно, безплатна доставка, YSH Русалка силиконовата смола мухъл торта мухъл полимерна глина ръчно изработени сапуни мухъл

BGN 19.00 25.28

Опис на Материјалот : Храна Одделение Силиконски објектот боја автоматски ќе испрати Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење Тоа е Мека и лесна за употреба на Мувла големина : 9.2 * 7.3 * 3cm Сапун тежина : околу 106g Оценка на температура : 40centigrade на +210 centigradeСовети : O ur производи се направени од НАС ФДУ храна степен на суровини,доколку не е мирис само затоа што калапи беа направени неодамна,ве молиме обидете се стави на празни калапи во печка за некое време и потоа мирисот ќе бидат отстранети...

HYL060U 18.5 mm 3D Flower Silicone Push Мухъл-украса на тортата, на миниатюрна храна, скърпвам, бонбони, смола, scrapbooking, кабошон восък

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Гъвкав Силиконов Помадный Торта Декор Лейси Струна Инструменти За Печене Кухня Силиконова Лейси Форма На Цветя Модел

BGN 5.90

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : Материјал : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикониБоја : СлучајниМувла Големина(L*W*H) : Стил 1 : 18*7*0.5 cmСтил 2 : 13.8*13.8*0.5 cmСтилот 3 : 39.5*7.9*0.5 cmПакетот вклучува : 1 PCS силиконски калапУпотреба : Фондан / глина / Сапун / чоколадо мувлаПакет : секој производ постави OPP вреќаРејтинг на температура : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

2 бр./компл. 3d шоколадова къща форми силиконови шоколадов пудинг мухъл за Коледен фестивал на торта де инструмент с кухненски аксесоар

BGN 13.00 14.21

2 Парчиња / set 3d чоколадо куќа Силиконски калапи чоколадо пудинг калап за Божиќ фестивал торта декорирање алатка кујна ДодатокГолемина : 22*16cm / 8.8*6.4 инченБоја : Случајно испоракаSafe Материјал 100% храна одделение силиконскиФлексибилни,трајни и обновливиЛесна употреба и чистењеНето тежина : Околу 165gРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigradeПакетот вклучува : 2* на Силиконски КалапAnswer : ___________________________ Note : Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 23мм грешка...

Бухал дантела на цветя захар фондан мухъл силиконови форми за печене на торта мухъл торта инструменти кухненски принадлежности LS108

BGN 5.00 6.85

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина : 190mm*70mmУпотреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

Нов хипокампуса разтопен Силикон мухъл торти мухъл шоколад мухъл печене инструменти за Начало направи си САМ моделиране на мухъл A1309

BGN 4.00 5.23

Нови Hippocampсе Стопи Силиконски Калап Колачи Мувла Чоколадо Калап за Печење Алатки Дома, DIY Моделирање Мувла A1309 Ставка ОписМатеријал : СиликонБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

4 бр. / компл. коледна торта шаблони шаблон за Снежинка шаблони за украса на тортата шаблони торта страничната шаблони набор от ST-858

BGN 26.88

4 Pcs / Set Божиќ Торта Матрицата Снегулка Шема Матрицата за Торта Декорирање Матрицата Торта Страна Матрицата поставена ST858Ставка Опис : Висок Квалитет и Сосема Нов Материјал : Храна Одделение МИЛЕНИЧЕ Тип : 8 видови на цртан филм тип за вас големина : под сликатаОвие stencils може да се користи во голем број на начини и со различни материјали, кралската шлаг, топла фондан, путеркрем,чоколадо сјај dusts или било spreadable материјал...

1бр Коледен венец форми фондан торта силиконови шоколадови форми на Sugarcraft тава за печене на торта де инструмент с кухненски аксесоар

BGN 4.00 4.99

1 PCS Божиќ венец во Облик на Фондан Торта Силикони Чоколадо Мувла Sugarcraft за Печење торта декорирање алатка кујна ДодатокГолемина : За 8x6.8x1.1cm / 3.2x2.72x0.44inchБоја : Случајно испоракаSafe Материјал 100% храна одделение силиконскиФлексибилни,трајни и обновливиЛесна употреба и чистењеНето тежина : Околу 37gРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigradeПакет содржи : 1* Силиконски КалапAnswer : ___________________________ Note : Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 23мм грешка...

Горещи продажба 100 бр малък размер за еднократна употреба тръби чанта пудра фондан торта Крем за украса сладкарски Съвет инструмент 17X 26 см

BGN 5.00 5.62

Описи : 100% Сосема нов и висок квалитетНаправени од расположливиот пластика.Крајот е лесно да се скрати за да се вклопи во вашиот млазници.Не неуредна чистење откако ќе завршите со печење едноставно фрлаат торба кога иматезаврши шлаг.Лесно да се справи со,силна и флексибилни на овие јасни кеси се идеални за размена на инстант шлаг боја идентификација.Големина : 33(13" ) * 27*16cmПакет Се Вклучени : 100pcs Торта Кеси во пакетот

Детска Количка Силиконова Форма За Печене Fondant Decor Gum Paste Moldes De Silicona Paste Americana Силиконова Форма За Печене На Торта

BGN 5.07

Бебе Шетач Силиконски Калап За Печење Фондан Оркестарот за Џвакање Паста Moldes Де Silicona Паста Американа Силикони Торта Мувла Bakeware Количина : 1 Pc Големина информации : 7.3*7.3*0.9 cm Облик : бебе шетач Тежина : 44g Материјал : 100% foodgrade силикони Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

FYL238U 22.4 mm балетные обувки Силиконова форма за помадного занаяти, инструменти за украса на торта, шоколад, направи си САМ Ръчно изработени, смола, сапун за бисквити

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Зодиак крава моделиране на силиций сапун мухъл торта за рождения ден на бижута ръчна изработка шоколад мухъл

BGN 9.00 9.44

Хороскопски крава моделирање силиконски калап сапун роденден Торта декорирање рачно изработени чоколадо мувлаДобредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашите замисли ,ви благодариме.Точка Бр...

23 бр./лот на нови приходи от неръждаема стомана торта инструменти, форма за печене в силиконови форми влакчета дюзи тръбопроводи спрей за украса на торти

BGN 38.75

23 Pcs / Многу Нови Пристигнувања од не ' Рѓосувачки Челик Торта Алатки Форма За Печење на Силиконски Калапи Стои Млазницата Цевки Спреј за Декорација на Торти Повеќе поврзани објекти за вас да се избере : Вовед во врска со оваа точка : 1 Set=23 Компјутери Материјал : 100% foodgrade Нерѓосувачки Челик Големина : кол 3.7 / 2.3*H4.3cm Пакет Пластични запечатување торба / set Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Мак нов пристигане 12*12*9.5 cm Хамбургер Pressure Кухня направи си САМ Мухъл Aluminum Alloy Hamburg Pressing Machine Meat Maker най-новият подарък

BGN 12.00 18.54

Врвен приоритет : Добредојдовте драги пријатели,ви посакувам да имате убав денЗа да го внесете ја мојата главна страница , ќе најдете повеќе изненадувања, се повеќе евтина стокаПовеќе Попуст На СТАНMac Нови Пристигнување 12*12*9.5 cm Хамбургер Притисок Кујна DIY Мувла Алуминиум Легура Хамбург Притискање на Машина за Месо Создателот Најновите ПодарокПроизвод Функција : 1...

3 бр./компл. торта гладка набор от който е паркет гладка инструменти фондан торта инструменти мухъл полиране на повърхността на сладкарски форми на cupcake пудра напра?

BGN 10.00 11.65

Чоколадо Калапи За Продажба3727550576597251 Топла Продажба И Нов Пристигнување !!!! САД $ 12.50 / set парче парче парче парчеНОВА Торта Неспокојот Полирач Мазна Алатки Фондан Торта Алатки Мувла Површина Полирање Тесто Калапи Cupcake Шлаг1 Направи во 100% Нов АБС материјал, ФДУ или LFGB стандард, SGS тест извештајот на располагање2 Лесен за употреба и Чистење3 Многу дизајни се достапни...

4 бр./компл. фондан торта шаблони романтичната любов пари усмивка шаблони за Деня на Свети Валентин кафе cupcake шаблони сватбени декорации

BGN 2.16

4pcs / set Фондан Торта Stencils Романтична Љубов Пари Насмевка Stencils за Денот на Вљубените Кафе Cupcake Stencils Свадба Декорација Материјал : 100% храна одделение пластични Големина : 8x9cm Лесен за употреба и чиста 6 стилови за да изберете 1 set=4pcs

Безплатна доставка Hotsale Коледа Small roller един embosser Sugarcraft Decorating Modeling Сам Tool Занаятите Cake decorating

BGN 1.30

Фондан торта шеќер занает тркало машина embosser алатка во собата.Намалувања и embosses за торта декорирањеМонтажни тркала, светлина и лесно да се направи дизајнУдобна рачка, исто така, продавници тркалаДоаѓа со 3 монтажни тркалаМатеријал : ПластикаБоја : белаMax...