• Ново
2017 Торта Де Инструменти За Печене Сладкарски Инструменти Фондан Торта Хранително-Вкусовата Нетоксичен Течен Мухъл Дълъг Перли Изкуството На Украса На Мухъл

2017 Торта Де Инструменти За Печене Сладкарски Инструменти Фондан Торта Хранително-Вкусовата Нетоксичен Течен Мухъл Дълъг Перли Изкуството На Украса На Мухъл

BGN 8.00
BGN 9.82
-19 %
В магазина

Брой продукти


започнете
крајот

Подробности

Цвят:
Розов
Тип:
Инструменти За Торта
търговска марка:
ТУТУЛЕ
документ:
FDA
Материал:
Силиконов Каучук
Секси Суггестивный:
No
Номер На Модела:
М-415
Характеристика:
Еко-Содружественный
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Непристойная Снимка:
No
Спецификация:
21.9*4.9*1.2cm
Тегло:
117g

Те също купуват с този продукт

1бр Коледен венец форми фондан торта силиконови шоколадови форми на Sugarcraft тава за печене на торта де инструмент с кухненски аксесоар

BGN 4.00 4.99

1 PCS Божиќ венец во Облик на Фондан Торта Силикони Чоколадо Мувла Sugarcraft за Печење торта декорирање алатка кујна ДодатокГолемина : За 8x6.8x1.1cm / 3.2x2.72x0.44inchБоја : Случајно испоракаSafe Материјал 100% храна одделение силиконскиФлексибилни,трајни и обновливиЛесна употреба и чистењеНето тежина : Околу 37gРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigradeПакет содржи : 1* Силиконски КалапAnswer : ___________________________ Note : Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 23мм грешка...

Нов хипокампуса разтопен Силикон мухъл торти мухъл шоколад мухъл печене инструменти за Начало направи си САМ моделиране на мухъл A1309

BGN 4.00 5.23

Нови Hippocampсе Стопи Силиконски Калап Колачи Мувла Чоколадо Калап за Печење Алатки Дома, DIY Моделирање Мувла A1309 Ставка ОписМатеријал : СиликонБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

Звезда във формата на DIY магическа пръчка фондан Силиконова форма фондан торта мухъл шоколад мухъл епоксидна смола A1007

BGN 3.00 4.77

DIY Силиконски Калап Фондан Фондан Круна Стапче Епоксидна Мувла Чоколадна Торта Мувла A1007Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина:како на сликата покажуваБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

1 компл. Коледна елха форма на бисквитка машина торта мухъл бисквити фондан САМ торта кухня инструменти за готвене 5 размер заедно

BGN 2.00 3.73

Карактеристики : Круг Fluted Колаче машина мувлаBakeware Печење Тесто АлаткиБисквит ФонданИдеални Алатки за Торта Кујната Готвење и торта декорацијаСоодветно за DIY home / партија торта или било слатки десерти.Супер квалитетни материјали, иновативна форма дизајн, се печење леб, торта од суштинско значење производи.Вие исто така може да се намали на зеленчук и овошје во помали парчиња, малку поголем од мувлата.Потоа, со мувла од врвот до дното притисок, и двете може да се користат за декорација и така натаму...

Занаятчийски форми на сърцето САМ рамка кухня с аксесоари за печене Снимка Любов форма за торта инструменти шоколад силиконови форми F0741

BGN 2.00 4.30

Опис големина : 6 CM*4 CM тежина : 30g Материјал : Храна Одделение Силиконски Боја : објектот боја автоматски ќе испрати Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење Тоа е Мека и лесна за употреба Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade материјал : нови еколошки 100% Храна одделение материјалПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 3 работни ден на по добивате вашата исплата...

Ключови Силиконови Торта От Фондан Печене Сладкарски Инструменти Течен Силиконов Торта Мухъл Ръчно Изработени Сапуни

BGN 7.98

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Материјал] : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикони[Colour] : Случајни[ Мувла Големина(L*W*H) ] : ( Прирачник за грешка при мерење постои)12.9 cm*8.6 cm*0.7 cm (5.07*3.38*0.27 Инчи)[ Пакетот вклучува ] : 1 PCS силиконски калап[Употреба] : Фондан / Глина / Сапун / Чоколадо мувла[Пакет] : секој производ постави OPP вреќа[Оценка на температура] : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

Високо качество алуминиева форма на любимата форма на костите на кучето бисквити, торта декорация сплав нож калай форма за печене на мухъл Безплатна доставка

BGN 0.62

100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : Алуминиум легураГолемина : Appr.5cm x 5.6 cm x 1.8 cm (ве Молиме љубезно, истакна 13мм разлика за големината е нормално, како различни човек има различни мерење начин)Боја : Исто како сликаПогоден за правење на cupcake / Желе / Чоколадно / СвеќаНа мувла се добри за Колачиња ,Фондан, Колачи, шеќер паста, petal паста, марципан DIY готвење или занает глини.Ова не е играчки , не се погодни за под 36 месеци

Нов прием на 2D Силиконова форма за сапун мечка ми Валентин добър пъдпъдъци, ръчно изработени форми за сапун свещ мухъл

BGN 30.00 32.78

добредојдеГолемина : 3 1 / 2 * 2 3 / 4" * 1 1 / 2"ПРАТЕНИКОТ Сапун : 4.55 оз по бар Карактеристики : 100% Сосема Нов и висок квалитет Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски Микробранова печка и замрзнувач безбедно Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење Погоден за чипка мувла торта мувла / чоколадо мувла Усогласеност со FDA / SGS Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Безплатна доставка Hotsale Коледа Small roller един embosser Sugarcraft Decorating Modeling Сам Tool Занаятите Cake decorating

BGN 1.30

Фондан торта шеќер занает тркало машина embosser алатка во собата.Намалувања и embosses за торта декорирањеМонтажни тркала, светлина и лесно да се направи дизајнУдобна рачка, исто така, продавници тркалаДоаѓа со 3 монтажни тркалаМатеријал : ПластикаБоја : белаMax...

2 елемента разтегателен кръг мус пръстен и квадратна форма на форма за печене Набор от неръждаема стомана торта мухъл регулируема торта декорация печене инструмен

BGN 23.00 28.16

2 парчиња / set Прилагодливи Нерѓосувачки ЧеликТорта Калап За Печење АлаткиСо Star Link StarСпецификации : Боја : Случајни Материјал : Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Големина : Како на сликата Тежина : 495gПакетот Вклучува : 2 x Нерѓосувачки Челик Мус Торта ПрстенКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Прилагодливи дијаметар : 16 20 cm / 6.3 7.87 инчи Мувла со голем обем, се попогодни за да се прилагоди на големината...

Гъвкав Силиконов Помадный Торта Декор Лейси Струна Инструменти За Печене Кухня Силиконова Лейси Форма На Цветя Модел

BGN 5.90

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : Материјал : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикониБоја : СлучајниМувла Големина(L*W*H) : Стил 1 : 18*7*0.5 cmСтил 2 : 13.8*13.8*0.5 cmСтилот 3 : 39.5*7.9*0.5 cmПакетот вклучува : 1 PCS силиконски калапУпотреба : Фондан / глина / Сапун / чоколадо мувлаПакет : секој производ постави OPP вреќаРејтинг на температура : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

2 бр./компл. 3d шоколадова къща форми силиконови шоколадов пудинг мухъл за Коледен фестивал на торта де инструмент с кухненски аксесоар

BGN 13.00 14.21

2 Парчиња / set 3d чоколадо куќа Силиконски калапи чоколадо пудинг калап за Божиќ фестивал торта декорирање алатка кујна ДодатокГолемина : 22*16cm / 8.8*6.4 инченБоја : Случајно испоракаSafe Материјал 100% храна одделение силиконскиФлексибилни,трајни и обновливиЛесна употреба и чистењеНето тежина : Околу 165gРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigradeПакетот вклучува : 2* на Силиконски КалапAnswer : ___________________________ Note : Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 23мм грешка...

4 бр. / компл. коледна торта шаблони шаблон за Снежинка шаблони за украса на тортата шаблони торта страничната шаблони набор от ST-858

BGN 26.88

4 Pcs / Set Божиќ Торта Матрицата Снегулка Шема Матрицата за Торта Декорирање Матрицата Торта Страна Матрицата поставена ST858Ставка Опис : Висок Квалитет и Сосема Нов Материјал : Храна Одделение МИЛЕНИЧЕ Тип : 8 видови на цртан филм тип за вас големина : под сликатаОвие stencils може да се користи во голем број на начини и со различни материјали, кралската шлаг, топла фондан, путеркрем,чоколадо сјај dusts или било spreadable материјал...

2 елемента 9 см Силиконова Коледно дърво, торта мухъл Дядо кифла чаша сода инструмент хапче шоколад пудинг мухъл рожден ден, сватбена украса

BGN 3.00 3.20

9cm Храна Одделение Силиконски Кифла Чаша Торта МувлаЕлка, 2pc / многуСпецификации : Материјал : храна одделение силиконскиWithstands температури од 20°F до 450°F (30°C до 230°C)Објектот големина : 9*9*4 / 3.5*3.5*1.5 во некои толеранција е дозволеноБоја : сина, портокалова, жолта, зелена, виолетова, итн, бои испрати по случаен изборОбјектот тежина : околу 15g / pcПакет : OPP вреќаПакетот вклучува : 2*калапи1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

HYL060U 18.5 mm 3D Flower Silicone Push Мухъл-украса на тортата, на миниатюрна храна, скърпвам, бонбони, смола, scrapbooking, кабошон восък

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Зодиак крава моделиране на силиций сапун мухъл торта за рождения ден на бижута ръчна изработка шоколад мухъл

BGN 9.00 9.44

Хороскопски крава моделирање силиконски калап сапун роденден Торта декорирање рачно изработени чоколадо мувлаДобредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашите замисли ,ви благодариме.Точка Бр...

Въглеродна стомана поничка плесен не е лепкава 12 чаши поничка мухъл бисквитки мини поничка форма за печене на поничка, печене на хамбургери тава за дома си САМ

BGN 29.00 30.38

Име на производ : Мини 12 дури и nonstick cookie мувла Име на Производ : Мини 12 дури и nonstick cookie мувла Спецификација на Производот : Вкупната должина 29cm ширина 19.7 cm (еден спецификација на производот : дијаметар 4.8 * Висина 1.2 см) Материјал : Јаглерод + Whitford нестап слој Издржи температура : 230 степени Карактеристики : Американски Whitford Quantum2 највисоко ниво 3 слој нестап; направи многу Употреба, калап може да произведе различни формулации; внатре и надвор од телото на хранаодделение нестап слој, небоја; обложување на глобалната сертификација без PTFE / PPFDA.Зошто да изберете нас : 1.Одговор на вашето барање во 8 часа, се направи за испорака во 13 дена.2.професионален човек за решавање на сите прашања 3.Гаранција за квалитет, може да се врати на стоката, ако има било какви проблеми со квалитетот, и ние ќе рефундирање на дека mone

Торта печене на мухъл фондан от бонбони инструмент течни 3D силиконови форми Роза дантела моделиране торта декорация на мухъл

BGN 4.61

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Size] : 16.6 cm*3.5 см*1cm (6.53*1.37*0.39 инчи)Пакет : 1 компјутерБоја : Случајни♥Заврши Сапун Тежина : 30g♥ Храна одделение силиконски (ФДУ Стандард), погоден за користење на микробранова печка, фурна, правење колачи, пица, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо, пудинг, овошје, итн ♥♥ лесно ослободување,не се ослободување на агент е потребно ♥♥Нашите калапи можат да го издржат температури високо како 392 F да 572 F ♥

Пластмасов Листенце Одеяло Полагане На Мухъл Печат Бисквити, Торта Бисквити Нож Фондан Sugarcraft Дантела Торта Де Инструмент Торта Инструменти

BGN 2.00 2.24

Чоколадо Калапи За ПродажбаПластични Petal Ватенка Embosser Мувла Печатење Бисквити Торта Колачиња Машина Фондан Sugarcraft Чипка Торта Декорација Алатка Торта Алатки1 Направи во 100% Нов АБС материјал, ФДУ или LFGB стандард, SGS тест извештајот на располагање2 Лесен за употреба и Чистење3 Многу дизајни се достапни...

8шт пластмасов скърпвам торта декорация цвете моделиране инструменти комплект Sugarcraft глина за печене инструменти за торти син кухненски принадлежности

BGN 5.18

8 PCS Пластични Фондан Торта Декорирање Цвет Моделирање Алатки за Полнење Sugarcraft Глини Печење Алатки За Торти Сина Кујна Додатоци Вовед во врска со оваа точка : Количина : 1 Set = 8pcs Материјал : 100% foodgrade пластични Големина информации : 16.9 cm за 2 компјутери,16.5 cm за 3 компјутери,15.5 cm за 2 компјутери,14.5 cm за 1 buc Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Детска Количка Силиконова Форма За Печене Fondant Decor Gum Paste Moldes De Silicona Paste Americana Силиконова Форма За Печене На Торта

BGN 5.07

Бебе Шетач Силиконски Калап За Печење Фондан Оркестарот за Џвакање Паста Moldes Де Silicona Паста Американа Силикони Торта Мувла Bakeware Количина : 1 Pc Големина информации : 7.3*7.3*0.9 cm Облик : бебе шетач Тежина : 44g Материјал : 100% foodgrade силикони Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Неръждаема стомана петзвезден пръчка бисквитки мухъл бисквити печене на мухъл САМ торта плавателни съдове кухненски инструменти Cortador CA174

BGN 3.00 3.18

Детали За Производот : Тип : Колаче Машина / Колаче Мувла / Фондан МувлаМатеријал : Екопријателски Нерѓосувачки Челик со висок квалитетГолемина : Околу 7.5 cm (L),4.5 cm(W)Боја : СребренаПакет Внатре : 1pc колаче машинаКарактеристики На Производот : 1...