• Ново
2017 New Arrival Limited Rubber Fda Molds Cake Decorating Tools Angel Baby Сам Fondant Cake Мухъл Liquid Ръчно Изработени Сапун Bakeware

2017 New Arrival Limited Rubber Fda Molds Cake Decorating Tools Angel Baby Сам Fondant Cake Мухъл Liquid Ръчно Изработени Сапун Bakeware

BGN 9.00
BGN 11.60
-22 %
В магазина

Брой продукти


започнете
крајот

Подробности

Цвят:
Розов
Тип:
Инструменти За Торта
търговска марка:
ТУТУЛЕ
документ:
FDA, LFGB
Номер На Модела:
М-А161
Материал:
Силиконов Каучук
Секси Суггестивный:
No
Характеристика:
Еко-Содружественный
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Непристойная Снимка:
No
Спецификация:
9.1*6.8*3.0cm
Тегло:
118g

Те също купуват с този продукт

4 бр./компл. фондан торта шаблони романтичната любов пари усмивка шаблони за Деня на Свети Валентин кафе cupcake шаблони сватбени декорации

BGN 2.16

4pcs / set Фондан Торта Stencils Романтична Љубов Пари Насмевка Stencils за Денот на Вљубените Кафе Cupcake Stencils Свадба Декорација Материјал : 100% храна одделение пластични Големина : 8x9cm Лесен за употреба и чиста 6 стилови за да изберете 1 set=4pcs

Въглеродна стомана поничка плесен не е лепкава 12 чаши поничка мухъл бисквитки мини поничка форма за печене на поничка, печене на хамбургери тава за дома си САМ

BGN 29.00 30.38

Име на производ : Мини 12 дури и nonstick cookie мувла Име на Производ : Мини 12 дури и nonstick cookie мувла Спецификација на Производот : Вкупната должина 29cm ширина 19.7 cm (еден спецификација на производот : дијаметар 4.8 * Висина 1.2 см) Материјал : Јаглерод + Whitford нестап слој Издржи температура : 230 степени Карактеристики : Американски Whitford Quantum2 највисоко ниво 3 слој нестап; направи многу Употреба, калап може да произведе различни формулации; внатре и надвор од телото на хранаодделение нестап слој, небоја; обложување на глобалната сертификација без PTFE / PPFDA.Зошто да изберете нас : 1.Одговор на вашето барање во 8 часа, се направи за испорака во 13 дена.2.професионален човек за решавање на сите прашања 3.Гаранција за квалитет, може да се врати на стоката, ако има било какви проблеми со квалитетот, и ние ќе рефундирање на дека mone

Звезда във формата на DIY магическа пръчка фондан Силиконова форма фондан торта мухъл шоколад мухъл епоксидна смола A1007

BGN 3.00 4.77

DIY Силиконски Калап Фондан Фондан Круна Стапче Епоксидна Мувла Чоколадна Торта Мувла A1007Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина:како на сликата покажуваБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

3D мини Силиконова роза цвете торта мухъл Topper cupcake САМ фондан инструмент цвете захар паста украса

BGN 2.00 2.06

11Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB стандарди; 2) нестап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, нискајаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно...

Lxyy мухъл 10 см бебешки меки керамични силиконови форми пръст кукла смола мухъл сватбени бонбони мухъл

BGN 23.49

LXYY Мувла 10cm бебе мека керамика силиконски калап палецот кукла смола мувла свадба бонбони мувла Опис Item Име 10cm бебе мека керамика силиконски калап Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY Бебе големина / cm 10 CM*6 CM*2.5 CM тежина / g 65 G Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, сапун, овошје желе, шеќер, и 3 D чоколадо...

Global ориентир шаблони за дизайна на тортата фондан нов дизайн на торта окото шаблони дантела мухъл плат шаблони за декорация MST-37

BGN 18.00 29.46

Бамбус Шума Матрицата за Торта Дизајн Фондан Торта Мрежа Матрицата Чипка Мувла Ткаенина Stencils Украсување Печење Алатки MST11

Анимационни серии Baby & Clothes & Boy & Bear Cake Decorating Tools 3D Силикон с формата на торта декор фондан инструменти FM011

BGN 2.72

Цртан филм Серија Бебе & Облека & Момче & Мечка Торта Декорирање Алатки 3 D Силикони Чоколадо Мувла Торта Оркестарот Фондан Алатки FM011име на производ : Цртан филм Серија Фондан МувлаБоја : случајни испорака.Силиконски Модел : FM011Силиконски Големина на : 8*8*0.8 CMСиликонски Тежина : 45 GПакување : OPPУпотреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи со

Пластмасов Листенце Одеяло Полагане На Мухъл Печат Бисквити, Торта Бисквити Нож Фондан Sugarcraft Дантела Торта Де Инструмент Торта Инструменти

BGN 2.00 2.24

Чоколадо Калапи За ПродажбаПластични Petal Ватенка Embosser Мувла Печатење Бисквити Торта Колачиња Машина Фондан Sugarcraft Чипка Торта Декорација Алатка Торта Алатки1 Направи во 100% Нов АБС материјал, ФДУ или LFGB стандард, SGS тест извештајот на располагање2 Лесен за употреба и Чистење3 Многу дизајни се достапни...

2 елемента 9 см Силиконова Коледно дърво, торта мухъл Дядо кифла чаша сода инструмент хапче шоколад пудинг мухъл рожден ден, сватбена украса

BGN 3.00 3.20

9cm Храна Одделение Силиконски Кифла Чаша Торта МувлаЕлка, 2pc / многуСпецификации : Материјал : храна одделение силиконскиWithstands температури од 20°F до 450°F (30°C до 230°C)Објектот големина : 9*9*4 / 3.5*3.5*1.5 во некои толеранција е дозволеноБоја : сина, портокалова, жолта, зелена, виолетова, итн, бои испрати по случаен изборОбјектот тежина : околу 15g / pcПакет : OPP вреќаПакетот вклучува : 2*калапи1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Бухал дантела на цветя захар фондан мухъл силиконови форми за печене на торта мухъл торта инструменти кухненски принадлежности LS108

BGN 5.00 6.85

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина : 190mm*70mmУпотреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

QYL050U 20.1 mm Snowflake Cookie Silicone Push Мухъл-for Fondant Cupcake Topper, производство на бижута от смола, шоколад, бонбони кабошон

BGN 2.00 2.21

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Нов хипокампуса разтопен Силикон мухъл торти мухъл шоколад мухъл печене инструменти за Начало направи си САМ моделиране на мухъл A1309

BGN 4.00 5.23

Нови Hippocampсе Стопи Силиконски Калап Колачи Мувла Чоколадо Калап за Печење Алатки Дома, DIY Моделирање Мувла A1309 Ставка ОписМатеријал : СиликонБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

PYL392U 18.3 mm Paper Airplane Silicone Мухъл-Cake Decoration Занаятите, Fondant, инструменти за печене, десневая паста, смола, бижута, храни сигурност

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Фондан Торта Печене На Инструменти За Ръчно Изработени Сапуни Шоколадови Форма На Цвете Моделиране Завързана Тапицерия Интериор Мухъл За Ръчно Изработени Сапуни

BGN 7.98

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Материјал] : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикони[Colour] : Случајни[ Мувла Големина(L*W*H) ] : ( Прирачник за грешка при мерење постои)17.9 cm*5cm*1.2 см (7.04*1.96*0.47 Инчи)[ Пакетот вклучува ] : 1 PCS силиконски калап[Употреба] : Фондан / Глина / Сапун / Чоколадо мувла[Пакет] : секој производ постави OPP вреќа[Оценка на температура] : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

VOGVIGO пластмаса заплитания тост хляб, нож хлеборезка хляб тост сандвич Slicer багажник хлебни и сладкарски инструменти кухня инструмент

BGN 12.00 16.21

modname=ckeditorКарактеристики : Печење & Тесто Алатки Тип : Печење & Тесто Spatulas Комплет Број : 1 Боја : Бела Тип : Печење & Тесто АлаткиПакетот Вклучува : 1 X Леб Slicer Алатки*ШОПИНГ СОВЕТИ*Како можам да плати за мојата купување? Alipay(зачувам),Кредитни картички се прифаќаат...

Неръждаема стомана петзвезден пръчка бисквитки мухъл бисквити печене на мухъл САМ торта плавателни съдове кухненски инструменти Cortador CA174

BGN 3.00 3.18

Детали За Производот : Тип : Колаче Машина / Колаче Мувла / Фондан МувлаМатеријал : Екопријателски Нерѓосувачки Челик со висок квалитетГолемина : Околу 7.5 cm (L),4.5 cm(W)Боја : СребренаПакет Внатре : 1pc колаче машинаКарактеристики На Производот : 1...

4 бр. / компл. коледна торта шаблони шаблон за Снежинка шаблони за украса на тортата шаблони торта страничната шаблони набор от ST-858

BGN 26.88

4 Pcs / Set Божиќ Торта Матрицата Снегулка Шема Матрицата за Торта Декорирање Матрицата Торта Страна Матрицата поставена ST858Ставка Опис : Висок Квалитет и Сосема Нов Материјал : Храна Одделение МИЛЕНИЧЕ Тип : 8 видови на цртан филм тип за вас големина : под сликатаОвие stencils може да се користи во голем број на начини и со различни материјали, кралската шлаг, топла фондан, путеркрем,чоколадо сјај dusts или било spreadable материјал...

Нов прием на 2D Силиконова форма за сапун мечка ми Валентин добър пъдпъдъци, ръчно изработени форми за сапун свещ мухъл

BGN 30.00 32.78

добредојдеГолемина : 3 1 / 2 * 2 3 / 4" * 1 1 / 2"ПРАТЕНИКОТ Сапун : 4.55 оз по бар Карактеристики : 100% Сосема Нов и висок квалитет Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски Микробранова печка и замрзнувач безбедно Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење Погоден за чипка мувла торта мувла / чоколадо мувла Усогласеност со FDA / SGS Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Безплатна доставка Hotsale Коледа Small roller един embosser Sugarcraft Decorating Modeling Сам Tool Занаятите Cake decorating

BGN 1.30

Фондан торта шеќер занает тркало машина embosser алатка во собата.Намалувања и embosses за торта декорирањеМонтажни тркала, светлина и лесно да се направи дизајнУдобна рачка, исто така, продавници тркалаДоаѓа со 3 монтажни тркалаМатеријал : ПластикаБоја : белаMax...

Oyl001u 36,1 мм рамка с панделка висулка гъвкава силиконова форма-фондан, украса торта, scrapbooking, производство на бижута от смола

BGN 3.82

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.