• Ново
3 бр./компл. торта гладка набор от който е паркет гладка инструменти фондан торта инструменти мухъл полиране на повърхността на сладкарски форми на cupcake пудра напра?

3 бр./компл. торта гладка набор от който е паркет гладка инструменти фондан торта инструменти мухъл полиране на повърхността на сладкарски форми на cupcake пудра напра?

BGN 10.00
BGN 11.65
-14 %
В магазина

Брой продукти


Чоколадо Калапи За Продажба
3727550576597251 Топла Продажба И Нов Пристигнување !!!! САД $ 12.50
/set US $ 17
/set US $ 12.20
/set US $ 12.20
/set US $ 11
/set US $ 42.15
/set US $ 21
/set US $ 3.58
/парче US $ 5.93
/парче US $ 8.40
/парче US $ 6.10
/set US $ 8
/парче
НОВА Торта Неспокојот Полирач Мазна Алатки Фондан Торта Алатки Мувла Површина Полирање Тесто Калапи Cupcake Шлаг
1 - Направи во 100% Нов АБС материјал, ФДУ или LFGB стандард, SGS тест извештајот на располагање
2 - Лесен за употреба и Чистење
3 - Многу дизајни се достапни. 4 - Фабрика штекер, и добредојде на ОЕМ дизајни. 5 - Случаен боја, ГОЛЕМИНА : 15 X8 CM; 8 X7.5 X8.4 CM; 10 X5 CM

Подробности

Тип:
Инструменти За Торта
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
документ:
УПРАВЛЕНИЕ НА САНИТАРНОМУ КОНТРОЛ НА КАЧЕСТВОТО НА ХРАНИТЕ И ЛЕКАРСТВАТА, LFGB, CE / EU, SGS
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Материал:
Пластмаса
Номер На Модела:
А812
is_customized:
Yes
Цвят:
Бял
Материал:
Хранителна пластмаса (ABS)
Брой:
3шт

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка FYL242U 22 мм лак за нокти Силиконова форма за украса на тортата фондан ружа бижута глазура, бонбони миниатюрна храна

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

HYL060U 18.5 mm 3D Flower Silicone Push Мухъл-украса на тортата, на миниатюрна храна, скърпвам, бонбони, смола, scrapbooking, кабошон восък

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Мак нов пристигане 12*12*9.5 cm Хамбургер Pressure Кухня направи си САМ Мухъл Aluminum Alloy Hamburg Pressing Machine Meat Maker най-новият подарък

BGN 12.00 18.54

Врвен приоритет : Добредојдовте драги пријатели,ви посакувам да имате убав денЗа да го внесете ја мојата главна страница , ќе најдете повеќе изненадувања, се повеќе евтина стокаПовеќе Попуст На СТАНMac Нови Пристигнување 12*12*9.5 cm Хамбургер Притисок Кујна DIY Мувла Алуминиум Легура Хамбург Притискање на Машина за Месо Создателот Најновите ПодарокПроизвод Функција : 1...

Делфин октопод морски лъв фондан, шоколад мухъл морски животни силиконови форми за украса на тортата инструменти T0729

BGN 4.00 7.50

Опис на Производ големина Должина : 8.5 cm ширина : 7.9 cm дебелина : 0.9 cm тежина : 56g Боја : розова Пакување : OPP вреќа Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1.Материјал : 100% потрошувачка на ниво на силиконски гел...

1 компл. Коледна елха форма на бисквитка машина торта мухъл бисквити фондан САМ торта кухня инструменти за готвене 5 размер заедно

BGN 2.00 3.73

Карактеристики : Круг Fluted Колаче машина мувлаBakeware Печење Тесто АлаткиБисквит ФонданИдеални Алатки за Торта Кујната Готвење и торта декорацијаСоодветно за DIY home / партија торта или било слатки десерти.Супер квалитетни материјали, иновативна форма дизајн, се печење леб, торта од суштинско значење производи.Вие исто така може да се намали на зеленчук и овошје во помали парчиња, малку поголем од мувлата.Потоа, со мувла од врвот до дното притисок, и двете може да се користат за декорација и така натаму...

3D мини Силиконова роза цвете торта мухъл Topper cupcake САМ фондан инструмент цвете захар паста украса

BGN 2.00 2.06

11Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB стандарди; 2) нестап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, нискајаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно...

Yueyue Sugarcraft 1 бр граница на силиконовата форма фондан мухъл торта декорация инструменти шоколад gumpaste мухъл CK-SM-143

BGN 7.00 7.98

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови БезбедноКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware кујна

Горещи продажба 100 бр малък размер за еднократна употреба тръби чанта пудра фондан торта Крем за украса сладкарски Съвет инструмент 17X 26 см

BGN 5.00 5.62

Описи : 100% Сосема нов и висок квалитетНаправени од расположливиот пластика.Крајот е лесно да се скрати за да се вклопи во вашиот млазници.Не неуредна чистење откако ќе завршите со печење едноставно фрлаат торба кога иматезаврши шлаг.Лесно да се справи со,силна и флексибилни на овие јасни кеси се идеални за размена на инстант шлаг боја идентификација.Големина : 33(13" ) * 27*16cmПакет Се Вклучени : 100pcs Торта Кеси во пакетот

Q-511Brand лого форма фондан мухъл торта декорация мухъл фондан торта де инструменти

BGN 3.52

Ние, исто така, направи трговија на големо, поздрави консултации Опис на Материјал : Силикон Случаен Боја : розова Мувла тежина : 16 g Мувла големина : 51 cm Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење.Тоа е Мека и лесна за употреба .

Неръждаема стомана петзвезден пръчка бисквитки мухъл бисквити печене на мухъл САМ торта плавателни съдове кухненски инструменти Cortador CA174

BGN 3.00 3.18

Детали За Производот : Тип : Колаче Машина / Колаче Мувла / Фондан МувлаМатеријал : Екопријателски Нерѓосувачки Челик со висок квалитетГолемина : Околу 7.5 cm (L),4.5 cm(W)Боја : СребренаПакет Внатре : 1pc колаче машинаКарактеристики На Производот : 1...

Торта печене на мухъл фондан от бонбони инструмент течни 3D силиконови форми Роза дантела моделиране торта декорация на мухъл

BGN 4.61

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Size] : 16.6 cm*3.5 см*1cm (6.53*1.37*0.39 инчи)Пакет : 1 компјутерБоја : Случајни♥Заврши Сапун Тежина : 30g♥ Храна одделение силиконски (ФДУ Стандард), погоден за користење на микробранова печка, фурна, правење колачи, пица, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо, пудинг, овошје, итн ♥♥ лесно ослободување,не се ослободување на агент е потребно ♥♥Нашите калапи можат да го издржат температури високо како 392 F да 572 F ♥

2 елемента разтегателен кръг мус пръстен и квадратна форма на форма за печене Набор от неръждаема стомана торта мухъл регулируема торта декорация печене инструмен

BGN 23.00 28.16

2 парчиња / set Прилагодливи Нерѓосувачки ЧеликТорта Калап За Печење АлаткиСо Star Link StarСпецификации : Боја : Случајни Материјал : Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Големина : Како на сликата Тежина : 495gПакетот Вклучува : 2 x Нерѓосувачки Челик Мус Торта ПрстенКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Прилагодливи дијаметар : 16 20 cm / 6.3 7.87 инчи Мувла со голем обем, се попогодни за да се прилагоди на големината...

FYL238U 22.4 mm балетные обувки Силиконова форма за помадного занаяти, инструменти за украса на торта, шоколад, направи си САМ Ръчно изработени, смола, сапун за бисквити

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Безплатна доставка Hotsale Коледа Small roller един embosser Sugarcraft Decorating Modeling Сам Tool Занаятите Cake decorating

BGN 1.30

Фондан торта шеќер занает тркало машина embosser алатка во собата.Намалувања и embosses за торта декорирањеМонтажни тркала, светлина и лесно да се направи дизајнУдобна рачка, исто така, продавници тркалаДоаѓа со 3 монтажни тркалаМатеријал : ПластикаБоја : белаMax...

PYL392U 18.3 mm Paper Airplane Silicone Мухъл-Cake Decoration Занаятите, Fondant, инструменти за печене, десневая паста, смола, бижута, храни сигурност

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Бухал дантела на цветя захар фондан мухъл силиконови форми за печене на торта мухъл торта инструменти кухненски принадлежности LS108

BGN 5.00 6.85

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина : 190mm*70mmУпотреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

23 бр./лот на нови приходи от неръждаема стомана торта инструменти, форма за печене в силиконови форми влакчета дюзи тръбопроводи спрей за украса на торти

BGN 38.75

23 Pcs / Многу Нови Пристигнувања од не ' Рѓосувачки Челик Торта Алатки Форма За Печење на Силиконски Калапи Стои Млазницата Цевки Спреј за Декорација на Торти Повеќе поврзани објекти за вас да се избере : Вовед во врска со оваа точка : 1 Set=23 Компјутери Материјал : 100% foodgrade Нерѓосувачки Челик Големина : кол 3.7 / 2.3*H4.3cm Пакет Пластични запечатување торба / set Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Детска Количка Силиконова Форма За Печене Fondant Decor Gum Paste Moldes De Silicona Paste Americana Силиконова Форма За Печене На Торта

BGN 5.07

Бебе Шетач Силиконски Калап За Печење Фондан Оркестарот за Џвакање Паста Moldes Де Silicona Паста Американа Силикони Торта Мувла Bakeware Количина : 1 Pc Големина информации : 7.3*7.3*0.9 cm Облик : бебе шетач Тежина : 44g Материјал : 100% foodgrade силикони Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Гъвкав Силиконов Помадный Торта Декор Лейси Струна Инструменти За Печене Кухня Силиконова Лейси Форма На Цветя Модел

BGN 5.90

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : Материјал : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикониБоја : СлучајниМувла Големина(L*W*H) : Стил 1 : 18*7*0.5 cmСтил 2 : 13.8*13.8*0.5 cmСтилот 3 : 39.5*7.9*0.5 cmПакетот вклучува : 1 PCS силиконски калапУпотреба : Фондан / глина / Сапун / чоколадо мувлаПакет : секој производ постави OPP вреќаРејтинг на температура : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

Анимационни серии Baby & Clothes & Boy & Bear Cake Decorating Tools 3D Силикон с формата на торта декор фондан инструменти FM011

BGN 2.72

Цртан филм Серија Бебе & Облека & Момче & Мечка Торта Декорирање Алатки 3 D Силикони Чоколадо Мувла Торта Оркестарот Фондан Алатки FM011име на производ : Цртан филм Серија Фондан МувлаБоја : случајни испорака.Силиконски Модел : FM011Силиконски Големина на : 8*8*0.8 CMСиликонски Тежина : 45 GПакување : OPPУпотреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи со