• Ново
Пластмасов Листенце Одеяло Полагане На Мухъл Печат Бисквити, Торта Бисквити Нож Фондан Sugarcraft Дантела Торта Де Инструмент Торта Инструменти

Пластмасов Листенце Одеяло Полагане На Мухъл Печат Бисквити, Торта Бисквити Нож Фондан Sugarcraft Дантела Торта Де Инструмент Торта Инструменти

BGN 2.00
BGN 2.24
-11 %
В магазина

Брой продукти


Чоколадо Калапи За Продажба
Пластични Petal Ватенка Embosser Мувла Печатење Бисквити Торта Колачиња Машина Фондан Sugarcraft Чипка Торта Декорација Алатка Торта Алатки
1 - Направи во 100% Нов АБС материјал, ФДУ или LFGB стандард, SGS тест извештајот на располагање
2 - Лесен за употреба и Чистење
3 - Многу дизајни се достапни. 4 - Фабрика штекер, и добредојде на ОЕМ дизајни. 5 - Случаен боја, Големина : Прибл.13cm x7.5cm/5.12"x2.95"

Подробности

Цвят:
Розов
Тип:
Инструменти За Торта
Номер На Модела:
B899
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
документ:
УПРАВЛЕНИЕ НА САНИТАРНОМУ КОНТРОЛ НА КАЧЕСТВОТО НА ХРАНИТЕ И ЛЕКАРСТВАТА, LFGB, CE / EU, SGS
Секси Суггестивный:
No
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Материал:
Пластмаса
Непристойная Снимка:
No
is_customized:
Yes
Цвят:
Розов
Материал:
Хранителна пластмаса (ABS)
Брой:
1бр

Те също купуват с този продукт

Нов хипокампуса разтопен Силикон мухъл торти мухъл шоколад мухъл печене инструменти за Начало направи си САМ моделиране на мухъл A1309

BGN 4.00 5.23

Нови Hippocampсе Стопи Силиконски Калап Колачи Мувла Чоколадо Калап за Печење Алатки Дома, DIY Моделирање Мувла A1309 Ставка ОписМатеријал : СиликонБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

4 бр. / компл. коледна торта шаблони шаблон за Снежинка шаблони за украса на тортата шаблони торта страничната шаблони набор от ST-858

BGN 26.88

4 Pcs / Set Божиќ Торта Матрицата Снегулка Шема Матрицата за Торта Декорирање Матрицата Торта Страна Матрицата поставена ST858Ставка Опис : Висок Квалитет и Сосема Нов Материјал : Храна Одделение МИЛЕНИЧЕ Тип : 8 видови на цртан филм тип за вас големина : под сликатаОвие stencils може да се користи во голем број на начини и со различни материјали, кралската шлаг, топла фондан, путеркрем,чоколадо сјај dusts или било spreadable материјал...

Неръждаема стомана петзвезден пръчка бисквитки мухъл бисквити печене на мухъл САМ торта плавателни съдове кухненски инструменти Cortador CA174

BGN 3.00 3.18

Детали За Производот : Тип : Колаче Машина / Колаче Мувла / Фондан МувлаМатеријал : Екопријателски Нерѓосувачки Челик со висок квалитетГолемина : Околу 7.5 cm (L),4.5 cm(W)Боја : СребренаПакет Внатре : 1pc колаче машинаКарактеристики На Производот : 1...

Бухал дантела на цветя захар фондан мухъл силиконови форми за печене на торта мухъл торта инструменти кухненски принадлежности LS108

BGN 5.00 6.85

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина : 190mm*70mmУпотреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

3D мини Силиконова роза цвете торта мухъл Topper cupcake САМ фондан инструмент цвете захар паста украса

BGN 2.00 2.06

11Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB стандарди; 2) нестап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, нискајаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно...

Делфин октопод морски лъв фондан, шоколад мухъл морски животни силиконови форми за украса на тортата инструменти T0729

BGN 4.00 7.50

Опис на Производ големина Должина : 8.5 cm ширина : 7.9 cm дебелина : 0.9 cm тежина : 56g Боја : розова Пакување : OPP вреќа Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1.Материјал : 100% потрошувачка на ниво на силиконски гел...

Безплатна доставка 10шт силни пръчки Ivan шоколад, близалка близалка, бонбони, шоколад, захар Дубина Полюс дръжка пръчки 03113

BGN 1.00 1.58

11тип : торта алаткиТорта алатки тип : lolipop стаповиБрој на модел : 03113Функција : Екопријателски ,порибеноMetarial : силиконФункција : ЕкопријателскиЕкориснички : даДимензии : должина околу 20cmВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеНашиот вистински фотоако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

Детска Количка Силиконова Форма За Печене Fondant Decor Gum Paste Moldes De Silicona Paste Americana Силиконова Форма За Печене На Торта

BGN 5.07

Бебе Шетач Силиконски Калап За Печење Фондан Оркестарот за Џвакање Паста Moldes Де Silicona Паста Американа Силикони Торта Мувла Bakeware Количина : 1 Pc Големина информации : 7.3*7.3*0.9 cm Облик : бебе шетач Тежина : 44g Материјал : 100% foodgrade силикони Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Yueyue Sugarcraft 1 бр граница на силиконовата форма фондан мухъл торта декорация инструменти шоколад gumpaste мухъл CK-SM-143

BGN 7.00 7.98

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови БезбедноКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware кујна

3D възглавница форма на cupcake украса мухъл силиконови фондан торта инструменти шоколад мухъл форма за печене Diyclan F0777ZT

BGN 5.00 5.74

Производ : НИЕ ВЕТУВАЊЕ : 100% Направени од Храна Одделение Силиконски(Tolerances на големината и тежината не се дозволени)Мувла Големина на : 71*65*17 ммЗаврши Мувла Големина на : 60*55*13 ммМувла Тежина : 57 g* O ven и замрзнувач безбедно* Боја : Случајни* Обновливи, Нестап, Лесен за употреба, Лесно за чистење* Погоден за торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла , итн.* Температура : 76°F до +662°F (60°C до +350°C)Зошто Да Изберете Diyclan!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Безплатна доставка FYL242U 22 мм лак за нокти Силиконова форма за украса на тортата фондан ружа бижута глазура, бонбони миниатюрна храна

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Анимационни серии Baby & Clothes & Boy & Bear Cake Decorating Tools 3D Силикон с формата на торта декор фондан инструменти FM011

BGN 2.72

Цртан филм Серија Бебе & Облека & Момче & Мечка Торта Декорирање Алатки 3 D Силикони Чоколадо Мувла Торта Оркестарот Фондан Алатки FM011име на производ : Цртан филм Серија Фондан МувлаБоја : случајни испорака.Силиконски Модел : FM011Силиконски Големина на : 8*8*0.8 CMСиликонски Тежина : 45 GПакување : OPPУпотреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи со

Fyl233u 18.6 mm Bow / Ribbon-Silicone Мухъл-украса на тортата, скърпвам, захар занаят, бисквити бисквити, производство на бижута от смола, глазура

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Q-511Brand лого форма фондан мухъл торта декорация мухъл фондан торта де инструменти

BGN 3.52

Ние, исто така, направи трговија на големо, поздрави консултации Опис на Материјал : Силикон Случаен Боја : розова Мувла тежина : 16 g Мувла големина : 51 cm Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење.Тоа е Мека и лесна за употреба .

Lxyy мухъл 10 см бебешки меки керамични силиконови форми пръст кукла смола мухъл сватбени бонбони мухъл

BGN 23.49

LXYY Мувла 10cm бебе мека керамика силиконски калап палецот кукла смола мувла свадба бонбони мувла Опис Item Име 10cm бебе мека керамика силиконски калап Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY Бебе големина / cm 10 CM*6 CM*2.5 CM тежина / g 65 G Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, сапун, овошје желе, шеќер, и 3 D чоколадо...

4 бр./компл. фондан торта шаблони романтичната любов пари усмивка шаблони за Деня на Свети Валентин кафе cupcake шаблони сватбени декорации

BGN 2.16

4pcs / set Фондан Торта Stencils Романтична Љубов Пари Насмевка Stencils за Денот на Вљубените Кафе Cupcake Stencils Свадба Декорација Материјал : 100% храна одделение пластични Големина : 8x9cm Лесен за употреба и чиста 6 стилови за да изберете 1 set=4pcs

1бр Коледен венец форми фондан торта силиконови шоколадови форми на Sugarcraft тава за печене на торта де инструмент с кухненски аксесоар

BGN 4.00 4.99

1 PCS Божиќ венец во Облик на Фондан Торта Силикони Чоколадо Мувла Sugarcraft за Печење торта декорирање алатка кујна ДодатокГолемина : За 8x6.8x1.1cm / 3.2x2.72x0.44inchБоја : Случајно испоракаSafe Материјал 100% храна одделение силиконскиФлексибилни,трајни и обновливиЛесна употреба и чистењеНето тежина : Околу 37gРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigradeПакет содржи : 1* Силиконски КалапAnswer : ___________________________ Note : Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 23мм грешка...

Звезда във формата на DIY магическа пръчка фондан Силиконова форма фондан торта мухъл шоколад мухъл епоксидна смола A1007

BGN 3.00 4.77

DIY Силиконски Калап Фондан Фондан Круна Стапче Епоксидна Мувла Чоколадна Торта Мувла A1007Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина:како на сликата покажуваБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

8шт пластмасов скърпвам торта декорация цвете моделиране инструменти комплект Sugarcraft глина за печене инструменти за торти син кухненски принадлежности

BGN 5.18

8 PCS Пластични Фондан Торта Декорирање Цвет Моделирање Алатки за Полнење Sugarcraft Глини Печење Алатки За Торти Сина Кујна Додатоци Вовед во врска со оваа точка : Количина : 1 Set = 8pcs Материјал : 100% foodgrade пластични Големина информации : 16.9 cm за 2 компјутери,16.5 cm за 3 компјутери,15.5 cm за 2 компјутери,14.5 cm за 1 buc Ние, главно, трговија во кујната производи ,добредојдовте на нашата продавница за ставање на наредби!

Нов безшевни алуминиев екран, пици на тава за печене метални мрежести форми за печене, кухненски инструменти пица Acessorios 6 инча-22 инча

BGN 7.00 7.92

Нова Лесна Алуминиумска Пица Екран Печење Послужавник Метал Нето Bakeware Кујнски Алатки Пица Acessorios 6inch22inchИме на производ : Алуминиумско Пица Екран Производ во Боја : Сребро Производ Материјал : Алуминиум Производ Големина : 6inch,8inch,9inch,10inch,11inch,12inch,13inch,14inch,15inch,16inch Производ се Вклучени : 1 x Алуминиум Пица ЕкранотЗабелешка : ве Молиме забележете дека сите големини и бои може да имаат малку отстапување од страна на прирачник за мерење и прикажување на екранот.100% Сосема нов и висок квалитет.Направен од висок квалитет на алуминиум.Дизајниран за домашна и комерцијална ресторан употреба.Фината мрежа лесна венчиња за подобра вентилација и рамномерно пече кора.Одговара на повеќе цели, како што се toasting леб или влечење колачи во и надвор од печки.1 x Алуминиум Пица Екранот>>> Превозот И Ракувањето Со1...

Global ориентир шаблони за дизайна на тортата фондан нов дизайн на торта окото шаблони дантела мухъл плат шаблони за декорация MST-37

BGN 18.00 29.46

Бамбус Шума Матрицата за Торта Дизајн Фондан Торта Мрежа Матрицата Чипка Мувла Ткаенина Stencils Украсување Печење Алатки MST11

PYL392U 18.3 mm Paper Airplane Silicone Мухъл-Cake Decoration Занаятите, Fondant, инструменти за печене, десневая паста, смола, бижута, храни сигурност

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

HYL060U 18.5 mm 3D Flower Silicone Push Мухъл-украса на тортата, на миниатюрна храна, скърпвам, бонбони, смола, scrapbooking, кабошон восък

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.