• Ново
Facemile пластмаса Бяло антипригарный изпускателната фондан skalka торта декорация релефен валяк skalka печене сладкарски инструменти

Facemile пластмаса Бяло антипригарный изпускателната фондан skalka торта декорация релефен валяк skalka печене сладкарски инструменти

BGN 11.97
В магазина

Брой продукти

ВРЕЖАНА ИГЛИ - Направени од храна безбедно пластика, нашиот фантастичен сет на врежана ролинг игли е идеален за да ги красат било торта, пита или дома направени се пече! Користење со фондан, шлаг, марципан, печива и тестото за совршено шарени декорација кој изгледа најдобро уште супер едноставни за да се постигне со само еден брз притисни на pin! Зошто да не ги користите за да шема за печатење со боја, мувла со playdough или печатење на глина! ПРИЛИЧНО МОДЕЛИ - Нашата фантастична квалитет сет вклучува 8 украсени ролинг игли за да одговараат на сите occassions! Секој сет ќе вклучува tuquoise pin во пеперутка шема, fushia pin во срцата и рози шема, енергична жолта pin со daisy шема, бела pin врежана со мрежа шема, вар зелена pin со дијамант и цвет дизајн, розова pin со уште срце шема и емералд зелена pin со елегантен лист дизајн. ИНСТРУКЦИИ - Секој возен pin доаѓа со што може да се види инструкции за тоа како да се тркалаат шлаг и користење на pin-от, сепак, за најдобри резултати, ние препорачуваме да се направи од вашиот шлаг на лесно floured/sugared површината. Користете чиста возен pin за да го мувла шлаг во вашата посакувана форма, тогаш заврши користење на prefered ткаеше pin за неверојатна декоративен ефект. МЕРЕЊА - Овие ролинг игли се фантастични за сите да се користи. Секоја pin мерки 25cm во должина од (не вклучувајќи рачки), 15.5 см во обем и со 4.5 cm во дијаметар. Голем телото должина е одлична за тркалање низ широк должини на фондан во еден лесен удар за дури и текстура резултат.

Подробности

Дължина На Точилка:
37.53.3 см
Тип:
Точилка И Сладкарски Дъски
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
документ:
FDA, SGS
Вид На Продукта:
Точилка
Номер На Модела:
пластмасов сладкарница валяк
Модел:
Цвете
търговска марка:
Маска за лице
Материал:
Пластмаса
друга употреба:
инструменти за торта, украса червило
Цвят:
Случаен

Те също купуват с този продукт

4 бр./компл. печене фондан инструменти торта захар пола мухъл акрил преге печат форми дантела бисквити, торта декорация на мухъл

BGN 3.18

4 Pcs / Set Печење Фондан Алатки Торта Шеќер Здолниште Мувла Акрилик Втиснување Печатење Калапи Чипка Бисквити Торта Декорирање МувлаКарактеристики : Нов и висок квалитет.Еднократно, трајни, нестап, нетоксични, животната средина protectively, светлина.Долго долговечност.Може да се користи за колачи, леб, куки, чоколадо, желе, кифла, пудинг, косата, итн.Употреба и лесно да се чисти.Материјал : ПластикаБоја : Бела(транспарентна)Тежина : 64gКоличина : 4 PcsНапомена : 1...

Сладкиши микровълнова печка и Кухненски прибори, ръкавици кухня Термоустойчиви силиконови ръкавици за ръце, форми за печене, готвене силиконови Барбекю скара рък?

BGN 14.00 19.60

Забелешки : Ако ви треба за да купите големи количини, ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат, ние ќе ви даде најдобри попуст...

Силиконова форма изключителен лист човек Аватар с листа от орех класическите форми на ръчен труд за домашен декор аромат каменни форми

BGN 20.00 22.70

Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за сапун мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

20 бр /лот cupcake подложка за печене чаша cupcake хартия кифла случаи торта скоростна чаша Яйце сладкиши тава за торта мухъл украса инструменти

BGN 3.00 3.78

20pc / set Торта Печење Хартија Првенство Cupcake Кифла Случаи Чаши Дома Партија Материјал : Храна одделение хартијаголемина на : 4.8*5.3*6.3 cm ова е тенка чаша торта,треба метал или силиконски торта мувла да се одржи и кога за печење.Имајте на ум тоа пред да нарачате : 1...

Овални боклук капачки линия чаша нов дизайн единни трудна бонбони ивици на мухъл във формата на желе пластмасов Мухъл PC формоване на шоколад поликарбонат на тават?

BGN 24.00 25.58

32 Чаши Шуплини Новиот Дизајн во Облик на Хард Кенди Калапи Желе Мувла Пластични Печење Послужавник Поликарбонат Чоколадо Мувла Pc Мувла се Направи чоколадо во убава форма 32 чаши за еден калап чоколадо мувла големина е 27.5*13.5*2.4 cm чоколадо големина : 3.2*2cm , тежината е околу 9Други слични предмети за вашиот референца , вие исто така може да изберете БИЛО која од нив, ако ви се допаѓа ...

Горещи продажба на 3D английски букви, силиконови форми за бебето Сам градивен елемент на фондан торта форма шоколад инструменти 26*5.3*21

BGN 10.00 11.73

Опис : Бренд Нови26 англиски Букви 3 D Торта КалапиОбјектот Специфики : Тип : Моделирање На АлатиСиликонски Калапи Боја : РозеваМатеријал : Храна Одделение СиликонскиДимензии : 26 x 5.3 x 2.1 cm(L x W x H)(1cm=0.393 Инчи)Карактеристики : Тоа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож. Лесен за употреба и чиста. Лесно да се добие, мирис и вкус далеку. Обновливи нестап. Силиконски материјал се согласува на Американската ФДА квалитет, avirulent заштита на животната средина, отпорност на топлина од 40℃ на +230℃.Пакет Се Вклучени : 1 x Моделирање АлаткаAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

1бр Брашно Просеиватели-лесно почистване сито от неръждаема стомана телени мрежи Брашно Просеиватели и цедка-сладкиши и форми за печене инструменти

BGN 11.00 14.67

Користете брашно сито за да се отстрани големи парчиња од брашно, филтрираат нечистотии, но исто така и за супа & кафе во прав...

Полезна Граница На Европейския Релеф Силиконова Форма Фондан Мухъл Торта Декорация Инструменти Шоколад Gumpaste Мухъл

BGN 0.94

Границата Европската Помош На Силиконски Калап Фондан Мувла Торта Декорирање Алатки Чоколадо Gumpaste МувлаОписВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење и тоа е мека и лесна за употреба.Производ тежина : 20 / 30 / 10 / 10gМатеријал : Храна Одделение СиликонскиБоја : БелаМувла Големина : Видете ги деталите на сликаРејтинг на температура : 40 centigrade на+230 centigradeОблик : Границата Европската ПомошМувла дупка : 2 / 2 / 1 / 2 дупкиСе користи за : DIY, Торта декорација, Фондан, Чоколадо, Бонбони, итн.

Направи си САМ скелет главата череп силиконови форми фондан Хелоуин торта декорация на сладкарски изделия кухненски принадлежности за печене инструменти T0605

BGN 8.00 13.76

Опис големина : 14.5 CM*7.5 CM тежина : 104g Материјал : Храна Одделение Силиконски Боја : објектот боја автоматски ќе испрати Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење Тоа е Мека и лесна за употреба Оценка на температура : 40 centigrade на+210 centigrade материјал : нови еколошки 100% Храна одделение материјалПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 3 работни ден на по добивате вашата исплата...

Ултратънък Писмо И Цифров Номер На Форма На Силикон Шоколад Желе Лед Форма На Cupcake Печене Десерти За Декорация

BGN 3.00 3.18

[Материјал]100% од храна одделение силиконски,Може да се користи,мека, променливи стил,соголување лесно и лесно да се чисти[Квалитет] да се усогласат со АМЕРИКАНСКАТА ФДА квалитет, нетоксични за заштита на животната средина[температура] 40 C до +230 C[Цели] направи колачи, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо и сл.[Обемот] фурна, микробранова печка, фрижидер, итн.[Упатство за употреба]1,не контактирајте го на оган2,не допирајте ја рерната топлинска цевка3,не вок тавата за печење на температура4,не се допираат и други остри ножици[Боја] Кафе[Size] 21.2 * 11.6 * 0.5 cm, една дупка за 2cm (H)За било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас! Ние ќе се потрудиме за u!Ви благодариме

FYL547U 37.6 mm 3D House Flexible Silicone Push Мухъл-скърпвам, украса торта занаят, шоколад, дъвка, паста и смола, cabochon, восък

BGN 2.88

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...