• Ново
Новороденото снимки на фона на изкуството плат новородено снимки на фона на прекрасен фон писмо фон D-8090

Новороденото снимки на фона на изкуството плат новородено снимки на фона на прекрасен фон писмо фон D-8090

BGN 9.00
BGN 14.40
-37 %
В магазина

Брой продукти


За нашиот бренд HUAYI Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фото-студио и нашиот стручен тим. Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.
2 видови материјали
Уметноста Ткаенина (Стандардно )
(парична казна плетење,мека,0,3 mm дебелина ,мала тежина ,не-отсјај)
Уметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, малку водоотпорен, мало diaphanous.Поради не-рефлективен, тоа е погоден за внатрешна употреба.Ќе има некои набори кога ќе ја отворите парцела, Тоа треба csutomer да железо на грб да се отстрани навремено(не целата).
што е најважно,тоа е економично.
Памук Полиестер ( Повисока Цена ,ве молиме контактирајте со продавачот ако сакате )
Споредете на уметноста ткаенина позадина, памук, полиестер се перат, трајни лесна,reuseable ,количка,не рефлексивни,јасно и навремено бесплатно!
Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио.
Тоа е префериран избор за фотографи.Тоа може да биде укината за лесно носење.
Addit ional услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1.Додавање на врвот/дното џеб или дупка 2.Валани испраќање позадина 3.Може да се прилагоди на секоја големина 4.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.Пад на превозот 6.Особено забрзана,Обработени нарачка во рок од 24-48 часа и испраќаат. С&П П : Што е разлика помеѓу тенки винил(уметност ткаенина) и полиестер?
A : Тенок винил материјал : Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Повеќе за еднократна употреба.Максимална лесна ширина на 300cm
(другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;)
Полиестер Материјал : Подебели ,Максимална лесна ширина на 300cm,Може да се перат и пеглаат;Било виткање, лесен за носење,Економска цена, Подобар квалитет!Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користи и складира за долго време.За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.
П : Како можам да се прилагодите на позадината на продажба?
A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки.

Подробности

Размер (мм):
3x4ft, 3x5ft, 4x4ft, 5x5ft, 4x6ft, 5x7ft, 10x5ft, 10x6ft не безшовный
Номер На Модела:
Д-8090
Стил:
Деца
Пакет:
ДА
търговска марка:
ХУАЙИ
Материал:
художествена тъкан
Тип:
компютърен печат

Те също купуват с този продукт

Кейт Снимка фон Нова година на фона на фойерверки фойерверки деца фонове новородено парти снимка за фотоколла на рождения ден на детето

BGN 47.98

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Новият RS-60E3, дистанционно освобождаване на затвора, камерата захранващ кабел, дистанционно управление за Canon 500d 450d 700D 650D 550D 60D 600d G1X/G15/G12 1000d

BGN 4.00 6.05

Нов РС60 E3 Далечински Shutter Ослободување Камера Далечински Контролер Кабелот За Canon 500d 450d 700 D 650 D 550 D 60 D 600d G1 X / G15 / G12 1000dКарактеристикиМожете да ја користите оваа shutter ослободување кабел за контрола на блендата лесно...

Цветни уникална текстура винил снимки декори фигура на нови тъкани фланела фонове за фото студио F1518

BGN 14.00 16.00

Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

Allenjoy снимка фон Алиса червени рози шах часовник ключ приказка на фона фотографско студио, новият дизайн на камерата fotografica

BGN 15.00 22.22

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Снимка фон печат на винил банери за Сватба парти фон Оксфорд плат и с винил фон S-1239

BGN 12.80

Материјал : Мат Оксфорд ТкаенинаМатеријал Тежина : 160 G / МЕТРИ.тип : Топлина трансфер печатењеКарактеристики : Компактен и Лесен Лесна (едно парчедо 10ft X200ft) Машина Перат и Фен безбедно 720 dpi печатењебрилијантни бои Издржлив и Силен Nonрефлективен УВ заштитен, Вода заштитени Слободни Grommets или Пол џебови(ве молиме да ни кажете што ви треба) Добро за шоу,фотографија позадина, црвениот тепих настан или роденден...

150 х 220 см зелен фон снимки, студио за дигитален печат новородени боке декори за фото студио D-8048

BGN 21.00 32.00

За нашиот бренд HUAYI Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Кейт Дигитален Печат Фотографско Студио Фон Ретро Тухлена Стена На Розови Цветя За Новородено Бебе Снимки Фон

BGN 54.00 54.38

Молиме забележете : Прво : 1.Нашиот сите производи се печатени со микрофибер (густа ткаенина,памук)(перат,брчки слободни,повторна употреба)...

MEHOFOTO винил снимки декори снимков подпори изчислените печатни детски фонове за фото студио F-2685

BGN 14.00 20.48

Спецификација : ■ 100% сосема нов и висок квалитет ■ Материјал : крпа(Винил Материјал) ■ Боја : како на сликата покаже ■ За професионална фотографија или партија, богата сцена, може да се променат во секое време ■ боја на позадината е јасна, убава, има одредени уметнички ефект ■ Виткање, мала тежина, мали окупираниот простор, лесен за складирање и за носење ■ Објекти ќе бидат светлина и преносни, што го прави лесно да се спушти слушалката на позадина поддршка ■ Помош на серија на високотехнолошки дигитални производство на опрема внимателно направени дигитални слики инкџет слики Пакет се Вклучени : ■ 1x Фотографија Позадина Забелешка : ■ Со цел да се олесни транспорт и пакување, ќе биде укината крпа позадина пратки, што резултира во creased; ■ не грижете се, не влијаат да се користи, метод за обновување, како што следува : ■ 1...

Allenjoy фон за портретна фотосесия абстрактно дълбокото езеро син на стария майстор фон фотографско студио Photobooth Photocall

BGN 15.00 22.22

Напомена : позадина заграда не е вклучена Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио...

Моющийся Памук, Полиестер, Фон Дюшеме Дигитален Печат Новородени Декори За Фото Студио D-7622

BGN 20.00 32.00

За нашиот бренд HUAYI Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Снимките фонове чисто бяло тухлена стена за душата на детето среди цифрова снимка фон студио подпори помещение fotografica

BGN 40.00

Краток ВоведОва е 5 ft*6.5 стапки(150 см*200 cm) позадина со општиот изглед на сликата, и сосема лесна, значи тоа е едно парче backdrops...

Retro Wall Background & Stripe Wood Floor Background Picture Фотографска Backgrounds 10X10ft Fundo

BGN 16.00 19.18

Услуги на клиентите Ние и ветуваме дека ќе ви понуди најдобар квалитет и задоволување на поуслуга Сите предмети што се продаваат се со најдобар квалитет меѓу сличните производи...

Jninsens Universal Bluetooth Remote Shutter Control Release Bluetooth Shutter за Android и IOS Huawei, Xiaomi Smart Phone

BGN 2.00 2.86

Jninsens Универзална Bluetooth Далечински Shutter Контрола Ослободување Bluetooth Shutter за Android, IOS Huawei Xiaomi Паметен ТелефонСпецификација на производот : Таа е Bluetooth безжична далечински самоshutter користи на мобилни телефони...

фотографско студио, цифрови фонове, за снимки на закрито на серия от снимки 2x3m фон винил тъмно син фон стени

BGN 16.00 19.18

парче парче парче парче парче парче парче парчеУслуги на клиентите Ние и ветуваме дека ќе ви понуди најдобар квалитет и задоволување на поуслуга...

Новороденото фон 200X300 см дървени фото студио фонове baby fotografie achtergrond

BGN 16.00 19.18

Услуги на клиентите Ние и ветуваме дека ќе ви понуди најдобар квалитет и задоволување на поуслуга Сите предмети што се продаваат се со најдобар квалитет меѓу сличните производи...

Коледен детски снимка фон за студио XT-6114

BGN 21.00 32.00

Внимание : Ве молиме прочитајте подолу предмети внимателно пред да нарачки , ви благодариме.1.Која слика е позадина ќе добиете : позадина ние продаваме е слика БЕЗ модел,и ние ќе произведе позадина со стандардна форма доколку нема посебни барања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте збунети околу тоа.2.Боја Несовпаѓање : Разликите во боја можеби предизвикани од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл.Ако не може да го прифати присуството на мало боја разлика, ве молиме да се разгледа купување.3.Позадина Облик : Ние ќе произведе backdrops според сликата форма (особено хоризонтална или вертикална) Ако нема посебни барања во пораката и цел.4.Кориснички кат големина или ѕид големина : Ако сакате да обичај форма на ѕидни и подни под случај на одредена големина , pleae остави белешка во ред .Ако нема посебни барања ние ќе произведе backdrops според сликата или стандардната форма.5.Долго време да се испорача некои земји : Тоа чини многу подолго време(12months) да брод пакет од кина некои земји како Пакистан,Kyrghyzstan,Мексико,Јужна Америка како Бразил / Чиле / Аргентина,Африка земји како Јужна африка,Ако не може да го прифати долго испорача време, ве молиме да се разгледа купување.Ви благодариме за разбирање , почитм совет 2 : Линк од Разликата во Цената што го Сочинуваат : Основен Материјал : Уметност Ткаенина(парична казна плетење,мека,малку тешко,тенка,лесна тежина ,неотсјај)Уметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoПоради нерефлективен, тоа е погоден за внатрешна употреба.на пратката може да донесува укината метод, што ќе резултира во, до одреден степен, набори...

KATE Photography background Коледа Background Kerst Blue background Bolas Навидад Decoracion Children Photo for Photocall Навидад

BGN 47.98

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Kate Red Customize Коледа Photo Backdrops Christmas Tree Camera Fotografica Snowman Photocall Backgrounds for Photo Studio

BGN 27.00 29.92

Реална екранотБренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

Горещи продажбите на Морски плаж арт плат фотографско студио декори PC оцветени новородено фон на стената на студиото подпори XT-3665

BGN 17.00 25.60

За нашиот бренд HUAYI Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

TRUMAGINE 3*2M зелен памук, Муселин фотографско студио фон фотографско студио екран професионална фотография подпори

BGN 30.00 40.78

Спецификации : Материјал : Памук муслинБои : зеленаОбјектот Големина : 2 * 3м / прибл.6.5*10 ftОбјектот Тежина : 0.8 kgAnswer : ___________________________ Note : Позадина стои не се вклучени.Карактеристики : Направени од Врвот одделение Памук НеТекстилни pollutantЛесна и Ткаење Површината, Трајни и Машина ПератOverlocked по 4слој за да се Спречи TearedРакав на едниот крај(6ft) овозможува лесно поставувањеНајпопуларните и Неопходни за Вашиот Фото СтудиоИдеален за Било која Портрет, Костим и Голем Објект ФотографијаБренд Нови во Кутија и е Подготвен да се Користи по Пристигнувањето Безбеден и ЕколошкиРод Џеб За Крстот Бар

Godox XPro-C безжична спусъка на светкавица на предавателя за подкрепа на светкавици E-TTL II Auto HSS + X1r-C приемник за Canon

BGN 190.40

Спецификации : Модел : X1 C Тип : За Canon Компатибилен со : Canon EOS камери(ETTL II autoflash); Поддршка на сите камери кои имаат PC sync штекер Изградиво Оддалечен Систем : 2.4 G безжична трансмисија, Модулација Метод : MSK Напојување : 2*АА батерии Изложеност Контрола : Прирачник за Блиц : Поддршка TTL Авто Флеш : ETTL II TTL Контрола : Висока Брзина на Синхронизација (ХСС) : Поддршка Флеш Компензацијата на Експозицијата (FEC) : Поддршка, ±3 запира 1 / 3 запре постепено Флеш Изложеност Заклучување (FEL) : Поддршка Фокус Помогне : Прирачник за отворање на Задните Странични Sync : Нема Моделирање Флеш : Поддршка, пукаше со камери длабочина на полето за преглед копчето за Безжичен Блиц : Безжична Функција : во TTL режим, Односот исклучен; во М режим, Флеш Сооднос(А Б В); Поддршка ГР (групирање флеш) Контролирани Роб Групи : во ГР групирање на чекање, 5 (A / B / C / D / E); во Сооднос групирање режим, 3(А / Б / В) Предавателот Растојание : >100 метри Канал : 32 канали Другите : Синхронизација на Задоцнување на Сет : Поддршка (010ms, утврдени во единица на 100us) Безжични Shutter Порака : Ресиверот може да се контролира камери за снимање преку 2,5 mm shutter ослободување интерфејс Зум Поставка : фокусна должина може да се прилагоди преку предавателот Дисплеј Панел : Широк LCD панел, осветлување вклучување / исклучување на Излезен Интерфејс : Предавателот : користете PC пристаништето на влез и излез; Приемник : користете 2,5 mm sync кабел за излез Firmware Надградба : Користење на Микро USB порт за да ја надградите вашата Мемориска Функција : Прилагодувања ќе се чуваат од 2 секунди по последната операција и се опорави по рестарт Предавателот Големина / Тежина : 72x75x52(mm) / 100g Пакет се Вклучени : 1 x Godox XproC 1 x Производ прирачник 1 x X1 RC TTL Безжичен Ресивер за Canon (само за Примачот)

Текстура розово плътен цвят винил снимки фон за деца на новата тъкан, фланела на фона на сватбената фото студио MH027

BGN 24.00 28.80

Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

Дюшеме винил на фона на снимки чрез търг prop компютър публикува потребителски фон Floor-661

BGN 18.00 23.76

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве молиме контактирајте со нас)Материјал : Сликовно крпа, компјутерот печатен за реализам...