• Ново
Laeacco Vintage Arch Windows Hall Photography Backdrops Винил Снимка Фон За Потребителски Фотографски Фонове За Фото Студио

Laeacco Vintage Arch Windows Hall Photography Backdrops Винил Снимка Фон За Потребителски Фотографски Фонове За Фото Студио

BGN 11.00
BGN 11.18
-2 %
В магазина

Брой продукти


Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft/3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови. Поради екранот и осветлувањето се различни, вистинската боја можеби се разликуваат малку. Кога ќе се направи фотографии(престрелки), ве молиме имајте на растојание до позадина. Ако се затворени за тоа, дека ќе изгледа малку pixelated. Детали За Производот : Карактеристики : 1. Ново печатење со висок квалитет на хемиски влакна инкџет ткаенина/винил крпа. 2. Убаво боја, висока резолуција & силна артикулационите. 3. Мат процес, не-отсјај, не-рефлективен совршен ефект за фотографија. 4. Тоа може да се користи на многу настани, како што е затворен партии, корпоративни настани, училиште, матура, свадба, корпоративната работа, поле собири или украси. Пакет & Превозот : Сите предмети ќе биде укината за време на испорака како валани позадина ќе преку граница на пост-пошта, така што ќе се појавуваат брчки. Ве молиме не грижете се, набори може да биде отстранета лесно. Сите нарачки ќе бидат обработени ПОБРЗО, следење на број ќе се додаде во времето. Ве молам, разберете дека тоа е купувачот е должност ако постои било обичај или увоз доход. Се враќа : Ако не сте задоволни како сте го добиле на објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати. Се врати превозот надомест е да се плати од страна на купувачите. Повратни информации : Нашите цели се на вашиот 100% задоволство, вашиот повтори бизнис и вашите позитивни повратни информации! Комуникацијата е повеќе ефикасен од неутрална/негативна повратна информација и спор. Ние ја цениме вашата 5-Ѕвезда позитивни повратни информации, и ќе го стори истото за возврат. Ние ќе го реши проблемот на ваше задоволство!

Подробности

Размер (мм):
5x3ft 150x100cm, 6x4ft 180x120cm, 7x5ft 220x150cm, 9x6ft 270x180cm, 10x6. 5ft 300x200cm
Пакет:
ДА
търговска марка:
laeacco
Номер На Модела:
NBK01845
Стил:
Етап
Материал:
винил плат
Тип:
Компютърен Печат
Адаптивни:
ДА
Моля, Обърнете Внимание:
фон без бяла пола

Те също купуват с този продукт

Allenjoy summer photocall newborn photography background Морска звезда плаж на океана, свободата пейзаж фон за фото студио

BGN 15.00 22.22

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио...

RS-60E3, дистанционно освобождаване на затвора, камерата захранващ кабел, дистанционно управление за Canon 80D 70D 60D 760D 750D 700D 100D 1300D 650D 600D 500D, 550D

BGN 13.00 15.57

1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

KATE Photography Backdrops Коледа Фона Bokeh Glitter Photography Фона Sparkle Bokeh Backdrops детски фон

BGN 47.98

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Цифрови печатни 3D модели на стената Снимка на фона на новородено дете фотосесия подпори на децата снимки декори на дървени подови настилки

BGN 26.00 32.00

За насНие сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.Полиестер ткаениниДебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Тоа е совршен избор за фотографи.Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.Оксфорд ткаенинаРелативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Винил материјалТенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографиАко ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.​Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?А : Винил за ткаенини : Тенки & лесни;Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Обично се за еднократна употреба;Максимална лесна ширина е 300cm;(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )Оксфорд ткаенина : Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;Поевтина од полиестер;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Економска цена, Подобар квалитет!Полиестер ткаенини : Подебел;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користат и чуваат за долго време;П : Како да го отстраните набори?A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.

3x 6m ръчно рисувани Tye-Die Муселин потребителски фон сватбен фон, плат снимки, фонове за фото студио F5145

BGN 122.00 128.00

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!3x 6m 100% Рака Насликани TyeУмре Муслин custom background свадба позадина,крпа фотографија позадини за фото студио F5145Функција : се Направени од издржлив муслин материјал Големина : ( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Ние имаме многу & многу дизајни тука(проверете како што е подолу ) , ако имаат интерес во секој еден , само пишете ни кој модел ти треба кога ќе го поставите цел ,тогаш можеме да ги направи како по ваше барање : Специјален дизајн : Повеќе бои за да изберете : Топло внимание : 1, Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика...

Godox DM-16 безжичен студиен спусъка на светкавица на предавателя 16 канала, идеален за Godox DM-16 за Falsh DSLR фотоапарат

BGN 14.00 14.38

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Godox DMR16 Безжична Студио Флеш Предизвика Предавателот 16 Канали, Погоден за Godox СМ16 за Falsh dslr фото КамераКарактеристики : Долго растојание, полн спектар на бариера слободни предизвика флеш strobes и батерија светло.Примачот, ќе се користат со наизменични струја.Тоа се постигнува брз одговор под напредни MCU контрола.Тоа може да ги задоволи потребата на синхронизација на блиц за било друга shutter камера.Погоден за Godox СМ16 флеш активирањето.Спецификации : Модел : Godox СМ16Примачот Напојување : AC 100240 V, 50 / 60 HzPC Кабелот Џек : Φ6.35mm / Φ3.5mmОтворено Работење на Далечина : ≤30m (Отворен простор)Внатрешна Работа на Далечина : ≤20 милиони (Отворен простор)Синхронизација на Брзина : 1 / 200sОбјектот Големина на : 7.2 * 5.9 * 3.4 cm / 2.8 * 2.3 * 1.3 воОбјектот Тежина : 102.5 g / 3.6 озПакет Големина : 8.5 * 5.7 * 17.3 cm / 3.3 * 2.2 * 6.8 воПакет Тежина : 172g / 6.1 озПакет Листата : 1 * Godox СМ16 Предавателотdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Безшевни винил на фона на снимки кафява тухлена стена гребло Quant компютър печатни детски фон за фото студио F-3194

BGN 23.00 23.20

Материјал : Сликовно платно(винил крпа)Материјал Тежина : 120 GSM.тип : дигитално печатењеКарактеристики : Светло absorbant , Нерефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн.Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)Ако ви се допаѓа сликата,напишете го бројот.остави порака до мене.(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

Laeacco Селски Дървета Поле Път На Синьото Небе, Живописни Снимки, Фонове Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

BGN 8.00 8.94

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 300cm ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

5x7ft дървена дъска тапети децата-детска фотография на фона на винил фон за фото студио галерия декори S-1091

BGN 13.00 19.04

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве молиме контактирајте со нас)Материјал : Сликовно крпа, компјутерот печатен за реализам...

Neewer 43 Диаметър На Фото Студио Сгъваем Отразяваща Софтбокс Чадър

BGN 24.99

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Neewer 43" Дијаметар Фотографија Студио Расклопна Рефлексивни Softbox ЧадорРефлексивни Softbox Чадор и Носи Торба само...

Capisco Vintage Palace, Коридор, Стълбище Снимки Декори Винил Фон Потребителски Фотографски Фонове За Фото Студио

BGN 12.00 19.18

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн...

NeoBack 3x5ft 5x5ft тънък винил новороденото дете снимка фон фентъзи цветя обичаи фотографско студио, фонове Prop P2657

BGN 11.00 15.98

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : Тенка Винил3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x10ft(180x300cm)6x12ft(180x360cm)8x12ft(240x360cm)Премиум Светлина / Оксфорд Ткаенина3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm)6.5x10ft(200x300cm)10x10ft(300x300cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

10.5 cm тройна обувки V-образна скоба V-образна широка 3 горещ студен сапата скоба за Speedlite Micophone Led Light CANON NIKON DLSR

BGN 16.00 19.73

Оваа Тројна Чевли VЗаградата месеци на камерата топла чевли или tripod / светлина застане за да обезбеди распоредени монтажа поени за светла / монитори / микрофони или други додатоци...

Kate 200x300cm (6.5x10ft)Cartoon City Photo Background Photography background Building Childen Backgrounds For Photo Studio

BGN 33.00 36.32

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...