• Ново
Животът е вълшебна кутия винил зелени ивици на фон шарени тапети на фона на дървени подови настилки

Животът е вълшебна кутия винил зелени ивици на фон шарени тапети на фона на дървени подови настилки

BGN 8.00
BGN 9.58
-16 %
В магазина

Брой продукти

Ако сакате лесна, перат, без брчки материјал, ве молиме посетете го овој линк :
НАЈАВА ПРЕД да ја КУПИТЕ Ако не можете да најдете на фотографија во позадина што ја сакате на мојата продавница, само се чувствуваат слободни да контакт со мене. МНОГУ ВАЖНО : ширина и висина на ѕидот се исти. Ѕидот е квадратни. Големината на подот = вкупна висина - ѕидот висина(ширина) На пример, ако ширината е 200cm, на висина е 300cm. Потоа подот ќе бидат 300cm - 200cm = 100cm сликата е само за референца.
ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ
Големина на :
Ве молиме, изберете ја големината на оваа фотографија позадина :
90x125cm
100x125cm
100x150cm
150x150cm 150x200cm 150x220cm 200x250cm 200x300cm 300x300cm 300x500cm 300x600cm 400x500cm 250x360cm 240x250cm
Други Големина Понуди :
Ние обезбедуваме други големина премногу. Ве молиме цитат ни ако ви треба други големина.
Материјал :
Сликовно платно (хемиски влакна, може да се свитка). Ткаенина ткаенина backdrops е нашата најнова и најголема компјутер насликани на платно. Оваа мала тежина ткаенина ќе ви даде интензивна живописни бои кои сте биле во потрага за во позадина.
Карактеристики :
Светлината absorbant Не-рефлективен
Тип :
Компјутер насликани
Повод :
Свадба, возрасни, деца, одмор партија итн.
Обработка На Време :
3 до 5 дена. (Ако сте треба раш цел, ве молиме контактирајте со нас).
Сите наши Крпа потекло се направени во Кина и се печатени во времето на цел.
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Ако ширина поголема од 150см, потребно е да се држиме заедно, од неколку делови од двојно страни селотејп. Бидејќи материјалот ширина е 125cm или 150cm.
АКО НЕ ЗНАЕТЕ ШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ ГОЛЕМИНА, ВЕ МОЛИМЕ REGER ДА СЕ ПОДОЛУ ГОЛЕМИНА RECOMMENDATATION ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ МЕ
ИМАЈТЕ РАСТОЈАНИЕ КОГА го ПРЕЗЕМАЊЕ на СЛИКА за ДА се ИЗБЕГНЕ ТАА БОЈА РАЗЛИКА Различни cumputer може да имаат различни р esolution, па таму можеби малку боја разликата помеѓу сликата и actural објект. ПАКЕТ Ние пак секоја позадина внимателно Ние обично се користат пати пакување, ако треба тек пакување, ве молиме контактирајте со нас пред цел. Постојат неколку начини да се отстрани браздата : (1) ве Молиме да се тркалаат нив со цевка. Овој метод може да се водат позадина. (2) ве Молиме железо позадина на задната страна со многу ниска топлина. Но не го прават тоа влажни. Влажни ќе се направи боја исчезнат. Ние ќе пак ги со пластична меур заврши за да се избегне гребење и влага. Ние ќе се стави на слободен подарок за секој пакет да ве изненади
УСЛУГА
100% Задоволително, Ако сте задоволни со нашата служба, ве молиме да ни даде на 5 ѕвезди добар фидбек.

Подробности

Размер (мм):
100x125cm, 100x150cm, 150x150cm, 150x200cm, 150x220cm, 150x300cm, 180x250cm, 200x250cm, 200x300cm, 240x250cm, 300x300cm, 250x360cm, 300x500cm, 300x600cm, 400x500cm, 125x150cm, 70x125cm, 45x60cm
Пакет:
ДА
Тип:
Спрей За Боядисана
Номер На Модела:
Z171002003
търговска марка:
Животът Е Вълшебна Ковчег
Стил:
Плътен Цвят
Материал:
Винил
Размер:
Can be customized
Снимка на котент:
Смогите да бъде индивидуално
Случай:
рожден ден, сватба, Коледа, Великден, парти, танц на бала нощ, празник...
Подходящ за:
дете, възрастни, семейството, домашни животни, продукти, чаши, цветя...
професия:
снимка за фон, фон за снимки на супер сгъваем фон
Друго име:
LIFE, MAGIC BOX винил зелени ивици на фон шарени тапети
Направен от:
Винил Приказна Гора Скъпа На Фона На Зелено Фон
Използва Се За:
фотография, винил фонови снимки снимков фон
Ключови думи:
Шарени Фон Тапети, Дървена Подова Настилка
НАПРАВИ СИ САМ:
Направете снимки на къщата си с тази преносима фонове, за снимки

Те също купуват с този продукт

Kate Village Newborn Photography Background Haystack Achtergrond Fotostudio Стълбище Ябълки Дигитален Печат Фотосесия Фон

BGN 54.00 54.38

Молиме забележете : Прво : 1.Нашиот сите производи се печатени со микрофибер (густа ткаенина,памук)(перат,брчки слободни,повторна употреба)...

Тънък винил снимки декори новородено фон компютърни печат фон за фото студио F-2828

BGN 18.00 23.98

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве молиме контактирајте со нас)Материјал : Сликовно крпа, компјутерот печатен за реализам...

NeoBack 3x5ft 5x5ft тънък винил новороденото дете снимка фон фентъзи цветя обичаи фотографско студио, фонове Prop P2657

BGN 11.00 15.98

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : Тенка Винил3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x10ft(180x300cm)6x12ft(180x360cm)8x12ft(240x360cm)Премиум Светлина / Оксфорд Ткаенина3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm)6.5x10ft(200x300cm)10x10ft(300x300cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

RS-60E3, дистанционно освобождаване на затвора, камерата захранващ кабел, дистанционно управление за Canon 80D 70D 60D 760D 750D 700D 100D 1300D 650D 600D 500D, 550D

BGN 13.00 15.57

1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

10x10ft ръчно рисувани муслиновый фон-фон, стара дървена врата цветни фотографии декори сватба, персонално обслужване K6234

BGN 134.00 140.80

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!10x10ft Страна се насликани Муслин позадина позадина, застарена дрво вратата цвет фотографија backdrops свадба,обичај услуга K6234Функција : Големина : може да се прилагоди Модерното Печатење лесна Муслин Фото Позадина Секоја позадина е рачно насликани, што секој една единствена Светлинатежина и лесно да се свитка & продавницата Додава флексибилност за секој сетup Вклучува пораби во род џеб за лесно монтирање да позадина стојатСе истакна : 1,Мултистилови за избор2,Големина може да се прилагоди3, се Користи за : студио за снимање, се облекуваат снимање, свадба снимање портрет снимање, 4,пет снимање, реклама, birthday (роденден) / семејството партија и внатрешна / надворешна портрет, итн.Пакување : секој px во ПП торбаЗа НАС : Ние сме Производител на Фотографијата во позадина, кој има 10 години искуство во оваа индустрија.На тој начин, ќе се обезбеди разумна цена, со висок квалитет, најдобра услуга, брз време на испорака за вас...

Laeacco Spring Green Grass Tree Way Children Scenic Photography Backgrounds Индивидуални Фотографски Фонове За Фото Студио

BGN 6.00 6.38

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Allenjoy винил снимка фон боке петна бисквити ръчно сладък вкусен фон photobooth новородено оригинален дизайн фотоколл

BGN 15.00 22.22

Напомена : позадина заграда не е вклучена Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио...

Laeacco Study Лавица За Книги Arch Window Baby Photography Backgrounds Винил Фон За Снимки, Потребителски Среди Подпори За Фото Студио

BGN 10.66

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

JJC Multiple Remote Interface and IR Receiver DSLR Camera Таймер IR инфрачервен пулт за дистанционно управление, за да Sigma РП3 Quattro / DP2 Quattro/DP1 Quattro

BGN 47.98

JJC Повеќе Remote Интерфејс и IR Приемник dslr фото Камера автоматски Тајмер IR Инфрацрвениот Далечински управувач за Сигма DP3 Quattro / DP2 Quattro / DP1 QuattroНа JJC МТ636 МултиИзложеност Тајмер & Инфрацрвениот Далечински е далечински префрлете се вградени автотајмерот, интервал тајмер, мултидолго изложување на тајмерот, и изложувањеброј поставување карактеристики...

Neewer 43 Диаметър На Фото Студио Сгъваем Отразяваща Софтбокс Чадър

BGN 24.99

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Neewer 43" Дијаметар Фотографија Студио Расклопна Рефлексивни Softbox ЧадорРефлексивни Softbox Чадор и Носи Торба само...

Capisco Великден фон Happpy великденски яйца, пролетни цветя размазване светло зелена трева детска фотография фон професионален

BGN 12.00 19.18

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн...

Дистанционно ключ и дистанционно управление за Canon EOS Digital Rebel XT, XTi и EOS Rebel Ti, T1i, T2,T2i,T3i, T4i, Бунтовник Digital SLR Camera

BGN 112.00

100% компатибилен со Канон RS60 E3 Далечински Ослободување на КабелотГо копчето за ослободување реагира брзо и чисто.Две фаза копчето за ослободување : Половина притисок за автофокус,заврши притискање зема слика.Заклучување на копчето за долга изложеност или континуирано снимање...

Kate 200x300cm (6.5x10ft)Cartoon City Photo Background Photography background Building Childen Backgrounds For Photo Studio

BGN 33.00 36.32

Бренд КејтСо цел подобро да ги задоволат потребите на пазарот, Кејт компанија се најде на микрофибер материјал(памук).Ние постојано ќе се разбере потребите на клиентите и да го направите најдобриот позадина крпа.Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим.Нашите производи се главно насочени на новороденчињата,деца, возрасни,празници,родендени,свадби итн.Ние може да се според желбите на побарувачката за да се дизајнира уникатен производ позадинаАко ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас.Можете да не контактирате преку aliexpress цел порака или email.Молиме забележете : Материјал : микрофибер (дебела крпа,памучна крпа)1 .Секое парче од позадина ќе имаат џеб, pocket е бесплатен,тоа е лесно да се откажам,може да advoid набори.2.Максимална лесна ширина на 300cm;3.Ќе добиете само во позадина без да застане.4.Сите backdrops ќе бидат испратени од страна на укината,бидејќи со подебел материјал без длабоки брчки проблем.Ако ви треба други големина,се чувствуваат слободни да контакт со мене.1...

Laeacco HONGKONG Building Bay Night Scenic Photography Backdrops винил фон потребителски фотографски фонове за фото студио

BGN 10.00 11.18

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Godox DM-16 безжичен студиен спусъка на светкавица на предавателя 16 канала, идеален за Godox DM-16 за Falsh DSLR фотоапарат

BGN 14.00 14.38

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Godox DMR16 Безжична Студио Флеш Предизвика Предавателот 16 Канали, Погоден за Godox СМ16 за Falsh dslr фото КамераКарактеристики : Долго растојание, полн спектар на бариера слободни предизвика флеш strobes и батерија светло.Примачот, ќе се користат со наизменични струја.Тоа се постигнува брз одговор под напредни MCU контрола.Тоа може да ги задоволи потребата на синхронизација на блиц за било друга shutter камера.Погоден за Godox СМ16 флеш активирањето.Спецификации : Модел : Godox СМ16Примачот Напојување : AC 100240 V, 50 / 60 HzPC Кабелот Џек : Φ6.35mm / Φ3.5mmОтворено Работење на Далечина : ≤30m (Отворен простор)Внатрешна Работа на Далечина : ≤20 милиони (Отворен простор)Синхронизација на Брзина : 1 / 200sОбјектот Големина на : 7.2 * 5.9 * 3.4 cm / 2.8 * 2.3 * 1.3 воОбјектот Тежина : 102.5 g / 3.6 озПакет Големина : 8.5 * 5.7 * 17.3 cm / 3.3 * 2.2 * 6.8 воПакет Тежина : 172g / 6.1 озПакет Листата : 1 * Godox СМ16 Предавателотdianxiaobao_3dianxiaobao_4

RC-6 IR дистанционно управление за Canon EOS Rebel 5D Mark II 7D, 60D 600D 550D 400D, 450D

BGN 2.00 2.16

Функција : 1.Далечински управувач РК6 може да биде ослободен од пред камерата shutter далечински камера операција, оперативни радиус од околу 10 метри.2.Во прилог на блендата копче на далечинскиот управувач, но, исто така, се зголеми "ослободување на блендата" и "2 секунди тајмерот за да го ослободи shutter" switch веднаш, за да се постигне брзо префрлување shutter ослободување на владата.3.РК6 Користи далечинскиот управувач модел за "CR2025" копчето батерии, секоја батерија целосна моќ за да биде во можност за 6000 пати сигнал на пренос со камерата.4.Во собирањето на пријатели се одржа од една групна фотографија, со цел да се избегне сценографијата фотографија сцена како што се jitter генерирани, може да игра голема улога.Инструкции : 1.Пред употреба, треба да го исклучите батеријата прегради во транспарентна пластика изолација.2.Машина сама по себе не праша за далечинска контрола на владата.3.Ќе далечинскиот управувач далечински управувач примање на прозорецот на камерата копче од предната страна на камерата, тоа можат да го контролираат камерата автофокус.4.Далечинскиот управувач е најдобар Агол на објективот позитивни + правото мерка 30 степени, а е исто како и оригиналниот далечински управувач, може да't гаранција други агли.5.Ефективна растојанието : што се однесува до 10 метри (не се отсечени)...

Laeacco Коледа Нова Година Начало Декор Веранда Живописни Снимки, Фонове Винил Цифрови Декори, Реквизит За Фото Студио

BGN 10.00 11.18

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Луната и звездите снимки декори новородени индивидуални компютърни печатни фон 5X5ft F-2275

BGN 12.00 15.98

Спецификација : ■ 100% сосема нов и висок квалитет ■ Материјал : крпа(Винил Материјал) ■ Боја : како на сликата покаже ■ Големина : 150cm* 210cm (W*L) ■ За професионална фотографија или партија, богата сцена, може да се променат во секое време ■ боја на позадината е јасна, убава, има одредени уметнички ефект ■ Виткање, мала тежина, мали окупираниот простор, лесен за складирање и за носење ■ Објекти ќе бидат светлина и преносни, што го прави лесно да се спушти слушалката на позадина поддршка ■ Помош на серија на високотехнолошки дигитални производство на опрема внимателно направени дигитални слики инкџет слики Пакет се Вклучени : ■ 1x Фотографија Позадина Забелешка : ■ Со цел да се олесни транспорт и пакување, ќе биде укината крпа позадина пратки, што резултира во creased; ■ не грижете се, не влијаат да се користи, метод за обновување, како што следува : ■ 1...

Laeacco Наклон Плътен Тъмен Стенен Детето Е Новородено Портрет На Снимков Фон Индивидуални Снимки, Фонове За Фото Студио

BGN 6.00 6.38

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Allenjoy photo background Casino блестящи златни звезди, блясък обувки снимка фонове винил фонове, за снимки

BGN 16.00 22.22

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Цифрови печатни 3D модели на стената Снимка на фона на новородено дете фотосесия подпори на децата снимки декори на дървени подови настилки

BGN 26.00 32.00

За насНие сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.Полиестер ткаениниДебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Тоа е совршен избор за фотографи.Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.Оксфорд ткаенинаРелативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Винил материјалТенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографиАко ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.​Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?А : Винил за ткаенини : Тенки & лесни;Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Обично се за еднократна употреба;Максимална лесна ширина е 300cm;(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )Оксфорд ткаенина : Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;Поевтина од полиестер;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Економска цена, Подобар квалитет!Полиестер ткаенини : Подебел;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користат и чуваат за долго време;П : Како да го отстраните набори?A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.

Безплатна доставка YouPro YP-870 / S2 безжично дистанционно управление, таймер затвора дистанционно управление за Sony A58, NEX-3NL A7/A7R

BGN 73.00 76.80

Бесплатен превозот You Pro YP870 / S2 безжичен далечински управувач, Shutter Тајмер Далечинско за Sony A58 ,NEX3 NL О7 / A7 RDescripition : На You Pro YP870 Безжична Тајмер и Shutter Ослободување зема безжична предизвикувајќи за да на следното ниво...