• Ново
RC-6 IR дистанционно управление за Canon EOS Rebel 5D Mark II 7D, 60D 600D 550D 400D, 450D

RC-6 IR дистанционно управление за Canon EOS Rebel 5D Mark II 7D, 60D 600D 550D 400D, 450D

BGN 2.00
BGN 2.16
-7 %
В магазина

Брой продукти

Функција :
1.Далечински управувач РК-6 може да биде ослободен од пред камерата shutter далечински камера операција, оперативни радиус од околу 10 метри.
2.Во прилог на блендата копче на далечинскиот управувач, но, исто така, се зголеми "ослободување на блендата" и "2 секунди тајмерот за да го ослободи shutter" switch веднаш, за да се постигне брзо префрлување shutter ослободување на владата.
3.РК-6 Користи далечинскиот управувач модел за "CR2025" копчето батерии, секоја батерија целосна моќ за да биде во можност за 6000 пати сигнал на пренос со камерата.
4.Во собирањето на пријатели се одржа од една групна фотографија, со цел да се избегне сценографијата фотографија сцена како што се jitter генерирани, може да игра голема улога.
Инструкции :
1.Пред употреба, треба да го исклучите батеријата прегради во транспарентна пластика изолација.
2.Машина сама по себе не праша за далечинска контрола на владата.
3.Ќе далечинскиот управувач далечински управувач примање на прозорецот на камерата копче од предната страна на камерата, тоа можат да го контролираат камерата авто-фокус.
4.Далечинскиот управувач е најдобар Агол на објективот позитивни + правото мерка 30 степени, а е исто како и оригиналниот далечински управувач, може да't гаранција други агли.
5.Ефективна растојанието : што се однесува до 10 метри (не се отсечени). Ако не можат да се фокусираат, далечински управувач не може да има резултат.
Спецификација :
Главен Материјал : пластика
Боја : Црна.
Батеријата Модел : CR2025.
за Canon далечински управувач РК-6 соодветните SLR производи : за EOS 5 D Mark III/5 D Mark II/за EOS 7 D/за EOS 60 D/за EOS 600 D/за EOS 550 D/за EOS 500 D/за EOS 450 D/за EOS 400 D
Големина : 64mm x 35mm x 6mm ( X 2.5 1.4 0.2 Х во)
Количина : 1pc
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-2 CM се разликува, поради прирачник за мерење.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ве молиме да се разбере, ви Благодарам.
Пакетот вклучува :
РК-6 Далечински Контролер x 1
CR2025 батеријата x 1 '

Подробности

търговска марка:
BGEKTOTH
Съвместим Марка:
КАНОН
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
Дистанционно управление RC-6
Тип:
Безжичен

Те също купуват с този продукт

7*5ft снимка фон, фон за фото студио новородено подпори художествена тъкан ретро детска фотография на колелото

BGN 19.00 23.98

Објектот карактеристики : Компјутерот печатен за реализам, повеќе вечен Фотографиите изгледаат како модел е всушност таму...

RS-60E3, дистанционно освобождаване на затвора, камерата захранващ кабел, дистанционно управление за Canon 80D 70D 60D 760D 750D 700D 100D 1300D 650D 600D 500D, 550D

BGN 13.00 15.57

1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката...

Пролетно горска пътека фонове 150х200см красиви цветя фотографско студио фон за сватбени двойки снимка фон снимка

BGN 17.00 20.78

Услуги на клиентите Ние и ветуваме дека ќе ви понуди најдобар квалитет и задоволување на поуслуга Сите предмети што се продаваат се со најдобар квалитет меѓу сличните производи...

NeoBack 3x5ft 5x5ft тънък винил новороденото дете снимка фон фентъзи цветя обичаи фотографско студио, фонове Prop P2657

BGN 11.00 15.98

Слични Производи : Спецификации : Материјал : Политкаенина(винил крпа 100% полиестер)Материјал Тежина : 110 GSMТип : Печатени позадинаГолемина на : Тенка Винил3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm5x10ft(150x300cm)6x9ft(180x270cm)6x10ft(180x300cm)6x12ft(180x360cm)8x12ft(240x360cm)Премиум Светлина / Оксфорд Ткаенина3x5ft(90x150cm)5x5ft(150x150cm)5x7ft(150x220cm)6.5x10ft(200x300cm)10x10ft(300x300cm)Карактеристики : Светлина absorbant, Неreflective PrintedМала тежина, Свитлива и ПреносливЛесно да се откажам straightly или природноЛесна, Еден целосен делНе Навремено Слободни, висат железо или да ги отстраните брчкитеПакет Детали : 1 плик1 позадинаВниманието : Боја може да има мала разлика.Реквизитите во сликите не се вклучени, освен ако не е наведено.Редовни големини се прикажани во опции, custom sizes треба да контактирате со нас пред ставање на налози.Големината Референци : Важно Известување!Ние не сме одговорни за било каква должност тарифи на дестинација на царинската управа...

Capisco Великден фон Happpy великденски яйца, пролетни цветя размазване светло зелена трева детска фотография фон професионален

BGN 12.00 19.18

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн...

Laeacco Drawing Wall Hot Балон Cloud Plane Sun Wooden Board Photo Background Индивидуални Фонови Снимки За Фото Студио

BGN 6.00 6.38

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Funnytree фон за фото студио red barn farm kid warehouse windmill Cartoon photo professional background photocall

BGN 15.00 22.22

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио...

Коледни снимки декори стенни декорации на фона на новороденото снимка на фона на партията на фона XT-6159

BGN 12.00 19.20

За нашиот бренд HUAYI Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Безплатна доставка YouPro YP-870 / S2 безжично дистанционно управление, таймер затвора дистанционно управление за Sony A58, NEX-3NL A7/A7R

BGN 73.00 76.80

Бесплатен превозот You Pro YP870 / S2 безжичен далечински управувач, Shutter Тајмер Далечинско за Sony A58 ,NEX3 NL О7 / A7 RDescripition : На You Pro YP870 Безжична Тајмер и Shutter Ослободување зема безжична предизвикувајќи за да на следното ниво...

Allenjoy photo background Casino блестящи златни звезди, блясък обувки снимка фонове винил фонове, за снимки

BGN 16.00 22.22

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Laeacco Коледа Нова Година Начало Декор Веранда Живописни Снимки, Фонове Винил Цифрови Декори, Реквизит За Фото Студио

BGN 10.00 11.18

Молиме забележете : Повеќето големини позадина е во 1 парче , САМО големини дека и ширина & висина се над 10ft / 3М ќе бидат поврзувани заедно со 2 или повеќе делови...

Цифрови печатни 3D модели на стената Снимка на фона на новородено дете фотосесия подпори на децата снимки декори на дървени подови настилки

BGN 26.00 32.00

За насНие сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.Полиестер ткаениниДебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Тоа е совршен избор за фотографи.Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.Оксфорд ткаенинаРелативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Винил материјалТенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографиАко ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.​Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?А : Винил за ткаенини : Тенки & лесни;Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Обично се за еднократна употреба;Максимална лесна ширина е 300cm;(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )Оксфорд ткаенина : Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;Поевтина од полиестер;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Економска цена, Подобар квалитет!Полиестер ткаенини : Подебел;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користат и чуваат за долго време;П : Како да го отстраните набори?A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.

Безшевни винил на фона на снимки кафява тухлена стена гребло Quant компютър печатни детски фон за фото студио F-3194

BGN 23.00 23.20

Материјал : Сликовно платно(винил крпа)Материјал Тежина : 120 GSM.тип : дигитално печатењеКарактеристики : Светло absorbant , Нерефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн.Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)Ако ви се допаѓа сликата,напишете го бројот.остави порака до мене.(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

Луната и звездите снимки декори новородени индивидуални компютърни печатни фон 5X5ft F-2275

BGN 12.00 15.98

Спецификација : ■ 100% сосема нов и висок квалитет ■ Материјал : крпа(Винил Материјал) ■ Боја : како на сликата покаже ■ Големина : 150cm* 210cm (W*L) ■ За професионална фотографија или партија, богата сцена, може да се променат во секое време ■ боја на позадината е јасна, убава, има одредени уметнички ефект ■ Виткање, мала тежина, мали окупираниот простор, лесен за складирање и за носење ■ Објекти ќе бидат светлина и преносни, што го прави лесно да се спушти слушалката на позадина поддршка ■ Помош на серија на високотехнолошки дигитални производство на опрема внимателно направени дигитални слики инкџет слики Пакет се Вклучени : ■ 1x Фотографија Позадина Забелешка : ■ Со цел да се олесни транспорт и пакување, ќе биде укината крпа позадина пратки, што резултира во creased; ■ не грижете се, не влијаат да се користи, метод за обновување, како што следува : ■ 1...