• Ново
weichai engine 75kw magnetic power дизелов генератор 100 kva за продажба

weichai engine 75kw magnetic power дизелов генератор 100 kva за продажба

BGN 11475.20
В магазина

Брой продукти

weichai мотор 75kw магнетна моќ дизел генератор 100 kva за продажба
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQW75 SGF
Режим на моќ
75 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
weichai
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
82.5 KW
Моторот премиер моќ
75 KW
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Подробности

Честота:
50 Hz/60 Hz
Номинална мощност:
75 кВт
Номинален Ток:
135А
is_customized:
Yes
Номинално Напрежение:
110В/220V 220V/380V 240/480В
Скорост:
1500 / 1800 об / мин
Тип Изход:
Променлив ток трифазни
Номер На Модела:
HQW75SGF
Начин на охлаждане:
Затворен цикъл за водно охлаждане
мощност на генератора:
Генератор с мощност 75 кВт
Фактор на мощността:
Изоставането на 0,8
Тип на възбуждане:
Бесщеточный самовозбуждающийся двигател
начин на стартиране:
Електрически Старт
клас на изолация:
H
трифазни генератор 220V цвят:
Изискване Към Клиентите
Сертификат:
CE / ISO9001/BV/EPA
Гаранция време:
1 Година Or1000 Часа
варианти на генератор с водно охлаждане:
Жидкокристаллическая на цифровия панел

Те също купуват с този продукт

1 брой нова плоча клапа инжектор за инжектор 095000-8900

BGN 63.98

1 Парче Нови Инјектор Вентил Плоча за инјектор 0950008900Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : НоваТип : Инјектор Вентил ПлочаИнјектор Дел NO : 0950008900Количина : 1 ПарчеПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

168f 2kw устойчив на удари изстрел за генератор 170F 3KW EC2500, генераторная част

BGN 17.00 24.00

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Генератор на постоянен магнит 12v 300w за свободна енергия генератор турбина направи си сам

BGN 256.00

Основни Детали Место на Потекло : Jiangsu Кина (Копно) Бренд Име : FLYT Број на Модел : Г300М Тип : постојан магнет генератор генератор : Трифаза permanet магнет synchron....

Китай spa controller Controls Box-CB 8-3 E-think KL8-3

BGN 592.00 665.60

Контроли : 1.Пливаат пумпа : 23*3 HP2.Циркулација на крвта се Пумпа : 1*1 HP3.Воздушниот компресор : 1*1 HP4.Грејач : 21*3 KW5.Озонската : 8 W / 12 VAC6.Светлина : 25 W / 12 VAC7.DVD / ТВ : 700 W / 230 VСпецификација : 1.Постојана температура,претходно грејач,и да се прикаже и работата на температурата на водата.2.Екранот и да го поставите на 12 часа AM / FM модел.3.Промет средства за чистење.4.Замрзнати спречување на контрола.5.Фаренхајтови & температура смена.6.Заклучување на копчињата на компјутер одбор.7.220240 VAC, еднофазен или Три Фаза на Четири линија режим.Оваа кутијата за контрола може да замени многу слични контрола кутијаСекое барање,слободно контактирајте со нас.

Новият мотор на педала на газта 164-8233 за багер Cat 307C 307D

BGN 344.00

Нови Гас Моторни 1648233 За Багер 307 C 307 DWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Место на Потекло : Жеџијанг во Кина (Копно)Бренд : Нови cid)Дел NO / OEM : 1648233ПрименаБАГЕРБагер 307 C 307 DПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Надолу маркуч на радиатора 8976033070 за инжектор тръби землечерпалки Zx350lc-5 hitachi за съхранение

BGN 60.80

Долу Радијатор Црево 8976033070 За Багер ZX350 LC5 Цевка ИнјекторWhatsapp : +86 18768415518 Skype : guanelianОпис : Дел Број : 8976033070ПрименаДолу Радијатор Црево 8976033070 За Багер ZX350 LC5 Цевка ИнјекторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

600W AC 12V 24V 48V ac генератор с постоянен магнит качествен генератор на енергия за вятърни турбини

BGN 288.00

Answer : ___________________________ Note : Кога ќе го поставите цел, pls кажи ни што отценети напон што треба, 12v, 24v или 48v?Една јама или две вратило?Ако нема одговор од вас, ние ќе брод 24v и едно вратило постојан магнет генератор за вас!600 W AC 12 V 24 V 48 V Постојан Магнет Алтернатор Квалитет Моќ Генератор за Ветерната Турбина Слики : реалната слика : детали слики : AC 600w Ниски Вртежи во минута Генератор Постојан Магнет Алтернатор Карактеристики : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...

Basler автоматичен регулатор на напрежението AVR AVC125-10B1 XWJ

BGN 336.00

Производи Опис : AVR AVC12510 B1Спецификација деталиМоќност : ШАНТ ВОЗБУДЕНТекст : 180264 Vac,5060 Hz, 1 ИЛИ 3фазаPMG ВОЗБУДЕН180264 Vac,5060 Hz, 3фазаСетилните текст : 180264 Vac, 50 / 60 Hz 1 или 3фазаТЕКСТ : CTINPUT : 1 или 5 Aac 50 HzACCINPUT : + / 3 VdcИЗЛЕЗ : 125 [email protected] AdcСекој обид за 1 парчеПакет Тежина : 1.5 килограми

400W500W600W 12V/24V зелен цвят вятърен генератор VAWT вертикалната ос на жилищни използването на енергия от контролера зарядно устройство

BGN 767.00 807.84

100 W / 200 W / 300 W / 400 W500 W / 600 W, 12 V / 24 V Вертикална Оска Хеликс Ветерната Турбина Генератор,Не само моќта на вашиот живот, но исто така и бојата на вашиот живот !Богати бои : бела, портокалова, жолта, сина, зелена, се меша, се индивидуализира.Едно парче Сечилото дизајн обезбедува високо ротациона стабилност.Лесна инсталација, Завртка & Play.Почитувани клиенти,Поради над должина, 400 W / 500 W / 600 W хеликс турбини не може да се испраќаат од страна на курирската служба DHL .Ве молиме љубезно изберете Fedex, UPSот, ТНТ или други експрес сервис.Ви благодариме за вашето разбирање и поддршка!Име на производ Хеликс вертикална ветерница Започна брзина на ветрот (m / s) 1.3 m / s Cutво брзина на ветрот (m / s) 2.5 m / s Номинална брзина на Ветрот (m / s) 11 m / s Безбедно брзина на ветрот (m / s) Максимална брзина на ветрот : ≤40m / s моментален максимална брзина на ветрот≤45m / s Номинална напон ( ДЦ ) 12 / 24 V Номинална моќност ( W ) 100 W 200 W 300 W 400 W 500 W 600 W Max моќност ( W ) 150 W 250 W 350 W 450 W 580 W 700 W Дијаметар на Роторот Ножеви 0.52 м Ножеви Висина ( m) 1.05(без генератор) 1.3(без генератор) 1.17 (вклучуваат генератор & Прирабница) 1.42 (вклучуваат генератор & Прирабница) Ножеви количество 2 Сечилото материјал стакло / базалт Генератор Три фаза постојан магнет за суспензија на моторни Систем за Контрола Electromagnet Планината Висина ( м) 7~12m ( 9m ) Генератор за заштита на одделение IP54 Работата на животната средина температура VAWT 25~+45 ℃ контролер 10~+45 ℃ Инверторот 0~+40 ℃ работна средина влажност VAWT ≤90% Контролер и инверторот≤80% Височина ≤4500m Производ собранието тежина (Kg) Overspeed заштита Електромагнетна кочница заштита од Преоптоварување Електромагнетни кочница и истовар единицаКратенка за Целосна Options & Најдобри Цени на Ветерни Турбини (wind генератори)Кликнете на за да Пристапите : ​Драги Ценети Клиенти, добредојдовте да ја посетите мојата продавница.Можете да најдете сите видови на генератори, инвертори, контролери и други електрични компоненти тука...

152f 154f генератор на Прът 1 KW 1.5 KW C. прът за LIFAN генератор част от аксесоар

BGN 25.00 35.20

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Нов инжектор Common Rail за събиране на 6156-11-3100 за двигател Komatsu SA6D125E

BGN 888.00

Нови Заеднички Железнички Инјектор Собранието 6156113100 За SA6 D125 E МоторОпис : Бренд : НоваТип : Заедничка Железнички ИнјекторДел NO : 6156113100ПрименаМоторотSA6 D125 E3А7 W; SAA6 D125 E3А8 W; SAA6 D125 E3Б8 W; SAA6 D125 E3 G8 W;Тркала LoaderWA4505 L; WA4805 L;ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако therе било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

LX DH1.0 помпа мокра Бележка в кутията само сериен номер B170-06E също е подходящ за JA75 JA100 JA120

BGN 78.00 86.40

LX DH1.0 Пумпа Влажни Крајот Покрива само Сериски Не B17006 E ( стандардно ) DH1.0 стара верзија се користи Сериски не B17006 E и B29112 ( располагање, но треба да оставите порака кога цел )

Турбокомпресор A1600960999 GT1238S 727211 за роудстър 0.7 61HP 45KW M160R3

BGN 456.00

Турбополнач A1600960999 GT1238 S 727211 За Roadster 0.7 61 HP 45 KW M160 R3Опис : Тип : Турбо ПолначБренд : Нови cid)Дел# : A1600960999 GT1238 S 727211Примена : за Roadster 0.7 61 HP 45 KW M160 R3ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако therе било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

DC-DC преобразувател 12V в 36V 5A 180W Step Up Booster Power Module регулатор

BGN 44.78

DCDC Конвертор 12 V да 36 V 5 A 180 W Чекор До Засилувач Моќ Модул Модераторконтакт начин : skype id : guanelian whatsapp : +86 18768415518Спецификација : Влезен напон : 12 V DCИзлезен напон : 36 V DCВлезниот напон спектар : 9 ~ 16 V DCИзлезна струја : 5 A(max), 180 WОперативен температура : 25°C ~ +80°C, кога тоа е повеќе од 40°C,ве молиме бидете пониска сила, или да се зголеми на топлина дисипацијаКонверзија Ефикасност : до 92%Димензии : 74 x 74 x 32милиметриТежина : околу 300gПримена : возила, системи за безбедност, телекомуникациите, медицинската опрема, инструменти итнКарактеристики : Индустрија одделение DC 12 V да 36 V чекорup конверторавто заштита над напон, над сегашната, во текот температура, краток спој, ,можат да работат во нормална состојба кога вратени.100% водоотпорен & антишок заштитаУлтра компактни димензии, мала тежинаАвтообнова кога уредот се враќа на нормалнаСтабилен и сигурен перформансиЕдноставен за инсталацијаAnswer : ___________________________ Note : 1...