• Ново
гаранция за качество 75kw 100kva ATS дизелов генератор на енергия цена от Китай

гаранция за качество 75kw 100kva ATS дизелов генератор на енергия цена от Китай

BGN 12582.40
В магазина

Брой продукти

обезбедување на квалитет 75kw 100kva ATS дизел моќ генератор цена од кина
1.1 Генератор на податоци
Модел/Тип
HQW75 SGF/ATS дизел генератор
Режим на моќ
75 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
weichai&WP4 D100 E200
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
82.5 KW
Моторот премиер моќ
75 KW
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23/22
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Подробности

Номер На Модела:
HQW75ZGF
Честота:
50 Hz/60 Hz
Номинална мощност:
75 кВт
Номинален Ток:
135А
is_customized:
Yes
Номинално Напрежение:
110В/220V 220V/380V 240/480В
Скорост:
1500 / 1800 об / мин
Тип Изход:
Променлив ток трифазни
Начин на охлаждане:
Затворен цикъл за водно охлаждане
мощност на генератора:
Генератор с мощност 75 кВт
Фактор на мощността:
Изоставането на 0,8
Тип на възбуждане:
Бесщеточный самовозбуждающийся двигател
начин на стартиране:
Електрически Старт
клас на изолация:
H
трифазни генератор 220V цвят:
Изискване Към Клиентите
Сертификат:
CE / ISO9001/BV/EPA
Гаранция време:
1 Година Or1000 Часа
варианти на генератор с водно охлаждане:
Жидкокристаллическая на цифровия панел

Те също купуват с този продукт

Генератор pm альтернатора постоянен магнит 1kw за продажба

BGN 560.00

Почитувани клиенти, кога ќе го поставите цел, pls љубезно ве молиме да ни кажете PMG ви треба е 24v или 48v?Ако нема одговор, 48v ќе бидат испратени до вас.1kw постојан магнет алтернатор часот генератор за продажба слики : 1kw постојан магнет алтернатор часот генератор за продажба детали : 1kw постојан магнет алтернатор часот генератор за продажба F eatures : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...

400W500W600W 12V/24V зелен цвят вятърен генератор VAWT вертикалната ос на жилищни използването на енергия от контролера зарядно устройство

BGN 767.00 807.84

100 W / 200 W / 300 W / 400 W500 W / 600 W, 12 V / 24 V Вертикална Оска Хеликс Ветерната Турбина Генератор,Не само моќта на вашиот живот, но исто така и бојата на вашиот живот !Богати бои : бела, портокалова, жолта, сина, зелена, се меша, се индивидуализира.Едно парче Сечилото дизајн обезбедува високо ротациона стабилност.Лесна инсталација, Завртка & Play.Почитувани клиенти,Поради над должина, 400 W / 500 W / 600 W хеликс турбини не може да се испраќаат од страна на курирската служба DHL .Ве молиме љубезно изберете Fedex, UPSот, ТНТ или други експрес сервис.Ви благодариме за вашето разбирање и поддршка!Име на производ Хеликс вертикална ветерница Започна брзина на ветрот (m / s) 1.3 m / s Cutво брзина на ветрот (m / s) 2.5 m / s Номинална брзина на Ветрот (m / s) 11 m / s Безбедно брзина на ветрот (m / s) Максимална брзина на ветрот : ≤40m / s моментален максимална брзина на ветрот≤45m / s Номинална напон ( ДЦ ) 12 / 24 V Номинална моќност ( W ) 100 W 200 W 300 W 400 W 500 W 600 W Max моќност ( W ) 150 W 250 W 350 W 450 W 580 W 700 W Дијаметар на Роторот Ножеви 0.52 м Ножеви Висина ( m) 1.05(без генератор) 1.3(без генератор) 1.17 (вклучуваат генератор & Прирабница) 1.42 (вклучуваат генератор & Прирабница) Ножеви количество 2 Сечилото материјал стакло / базалт Генератор Три фаза постојан магнет за суспензија на моторни Систем за Контрола Electromagnet Планината Висина ( м) 7~12m ( 9m ) Генератор за заштита на одделение IP54 Работата на животната средина температура VAWT 25~+45 ℃ контролер 10~+45 ℃ Инверторот 0~+40 ℃ работна средина влажност VAWT ≤90% Контролер и инверторот≤80% Височина ≤4500m Производ собранието тежина (Kg) Overspeed заштита Електромагнетна кочница заштита од Преоптоварување Електромагнетни кочница и истовар единицаКратенка за Целосна Options & Најдобри Цени на Ветерни Турбини (wind генератори)Кликнете на за да Пристапите : ​Драги Ценети Клиенти, добредојдовте да ја посетите мојата продавница.Можете да најдете сите видови на генератори, инвертори, контролери и други електрични компоненти тука...

безшумен дизелов генератор 250 kva работи на дизелов двигател cummins

BGN 29840.00

молчи дизел генератор 250kva напојува од страна на cummins дизел моторПакување Детали : Спакувани во Иверица,дрвени случај Напојува од страна на Cummins мотор генератор 250 KVA дизел генератор за продажба, Испорака Детална : во Рок од 510days по добивањето на плаќање од страна на ТТ или "Трговија Уверување"Детали за производот Genset податоци Модел HQC200 GF Премиер моќ 200kw / 250kva Напон 120 / 208v 220 / 380v 230 / 440v 254 / 440v Фаза Три Капацитет на резервоар за Гориво 300 L со Фреквенција 50 HZ Ротирачка Брзина 1500 RPM Димензија(mm) 3300*1400*1950mm Молчи тип Тежина(kg) 2720kg Пакување Polywood Случај Дизел мотор податоци Мотор Бренд Напојува од страна на Cummins Мотор Модел напојува со 6 LTAA8.9G2 Цилиндри и аранжман 6 цилиндри во линија Режим на работа Четири удар дизел мотор со директно вбризгување на гориво Turbocharging Turbocharged со доплата воздух за ладење на Моторот ладење Принудени вода за ладење циклус Понесе*мозочен Удар 114*135mm Раселување(Литар) 8.3 Вкупниот капацитет на систем за подмачкување (L) 24 Потрошувачка на Гориво на 100% Оптоварување (g / kw.h) 210 Гувернерот Брзина Електрични Почнувајќи Метод DC24 V електрични почнувајќи Алтернатор податоци Стандард Алтернаторкина stamford Exciter тип Единечна носечка, Brushless, Самовозбуден Фреквенција 50 HZ фактор на Моќ 0.8 Напон прилагодите опсегот ≥5% Изолација Одделение H Пол Број 4 за Заштита на Одделение IP22 Фаза / жици Три фаза 4 жици Факултативна Брендови Stamford / Leroy Somer / Маратон

Чунцинское Качество! Електрически пусков ключ превключвател линия в колекцията за 178F (FA) L70 6HP 4-тактов дизелов двигател с въздушно охлаждане

BGN 29.60

Чонгкинг Квалитет! Електрични Start Копчето за вклучување Линија Assy за 178 F(ФА) L70 6 HP 4 Удар Воздух за Ладење Дизел МоторПогоден Модел : 178 F L70 6 HP Воздух за Ладење Дизел Мотор178 F Мотор За Референца​Нашите собранието&Инспекција ЛинијаНашиот Магацин&АкцииНие сме обезбедување на целосна палета на резервни делови за 178 F(S) L170 Мал Дизел Мотори, вклучувајќи стартер првенство, одвратна стартер assy, вратило, camshaft, започнете со мотор, на резервоар за гориво, crankcase, филтер за воздух assy, резервоарот за гориво, капа, регулатор, лого, дизел филтер, цилиндар на главата, вбризгување на пумпа, инјектор за гориво, клипот, прстени, pin, вентили, пригушувач, рокер рака assy, се префрлат стартер, притисни род итн.се чувствуваат слободни да не контактирате за вашиот делови барање.

Безплатна доставка автоматичен регулатор на напрежението AVR се използва за генератор Энг W-3

BGN 248.00 275.07

Бесплатен Превозот Автоматски Регулатор на Напон AVR Користи за ENG Алтернатор WT3 Опис на Производот1.СпецификацииТехнички параметри : Моќност : 70140 VAC, (PMG, или помошни ликвидација, еден и три фаза)Сензорот детектира 220480 VACМаксимална излезна : DC 10 A 125 VЗаштита : вграденво мала брзина, над Патрик, ЛАМ, функцијаПрилагодување го оценувате : подобро од 0.5%СпецификацииСлика на WT3Компанијата ИнформацииФАБРИКАТА СЛИКАНајчесто поставувани ПРАШАЊАРОК НА ПЛАЌАЊЕМожеме да го прифатиме L / C, D / P, D / A, Alipay, Paypal, Пари Грам, Запад Унија, ТТ и ПаричниПРАТКАТА РОКАко ви треба други пратката, pls извести ме.ГАРАНЦИЈА· Гаранција : 365days откако стоката е примена· За време на гаранција,објекти да уживате во слободен поправки или замена.· Клиентот е одговорен за товарни и назад и обичај данок.· Може да се разгледа за да испратите неисправни објект со економичен начин,и ние испрати назад санираат објектите со вашиот нов цел заедно

Надолу маркуч на радиатора 8976033070 за инжектор тръби землечерпалки Zx350lc-5 hitachi за съхранение

BGN 60.80

Долу Радијатор Црево 8976033070 За Багер ZX350 LC5 Цевка ИнјекторWhatsapp : +86 18768415518 Skype : guanelianОпис : Дел Број : 8976033070ПрименаДолу Радијатор Црево 8976033070 За Багер ZX350 LC5 Цевка ИнјекторПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по вашата исплата избришани.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Безплатна доставка AVR EA350 3 бр. за продажба

BGN 219.00 243.23

Бесплатен Превозот AVR EA350 3pcs На Продажба Опис на ПроизводотТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ 1.EA350 Автоматски Регулатор на Напон 74 VDC 4 Amp EA350 само возбуден brushless тип genset напонски регулатор е соодветна замена за Маратон SE350 регулатор и Basler AVC634 D регулаторот.2.EA350 Карактеристики Напонот Пропис Факултативна 120 / 240 VAC уреди со покажувач на Текст Префрлање * 50 / 60 Hz Избор на Фреквенција Под Заштита Вграден Високо Кршење Капацитет Осигурач EMI Сузбивање Модел БР...

600W AC 12V 24V 48V ac генератор с постоянен магнит качествен генератор на енергия за вятърни турбини

BGN 288.00

Answer : ___________________________ Note : Кога ќе го поставите цел, pls кажи ни што отценети напон што треба, 12v, 24v или 48v?Една јама или две вратило?Ако нема одговор од вас, ние ќе брод 24v и едно вратило постојан магнет генератор за вас!600 W AC 12 V 24 V 48 V Постојан Магнет Алтернатор Квалитет Моќ Генератор за Ветерната Турбина Слики : реалната слика : детали слики : AC 600w Ниски Вртежи во минута Генератор Постојан Магнет Алтернатор Карактеристики : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...

Китай yuchai голяма мощност на постоянен магнит дизел-генераторная инсталация 1 Mw за генериране на

BGN 194738.72

кина yuchai голема моќ постојан магнет дизел генератор 1 mw генерирање на1.1 Генератор на податоциМоделHQY1000 SGFРежим на моќ1000 KWПотрошувачка на гориво209g / kwhНоминална напон220 / 380 V,230 / 400 V,110 / 220 VФреквенција50 HZ / 60 HZБрзина1500 / 1800rpmФактор на моќност0.8Номинална на напон минливи на вредноста±2015%Напон стабилизација на времето1.5 sНоминална на напонот на струја≤1%1.2 Дизел Мотор ПодатоциПроизводителот&МоделYuchaiМоторот знациВбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115Моторот номинална брзина1500rpm / 1800rpmМоторот режим на моќ1100kwМоторот премиер моќ1000kwЦилиндар6ИнтерладењеЗатворена вода за ладењеВо текот вчитај110%Започнете методЕлектричен стартБрзина на гувернеротЕлектронски гувернерот1.3 Алтернатор ПодатоциПроизводителКина stamfordАлтернатор фреквенција50 / 60 HZАлтернатор напон220 / 380 V Еден / Три фазаЛинија напон нарушување го оценувате≤3%Заштита одделениеIP23 / IP22Изолација одделениеHЛадење моделАвтоладење со фановитеПобудувањеBrushless,самопобудување со AVR

Нов маслен радиатор за хидравлична машина Cat E330C 330C

BGN 2078.40

Ново Масло Кулер За Мачка E330 C 330 C Хидрауличен БагерWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Хидраулично масло кулерБренд : Нови cid)Примена : за E330 C 330 C Хидрауличен БагерПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Бърза доставка дизелов двигател 186F бензинов двигател, 168 филтър шумозаглушител тръба Recoill старт на китайската марка костюм за Кипор Кама

BGN 327.00 344.00

Брза Испорака Дизел Мотор 186 F Бензински Мотор 168 Филтер Пригушувач Цевка Recoill започнете Кинески бренд одговараат за kipor kama

152f 154f генератор на Прът 1 KW 1.5 KW C. прът за LIFAN генератор част от аксесоар

BGN 25.00 35.20

Како професионална снабдувач на Генератор AVR во Кина, Higo™ е се фокусира на обезбедување комплетна палета на генератори делови , вклучувајќи : Алтернатор AVR , Јапонија Генератор AVR , Дизел Генератор AVR , Бензински Генератор AVR , Алтернатор Делови , Дигитални Генератор Делови , Дизел Генератор Делови , Бензински Генератор Делови , Бензин синџир видов делови , имаме соработка со неколку генераторот произведува делови од Чонгкинг, Jiangsu, Fujian, Шангај, Жеџијанг итн.Ние нудиме висок квалитет и евтини цена Генератор Делови За ХОНДА, Генератор , SAWAFUJI Генератор, ELEMAX Генератор , ЈАМАХА Генератор , Робин Генератор , KIPOR Генератор , KAMA Генератор , Yanmar Генератор , LIFAN Генератор , ZONGSHEN Генератор , LONCIN Генератор ...

Безплатна доставка генератор генераторная инсталация се стартира автоматично управление на модула 7320

BGN 280.00 311.10

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Генератор Genset Auto Start Контрола Модул 7320ОПИСНа DSE7320 е Авто Мрежа (Алатка) Неуспехот Контрола Модул погоден за широк спектар на еден, дизел или гас, генералнаместете апликации...

LX DH1.0 помпа мокра Бележка в кутията само сериен номер B170-06E също е подходящ за JA75 JA100 JA120

BGN 78.00 86.40

LX DH1.0 Пумпа Влажни Крајот Покрива само Сериски Не B17006 E ( стандардно ) DH1.0 стара верзија се користи Сериски не B17006 E и B29112 ( располагање, но треба да оставите порака кога цел )

Качество OEM! Въздушния филтър Assy Type C за 4-тактного одноцилиндрового малкия дизелов двигател с водно охлаждане L28/L32

BGN 48.80

ОЕМ Квалитет! Воздушен Assy Тип В за L28 / L32 4 Удар Еден Цилиндар Мали Вода за Ладење Дизел МоторПогоден Моторот : L28 Вода За Ладење 04 Удар Дизел МоторДизел Моторот Слика за референца​Нашите Собранието & Инспекција ЛинијаМагацин&Акции

DC-DC преобразувател 12V в 36V 5A 180W Step Up Booster Power Module регулатор

BGN 44.78

DCDC Конвертор 12 V да 36 V 5 A 180 W Чекор До Засилувач Моќ Модул Модераторконтакт начин : skype id : guanelian whatsapp : +86 18768415518Спецификација : Влезен напон : 12 V DCИзлезен напон : 36 V DCВлезниот напон спектар : 9 ~ 16 V DCИзлезна струја : 5 A(max), 180 WОперативен температура : 25°C ~ +80°C, кога тоа е повеќе од 40°C,ве молиме бидете пониска сила, или да се зголеми на топлина дисипацијаКонверзија Ефикасност : до 92%Димензии : 74 x 74 x 32милиметриТежина : околу 300gПримена : возила, системи за безбедност, телекомуникациите, медицинската опрема, инструменти итнКарактеристики : Индустрија одделение DC 12 V да 36 V чекорup конверторавто заштита над напон, над сегашната, во текот температура, краток спој, ,можат да работат во нормална состојба кога вратени.100% водоотпорен & антишок заштитаУлтра компактни димензии, мала тежинаАвтообнова кога уредот се враќа на нормалнаСтабилен и сигурен перформансиЕдноставен за инсталацијаAnswer : ___________________________ Note : 1...

външен вид дизелов генератор 50ква с дизелов двигател Рикардо

BGN 4761.60

отворен тип дизел генератор 50kva со рикардо дизел мотор50 KVA Дизел Генератор : Премиерот моќ : 50kva Max Моќност : 55 KVA Мотор Модел Бренд : РИКАРДО K4100 ZD Алтернатор : Кина Brushless Брзина на вредноста опции : Механички ИЛИ Електрични

Генератор на постоянен магнит 12v 300w за свободна енергия генератор турбина направи си сам

BGN 256.00

Основни Детали Место на Потекло : Jiangsu Кина (Копно) Бренд Име : FLYT Број на Модел : Г300М Тип : постојан магнет генератор генератор : Трифаза permanet магнет synchron....

ПХБ 650-091/FG Wilson Engine PCB650-091 12V безплатна бърза доставка

BGN 263.41

Електроника седум светлина одбор за контрола за Генератор ONAN 3002810 +бесплатен превозот EMS,FEDEXКонтакт со нас за повеќе деталиМеѓународни Купувачи Забелешка : Политика На Враќање·Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите / размена во 14 денови со полно пари за наплата (со исклучок на превозот), се додека производи се во оригиналната форма...

Новият мотор на педала на газта 164-8233 за багер Cat 307C 307D

BGN 344.00

Нови Гас Моторни 1648233 За Багер 307 C 307 DWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Место на Потекло : Жеџијанг во Кина (Копно)Бренд : Нови cid)Дел NO / OEM : 1648233ПрименаБАГЕРБагер 307 C 307 DПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Помпа за високо налягане 0414287015 04179981 за двигател Deutz 1011 F3M1011F F4M1011F

BGN 470.40

Вбризгување на гориво пумпа 0414287015 04179981 За Deutz 1011 Мотор F3 M1011 F F4 M1011 FWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianСпецификација : Дел Број : 0414287015 / 0 414 287 015Мотор : KHD F3 M1011 F F4 M1011 FAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме да ни даде на Моторот Серес nubmer или OE Дел # за да потврдите.ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

600W 12/24 / 48v ac бесщеточный редкоземельный генератор на постоянен магнит / ac генератор

BGN 288.00

Answer : ___________________________ Note : Кога ќе го поставите цел, pls кажи ни што отценети напон што треба, 12v, 24v или 48v?Една јама или две вратило?Ако нема одговор од вас, ние ќе брод 24v и едно вратило постојан магнет генератор за вас!600w 12 / 24 / 48v brushless ac ретки земјата постојан магнет генератор / алтернатор : 600w 12 / 24 / 48v brushless ac ретки земјата постојан магнет генератор / алтернатор Карактеристики : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...