• Ново
Нови стоматологични продукти Combo 20pcs керамични пясъкоструйна машина силен вятър налягане съвет дюза дентална Лаборатория

Нови стоматологични продукти Combo 20pcs керамични пясъкоструйна машина силен вятър налягане съвет дюза дентална Лаборатория

BGN 49.00
BGN 52.78
-7 %
В магазина

Брой продукти


Мало Value > 45 ДОЛАРИ! Цена за 6pcs! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот!. 100% сосема нов и висок квалитет. Керамички sandblasting млазници.
пакување листа : 20 парчиња

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
търговска марка:
ZUCZUG
Съставка:
Керамични
Размер:
Small
Номер На Модела:
Керамични Пясъкостройно Инжектори
НЕТНО ТЕГЛО:
100 гр

Те също купуват с този продукт

50шт зубоврачебная Лаборатория бижута резба полиране беседки bora 2.35 м джолан

BGN 31.00 33.10

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Должина : 45mm Бунари со Дијаметар : 3 / 32" 2.35 mm50pcs Полирање ShanksПриливите Реката е нудејќи широк избор на популарни производи по најниски цени наоколу.Со нашите повеќе продавници на Aliexpress ние во моментов нудат повеќе од половина милиони топбренд име производи во рок дното цените...

Зубоврачебный 3-ходова въздушен воден спрей трикомпонентна спринцовка съвет W / 2 накрайника накрайници тръба Dec29 Y207E гореща продажба

BGN 10.00 11.39

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Рачка Материјал : Авионодделение Алуминиум пакет Големина : (приближно)12 X4 X3 CM Совет Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Боја : sivler Достапни млазници е полна autoclavable до 134 °C / 273 °F Контрола на воздухот, водата и магла Употреба : 1...

100шт стоматологичен еднократна изхвърлям слюнка малообъемный засмукване аспиратор тръба

BGN 24.00 25.60

Карактеристики : Тип : За Еднократна Употреба;Одговара на сите стандардни плунка ejector црево завршува.Килограми, има нивната форма и совет минимизира ткиво замав.Контури да обичај се вклопуваат секој пациент устата.Незатнување.Пакување : 100 Компјутери по торба;Боја : Кафена;Пакетот Вклучува : 100 Компјутери по кутија

10 бр зубоврачебный Crystal зъбни украшения почистването на зъбния камък зъбите бижута скъпоценен камък

BGN 10.00 10.40

10 компјутери Стоматолошки Кристал Заб Украси Заб Камења Заби Накит Гем Кристал Заб Украси Големина Боја : бела,виножито од бои,bule,црвена Без лепак

Зубоврачебные ултразвукови съвети скалера G1 New Стоматологичен Supragingival Scaling Ultrasonic Scaler съвет fit EMS/Кълвача G1 us Asin

BGN 56.00 59.01

Отстрани анализа и бактериски plasue на supragingival, вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.Карактеристики : високи перформансиCE сертификат100 % гарантира135° sterilizedПакување листаG110 PC

10шт гумени полиращи дискове, зъбни бижута и 10шт джолан дорник ротационен инструмент стоматологично оборудване

BGN 11.00 14.37

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Нов прием на 2 бр./компл. стоматологични инструменти високоскоростен diamond бур притежателите на блок 30 дупки

BGN 23.00 31.20

Има четири бои за вашиот проверете(Сребрена, Црвена, Сина, Жолта) Ве молиме да не информирате која боја треба по ставање на ред...

Грижа за зъбите бамбук въглен избелване на зъбите с паста за зъби и хигиена на устната кухина натурална паста за зъби премахва петна свеж дъх

BGN 15.98

Нов Бамбус Јаглен Заби Белење на Паста за заби Орална Хигиена 100% Природни Паста за заби ги Отстранува Дамките Свеж здив Пакување ПремијаБренд Име : Glory SmileТочка Име : Активниот Јаглен Паста За ЗабиЈачина на звук : 105gВкус : Свеж НанеБоја : Јаглен ЦрнаИспорака : epaket / DHL / Федекс / Главна состојка : Avtivated ЈаглеродТип : Дома Користете Паста За Заби БелењеФункција : Орална Нега, Лесна за носење и користење наПакет : Спакувани во Нетоксични цевка и Боја кутијаФункција : АнтиБактериски,Чистење,Белење,Усни Освежување, итнРок На Плаќање : T / T, Western Union, Paypal, Зачувам, Трговија ОсигурувањеAnswer : ___________________________ Note : Не проголта!Да се чува далеку од пожар!Чувајте се далеку од децата!Не користите со под 12 години деца и бремени жени!За производот : СУПЕР SAVER ЦЕВКА цел Стоматолошки Стручни активниот јаглен паста за заби и да добиете повеќе за помалку со нашиот суперsaver цевка...

2 бр. / лот зубоврачебный притежателя свиня стоматологично лабораторно оборудване високоскоростен зубоврачебный притежателя блок свиня 30 дупки Автоклавируемые с?

BGN 19.00 21.30

2 парчиња / многу Стоматолошки Burs Носителот Стоматолошки Лабораториска Опрема со Висока Брзина Стоматолошки Burs Блок Носителот 30 Дупки Autoclavable Стоматолог МатеријалиИме на производ : 30 Дупки Отворање bur Дезинфекција КутијаМатеријал : АлуминиумФункција : Дезинфекција на високобрзински burAutoclavable под висока температура на 135 и притисок на 0.22 MpaМесто на стерилизација со голема брзина игли, 30 дупки.сина,црвена,црна боја.Големина на : 76*30*28(mm)Пакување : 2 парчиња / многу...

2 компл. стоматологичен оральная Автоклавируемая окклюзионная уплътнение размер смес стоматологични инструменти стоматологичен материал стоматологично оборудв

BGN 17.00 20.78

Кликнете на "Wish List" и "Додади во Кошничка" на оваа страница, таму ќе биде повеќе попуст за вас!Предмет Тип : Белење на Заби Производи : Силиконска Гума Стоматолошки се Прилагодува Автоматски Круна Смена клучни Зборови : Стоматолошки Articulator База Материјал : Силиконска Гума Пакет : 2 Поставите Име : Стоматолошки Occlusal Подлога Поддржувач Спецификација : Дезинфекција под висока температура 121 целзиусови степени Големи димензииВиолетова : 39.5 мм*39.5 мм*20.4 mm Средна големинаЗелена : 34.5 мм*е 36,5 мм*17mm Мали димензииЖолта : 33mm*28mm*17mm 3 големини се опционални, ние ќе ги испрати по случаен избор без вашата команда,Благодарение!

Зубоврачебный Стил Sirona R/F-Бързо Свързване Handpiece Оптични Влакна

BGN 74.00 78.40

Опис : Се применуваат за Sirona R / F Оптички Влакна 6 дупки LED handpieceБрзо Спојување на Оптички Влакна HandpieceСпреј за контрола и антиretraction стопР : за инструменти со враќање воздушен каналС : за инструменти без враќање воздушен канал

1000шт зубоврачебная Лаборатория специални комплекти пирони медни контакти три различни размера изберете

BGN 43.00 72.00

1000pcs Стоматолошка Лабораторија посебни групи на Ноктите Месинг Dowel Иглички Апликација : Стоматолошка Лабораторија Употреба Објект : Поставување на Dowel Иглички Материјал : Месинг димензии : должина 18mm

Нови силиконови гумени полиращи диамантени полиращи на Семинарията 2.35 mm сив 10 кръг и 10 точки

BGN 26.00 27.18

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на идеална 20pc сет на дијамант burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму...

Нов 3 бр./лот волфрам карбид bora-Plain Cut стандарт за зубоврачебной лаборатория нож bora - 2.35 мм размер джолан - 8090120

BGN 36.00 42.40

Функција Обичен се Намали и Висок стандард qualty, долго услуга време Flute Должина : 13.0 мм , Flute Дијаметар : 4.5 мм , месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) Препорачани Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Безплатна доставка стоматологичен комплект за избелване на зъбите 44% карбамид пероксид Избелваща система орален гел

BGN 26.00 28.67

Чекор 1 : Правењето на себе полни коцки.Топлина на thermoform устата лента под 80 топла вода и на топло, до околу 10 секунди.Стави на устата лента над вашите заби,користете ги прстите нежно се обиде до тоа мувла забите,поставување на коцки цврсто против заби.Чекор 2 : Спореди забите се користи заби сенка водич.Чекор 3 : нанесете тенок слој на белење на гел и устата коцки и се шири рамномерно(0.25 до 0.4 ml за секој фах повеќе е само да се потроши).Чекор 4 : Вметнете устата коцки во устата и во текот на денот,поставување на коцки цврсто против заби.Чекор 5 : Прво прв пат, вметнете ја лента за околу 710 минути,а потоа исплакнете со вода...

6шт зубоврачебная Лаборатория въздушен компресор тръба адаптер съвместни конектори тип 2 е в продажба

BGN 20.00 21.26

6 Pcs Стоматолошка Лабораторија, Воздушниот Компресор Цевки Адаптер Заеднички Конектори 2 Нови Видови на Мало Value > 35 ДОЛАРИ! Цената за 10 адаптери! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот! 100% сосема нов и висок квалитет се Користи за стоматолошки воздушниот компресор пластични цевки внатрешен дијаметар е 5мм и надворешен дијаметар е 8ммпакување листа : 6pieces вклучува 3 Yзглобови и 3 Iзглобови или можете да изберете видови(Yзглобови или Iзглобови) себе си а потоа да ни кажете пред пратката

USB Интраоральная оральная стоматологичен камера с 6 светодиода - богат на функции ушна носа помещение медицински отоскопический ендоскоп за домашна употреба

BGN 40.00 41.60

Медицински USB Micro Проверете Камера Интраоралната камера за СтоматологФункција : 1 Висока резолуција со 1 / 12 VGA CMOS камера2...

FDA сертифициране 50шт обичай лого, кръгла дръжка за възрастен естествен бамбук екологично чист мек пътуване, четка за зъби четка за зъби

BGN 146.00 235.20

1 Set=50 PCS Материјал : Природни бамбус Боја : Природна Боја На семејството двајца љубовници сакаат бамбус се справи со мека четка за заби одговараат.Животната средина и здравјето мода многу...