• Ново
Цветен найлон зубоврачебная затвори плосък полиране който е паркет Prophy чаши, четки за 30 бр.

Цветен найлон зубоврачебная затвори плосък полиране който е паркет Prophy чаши, четки за 30 бр.

BGN 13.00
BGN 13.90
-6 %
В магазина

Брой продукти


Висок квалитет и многу издржливи,ова е добра алатка за секој стоматолог. Се користи за отстранување дамки и полирање се Подготвува површината за пломби и ортодонтски процедури Материјал : метал е направен од бакар, и обоени дел е направен од најлон /multicolor Најлон Заострените : Чаша Тип
30 Pcs

Подробности

търговска марка:
ZUCZUG
Размер:
Small
Номер На Модела:
15111832
Съставка:
Найлон
Тип Елемент:
Избелване На Зъби

Те също купуват с този продукт

Нови силиконови гумени полиращи диамантени полиращи на Семинарията 2.35 mm сив 10 кръг и 10 точки

BGN 26.00 27.18

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на идеална 20pc сет на дијамант burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму...

2 кутии Pro зубоврачебная коронката временни материални фасети за предни молярных на зъби Избелване на зъби зъбни продукти

BGN 4.00 5.26

Функција : Заболување на Заштита : да се Избегне непцата за да се повреди, да се спречи колапс на непцата Обезбеди убавина : особено предниот заби, може да игра улога на естетика Заштита на целулоза : изолирање на штета на различни физички и хемиски стимуланси на пулпа Стабилна заби : да се спречи менувањето на подготовка забите на Горната функција : случајот на повеќе забни реставрација може да ви се обезбедат некои џвакање функција Дијагностички улога : обезбеди дијагностички информации за дентална естетика, occlusal односи завршување Спецификација : 2 Кутии (прибл...

1000шт зубоврачебная Лаборатория специални комплекти пирони медни контакти три различни размера изберете

BGN 43.00 72.00

1000pcs Стоматолошка Лабораторија посебни групи на Ноктите Месинг Dowel Иглички Апликација : Стоматолошка Лабораторија Употреба Објект : Поставување на Dowel Иглички Материјал : Месинг димензии : должина 18mm

Грижа за зъбите бамбук въглен избелване на зъбите с паста за зъби и хигиена на устната кухина натурална паста за зъби премахва петна свеж дъх

BGN 15.98

Нов Бамбус Јаглен Заби Белење на Паста за заби Орална Хигиена 100% Природни Паста за заби ги Отстранува Дамките Свеж здив Пакување ПремијаБренд Име : Glory SmileТочка Име : Активниот Јаглен Паста За ЗабиЈачина на звук : 105gВкус : Свеж НанеБоја : Јаглен ЦрнаИспорака : epaket / DHL / Федекс / Главна состојка : Avtivated ЈаглеродТип : Дома Користете Паста За Заби БелењеФункција : Орална Нега, Лесна за носење и користење наПакет : Спакувани во Нетоксични цевка и Боја кутијаФункција : АнтиБактериски,Чистење,Белење,Усни Освежување, итнРок На Плаќање : T / T, Western Union, Paypal, Зачувам, Трговија ОсигурувањеAnswer : ___________________________ Note : Не проголта!Да се чува далеку од пожар!Чувајте се далеку од децата!Не користите со под 12 години деца и бремени жени!За производот : СУПЕР SAVER ЦЕВКА цел Стоматолошки Стручни активниот јаглен паста за заби и да добиете повеќе за помалку со нашиот суперsaver цевка...

Безплатна доставка стоматологичен комплект за избелване на зъбите 44% карбамид пероксид Избелваща система орален гел

BGN 26.00 28.67

Чекор 1 : Правењето на себе полни коцки.Топлина на thermoform устата лента под 80 топла вода и на топло, до околу 10 секунди.Стави на устата лента над вашите заби,користете ги прстите нежно се обиде до тоа мувла забите,поставување на коцки цврсто против заби.Чекор 2 : Спореди забите се користи заби сенка водич.Чекор 3 : нанесете тенок слој на белење на гел и устата коцки и се шири рамномерно(0.25 до 0.4 ml за секој фах повеќе е само да се потроши).Чекор 4 : Вметнете устата коцки во устата и во текот на денот,поставување на коцки цврсто против заби.Чекор 5 : Прво прв пат, вметнете ја лента за околу 710 минути,а потоа исплакнете со вода...

Зубоврачебный Стил Sirona R/F-Бързо Свързване Handpiece Оптични Влакна

BGN 74.00 78.40

Опис : Се применуваат за Sirona R / F Оптички Влакна 6 дупки LED handpieceБрзо Спојување на Оптички Влакна HandpieceСпреј за контрола и антиretraction стопР : за инструменти со враќање воздушен каналС : за инструменти без враќање воздушен канал

USB Интраоральная оральная стоматологичен камера с 6 светодиода - богат на функции ушна носа помещение медицински отоскопический ендоскоп за домашна употреба

BGN 40.00 41.60

Медицински USB Micro Проверете Камера Интраоралната камера за СтоматологФункција : 1 Висока резолуција со 1 / 12 VGA CMOS камера2...

Зубоврачебная четка 50pcs Prophy полируя зъби бели генитални видове найлонов Таппер

BGN 17.00 17.58

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Стоматолошки Бела Најлон Пенкало Тип Полирање Четки може да се истражуваат на Стоножка од секој агол.Тоа е доволно јасно за микроскоп набљудување...

Зубоврачебные ултразвукови съвети скалера G1 New Стоматологичен Supragingival Scaling Ultrasonic Scaler съвет fit EMS/Кълвача G1 us Asin

BGN 56.00 59.01

Отстрани анализа и бактериски plasue на supragingival, вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.Карактеристики : високи перформансиCE сертификат100 % гарантира135° sterilizedПакување листаG110 PC

2 елемента устната лампа с нажежаема жичка 12V50W лампа за смяна на блок зубоврачебного столове

BGN 23.00 23.97

2 парчиња Орален 12 V50 W Светлина, Крушка Светилка За Стоматолошки Стол Единица Замена 100% сосема нов и висок квалитет 12 V 50 W пакување листа : 2 парчиња

Зубоврачебная Лаборатория карбидные bora 3шт - материал вольфрамовой са се превърнали в двигателя рязане-грубо рязане - 7016003

BGN 40.00 47.44

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долго услуга време Flute Должина : 11mm, Flute Дијаметар : 6mm, месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За предмелење acrylics и малтери Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

6шт зубоврачебная Лаборатория въздушен компресор тръба адаптер съвместни конектори тип 2 е в продажба

BGN 20.00 21.26

6 Pcs Стоматолошка Лабораторија, Воздушниот Компресор Цевки Адаптер Заеднички Конектори 2 Нови Видови на Мало Value > 35 ДОЛАРИ! Цената за 10 адаптери! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот! 100% сосема нов и висок квалитет се Користи за стоматолошки воздушниот компресор пластични цевки внатрешен дијаметар е 5мм и надворешен дијаметар е 8ммпакување листа : 6pieces вклучува 3 Yзглобови и 3 Iзглобови или можете да изберете видови(Yзглобови или Iзглобови) себе си а потоа да ни кажете пред пратката

2.5 л дигитален ултразвуков пречистване от неръждаема стомана резервоар за цифров 42 khz честота на загряване на вода, функция за миене Безплатна доставка

BGN 274.00 287.97

2.5 L Дигитални Ултразвукови Почиста од не ' Рѓосувачки Челик Дигитални 42khz Фреквенција Вода за Греење Функција Бесплатен ПревозотКарактеристики : Lengthended резервоарот за повеќе поголем капацитет 2500ml.Со Грејач функција 50 W : греење до 65°C, погодно за ладна област.Повеќе силни ултразвукови моќта.Со 5 дигитален тајмер екранот.Со монтажни енергетски кабли, вклучувајќи земјата жица.Со монтажни транспарентен капак.4pcs / картон.Спецификации : Превозот информации : Плаќање Кога се направи исплата користење Зачувам, парите се депонирани сигурно во вашата сметка...

50шт зубоврачебная Лаборатория бижута резба полиране беседки bora 2.35 м джолан

BGN 31.00 33.10

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Должина : 45mm Бунари со Дијаметар : 3 / 32" 2.35 mm50pcs Полирање ShanksПриливите Реката е нудејќи широк избор на популарни производи по најниски цени наоколу.Со нашите повеќе продавници на Aliexpress ние во моментов нудат повеќе од половина милиони топбренд име производи во рок дното цените...

Зубоврачебное оборудване на лабораторията прахосмукачка 370w стая Artificer сборник прах цифров св Одиночн-реда за зубоврачебной лаборатория, индустрия

BGN 458.00 508.43

Еден Ред Дигитални Прашина Колектор Artificer Соба со Правосмукалка 370 W за Стоматолошка Лабораторија, ИндустријаКарактеристики : 1...

2 елемента, червен, син автоклав, дезинфекция кутия калъф за употреба за эндодонтических разверток 60 отвори нов

BGN 41.00 68.77

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Dr. PERFECT 1 бр./кутия топла здравословна Зелена влакнести четка за зъби уникална ултра мека бамбук въглища четка за зъби BPA безплатно

BGN 0.93

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrush1 компјутер / кутија Топла здрава Зелена Влакна Четка за заби Уникатен Ултра Мека Бамбус Јаглен Четка за Чистење на Забите Орален Чистење, Грижа за ЗабитеНашите бамбус четка за заби е направен од природни бамбус...