• Ново
6шт зубоврачебная Лаборатория въздушен компресор тръба адаптер съвместни конектори тип 2 е в продажба

6шт зубоврачебная Лаборатория въздушен компресор тръба адаптер съвместни конектори тип 2 е в продажба

BGN 20.00
BGN 21.26
-6 %
В магазина

Брой продукти


6 Pcs Стоматолошка Лабораторија, Воздушниот Компресор Цевки Адаптер Заеднички Конектори 2 Нови Видови на Мало Value > 35 ДОЛАРИ! Цената за 10 адаптери! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот! 100% сосема нов и висок квалитет се Користи за стоматолошки воздушниот компресор пластични цевки внатрешен дијаметар е 5мм и надворешен дијаметар е 8мм
пакување листа : 6pieces вклучува 3 Y-зглобови и 3 I-зглобови или можете да изберете видови(Y-зглобови или I-зглобови) себе си а потоа да ни кажете пред пратката

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
търговска марка:
ZUCZUG
Номер На Модела:
Конектори Връзка Това Да Тръби За Компресор На Въздух
Съставка:
Пластмаса
Размер:
Large
НЕТНО ТЕГЛО:
300 г

Те също купуват с този продукт

SPKS, СТОМАТОЛОГИЧЕН КОМПЛЕКТ ЗА ПАРОДОНТИТ TIPS GNATUS, SATELEC, NSK,DTE, HU-FRIEDY, PERIODONTAL ГРИЖИ, СЪВЕТИ ПО ПАРОДОНТОЛОГИЯ

BGN 99.00 110.40

НА ОРАЛНА НЕГА ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА СТОМАТОЛОШКИ ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ,ЧУВСТВО, СКАЛИРАЊЕ, ТРЕТМАНОТ ЗА БЕЛЕЊЕ НА ЗАБИ.ИМИЊАТА НА СТОМАТОЛОГ И ПАЦИЕНТОТ МОЖЕ ДА СЕ ПЕЧАТАТ НА КОМПЛЕТ, САМО ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ УПОТРЕБА.ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ВКРСТЕНА ИНФЕКЦИЈАДА СЕ НАПРАВИ ВАШИОТ ОПЕРАТОР ЗА ПОВЕЌЕ ЛИЧНА, ПОВЕЌЕ ПРОФЕСИОНАЛНИОВОЈ КОМПЛЕТ Е ТРЕНД НА СТОМАТОЛОШКАТА ЗАШТИТА И ЗДРАВЈЕ НА СВЕТСКАТА : БЕЗБЕДНО, ЛИЧНИ, ПРОФЕСИОНАЛНИSCALER HANDPIECEНАШАТА КОМПАНИЈА : НАЈГОЛЕМИОТ И ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СТОМАТОЛОШКИ SCALER HANDPIECE,СОВЕТИ, КОСКА ХИРУРГИЈА СОВЕТИ,ЗАБЕН ИМПЛАНТ СОВЕТИ

2 елемента, червен, син автоклав, дезинфекция кутия калъф за употреба за эндодонтических разверток 60 отвори нов

BGN 41.00 68.77

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Dr. PERFECT 1 бр./кутия топла здравословна Зелена влакнести четка за зъби уникална ултра мека бамбук въглища четка за зъби BPA безплатно

BGN 0.93

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrush1 компјутер / кутија Топла здрава Зелена Влакна Четка за заби Уникатен Ултра Мека Бамбус Јаглен Четка за Чистење на Забите Орален Чистење, Грижа за ЗабитеНашите бамбус четка за заби е направен од природни бамбус...

10 бр G3 оригинален кълвач стоматологичен ултразвуков скалер съвети мащабиране съвети съвет подходящ MECTRON & EMS & КЪЛВАЧА

BGN 58.00 61.33

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектКупувачот забелешка : 100% Оригинални загарантиранаКарактеристики : Модел : G3Направени од страна на WoodpeckerCE одобреноФабриката за снабдувањеИздржливи користете & најдобар квалитетНа површина е обложена со специјален материјал, потрајни, поефикасно120°Агол на Држачот за месо тело кол : NITI UДатотеки, обично се користи за предниот коренскиот канал на расчистување,стерилизирање и преземање надвор од матичните во коренскиот канал.Се користи За UDS серија scalers (Woodpecker ЕМС Mectron Ултразвучно Scaler Handpiece)Пакување Листа10pcs * G3

3 бр./компл. висококачествени материали малки песъчинки, обичайната рязане-зубоврачебная Лаборатория bora от волфрамов карбид 2,35 мм джолан - 808020802

BGN 36.00 42.40

Функција Обичен се Намали и Висока парична Казна qualty, долго услуга време Flute Должина : 16mm , Flute Дијаметар : 2.3 mm , месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За средување на метали Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Зубоврачебная четка 50pcs Prophy полируя зъби бели генитални видове найлонов Таппер

BGN 17.00 17.58

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Стоматолошки Бела Најлон Пенкало Тип Полирање Четки може да се истражуваат на Стоножка од секој агол.Тоа е доволно јасно за микроскоп набљудување...

Зубоврачебные ултразвукови съвети скалера G1 New Стоматологичен Supragingival Scaling Ultrasonic Scaler съвет fit EMS/Кълвача G1 us Asin

BGN 56.00 59.01

Отстрани анализа и бактериски plasue на supragingival, вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.Карактеристики : високи перформансиCE сертификат100 % гарантира135° sterilizedПакување листаG110 PC

2.5 л дигитален ултразвуков пречистване от неръждаема стомана резервоар за цифров 42 khz честота на загряване на вода, функция за миене Безплатна доставка

BGN 274.00 287.97

2.5 L Дигитални Ултразвукови Почиста од не ' Рѓосувачки Челик Дигитални 42khz Фреквенција Вода за Греење Функција Бесплатен ПревозотКарактеристики : Lengthended резервоарот за повеќе поголем капацитет 2500ml.Со Грејач функција 50 W : греење до 65°C, погодно за ладна област.Повеќе силни ултразвукови моќта.Со 5 дигитален тајмер екранот.Со монтажни енергетски кабли, вклучувајќи земјата жица.Со монтажни транспарентен капак.4pcs / картон.Спецификации : Превозот информации : Плаќање Кога се направи исплата користење Зачувам, парите се депонирани сигурно во вашата сметка...

SSKS, GNATUS, SATELEC, NSK, DTE, HU-FRIEDY, ЗУБОВРАЧЕБНЫЙ СТАНДАРТЕН НАБОР ОТ СЪВЕТИ, НАБОР ОТ СЪВЕТИ ПЕРЕСЧЕТКИ, ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ СЪВЕТИ ПЕРЕСЧЕТКИ

BGN 99.00 110.40

НА ОРАЛНА НЕГА ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА СТОМАТОЛОШКИ ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ,ЧУВСТВО, СКАЛИРАЊЕ, ТРЕТМАНОТ.ИМИЊАТА НА СТОМАТОЛОГ И ПАЦИЕНТОТ МОЖЕ ДА СЕ ПЕЧАТАТ НА КОМПЛЕТ, САМО ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ УПОТРЕБА.ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ВКРСТЕНА ИНФЕКЦИЈАДА СЕ НАПРАВИ ВАШИОТ ОПЕРАТОР ЗА ПОВЕЌЕ ЛИЧНА, ПОВЕЌЕ ПРОФЕСИОНАЛНИОВОЈ КОМПЛЕТ Е ТРЕНД НА СТОМАТОЛОШКАТА ЗАШТИТА И ЗДРАВЈЕ НА СВЕТСКАТА : БЕЗБЕДНО, ЛИЧНИ, ПРОФЕСИОНАЛНИSCALER HANDPIECEНАШАТА КОМПАНИЈА : НАЈГОЛЕМИОТ И ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СТОМАТОЛОШКИ SCALER HANDPIECE,СОВЕТИ, КОСКА ХИРУРГИЈА СОВЕТИ,ЗАБЕН ИМПЛАНТ СОВЕТИ

Dr. PERFECT korea fashion style 2 бр./лот бамбук грижа за зъбите на мека четина екологично чиста дървена бамбук четка за зъби BPA Free найлон

BGN 7.00 7.04

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrushlimpiador raspador lengua deдецата четка од 3 на 6бамбус четка за забичетки за заби за слободниЕлектрична Четка За Заби

Хигиена на устната кухина, 4 бр. / лот Lit-Пакет за пречистване на езика стъргало антибактериални материали против лош дъх лична хигиена

BGN 16.00

4pcs / многу ОсветленаPack Јазик Почиста Scraper Антибактериски Материјали Анти Лош Мирис во УстатаОсветленаPack Објект ОписиПа, што ви се збунувачки зошто да се задржи четкање на вашите заби на секои 4 часа, но сепак има лош мирис во устата дневно ?Јазикот ќе се формира влажни подот за невидена бактериите да се развива и да живеат во вашата уста !Така тајната е да се чисти вашиот јазик ден или два пати на ден !И ќе се најде во устата мирис исчезне остро по користење на добар квалитет на јазикот scraper и почиста како овој !ОсветленаPack Објект СликиОсветленаПакет Слични ПроизводиОсветленаPack Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

16pcs / 4Set сменяеми глави четки за електрическа четка за зъби Oral-B

BGN 13.00 16.86

Замена Четка за заби Глави за Перорална Прецизност Чисти бесплатен превозотЗа производотЦена Афективно! Добар квалитет, помалку цена.Долготрајни! Една четка главата трае најмногу четири месеци од стандард два пати дневно четкање.Ефикасно! Електронски четкање се грижи за забите подобро од било прирачник четка може да.Направи впечаток! Истражувањата покажаа дека добар насмевка прави за добар впечаток на оние околу вас.Четка за Целото Семејство! Достапни во повеќе бои, па можете да го користите една четка за секого, боја кодирање за секое лице!Опис на производотМатеријал : услужни влакнатаПакување : блистер пакување со 4 главиФункција : одговара за електрична четка за заби!Пакет : блистер картичкаФункција : 1) Четка глави доаѓаат со отстранлив колоркодирани прстени за лесна идентификација.2) Секој пакет доаѓа со 4 замена четка глави да го правите ОралноБ електрични четки за заби и плакета смена модели.3) Меки, заоблени влакната во центарот обезбеди удобен четкање.4) Долго интерденталните совети чиста длабоко помеѓу забите и под непцето.5) Влакната боја ќе исчезнат да покажува кога четка главата на потребите за замена.6) услужни Влакната се обезбеди максимална удобност за чувствителни непца.

USB Интраоральная оральная стоматологичен камера с 6 светодиода - богат на функции ушна носа помещение медицински отоскопический ендоскоп за домашна употреба

BGN 40.00 41.60

Медицински USB Micro Проверете Камера Интраоралната камера за СтоматологФункција : 1 Висока резолуција со 1 / 12 VGA CMOS камера2...

2 бр. / лот зубоврачебный притежателя свиня стоматологично лабораторно оборудване високоскоростен зубоврачебный притежателя блок свиня 30 дупки Автоклавируемые с?

BGN 19.00 21.30

2 парчиња / многу Стоматолошки Burs Носителот Стоматолошки Лабораториска Опрема со Висока Брзина Стоматолошки Burs Блок Носителот 30 Дупки Autoclavable Стоматолог МатеријалиИме на производ : 30 Дупки Отворање bur Дезинфекција КутијаМатеријал : АлуминиумФункција : Дезинфекција на високобрзински burAutoclavable под висока температура на 135 и притисок на 0.22 MpaМесто на стерилизација со голема брзина игли, 30 дупки.сина,црвена,црна боја.Големина на : 76*30*28(mm)Пакување : 2 парчиња / многу...

Зубоврачебное оборудване на лабораторията прахосмукачка 370w стая Artificer сборник прах цифров св Одиночн-реда за зубоврачебной лаборатория, индустрия

BGN 458.00 508.43

Еден Ред Дигитални Прашина Колектор Artificer Соба со Правосмукалка 370 W за Стоматолошка Лабораторија, ИндустријаКарактеристики : 1...