• Ново
2 компл. стоматологичен оральная Автоклавируемая окклюзионная уплътнение размер смес стоматологични инструменти стоматологичен материал стоматологично оборудв

2 компл. стоматологичен оральная Автоклавируемая окклюзионная уплътнение размер смес стоматологични инструменти стоматологичен материал стоматологично оборудв

BGN 17.00
BGN 20.78
-18 %
В магазина

Брой продукти

Кликнете на "Wish List" и "Додади во Кошничка" на оваа страница, таму ќе биде повеќе попуст за вас!
Предмет Тип : Белење на Заби Производи : Силиконска Гума Стоматолошки се Прилагодува Автоматски Круна Смена клучни Зборови : Стоматолошки Articulator База Материјал : Силиконска Гума Пакет : 2 Поставите Име : Стоматолошки Occlusal Подлога Поддржувач Спецификација : Дезинфекција под висока температура 121 целзиусови степени Големи димензии-Виолетова : 39.5 мм*39.5 мм*20.4 mm Средна големина-Зелена : 34.5 мм*е 36,5 мм*17mm Мали димензии-Жолта : 33mm*28mm*17mm 3 големини се опционални, ние ќе ги испрати по случаен избор без вашата команда,Благодарение!

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Размер:
Moderate
търговска марка:
lngl
Номер На Модела:
1050010160*2
НЕТНО ТЕГЛО:
90 г
Съставка:
Фарове за стъкло
Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Име на продукта:
Основата На Зъбите Артикулятора
Опаковка:
6 Бр. / 2 Комплекта / Опаковка
Материал:
Силиконов Каучук
OEM:
ДА
Размер На Опаковката:
20*10*10 CM
НЕТНО ТЕГЛО:
100 гр

Те също купуват с този продукт

16pcs / 4Set сменяеми глави четки за електрическа четка за зъби Oral-B

BGN 13.00 16.86

Замена Четка за заби Глави за Перорална Прецизност Чисти бесплатен превозотЗа производотЦена Афективно! Добар квалитет, помалку цена.Долготрајни! Една четка главата трае најмногу четири месеци од стандард два пати дневно четкање.Ефикасно! Електронски четкање се грижи за забите подобро од било прирачник четка може да.Направи впечаток! Истражувањата покажаа дека добар насмевка прави за добар впечаток на оние околу вас.Четка за Целото Семејство! Достапни во повеќе бои, па можете да го користите една четка за секого, боја кодирање за секое лице!Опис на производотМатеријал : услужни влакнатаПакување : блистер пакување со 4 главиФункција : одговара за електрична четка за заби!Пакет : блистер картичкаФункција : 1) Четка глави доаѓаат со отстранлив колоркодирани прстени за лесна идентификација.2) Секој пакет доаѓа со 4 замена четка глави да го правите ОралноБ електрични четки за заби и плакета смена модели.3) Меки, заоблени влакната во центарот обезбеди удобен четкање.4) Долго интерденталните совети чиста длабоко помеѓу забите и под непцето.5) Влакната боја ќе исчезнат да покажува кога четка главата на потребите за замена.6) услужни Влакната се обезбеди максимална удобност за чувствителни непца.

2.5 л дигитален ултразвуков пречистване от неръждаема стомана резервоар за цифров 42 khz честота на загряване на вода, функция за миене Безплатна доставка

BGN 274.00 287.97

2.5 L Дигитални Ултразвукови Почиста од не ' Рѓосувачки Челик Дигитални 42khz Фреквенција Вода за Греење Функција Бесплатен ПревозотКарактеристики : Lengthended резервоарот за повеќе поголем капацитет 2500ml.Со Грејач функција 50 W : греење до 65°C, погодно за ладна област.Повеќе силни ултразвукови моќта.Со 5 дигитален тајмер екранот.Со монтажни енергетски кабли, вклучувајќи земјата жица.Со монтажни транспарентен капак.4pcs / картон.Спецификации : Превозот информации : Плаќање Кога се направи исплата користење Зачувам, парите се депонирани сигурно во вашата сметка...

10 бр G3 оригинален кълвач стоматологичен ултразвуков скалер съвети мащабиране съвети съвет подходящ MECTRON & EMS & КЪЛВАЧА

BGN 58.00 61.33

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектКупувачот забелешка : 100% Оригинални загарантиранаКарактеристики : Модел : G3Направени од страна на WoodpeckerCE одобреноФабриката за снабдувањеИздржливи користете & најдобар квалитетНа површина е обложена со специјален материјал, потрајни, поефикасно120°Агол на Држачот за месо тело кол : NITI UДатотеки, обично се користи за предниот коренскиот канал на расчистување,стерилизирање и преземање надвор од матичните во коренскиот канал.Се користи За UDS серија scalers (Woodpecker ЕМС Mectron Ултразвучно Scaler Handpiece)Пакување Листа10pcs * G3

3 бр./компл. висококачествени материали малки песъчинки, обичайната рязане-зубоврачебная Лаборатория bora от волфрамов карбид 2,35 мм джолан - 808020802

BGN 36.00 42.40

Функција Обичен се Намали и Висока парична Казна qualty, долго услуга време Flute Должина : 16mm , Flute Дијаметар : 2.3 mm , месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За средување на метали Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Безплатна доставка стоматологичен орален хирургически led клип на майка светлина за хирургични бинокулярных Loop LED Head Light лампата 5 цвята

BGN 66.00 72.90

Бесплатен Превозот LED Глава Светлина Светилка Стоматолошки Орално Хируршки LED Клип На Главата Светлина за Хируршки Бинокуларна Loupes 5 Бои1.Чиста бела нема место или расипување...

SPKS, СТОМАТОЛОГИЧЕН КОМПЛЕКТ ЗА ПАРОДОНТИТ TIPS GNATUS, SATELEC, NSK,DTE, HU-FRIEDY, PERIODONTAL ГРИЖИ, СЪВЕТИ ПО ПАРОДОНТОЛОГИЯ

BGN 99.00 110.40

НА ОРАЛНА НЕГА ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА СТОМАТОЛОШКИ ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ,ЧУВСТВО, СКАЛИРАЊЕ, ТРЕТМАНОТ ЗА БЕЛЕЊЕ НА ЗАБИ.ИМИЊАТА НА СТОМАТОЛОГ И ПАЦИЕНТОТ МОЖЕ ДА СЕ ПЕЧАТАТ НА КОМПЛЕТ, САМО ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ УПОТРЕБА.ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ВКРСТЕНА ИНФЕКЦИЈАДА СЕ НАПРАВИ ВАШИОТ ОПЕРАТОР ЗА ПОВЕЌЕ ЛИЧНА, ПОВЕЌЕ ПРОФЕСИОНАЛНИОВОЈ КОМПЛЕТ Е ТРЕНД НА СТОМАТОЛОШКАТА ЗАШТИТА И ЗДРАВЈЕ НА СВЕТСКАТА : БЕЗБЕДНО, ЛИЧНИ, ПРОФЕСИОНАЛНИSCALER HANDPIECEНАШАТА КОМПАНИЈА : НАЈГОЛЕМИОТ И ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СТОМАТОЛОШКИ SCALER HANDPIECE,СОВЕТИ, КОСКА ХИРУРГИЈА СОВЕТИ,ЗАБЕН ИМПЛАНТ СОВЕТИ

Зубоврачебный 3-ходова въздушен воден спрей трикомпонентна спринцовка съвет W / 2 накрайника накрайници тръба Dec29 Y207E гореща продажба

BGN 10.00 11.39

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Рачка Материјал : Авионодделение Алуминиум пакет Големина : (приближно)12 X4 X3 CM Совет Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Боја : sivler Достапни млазници е полна autoclavable до 134 °C / 273 °F Контрола на воздухот, водата и магла Употреба : 1...

2 кутии Pro зубоврачебная коронката временни материални фасети за предни молярных на зъби Избелване на зъби зъбни продукти

BGN 4.00 5.26

Функција : Заболување на Заштита : да се Избегне непцата за да се повреди, да се спречи колапс на непцата Обезбеди убавина : особено предниот заби, може да игра улога на естетика Заштита на целулоза : изолирање на штета на различни физички и хемиски стимуланси на пулпа Стабилна заби : да се спречи менувањето на подготовка забите на Горната функција : случајот на повеќе забни реставрација може да ви се обезбедат некои џвакање функција Дијагностички улога : обезбеди дијагностички информации за дентална естетика, occlusal односи завршување Спецификација : 2 Кутии (прибл...

Dr. PERFECT Dr. PERFECT Безплатна доставка ултра мека бамбук четка за зъби бежовата найлонова четка за тел, 4 бр / кутия

BGN 10.00 10.18

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrushlimpiador raspador lengua deдецата четка од 3 на 6бамбус четка за забичетки за заби за слободниЕлектрична Четка За Заби

FDA сертифициране 50шт обичай лого, кръгла дръжка за възрастен естествен бамбук екологично чист мек пътуване, четка за зъби четка за зъби

BGN 146.00 235.20

1 Set=50 PCS Материјал : Природни бамбус Боја : Природна Боја На семејството двајца љубовници сакаат бамбус се справи со мека четка за заби одговараат.Животната средина и здравјето мода многу...

Зубоврачебный блок вграден бесщеточный микромотор електрически кабел FIT NSK NLX NANO вътрешен воден спрей с оптични влакна и влакна

BGN 547.00 576.00

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектСтоматолошки единица изграденаво Brushless Електрични Микро моторни Кабелот ОДГОВАРА NSK NLX НАНО внатрешниот вода спреј со оптички влакна Општ Вовед КАКО8000 X задржани вода , електрична енергија , гас зглобовите, може да биде брз и лесен поврзани со стоматолошки единица систем, ажурирани алтернатива за традиционалните воздух турбини Технички Датум на Текст 24 V / AC Излез 50 W Брзина 100040000 R / мин±10% 3 Работни Модели 16 : 1 1 : 1 1 : 5 Содржина 1 Главната единица 1 Мотор

Нов прием на 2 бр./компл. стоматологични инструменти високоскоростен diamond бур притежателите на блок 30 дупки

BGN 23.00 31.20

Има четири бои за вашиот проверете(Сребрена, Црвена, Сина, Жолта) Ве молиме да не информирате која боја треба по ставање на ред...