• Ново
10 бр G3 оригинален кълвач стоматологичен ултразвуков скалер съвети мащабиране съвети съвет подходящ MECTRON & EMS & КЪЛВАЧА

10 бр G3 оригинален кълвач стоматологичен ултразвуков скалер съвети мащабиране съвети съвет подходящ MECTRON & EMS & КЪЛВАЧА

BGN 58.00
BGN 61.33
-5 %
В магазина

Брой продукти

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објект
Купувачот забелешка :
100% Оригинални загарантирана
Карактеристики :
Модел : G3
Направени од страна на Woodpecker
CE одобрено
Фабриката за снабдување
Издржливи користете & најдобар квалитет
На површина е обложена со специјален материјал, потрајни, поефикасно
120°Агол на Држачот за месо тело кол : NITI U-Датотеки, обично се користи за предниот коренскиот канал на расчистување,
стерилизирање и преземање надвор од матичните во коренскиот канал.
Се користи За UDS серија scalers (Woodpecker ЕМС Mectron Ултразвучно Scaler Handpiece)
Пакување Листа
10pcs * G3

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Съставка:
Съвети G3
Размер:
Small
НЕТНО ТЕГЛО:
100 гр
Номер На Модела:
AS-00313

Те също купуват с този продукт

100шт стоматологичен еднократна изхвърлям слюнка малообъемный засмукване аспиратор тръба

BGN 24.00 25.60

Карактеристики : Тип : За Еднократна Употреба;Одговара на сите стандардни плунка ejector црево завршува.Килограми, има нивната форма и совет минимизира ткиво замав.Контури да обичај се вклопуваат секој пациент устата.Незатнување.Пакување : 100 Компјутери по торба;Боја : Кафена;Пакетот Вклучува : 100 Компјутери по кутија

Висока скорост на мотора като се 689 ZZ 689-ZZ 689ZZ 689Z 689 Z 9X17X5MM 9X17X5 MM

BGN 56.00

Висока брзина на моторни имајќи 689 ZZ 689ZZ 689 ZZ 689 Z 689 Z 9 X17 X5 MM1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC5 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

USB Интраоральная оральная стоматологичен камера с 6 светодиода - богат на функции ушна носа помещение медицински отоскопический ендоскоп за домашна употреба

BGN 40.00 41.60

Медицински USB Micro Проверете Камера Интраоралната камера за СтоматологФункција : 1 Висока резолуција со 1 / 12 VGA CMOS камера2...

2 елемента устната лампа с нажежаема жичка 12V50W лампа за смяна на блок зубоврачебного столове

BGN 23.00 23.97

2 парчиња Орален 12 V50 W Светлина, Крушка Светилка За Стоматолошки Стол Единица Замена 100% сосема нов и висок квалитет 12 V 50 W пакување листа : 2 парчиња

3 бр./компл. висококачествени материали малки песъчинки, обичайната рязане-зубоврачебная Лаборатория bora от волфрамов карбид 2,35 мм джолан - 808020802

BGN 36.00 42.40

Функција Обичен се Намали и Висока парична Казна qualty, долго услуга време Flute Должина : 16mm , Flute Дијаметар : 2.3 mm , месо тело со Дијаметар : 3 / 32" (2.35 mm) За средување на метали Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалтхром легури, полускапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели...

Dr. PERFECT Dr. PERFECT Безплатна доставка ултра мека бамбук четка за зъби бежовата найлонова четка за тел, 4 бр / кутия

BGN 10.00 10.18

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrushlimpiador raspador lengua deдецата четка од 3 на 6бамбус четка за забичетки за заби за слободниЕлектрична Четка За Заби

50шт зубоврачебная Лаборатория бижута резба полиране беседки bora 2.35 м джолан

BGN 31.00 33.10

100% Сосема Нов и Висок Квалитет Должина : 45mm Бунари со Дијаметар : 3 / 32" 2.35 mm50pcs Полирање ShanksПриливите Реката е нудејќи широк избор на популарни производи по најниски цени наоколу.Со нашите повеќе продавници на Aliexpress ние во моментов нудат повеќе од половина милиони топбренд име производи во рок дното цените...

SPKS, СТОМАТОЛОГИЧЕН КОМПЛЕКТ ЗА ПАРОДОНТИТ TIPS GNATUS, SATELEC, NSK,DTE, HU-FRIEDY, PERIODONTAL ГРИЖИ, СЪВЕТИ ПО ПАРОДОНТОЛОГИЯ

BGN 99.00 110.40

НА ОРАЛНА НЕГА ЗА ПОЛНЕЊЕ ЗА СТОМАТОЛОШКИ ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ,ЧУВСТВО, СКАЛИРАЊЕ, ТРЕТМАНОТ ЗА БЕЛЕЊЕ НА ЗАБИ.ИМИЊАТА НА СТОМАТОЛОГ И ПАЦИЕНТОТ МОЖЕ ДА СЕ ПЕЧАТАТ НА КОМПЛЕТ, САМО ЗА ЕДНА ЛИЧНОСТ УПОТРЕБА.ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ВКРСТЕНА ИНФЕКЦИЈАДА СЕ НАПРАВИ ВАШИОТ ОПЕРАТОР ЗА ПОВЕЌЕ ЛИЧНА, ПОВЕЌЕ ПРОФЕСИОНАЛНИОВОЈ КОМПЛЕТ Е ТРЕНД НА СТОМАТОЛОШКАТА ЗАШТИТА И ЗДРАВЈЕ НА СВЕТСКАТА : БЕЗБЕДНО, ЛИЧНИ, ПРОФЕСИОНАЛНИSCALER HANDPIECEНАШАТА КОМПАНИЈА : НАЈГОЛЕМИОТ И ПРОФЕСИОНАЛНИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СТОМАТОЛОШКИ SCALER HANDPIECE,СОВЕТИ, КОСКА ХИРУРГИЈА СОВЕТИ,ЗАБЕН ИМПЛАНТ СОВЕТИ

Добро качество на 21W LED хирургически медицински преглед светлина преносим проверка светлина CE одобрение от FDA

BGN 714.00 752.00

Карактеристики: Усвојување на врвни светски LED извор на светлина Професионален дизајн и парична казна занает производство Пред функција switch за да се направи полесна и сигурна употреба Дополнителна противтежа шасија,визуелна опуштено и стабилност Модел:202 B8 Моќ:LED 21 W Напон:AC 90240 V Живот:50,000 h Осветлување:65000 LX Тежина:7.5 кг Пакет:845x210x145 mm

Зубоврачебная четка 50pcs Prophy полируя зъби бели генитални видове найлонов Таппер

BGN 17.00 17.58

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Стоматолошки Бела Најлон Пенкало Тип Полирање Четки може да се истражуваат на Стоножка од секој агол.Тоа е доволно јасно за микроскоп набљудување...

FDA сертифициране 50шт обичай лого, кръгла дръжка за възрастен естествен бамбук екологично чист мек пътуване, четка за зъби четка за зъби

BGN 146.00 235.20

1 Set=50 PCS Материјал : Природни бамбус Боја : Природна Боја На семејството двајца љубовници сакаат бамбус се справи со мека четка за заби одговараат.Животната средина и здравјето мода многу...

Хигиена на устната кухина, 4 бр. / лот Lit-Пакет за пречистване на езика стъргало антибактериални материали против лош дъх лична хигиена

BGN 16.00

4pcs / многу ОсветленаPack Јазик Почиста Scraper Антибактериски Материјали Анти Лош Мирис во УстатаОсветленаPack Објект ОписиПа, што ви се збунувачки зошто да се задржи четкање на вашите заби на секои 4 часа, но сепак има лош мирис во устата дневно ?Јазикот ќе се формира влажни подот за невидена бактериите да се развива и да живеат во вашата уста !Така тајната е да се чисти вашиот јазик ден или два пати на ден !И ќе се најде во устата мирис исчезне остро по користење на добар квалитет на јазикот scraper и почиста како овој !ОсветленаPack Објект СликиОсветленаПакет Слични ПроизводиОсветленаPack Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Зубоврачебное оборудване на лабораторията прахосмукачка 370w стая Artificer сборник прах цифров св Одиночн-реда за зубоврачебной лаборатория, индустрия

BGN 458.00 508.43

Еден Ред Дигитални Прашина Колектор Artificer Соба со Правосмукалка 370 W за Стоматолошка Лабораторија, ИндустријаКарактеристики : 1...