• Ново
Зубоврачебный Reciprocating набор от системи IPR автоматично уплътнение 5 КОМПЮТЪРА с ръчна дръжка

Зубоврачебный Reciprocating набор от системи IPR автоматично уплътнение 5 КОМПЮТЪРА с ръчна дръжка

BGN 161.00
BGN 169.60
-5 %
В магазина

Брой продукти


1. Примена : стоматолошки ПИС за ортодонски третман.
2. Големина : 15 HD,25 HD,40 HD,60 HD,90 HD.
90 mircon (90 HD)- за употреба како asaw за отворање на контакти
60 mircon (60 HD)- за намалување
40 mircon (40 HD)- за contouring
25 mircon (25 HD)- за завршувањето на
15 mircon (15 HD)- за полирање
3. Биде направен од висок квалитет на 304 челик.
4. Пакување листа : 5pcs Автоматско ленти (15 HD+25 HD+40 HD+60 HD+90 HD) + 2 pc Полирање & Завршувањето Лента + 1 компјутер Прирачник Рачка
Упатство за употреба :
Се обрне внимание на појавата на намалено производство, дали постои значајна деформација или странски тело во прилог
Мора да се sterilized на висока температура притисок стерилизација (132 целзиусови степени висока температура дезинфекција)
Точно парче на песок, во ниска брзина дршка / прирачник рачка
Исечени песок бар поставени помеѓу заби нежно се намали полиран
Користење на процесот на корозија, фрактура или да падне на земјата, потребно е да го замени песок бар.
Песок остатоци во крвта и странски тело да се отстрани чисто, суво место на сува.

Подробности

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
НЕТНО ТЕГЛО:
35г
Размер:
Small

Те също купуват с този продукт

Цветен найлон зубоврачебная затвори плосък полиране който е паркет Prophy чаши, четки за 30 бр.

BGN 13.00 13.90

Висок квалитет и многу издржливи,ова е добра алатка за секој стоматолог Се користи за отстранување дамки и полирање се Подготвува површината за пломби и ортодонтски процедури Материјал : метал е направен од бакар, и обоени дел е направен од најлон / multicolor Најлон Заострените : Чаша Тип30 Pcs

Нови стоматологични продукти Combo 20pcs керамични пясъкоструйна машина силен вятър налягане съвет дюза дентална Лаборатория

BGN 49.00 52.78

Мало Value > 45 ДОЛАРИ! Цена за 6pcs! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот! 100% сосема нов и висок квалитет Керамички sandblasting млазници.пакување листа : 20 парчиња

50шт 2.35 мм стоматологичен силиконов каучук смола на база скрит протеза полиране Bourse розов

BGN 33.00 36.61

Ставка Опис50pcs полирање burs за стоматолошки апликации Одлична за благороден метал, керамика, смола и така натаму непречено Спроведување на прецизни висок квалитет на обработка Долг живот трајност е зголемен за над 10 пати подолго од високобрзински челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркала Безбеден, сигурен и лесен за употребаВкупно за обработка на трошоци може да се спуштаат за неколку патиБоја : розеваДијаметар 2.35 mmГлавата големина : 10*20mmЗабелешки : Поради разликата помеѓу различни монитори, слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Спореди детали големини со твое, ве молиме овозможи 13cm грешка, поради прирачник за мерење.Ве молиме да остават порака пред да даваат лоши коментари, ако производи имаат одредени проблеми.Ви благодариме за вашето разбирање.Пакување Листа : 50pcs

10 бр G3 оригинален кълвач стоматологичен ултразвуков скалер съвети мащабиране съвети съвет подходящ MECTRON & EMS & КЪЛВАЧА

BGN 58.00 61.33

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектКупувачот забелешка : 100% Оригинални загарантиранаКарактеристики : Модел : G3Направени од страна на WoodpeckerCE одобреноФабриката за снабдувањеИздржливи користете & најдобар квалитетНа површина е обложена со специјален материјал, потрајни, поефикасно120°Агол на Држачот за месо тело кол : NITI UДатотеки, обично се користи за предниот коренскиот канал на расчистување,стерилизирање и преземање надвор од матичните во коренскиот канал.Се користи За UDS серија scalers (Woodpecker ЕМС Mectron Ултразвучно Scaler Handpiece)Пакување Листа10pcs * G3

5 двойки/10шт въглеродни четки за стоматологична лаборатория съвет, силен съвет размер:3X3X4. 5MM

BGN 10.00 11.65

Јаглерод Четки за Handpiece Количина : 5 паровиодговараат за СИЛНА насадни инструменти Size : 3 X3 X4.5ММ Пакување : 1 пар / торбаСтоматолошка Лабораторија со користење на

50шт FO 32 зубоврачебное diamond тренировка пламък Ogival End BUR зубоврачебные боракс високоскоростен зубоврачебный съвет

BGN 12.00 13.52

Стоматолошки Дијамант FG Голема Брзина BursНајниска цена за фабрика!100% сосема нов и висок квалитетДоколку купите Повеќе од 5 пак,имаме setted 20 % Попуст.Ако ви треба голема количина,ние може да ви даде трговија на големо цена.Внимание : Ова Burs е само за стоматолошка употреба...

Стоматологичен Прозрачна Ортодонтическая Модел На Лечение На Зъбите Изследвания / Обучение Модели На 3005 02

BGN 40.00 43.18

Шарки горна и долна вилица;Јасно акрилик база и бели заби;Покажува malocclusion со повеќе ортодонтски третман, вклучувајќи еластични Опрстен моќ синџир, цевки на катници и мини завртка подлога;Покажува затворање на јазот помеѓу canines и premolars;Добро за ортодонтски демонстрација и клиника декорација.Се користи За Предавање и Лекарпациент КомуникацијаПакување Листа1 парче

20pcs ясни зубоврачебные избелване на зъби на бузата ретрактор отваряне на устата C-тип среден

BGN 19.00 21.26

20pcs Јасно Стоматолошки Заби Белење на Образот Ремените Устата Настроената C Тип Средна ГолеминаСпецификација : Состојба : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетПроизводство Име : Образ Ремените / устата настроената / Усна Retractors / Образ ExpandersМатеријал : ПластикаБоја : ЈасноОблик : C формаГолемина : 118*85*17mmФункција : Пластични ремените што ви помага да даде непречен поглед на усната празнинаПакет Се Вклучени : 20 парчиња / МногуНие имаме Различни Видови на Устата Поотворени за да ги Задоволат вашите Потреби како следново,Т Форма На Големи / Мали , Сини / ЗаоблаченоC Форма Голема / Средна / Мала, Сино / ЗаоблаченоW Форма Голема / Средна / Мала, Сино / ЗаоблаченоO Форма На Големи / Мали, Блу / БелаДвојна Глава Големи / Мали, ЈасноАко ви треба било како погоре, pls контактирајте ме преку емаил.

10шт гумени полиращи дискове, зъбни бижута и 10шт джолан дорник ротационен инструмент стоматологично оборудване

BGN 11.00 14.37

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Нов 5шт дентална клиника светлината ръка щит плоча за гладене настройка на светлината

BGN 131.00 139.14

Нови 5 Pcs Стоматолошка Клиника Светлина Рака Shield Плоча Одбор На Лекување СветлинаМатеријал : полипропиленЛадно дезинфекција самоЗаштита за двете Стоматолог и АсистентГолемина : 240 x 127 ммпакување листа : 5 Pcs

5 бр PS4 (SIRONA: националния 4ps) паста за перио скалер, хигиена на устната кухина, стоматологичен инструмент, стоматологични продукти за SIRONA SIROSON

BGN 78.00 111.98

5 Компјутери PS4 (SIRONA : 4 PS) Стоматолошки perio scaler , орална хигиена, стоматолошки инструмент, стоматолошки производи за sirona siroson.Опис на погоре производот : Овој совет е само компатибилни со Sirona siroson piezo scalers,исто како Sirona : 4 PS.Овој совет е за perio,отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.Adviced scaler работа на владата : perio со водаAdviced scaler моќ : 13Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

Нов 20pcs/5 групи разнообразни ключодържател дентална Лаборатория промо чудесен подарък

BGN 41.00 43.46

Нови 20 Pcs / 5 Sets Избрани KEYCHAIN Стоматолошка Лабораторија Промо Одличен ПодарокМало Value > 50 ДОЛАРИ! Цена за 20pcs!100% сосема нов и висок квалитетОригинален подарок за себе или за вашите посебни стручни стоматолошкиПоединечно завиткани5 Огледало + 5 Впечаток Фах + 5 Корен Лифт + 5 Форцепс(Или може да го избере 4 видови youself...

Зубоврачебный патронник Tix-SU03 handpiece TI-MAX X600L X600 стандартен главоболие ротор на турбина NSK fit

BGN 41.00 43.20

Стоматолошки кертриџ за NSK TIMAX Серија Handpiece за модел : TIMAX X600 L TIXMAX X600 турбина TIXSU03 Стандард главата nsk кертриџКертриџ Модел : TIX SU03Добро компатибилен !Висок квалитет и добри перформанси ! Брзина : 350,000~38,000 вртежи во минута Бучава : Пониска од 65d B Погоден burs : 1.5951.600 MM Висок квалитет Ceramiac имајќи Погоден за дезинфекција на висока температура пареа во 135° Предности : го брзина силна стабилност,Ниско ниво на Бучава,добро работат, Долг работен век

2 елемента, червен, син автоклав, дезинфекция кутия калъф за употреба за эндодонтических разверток 60 отвори нов

BGN 41.00 68.77

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Нов 200шт дентална Лаборатория пластмасови за еднократна употреба Артикулятор Ceramco Артикулятор черен

BGN 110.00 116.78

Нови 200 Pcs Стоматолошка Лабораторија за Еднократна употреба Пластични Articulator Ceramco Articulator ЦрнаМатеријал : ПластикаНа articulator е изградба овозможува целосен опсег на странични и protrusive движења, додека одржување точни оддалечиме occlusionКомбинирање на точноста со едноставност е лесноГи презентираат вашите предмети со еден од најдобрите во потрага articulators на пазарот кој помага во создавање на прецизност реставрацииКомпатибилен со сите дупчиња модел база калапиНаправени со тешки и трајни пластикаТаа ги има сите функционалности на метал articulatorпакување листа : 200 Pcs