• Ново
Инвертор сила домочадца до 4 kw 4000W чисто синусоидальная вълна за слънчева енергия основна система инвертор 4000W рен sinuskurve

Инвертор сила домочадца до 4 kw 4000W чисто синусоидальная вълна за слънчева енергия основна система инвертор 4000W рен sinuskurve

BGN 830.40
В магазина

Брой продукти


Спецификација :
Модел
Чиста инверторот 4000 W
На текст
DC Напон
12 V /24 V/48 VDC
Напон Спектар
11-15 V DC или 22-30 VDC
Не Оптоварување Тековната Влечење
Ефикасност
> 85%
DC Конектор
Кабли Со Клипови
Излез
AC Напон
100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC
Континуирано Напојување
4000 W
Пренапони Моќ
8000 W
Бранови
Чиста Синусен Облик
Фреквенција
50 Hz или 60 Hz
THD
Заштита
Нисконапонски Аларм
DC10.2-10.8 V or20.4
Низок Напон Затвори
9.5 DC или 19.5 DC
Во Текот Вчитај
Исклучи Излез
Во Текот Напон Затвори
15.5 V или 30.5 V
Во Текот На Топлинска
Исклучи Излез Автоматски
Осигурувачи
Краток Спој
Животна средина
Работна Температура
Помеѓу -10 и +50
Работна Влажност
10%~90%RH
Температура На Чување
Помеѓу -20 и +50
Други
Започнете
Услужни Почеток
Начини На Ладење
Вентилаторот За Ладење
Карактеристики :
1.Излез : Чиста синусен облик инвертер
2.4000 w континуирано производство
3.8000 W Врв моќ
4.Макс ефикасност>92%
5.CE,ROHS Apporved
6.Висока-брзина вентилаторот за ладење
7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита
8.Низок напон кроена,Низок напон аларм
Appliacation :
1) Во автомобил или на брод уреди серија : воено возило, полициски автомобили, медицинска брза помош, бродови, семафори, и др.
2) Индустриски капацитети серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др.
3) Заводот област : Компјутер, печатач, копир, скенер, дигитална камера и сл.
4) Кујнски прибор серија : Микро бранова печка, индукција шпорет,фрижидер, и др.
5) Куќа апаратот апарати : Електрични фанови, правосмукалка, AC, осветлување светилки и др.
6) Моќност алатка серија : електрични пили, машина за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, и др.
Плаќање :
Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија TT, Плаќаат пал.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 15days,ако не и цел ќе бидат затворени од страна на систем.
Превозот :
Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).
EMS изразат испорака обично трае 3-7 работни дена во зависност од земјата доставени до. Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.
Со цел да се обезбеди да добиете цел ослободени од данок при увоз, ние ќе го пријават како 'ДАР' со пониска вредност. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила. Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.
Времето за испорака е прибл.

Подробности

Тип Изход:
Единична стая
Изходна Мощност:
1-200КВТ
is_customized:
Yes
Тип:
Инвертори ac и dc
Размер:
-
Входно Напрежение:
12VDC/24VDC/48VDC
Изходен Ток:
-
Изходно Напрежение:
110VAC/230VAC
Изходна Честота:
50/60 Hz
Тегло:
-
Номер На Модела:
Чисто инвертор 4000W
слънчев инвертор:
Чисто инвертор 4000W
инверторен климатик:
микроинвертор
инвертор слънчев:
инвертор на слънчевата енергия
инвертор 24V 220V:
цената на соларния инвертор
домашен инвертор:
производител инвертор
инвертор 12V до 230V:
синусоидална инвертор
автономен слънчев инвертор:
ветроинвертор
инвертор за захранване 230V 12V:
Автомобилен Инвертор

Те също купуват с този продукт

AC 220V 10000W точност ръководят регулируема тиристорный електронен регулатор на напрежение електронен димер скорост / температура на силиций

BGN 64.00

AC напон 220 V 10000 W Висока Прецизност Прилагодливи Thyristor Електронски Регулатор на Напон Електронски Dimmer за Брзина / Температура Силикон КонтролерПараметри : Увозот На Силициум Контролирани Rectifier(STMicroelectronics)BTA100800 BПроизвод Големина : 13cm*7.5 cm*6cmВлезен напон : AC220 VИзлезен напон : 10220 VМаксимална моќност : 10000 WНапонот пропис : 0220 VНоминална струја : 25 AМаксимална струја : 45 A

Висок клас чисто синусоидална инвертор 2000 W, с гаранция една година

BGN 512.00

Висок Квалитет Чиста синусен облик Инверторот 2000w ,една година гаранција2000w инверторот чиста синусен облик : Овој соларен панел инверторот веднаш конвертира низок напон DC48v моќ на висок напон AC240v домаќинство моќ со напредни ПРОЦЕСОРОТ SCM интелигентна контрола технологија.Со иновативен дизајн и супер ефикасност, тоа е мал и лесен, ниско ниво на бучава, но висока ефикасност...

Off grid 12v dc 240v ac inverter DC AC solar, 2500 W Инвертор чиста синусоидальная вълна за слънчеви панели система

BGN 373.00 396.56

12v 2500w инверторот 24v 2500w инверторот 48v 2500w инверторот Чиста синусен облик инверторот pv инверторот 2500w Врв 5000w моќ инвертерСпецификација : Модел2500 W Чиста ИнвертерНа текстDC Напон12 V / 24 VНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност> 90%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување2500 WПренапони Моќ5000 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.2500 w континуирано производство3.5000 W Врв моќ4.Макс ефикасност>92%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон аларм1...

Променлив източник на захранване dc 30V 5A за лаборатория ZHAOXIN PS-305D регулиране на цифров регулируем източник на захранване dc 110V/220V

BGN 132.98

Спецификации Модел Бр : PS 305 D Влезен напон : 220 V AC±10% 50 Hz / 110 V AC±10% 60 Hz Напон Излез : 030 V Тековната Излез : 05 A температурата на работа : 10 C 40 C Релативна влажност температура на Чување : 10 C 40 C Релативна влажност на Екранот точност : ±1% ±1 единица Константен Напон држава : Напон стабилност : ≤0.01% + 2m V Оптоварување стабилност : ≤0.01%+2m V Продолжите време : ≤100Бран на бучава : ≤1m VRMS(RMS) Температура коефициент : ≤200 PPM / C Постојано Моменталната состојба : Напојување стабилност ≤0.1% + 3m A Оптоварување промени стабилност ≤0.2% + 3m A Бран на бучава : ≤2m ARMS Тежина : 4.52 kg Димензии во мм : 275x126x155 Апликација Производи Поврзани со Авто Производи Поврзани со Електрони Производи кои се Поврзани со Компјутер Истражувачки Институции Образовни Институции може да го користат како истражувачка опрема.

220 до 12 1200Вт импулсно захранване, захранващ адаптер за постоянен ток, на монитора

BGN 328.00

1200 W 220 V за 12 V 100 A Префрлување НапојувањеТекст : AC220 V ± 10%Излезен напон : 12 VИзлезна Струја : 100 AТекст фреквенција 4763 HZОптоварување стабилност : ≤ ± 0.5%Напон стабилност : ≤ ± 0.5%Ефикасност : ≥ 80%Заштита : А, текст : осигурач прекуструјна ProtecionБ, излезна моќност ЗаштитаC, заштита од прегревањеD, излез overvoltage заштитаE, излез краток спој заштитаВреме : 50ms (типична)Држете Време : 20ms (типична)Ладење : Ладење На ВоздухотГолемина : 298 * 150 * 115 MMТежина : 10 KG

Led дисплей билборд AC 110V/220V към DC 48V 3A 150 W напрежение трансформатор за led лента безплатна доставка преминаването на храна

BGN 33.00 36.96

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!единствен излез S серија 48 V 3А CE, ROHS LED Производство на Префрлување Напојување (S150 W48 V)Specificate : ВОЛТ : 150 Wизлезен напон : 48 VDCНоминална излезна струја : 3АВкупната димензија : 199*98*50mmПакување : бела боја кутија.Големина : 199*98*38mm 30 PCS / ЦТН / KG 0.65МОДЕЛОТ S1505 S1507.5 S1509 S15012 S15013.5 S15015 S15024 S15027 S15048 DC НАПОН 5 V 7.5 V 9 V 12 V 13.5 V 15 V 24 V 27 V 48 V НОМИНАЛНА СТРУЈА 30 A 20 A 16.7 НА 12.5 НА 11.2 НА 10 A 6.5 НА 5.6 ЕДЕН 3.2 СЕГАШНИОТ ОПСЕГ 0 ~ 30 A 0 ~ 20 A 0 ~ 16.7 0 ~ 12.5 0 ~ 11.2 0 ~ 10 A 0 ~ 6.5 0 ~ 5.6 0 ~ 3.2 ЕДНА НОМИНАЛНА МОЌНОСТ 150 W 150 W 150.3 W 150 W 151.2 W 150 W 156 W 151.2 W 153.6 W БРАН & БУЧАВА (макс.) 150m Vpp 150m Vpp 180m Vpстр 180m Vpстр 180m Vpстр 180m Vpстр 240m Vpстр 240m Vpстр 240m Vpстр НАПОН ADJ...

Нов горещ инвертор за висока ефективност MPPT инвертор Слънчева решетка 300W с дисплей LCD, 10.8~30V / 22~60V / 90V~130V / 190V~260V 46Hz~65Hz

BGN 168.00 176.58

Нова Жешка 300 W Соларната Мрежа Инвертер MPPT Висока Ефикасност Инверторот Со LCD Дисплеј,10.8~30 V / 22~60 V / 90 V~130 V / 190 V~260 V 46 Hz~65 HzЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Answer : ___________________________ Note : DC влезниот напон е поделена на : 10.8~30 V / 22~60 V два вида, AC излезен напон спектар еподелени во : 190 V ~ 260 V / 90 V ~ 130 V два вида, цената е истаА1 : 10.8~30 V А2 : 22~60 VБ1 : 90 V ~ 130 V B2 : 190 V~260 VВе молиме наведете напон и приклучок тип при поставувањето на цел,ви благодариме!Сликата покажува : Спецификација : Модел : CYG300 WКонвенционалните AC излезна моќност : 270 WМаксимална AC излезна моќност : 300 WСе препорачува соларни панели : 300wpAC напон спектар : 190 V ~ 260 V / 90 V ~ 130 VAC излезна фреквенција на опсегот : 46 Hz ~ 65 HzХармонично го оценувате :

Горещ водоустойчив DC / DC преобразувател 12V стъпка надолу до 9V 3A 15W модул захранване L15

BGN 3.00 3.73

Опис : Функција информации : Овој производ усвојува синхрони напонски регулатор технологија, редовен увоз оригиналниот компоненти,може да нема стабилна 8.0 V 23.0 V меѓу произволна конверзија на напон во стабилна 5.0 V dc излез, има overvoltage проток на топлинска краток спој и автоматска заштита на функцијата, и да може да се врати на нормални услови на нормална работа по Американската увоз висока топлинска спроводливост органски силика гел и пополнување и запечатување технологија, и е компатибилен со повеќе за заштита на функцијата, во текот на напон, над сегашната, краток спој, сеизмички, водоотпорен, moistureproof, итн., широко се користи во автомобил LED екран, GPS навигација, MP3, MP4, автомобил DVD, хард диск плеер, стерео, е најдобар опрема склопот на напојување, ве молиме клиенти да ја користатКарактеристики на производот : Со преоптоварување / надструја / текот температура / краток спој заштита, и тоа може да работи во нормална состојба кога обнови целиот фил и запечатување ленти дизајн На оган retardant пластична обвивка Волумен : 35*26*20mmТ echnical Спецификации : влезен напон : 12v(12v23v) Излезниот напон : 9.0 v Излез тековната : 3 На Синхрони исправање,на конверзија го оценувате is⢀°¢¥96%,многу ниска топлинаПакување : DC12v да 9v 3А Конвертор x 1

270UH 12 * 12*7 мм 1.06 A силови индукторы CD127-271 Марка: 271 пластир е защитен индукторы нови и оригинални

BGN 19.92

270 UH 12*12*7 MM 1.06 МОЌ inductors CD127271 Направи : 271 Печ заштитените inductors Нови и оригиналниCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.Димензии : 127 =12*12*7inductnace 1 R0=1 UH 100=10 UH 101=100u H Номинална струја опсег : 0.242.6 A(at20) Номинална струја опсег : 0.559.8 А Во прилог на стандардните верзии на inductors прикажана овде, обичај inductors се достапни за да ги задоволат вашите точниот барања...

Нов QFP/TQFP/LQFP 32/44/48/64/100/144 pin to DIP Pin Board адаптер конвертор модул 828 промоция

BGN 1.76

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Овој двоен двострано pinboard карактеристики едната страна на печ е 32pin 44 pin се претвори НАТОПИ, а на другата страна е 48pin 144pin, теренот 0.5 mm проред...

240W 7.5 V (6.75 V~8.25 V) 32A един изход регулируем импулсен захранващ блок за led ленти светлина универсален преобразувател на променлив ток в постоянен

BGN 54.40

AC Влезен Напон110 VAC / 220 VAC (90130 VAC / 170 260 VAC)избрани од страна на префрлување DC Излезна Моќност 240 W Тековната 32 A Напон 7.5 V Напон Прилагодливи Спектар 6.75 V~8.25 VОва е линкот за да редИзлезМоќ / Напон(w / v) DC Излезна Струја[А] / Купи ЛинкВкупноДимензииL*W*H Купи Линк 5 V 7.5 V за 12 V 15 V 24 V 36 V 48 V 15 W 2А 3А 1.3 1 A 0.7 Е 0.42 А 0.32 НА 99*97*35mm 25 W 5 A ОД 3,5 2,5 1.7 НА 1.1 0,7 А 0.53 НА 35 W 7А 4.7 А 3А 2.3 + 1.5 А 0.95 НА 0.73 НА 129*97*37mm 50 W 10 A 6.7 А 4.2 A 3.4 2.1 A 1.4 ЕДЕН 1.1 НА 159*97*37mm 60 W 12 A 8 A 5 A 4А2.5 1.7 НА 1.25 НА 75 W 15 A 10 A 6.25 НА 5 A 3.2 2.1 A 1.6 100 W 20 A 13.5 НА 8.5 А 6.7 А 4.2 A 2.8 2.1 A 199*97*38mm 120 W 24 A 16 A 10 A 8 A 5 A ОД 3,5 2,5 ЕДЕН 150 W 30 A 20 A 12.5 НА 10 A 6.3 А 4.2 A 3.2 ЕДЕН 180 W 36 A 24 A 15 A 12 A 7.5 A 5 A 3.8 A 199*110*50mm 200 W 40 A 26.7 НА 16.7 НА 13.5 НА 8.5 А 5.6 НА 4.17 НА 240 W 48 A 32 A 20 A 16 A 10 A 6.7 A 5 A 215*115*49mm 250 W 50 A 33.5 НА 21 A 17 A 10.5 НА 7А 5.3 А 300 W 60 A 40 A 25 A 20 A 12.5 8.4 НА ЕДЕН 6.25 Е 215*115*49mm 350 W 70 A 46.7 НА 29.2 НА 23.4 НА 14.6 НА 9.8 НА 7.3 НА 360 W 72 A 48 A 30 A 24 A 15 A 10 A 7.5 А 400 W 80 A 53.3 НА 33.4 НА 26.7 НА 16.7 НА 11.2 НА 8.4 НА 500 W / / 41.7 НА 33.4 НА 21 A 13.9 НА 10.4 Е 265*105*65mm 600 W / / 50 A 40 A 25 A 16.7 НА 12.5 НА 500 W / / 41.7 НА 33.4 НА 21 A 13.9 НА 10.4 Е 239*125*65mm 600 W / / 50 A 40 A 25 A 16.7 НА 12.5 НА 800 W / / / / 33.5 НА 22.3 НА 16.7 НА 1000 W / / 83.4 НА 66.7 НА 41.7 НА 27.8 НА 20.8 НА 340*130*70mm 1200 W / / 100 A 80 A 50 A 33.4 НА 25 A 340*130*70mm

(S-250-36) Фабрична изход импулсно захранване 36v dc 250W импулсно захранване 36V

BGN 25.28

перформанси на Производот моделот S2505 S25012 S25015 S25024 S25027 S25048 излезниот напон DC 5 V 12 V 15 V 24 V 27 V 48 V толеранција на излезен напон ± 2% ± 1% ± 1% ± 1% ± 1% ± 1% Излезна струја опсег 040 A 018 A 015 A 010 A 09 A 05.2 Бран & бучава 80 MVpp 120 MVpp 120 MVpp 120 MVpp 150 MVpp 200 MVpстр однапред жица стабилност ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% оптоварување стабилност ± 1% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% ± 0.5% DC излезна моќност 200 W 216 W 225 W 240 W 243 W 249.6 W ефикасност 74% 79% 80% 81.5% 82% 82% volts г.в...

9V 3A US Plug AC DC Adapter 5.5 mm*2.1-2.5 mm interface Power Supply AC100-240V to DC 9V For Wireless Router Security Cam

BGN 5.00 6.08

9 V 3А НИ Plug AC DC Адаптер 5.5 мм*2.12,5 mm интерфејс Напојување глобална напојување за AC100240 V да DC 9 V За Безжичен Рутер Безбедносни КамериСпецификација : ИЗЛЕЗНИОТ ЕДНОНАСОЧЕН НАПОН : DC 9 V 3АИзлез џек адаптер големина : Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм ...

Rxn-605D-II цифрови регулируем източник на захранване dc 60V5A два изхода последователно и паралелно изход фиксиран изход 5V3A

BGN 495.79

Модел : RXN605 DIIВлезен напон : AC напон 220 V 50 hzОперативен температура : 040 целзиусови степениРегулирани од државатаСтабилност на напонЈасИзлезен напон : 060 VИзлезна струја : 05 AПаралелно режим : 060 V / 010 AСерија на владата : 0120 V / 05 AТежина : 14 KGГолемина : 343 * 360 * 170mmВлезен напон : AC220 V 50 HzФиксна излезнаНапон : 5 V ± 0.25 VАктуелни : 3АНапојување ефектВнимание : Оваа цена не ги вклучува трошоците на тарифи ...

Нов RBP-800S 800W 12V / 24V/36V / 48V/60V до 220V чиста синусоидална инвертор преобразувател на домашна храна Слънчев генератор, инвертор

BGN 141.00 148.32

Нови RBP1000 1000 W 12 V / 24 V / 36 V / 48 V / 60 V да 220 V Чиста синусен облик ИнвертерКонвертор Дома Напојување Соларна Енергија Генератор ИнвертерЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име На Производ : Синусен Облик ИнвертерМодел : RBP800 SНапон : 12 V, 24 V, 36 V, 48 V, 60 VФрекфенција : 50 HZ / 60 HZКонтинуирана моќност : 800 WВрв моќност : 1600 WВлезен напон : 12 V110 VИзлезен напон : 110 V220 V

50шт GT30F124 30F124 TO-220F нова

BGN 24.00 28.14

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

110V-230V 0.1 V / 0.001 A LED Digital Adjustable Switch Voltage Regulators 0-60V/0-5A DC Power Supply KPS605DF

BGN 83.20

060 V / 05 A DC Напојување 110 V230 V 0.1 V / 0.001 LED Дигитални Прилагодливи Switch Напонски Регулатори KPS605 DFSummary : RKS серија е еден сет на излез, висока прецизност двоен екран префрлање dc напојување.Машини имаат комплетен оперативен заштита на функцијата, со високи перформанси, ниска бран, висока стабилност , мала тежина и мал обем и сл...