• Ново
MEAN WELL constant current dimmable LED Power supply HLG-185H-C500B 200~400V 500mA 200W ПФК водоустойчив затемняющий led драйвер 500mA

MEAN WELL constant current dimmable LED Power supply HLG-185H-C500B 200~400V 500mA 200W ПФК водоустойчив затемняющий led драйвер 500mA

BGN 93.00
BGN 107.76
-14 %
В магазина

Брой продукти


Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд.
Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации.
Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.

Подробности

силата на:
200 W
Тип Изход:
Единична стая
търговска марка:
ЗНАЧИ Е ДОБРЕ
Номер На Модела:
HLG-185H-C500B
Изходна Мощност:
101-200 W
Изходна Честота:
47 ~ 63 Hz
Изходен Ток:
500мА
Тип:
Постоянно развиващите днешно захранване Led режим
Одобрение:
UL/CUL/ENEC/CB/CE
Материал:
Метален корпус с конструкция клас I
IP рейтинг:
IP67
измерване:
228*68*38.8 мм
Номинална мощност:
200 W
Приложения:
Уличен фенер, риболовна лампа, пристанищен светлина, оранжерия светлина
Изходен Ток:
500мА
Изходно Напрежение:
200~400V
Характеристика:
3 в 1 затъмняване на функцията(1-10vdc, сигнал 10V PWM и устойчивост)

Те също купуват с този продукт

10 бр. / лот DC-DC DC8-30v двойна изходен модул Buck такса за захранване от 12V до 5V или 24V до 5V10A CPT3005-2

BGN 166.70

Модел : CPT30052 (што значи : најголем влезен напон 30 v, максимална струја 5, dual излез) Влезен напон : DC830 v Излезен напон : DC : 5 v (default 5 v излез) треба различни напонски излез на корисниците, ве молиме да го контактирате овластениот сервис, секој пат текст веднаш под вашиот влезен напон 3 v може да се избере меѓу 2.524 v, Ова напојување е посветен на две P10 Chan Gong Mo група или P6 потчукнување 8 Chan Gong, една жолта автомобил екрани (128 * 16) Карактеристики : две патот 5 излез Апликација : може да биде долго два Chan Gong P10 модул целосна црвена, или P6 (128 * 16 поени) одборот екран полн црвен Номинална излезна струја : 5 (MAX5.5) Карактеристики : 1.Иновација дизајн излез, секоја независна 5 A излез Посебни совети : доколку се користи во LED дисплеј, ве молиме секој просечен бенд модул 2.Чип со текот температура заштита од краток спој заштита, во текот тековната заштита (секоја 5.5 заштита) 3.Ниска quiescent струја од 912 Ма 4.Ултратенок дизајн, ултра мал, многу погодна за LED возило екранот, големина : 82*50*14 MM (должина * ширина * висина) Пакет Листата : 1.10 x DCDC Двојна Излезен Модул Чекор Надолу НапојувањеНие прифаќаме alipay(ЗАЧУВАМ), тоа за поддршка Кредитна Картичка, Western Union, TT итн...

Импулсно захранване (S-350-5) охлаждащ вентилатор AC - DC 50A 5V захранване 350 Вата

BGN 45.00 50.40

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА! бесплатен превозотSpecificate : Големина : 215*110*50mmВОЛТ : 350 Wизлезен напон : 5vПроизводи покажеМоделСпецификација S3505 S3507.5 S35012 S35013.5 S35015 S35024 S35027 S35048 Излезниот напон DC 5 V 7.5 V за 12 V 13.5 V 15 V 24 V 27 V 48 V Излезен напон спектар ( Забелешка : 2 ) ±2% ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 50 A 40 A 29А 25.8 НА 23.2 НА 14.6 НА 13 A 7.3 ЕДЕН Излез тековната низа 0~50 A 0~40 A 0~29А 0~25.8 0~23.2 0~14.6 0~13 A 0~7.3 Бран и бучава ( Забелешка : 3 ) 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр 75m Vpстр Влезот стабилност ( Забелешка : 4 ) ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% Оптоварување стабилност ( Забелешка : 5 ) ±1% ±1% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% DC излезна моќност 250 W 300 W 348 W 348.3 W 348 W 350.4 W 351 W 350.4 W Ефикасност 78% 78% 83% 83% 83% 84% 85% 86% Прилагодливи опсег за DC напон 4.5~5.6 V 6~9 V 10~13.2 V 12~15 V 13.5~18 V 20~26.4 V 26~32 V 41~56 V AC влезен напон спектар 85~132 VAC / 176~264 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz,248~370 VDC Текст тековната 6.5 A / 115 V 4А / 230 V AC Inrush тековната Ладнаstart тековната 25 A / 115 V 50 A / 230 V Истекување тековната Текотнапон заштита 5.75~6.75 V 9.4~10.9 13.8 V~16.2 V 15.5~18.2 V 18~21 V 27.6~32.4 V 33.7~39.2 V 57.6~67.2 V Температура коефициент ±0.03% / °C (0 ~ 50 °C ) Тежина 1.15 kg

50шт GT30F124 30F124 TO-220F нова

BGN 24.00 28.14

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

Off grid 12v dc 240v ac inverter DC AC solar, 2500 W Инвертор чиста синусоидальная вълна за слънчеви панели система

BGN 373.00 396.56

12v 2500w инверторот 24v 2500w инверторот 48v 2500w инверторот Чиста синусен облик инверторот pv инверторот 2500w Врв 5000w моќ инвертерСпецификација : Модел2500 W Чиста ИнвертерНа текстDC Напон12 V / 24 VНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност> 90%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување2500 WПренапони Моќ5000 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.2500 w континуирано производство3.5000 W Врв моќ4.Макс ефикасност>92%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон аларм1...

Rk5000 digital ac frequency conversion Power supply ac power 500 va frequency conversion Power Supply frequency

BGN 944.00

RK5000 Фреквенција МоќRK5000 фреквенција моќ микропроцесори јадро, со цел да се направи патот MPWM со активни компоненти IGBT модул дизајн, користење на дигитални фреквенција, D / A конверзијата, на моментален вредност на повратни информации, синусоидален пулс ширина модулација техники за изолирање на излезниот трансформатор за да се зголеми машина стабилност со оптоварување адаптибилност, добар излез waveform квалитет, лесно ракување, мали димензии, мала тежина и други карактеристики, со краток спој, прекуструјна, преоптоварување, прегревање и други заштита на карактеристики за да се обезбеди сигурна работа на напојување.Широко се користи во апарати за дома производство, електротехника, електроника производство, IT индустрија и компјутерска опрема производители и други индустрии и лаборатории и електронски производ тестирање организација.1, со висока прецизност фреквенција стабилизација, брзо прилагодување knob напон и фреквенција.2, брзо минливи одговор.3, висока прецизност се прикаже : фреквенција, напон, струја, активна моќност, фактор на моќност.4, во текотнапон, над струја, преоптоварување, во текот температура заштита и аларм функции, како на пример повеќе

Член 12v 5a 5000ma импулсно захранване за led лампа захранване 12v източник на захранване 12v5a захранващ адаптер 60 W Безплатна доставка

BGN 17.60

Универзален адаптер, префрлување напојување трансформатор.Моќта барања за напон од 11.8 v да 11.8 v, 5 или 5 тековната побарувачка на опремаСе однесува на развој на одборот, мобилни хард диск, итн 12 v5 dc напојување на електричните апаратиОва напојување, погоден за сите видови на потребата од 12 v dc влезниот напон до 5 или 5 сегашниот производ, не преоптоварување употреба!Моќ селективното внимание, треба да се следат за да се избере напон, електрична струја е еднаква или поголема од моќта на електрична струја потребниВлезен напон : 100240v 50 / 60 hzИзлезен напон : DC12 V 5 A 60 w моќност : Големина : 112*52*32милиметриИзглед : како што се следниве слики се вистинска слика линија должина е 1.2 метриПоларитетот : внатре катоден, надвор катоденПриклучок : 5.5*2.12.5 ММ

9V 3A US Plug AC DC Adapter 5.5 mm*2.1-2.5 mm interface Power Supply AC100-240V to DC 9V For Wireless Router Security Cam

BGN 5.00 6.08

9 V 3А НИ Plug AC DC Адаптер 5.5 мм*2.12,5 mm интерфејс Напојување глобална напојување за AC100240 V да DC 9 V За Безжичен Рутер Безбедносни КамериСпецификација : ИЗЛЕЗНИОТ ЕДНОНАСОЧЕН НАПОН : DC 9 V 3АИзлез џек адаптер големина : Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм ...

220 до 12 1200Вт импулсно захранване, захранващ адаптер за постоянен ток, на монитора

BGN 328.00

1200 W 220 V за 12 V 100 A Префрлување НапојувањеТекст : AC220 V ± 10%Излезен напон : 12 VИзлезна Струја : 100 AТекст фреквенција 4763 HZОптоварување стабилност : ≤ ± 0.5%Напон стабилност : ≤ ± 0.5%Ефикасност : ≥ 80%Заштита : А, текст : осигурач прекуструјна ProtecionБ, излезна моќност ЗаштитаC, заштита од прегревањеD, излез overvoltage заштитаE, излез краток спој заштитаВреме : 50ms (типична)Држете Време : 20ms (типична)Ладење : Ладење На ВоздухотГолемина : 298 * 150 * 115 MMТежина : 10 KG

Нов QFP/TQFP/LQFP 32/44/48/64/100/144 pin to DIP Pin Board адаптер конвертор модул 828 промоция

BGN 1.76

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Овој двоен двострано pinboard карактеристики едната страна на печ е 32pin 44 pin се претвори НАТОПИ, а на другата страна е 48pin 144pin, теренот 0.5 mm проред...

240w регулатор на напрежение/модул захранване DC30V~60V / 48V до 12V 20A стъпка надолу конвертор/адаптер / водача модул водоустойчив

BGN 60.00

240 W Напонски Регулатор / Напојување на Модулот DC30 V~60 V / 48 V да 12 V 20 A Чекор Надолу Конвертор / Адаптер / Возач Модул ВодоотпоренПараметри : Влезен Напон : 48 V DC(широк спектар 30 V~60 V) Излезниот Напон : DC12 V+ / 0.25 V Излезна Моќност : 240 W Излезна Струја : 20 A Конверзија Ефикасност : 96% Прекуструјна Заштита : Температурата на работа:40°C ~ +85°C Димензија:74*74*32милиметри Тежина:250gКарактеристики : Строга контрола на квалитетот : направени од увезени компоненти, и алуминиум школка, ја усвои технологии на синхрони исправање, highconversion ефикасна од 96%, ниска топлина генерирана и стабилни перформанси...

Променлив източник на захранване dc 30V 5A за лаборатория ZHAOXIN PS-305D регулиране на цифров регулируем източник на захранване dc 110V/220V

BGN 132.98

Спецификации Модел Бр : PS 305 D Влезен напон : 220 V AC±10% 50 Hz / 110 V AC±10% 60 Hz Напон Излез : 030 V Тековната Излез : 05 A температурата на работа : 10 C 40 C Релативна влажност температура на Чување : 10 C 40 C Релативна влажност на Екранот точност : ±1% ±1 единица Константен Напон држава : Напон стабилност : ≤0.01% + 2m V Оптоварување стабилност : ≤0.01%+2m V Продолжите време : ≤100Бран на бучава : ≤1m VRMS(RMS) Температура коефициент : ≤200 PPM / C Постојано Моменталната состојба : Напојување стабилност ≤0.1% + 3m A Оптоварување промени стабилност ≤0.2% + 3m A Бран на бучава : ≤2m ARMS Тежина : 4.52 kg Димензии во мм : 275x126x155 Апликација Производи Поврзани со Авто Производи Поврзани со Електрони Производи кои се Поврзани со Компјутер Истражувачки Институции Образовни Институции може да го користат како истражувачка опрема.

Нов RBP-800S 800W 12V / 24V/36V / 48V/60V до 220V чиста синусоидална инвертор преобразувател на домашна храна Слънчев генератор, инвертор

BGN 141.00 148.32

Нови RBP1000 1000 W 12 V / 24 V / 36 V / 48 V / 60 V да 220 V Чиста синусен облик ИнвертерКонвертор Дома Напојување Соларна Енергија Генератор ИнвертерЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име На Производ : Синусен Облик ИнвертерМодел : RBP800 SНапон : 12 V, 24 V, 36 V, 48 V, 60 VФрекфенција : 50 HZ / 60 HZКонтинуирана моќност : 800 WВрв моќност : 1600 WВлезен напон : 12 V110 VИзлезен напон : 110 V220 V

Висок клас чисто синусоидална инвертор 2000 W, с гаранция една година

BGN 512.00

Висок Квалитет Чиста синусен облик Инверторот 2000w ,една година гаранција2000w инверторот чиста синусен облик : Овој соларен панел инверторот веднаш конвертира низок напон DC48v моќ на висок напон AC240v домаќинство моќ со напредни ПРОЦЕСОРОТ SCM интелигентна контрола технологија.Со иновативен дизајн и супер ефикасност, тоа е мал и лесен, ниско ниво на бучава, но висока ефикасност...

6.8 UH 12 * 12*7MM 6.6 A силови индукторы CD127-6R8 Марка: пластир 6r8 екранирани индукторы нови и оригинални

BGN 13.84

6.8 УХ 12*12*7 MM 6.6 МОЌ inductors CD1276 R8 Направи : 6 R8 Печ заштитените inductors Нови и оригиналниCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.Димензии : 127 =12*12*7inductnace 1 R0=1 UH 100=10 UH 101=100u H Номинална струја опсег : 0.242.6 A(at20) Номинална струја опсег : 0.559.8 А Во прилог на стандардните верзии на inductors прикажана овде, обичај inductors се достапни за да ги задоволат вашите точниот барања...

5 бр. / лот 20 W преобразувател на мощност / адаптер AC85~264V DC110~370V към DC 9V 2.3 A импулсно захранване DC 9V регулатор / шофьор

BGN 72.80

5 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ 20 W Моќ Конвертор / Адаптер AC85~264 V DC110~370 V да DC 9 V 2.3 НА Префрлување DC Напојување 9 V Регулатор / ВозачПараметри : Влезен напон : AC 85~264 V, DC 110~370 V Текст струја : 1А / 115 V AC, 0.5 A / 230 VAC Фреквентен опсег : 47~63 Hz Inrush тековни : Ладно подигање 15 A / 230 VAC Ефикасност (TYP.) : 83 Стендбај потрошувачка : ≤500m W Излезен напон : DC 9 V Излезниот напон прецизност : ±1% Номинална струја : 2.3 Една Номинална моќност : 20 W Бран & Бучава(номинална влезниот напон,20 MHz bandwidth) : ≤50m V Линеарна прилагодување стапка(fullload) : ±1% Оптоварување на вредноста стапка(10100% оптоварување) : ±3% Подигање на време (со полно работно оптоварување) : 300ms, 30ms / 115 VAC; 200ms30ms / 230 VAC Задржете време (со полно работно оптоварување) : 16ms / 115 VAC, 50ms / 230 VAC Работна температура : 30~70°c Работа влажност (RH) : 20~90%, без кондензација Температура лебдат коефициент : ±0.02% / °c, температура на Чување и влажност : 40~+85°c, 10~95%RH Префрлање на фреквенција : 20~65 KHz се Подигне доцнењето (Vin : 230 VAC) : 200ms Disconnect задржете време (Vin : 230 VAC) : 20ms Заштитни функции (номинална влезниот напон) : надоптоварување заштита, краткиколо заштита, во текот тековната заштита...

Rxn-605D-II цифрови регулируем източник на захранване dc 60V5A два изхода последователно и паралелно изход фиксиран изход 5V3A

BGN 495.79

Модел : RXN605 DIIВлезен напон : AC напон 220 V 50 hzОперативен температура : 040 целзиусови степениРегулирани од државатаСтабилност на напонЈасИзлезен напон : 060 VИзлезна струја : 05 AПаралелно режим : 060 V / 010 AСерија на владата : 0120 V / 05 AТежина : 14 KGГолемина : 343 * 360 * 170mmВлезен напон : AC220 V 50 HzФиксна излезнаНапон : 5 V ± 0.25 VАктуелни : 3АНапојување ефектВнимание : Оваа цена не ги вклучува трошоците на тарифи ...