• Ново
Таро 600 PRO резервни части, пластмасов опашката Ротер острието TL60051-01 Безплатна доставка песен

Таро 600 PRO резервни части, пластмасов опашката Ротер острието TL60051-01 Безплатна доставка песен

BGN 11.04
В магазина

Брой продукти


Tarot 600 ПРО Резервни Делови Пластични Опашка Roter Сечилото TL60051-01

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
За Тип Превозно Средство:
Космически кораб
Принадлежности За Инструменти:
Събрани клас
Материал:
Композиционен Материал
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Дистанционно Управление
RC Parts & Ркц:
Конектори / Публикуване
Номер На Модела:
Таро 600 про
Атрибути пълно с:
Монтаж
Актуализация На Части / Аксесоари:
Нож Опашния

Те също купуват с този продукт

Таро 500 топлинна тип T-Rex 500 моторни закрепване TL50042-01 Безплатна доставка песен

BGN 14.24

Tarot 500 топлинатип ТРекс 500 моторни месеци TL5004201Finned Моторни Монтирање за ТРекс 500 (Дел# TL500421) finned моторни монтирање за ТРекс 500 е дизајниран за да прахосвам дополнителна топлина од моторни обвивка.Идеален за поставување користење 6s батерии и топла работи мотори.Спецификација На Производот : Моторни Монтирање * 1Semicircle Главата Кап Завртки * 4 {M3 * 6 MM}

2017 нов професионален RC дистанционно управление състезателни дрон B6 BUG 6 2.4 G 4CH бесщеточный 5.8 G FPV RC Quadcopter helcicopter vs B3 H501S

BGN 173.00 192.00

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 59.4$ 74.7$ 172.8$ 121.5Известување : "Нема камера"=на летало без HD камера,и тоа doesnot вклучуваат FPV следи и VR СТАКЛО "со камера"=на летало со 2.0 ПРАТЕНИК HD камера,и тоа doesnot вклучуваат FPV следи и VR СТАКЛО "FPV Екран"=на летало со 5.8 G FPV следи и 2.0 ПРАТЕНИК FPV камерата,камерата поддршка во реално време, пренесува слика и vedio од 5.8 G FPV монитор,но, тоа doesnot вклучуваат VR Стакло "FPV Екран додадете Чаша"=на летало со 5.8 G FPV следи и 2.0 ПРАТЕНИК FPV камерата,камерата поддршка во реално време, пренесува слика и vedio од 5.8 G FPV монитор,и тоа вклучува VR СтаклоГлавна Карактеристика : Brushless Мотор силна моќ на quadcopter Поддршка на планината 5.8 G C5830 камера, G3 FPV очила , D43 5.8 G монитор 4 во 1 ESC обезбеди грижете сеслободно летање искуство Превртена Лет, Возен 180° ,3 D Флип најновите 6 оска контрола на летање систем, дозволи супер стабилен лет Суперсветли LED светла помош во ориентација и дозволи за ноќно летање На quadcopter можат да летаат и внатрешна и надворешна.Вклучувајќи 4 CH дигитални сооднос РК систем Двонасочно 2.4 G, слаб сигнал на аларм и низок напон аларм Функција : Горе / долу, Напред / назад, Свртете лево / десно, Sideward лет, LED Светло, 3 D тркалањеСпецифичности : Brand Name : MJX Предмет БР...

TCBWORTH RC Lipo Батерия 11.1 v 6000mAh 30C Max 60C 3s RC Airplane Drone Car 3s Batteria cell factory-outlet стоки

BGN 59.00 73.60

РК батеријата 6000m Ah 30 CСпособен за максимален непрекинат празнење стапки до 30 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

FrSky Taranis 2 позиционна дълъг превключвател за подробности предавателя X9D Plus

BGN 7.66

Fr Sky Taranis X9 D Плус Предавателот Делови 2 Позиција Долго за да се Префрлате ПрефрлатеСпецификација : Т неговиот е 2 позиција долго се префрлат како што се користи во SF локација на горе лево на Taranis.Лемење е потребно да се разменуваат на оваа опција.Пакетот вклучува : 1 x Fr Sky 2 Позиција Долго за да се Префрлате ПрефрлатеИспорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

Предната Автошина колела хайвея-пътища (x 2pcs/set )за мащаб 1/5 HPI rovan baja 5T

BGN 84.00 92.62

Пред автопатпатот на тркалото на гуми( x 2 парчиња / set )за 1 / 5 скала hpi rovan baja 5 TИспорака детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

1PC Steel Differential Main Gear For Rc Hobby Car 1/16 Hsp Monster Truck&Short Course 18250 Main Gear RCAWD

BGN 11.00 15.81

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Челик Диференцијални Главните Опрема За РК Возило Тип : РК Автомобил За : HSP на камиони , чудовиште камион , голема нога , краток , sсе разбира Скала : 1 / 16 Материјали : челик Пакет Количина...

align trex 550/600/700 V2 метален държач хвостового винт / сребро HN6103B Trex 700 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 60.78

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●Користете за ТРЕКС 550 X / 550 E / 600 E / 600 N / 700 N / 700 E。●Двојна радијална лого со удар лого дизајн драматично се зголеми кормило прецизност и жиро заклучување акција.●Метална опашка роторот носителот x 2●New нерѓосувачки челик опашка роторот центар x 1(Φ10x43.6mm)●Опашка роторот за миење x 2(Φ8xΦ10x0.3мм)●Имајќи MR106 ZZ x 4(Φ6xΦ10x3mm)●Удар Имајќи F510 M х 2●За миење x 2(Φ3xΦ8x0.6mm)●М4 поставите завртка x 1(M4x4mm)●Штекер јака завртка x 2(M3x8mm)●Sokcet јака завртка x 2(M3x17mm)●М3 орев x 2●Тежина : 34g

8 бр. / лот нов въглеродни влакна са кухи тръби 3 за Quadcopter Multicoptor 3 мм / 4 мм/5 мм/7 мм (дължина 500 мм) търговия на Едро

BGN 13.00 13.31

Име на производ : 3мм*2mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 3мм внатрешен дијаметар : 2mm должина : 0.5 m име на Производ : 4mm*3мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 4mm внатрешен дијаметар : 3мм должина : 0.5 m име на Производ : 5mm*3,5 мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 5mm внатрешен дијаметар : 3.5 мм должина : 0.5 m име на Производ : 7mm*5mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 7mm внатрешен дијаметар : 5mm должина : 0.5 mПакување содржина : 100% Сосема Нов8 x Карбонски влакна цевка (0,5 метар,може да имаат некои различни ,ако умот ,pls не размислете за купување на предмети, ви благодариме )

10шт L 76x76 ъгъл пластмасов прът / прът / категория на превозното средство/шаси ос/на модела материали/аксесоари за детски играчки/технологични детайли модели

BGN 5.00 5.58

Големина : 7x6.8x76x76mm Дупка : преку дупка 2.05 mm; слепи дупка 1.95 mm боја, жолта,сина,ќе случаен испорака Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 01cm грешка...

Ormino 3K Carbon Fiber Tube for Drone сам Quadcopter Frame arm Landing Gear 6 mm 8 мм 10 mm 12 mm 14 mm 15 мм 16 мм Rc Drone kit направи си сам

BGN 8.00 8.93

Ако ви треба други големини, ве молиме кликнете на линкот подолу за да ја внесете купување 3 K Карбонски влакна цевка ,100% Нов , висок квалитет...

2set/4бр H8c-05 CW / CCW мотор за JJRC H8d H8C F183 RC Quadcopter

BGN 12.80

2set / 4pcs H8 C05 Г.С. / CCW Мотор За JJRC H8 D H8 C F183 РК QuadcopterОпис : 100% сосема нов и висок квалитетУпотреба : За JJRC H8 D H8 C F183 РК quadcopterМотор : насока на стрелките на часовникот или Антинасока на стрелките на часовникотПравец на стрелките на часовникот (Г.С.) Моторни во Црвени, Сини кабелКонтра стрелките на часовникот (CCW) Моторни во Бела Црна КабелПакет Содржина : 2set / 4pcs H8 C05 Г.С. / CCW Мотор За JJRC H8 D H8 C F183 РК Quadcopter

Таро 450 резервни части за моторни скоростна вита предаване/11T TL45160 Безплатна доставка песен

BGN 7.84

Tarot 450 Резервни Делови за Моторни Назабена Спирален Опрема / 11 T TL45160Настава : Се користи за TAROT, ТРЕКС 450 Серија.Compatable со Коса Тема Главните Диск Опрема / 121 T (TL45156 или H45156)Спецификација : Моторни назабена опрема 11 T(3.5x11 T / M0.6) x 1Завртка(M3x3mm) x 1Modul: 0.6Тежина : 1.2 g

Голяма професия RC Quadcopter X8PRO X8 PRO 50 см височина задържане на позициониране GPS WIFI FPV RC DRONE с 720P HD камера vs B6 B2w

BGN 305.00 380.80

Карактеристики: X8 Pro е инсталиран со GPS Интелигентни позиционирање врати систем кога имате вашиот отворено лет, авионот ќе пребарувате на сателитскиот сигнал автоматски и се спроведе со нејзиното позиционирање функција...

Разликата. Зъбни колела + конусни зъбни+Пин 02066 HSP Racing Parts за 1/10 RC Model Car

BGN 10.00 11.04

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 02066 Дел Име : Разл Pinions+Bevel Брзини+Pin ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Содржина : КАКО СТР ictureВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

APM 2.8 ArduPilot Mega External Compass APM Flight Controller with Ublox НЕО-7М GPS for FPV RC Drone въздухоплавателни средства

BGN 65.00 69.04

Ова е новиот APM 2.8 автоматски модул Сензорите се исти како со APM2.6, сепак оваа верзија не се качи компас, што ја прави оваа верзија идеален за употреба со multicopters и rovers.На APM 2.8 е целосно отворен код автоматски систем и најпродавани технологија која ја освои престижната 2012 Пустош Предизвик UAV конкуренција...