• Ново
Двигател DLE DLE-40cc Twin бензинов с електронно запалване DLE-40 за RC самолет

Двигател DLE DLE-40cc Twin бензинов с електронно запалване DLE-40 за RC самолет

BGN 608.00
В магазина

Брой продукти

Мотори DLE40
Спецификации :
Акции Број : DLEG0040
Зафатнина : 40.0 cc (2.45 сертификати во)
Создаден (x 2) : 1.26 во (32 mm)
Мозочен удар (x 2) : 0.98 во (25 mm)
Вкупната Тежина : 3.3 lb (1.5 кг)
ВРТЕЖИ во минута Опсег : 1500-8500
Излез : 4.8 hp @ има око 8500 вртежи во минута
Вклучува : електронски палење модул 2 секој од mufflers и искра приклучоци, standoffs, спирала жица заврши, приклучок за безбедност клипови & упатство
Бара : палење на батеријата & пропелер
Предложи Пропелери : 19x8, 19x10, 20x8 & 20x10
Технички Податоци :
Палење на Батеријата : 4.8-8.4 Ni Cd или Ni MH, 6.6 V Живот или 2 S Li Po пакет
Гас/Нафта Мешавина : 30 : 1
Замена Искра Приклучок : DLEG4026
Статички Удар : 20.9 lb (9.5 kg) @ 328 метри надморска височина, 18.7 lb (8.5 kg) @ 1,800 метри надморска височина
Тежина Дефект : Мотор : 2.58 lb (1170 g), Пригушувач (x2) : 3.6 оз (102 g), Палење Модул : 5.3 оз (149 g), Standoffs : 0.7 оз (19 г), Misc : 2 оз (56 g)
Препорачаните Производи :
HCAM6416 Hobbico Li Fe Source 6.6 V 1100m Ah 10 C Живот Пакет
XOAQ1908 Xoar 19x8 Beechwood Пропелер
Се Препорачува Опции :
DLEG4026 DLE 40-26 Искра Plug DLE-40
FPWP4195 Flight Power EON-X™ Лајт 7.4 V 2100m Ah 25 C Li Po Пакет
HCAM6426 Hobbico Life Source 6.6 V 1800m Ah 10 C Живот Пакет
HCAM6351 Hobbico Hydri Max Ултра 6 V 2000m Ah Ni MH Пакет
XOAQ Xoar 19x10 Beechwood Пропелер
XOAQ Xoar 20x8 Beechwood Пропелер
XOAQ Xoar 20x10 Beechwood Пропелер

Подробности

търговска марка:
ууустор
Материал:
Метални
RC Parts & Ркц:
Двигатели
Актуализация На Части / Аксесоари:
Рамка
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Дистанционно Управление
Атрибути пълно с:
Монтаж
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Част от:
двигател
Източник На Гориво:
Бензин
Година:
2014
Модел:
ДЛЕ40
Държава / регион на производство:
Китай
Тип:
Детайли на самолета
Подтип:
Двигател, Двигатели
За Превозното Средство:
Самолет

Те също купуват с този продукт

RC car 1/10 HSP 06003 предна броня за 1/10 4WD RC Nitro Model Car Buggy Truck 94106 94166

BGN 2.00 4.32

100% нови стокиИме : пред фабрика за спречување судир одборБрој : 06003Број на пакети : 11)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, акосе задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2)Ние секогаш понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме нашитенајдобро е да се реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

Професионален 50 см GPS тракер състезателна RC drone X8 Pro GPS 720P Wifi камера FPV Височина на задържане без глава RC Quadcopter vs X21 X183

BGN 287.00 329.60

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : X8 Pro е инсталиран со GPS Интелигентни позиционирање врати систем кога имате вашиот отворено лет, авионот ќе пребарувате на сателитскиот сигнал автоматски и се спроведе со нејзиното позиционирање функција...

Таро 500 топлинна тип T-Rex 500 моторни закрепване TL50042-01 Безплатна доставка песен

BGN 14.24

Tarot 500 топлинатип ТРекс 500 моторни месеци TL5004201Finned Моторни Монтирање за ТРекс 500 (Дел# TL500421) finned моторни монтирање за ТРекс 500 е дизајниран за да прахосвам дополнителна топлина од моторни обвивка.Идеален за поставување користење 6s батерии и топла работи мотори.Спецификација На Производот : Моторни Монтирање * 1Semicircle Главата Кап Завртки * 4 {M3 * 6 MM}

7781 алуминиев диференциал на лагер за RC модели коли, 1/5 от Traxxas XMaxx X-Maxx

BGN 37.00 41.58

100% Сосема Нов Дел Број : #7781 Дел Име : ДИФЕРЕНЦИЈАЛНИ ПРЕВОЗНИКОТ За 1 / 5 TRAXXAS XMAXXВе молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика ( Може да биде Не вклучувајќи ги и сите делови и во делот број, ве молиме погледнете на сликата)Содржина : 1 bucНие прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

Ormino 3K Carbon Fiber Tube for Drone сам Quadcopter Frame arm Landing Gear 6 mm 8 мм 10 mm 12 mm 14 mm 15 мм 16 мм Rc Drone kit направи си сам

BGN 8.00 8.93

Ако ви треба други големини, ве молиме кликнете на линкот подолу за да ја внесете купување 3 K Карбонски влакна цевка ,100% Нов , висок квалитет...

1PC Steel Differential Main Gear For Rc Hobby Car 1/16 Hsp Monster Truck&Short Course 18250 Main Gear RCAWD

BGN 11.00 15.81

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Челик Диференцијални Главните Опрема За РК Возило Тип : РК Автомобил За : HSP на камиони , чудовиште камион , голема нога , краток , sсе разбира Скала : 1 / 16 Материјали : челик Пакет Количина...

Оригинален X8PRO X8 PRO GPS racing RC drone витло motor up/down drone body cover за x8pro RC Quadcopter резервни части

BGN 17.00 19.20

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : Точка име : X8 PRO X8 ПРО GPS трки РК летало резервни делови пропелер моторни нагоре / надолу летало тело маска за Користење : За X8 PRO X8 ПРО GPS трки РК леталоПакет Листата : Или 1set елиса Или 1pcs надолу тело маска Или 1pcs до телото маска Или 2 црвено црн мотор Или 2 бела жолта мотор Или 1set мотор

10шт L 76x76 ъгъл пластмасов прът / прът / категория на превозното средство/шаси ос/на модела материали/аксесоари за детски играчки/технологични детайли модели

BGN 5.00 5.58

Големина : 7x6.8x76x76mm Дупка : преку дупка 2.05 mm; слепи дупка 1.95 mm боја, жолта,сина,ќе случаен испорака Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 01cm грешка...

Mxfans 2 x Red Aluminum Upgrade Parts BE6040 Rear Хъб Carrier (L/R) за LC Racing RC1:14 бъги камион рали автомобил Largefoot Car

BGN 14.00 19.25

Карактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Таа е направена од Алуминиум, Голема надградба на Делови за вашиот РК автомобил.4.Лесна надградба веднаш го подобрува вкупните перформанси во ракување и издржливост5.Специјално дизајниран за замена на вашиот модел на автомобил се оштетени или стари делови.6.Одговара за LC Трки RC1 : 14 Кабриолет Камион Рели Автомобил Largefoot АвтомобилСпецификации : Материјал : Alumium ЛегураБоја : ЦрвенаМодел : BE6040Бренд име : MxfansГолемина : 32x15.8x22mm / 1.26x0.62x0.86inch(Dxšxv)Тежина : 14gПакетот вклучува : 2 x Задна Осовина Превозникот2 x Завртка

2 елемента RCAWD регулируема 71 мм дълъг амортисьор маслонаполненный тип за Rc модели коли 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736092

BGN 10.00 15.81

2 ПАРЧИЊА Прилагодливи 71mm Долго Шок Апсорбер на Нафта Исполнет Тип За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Fs Трки Голема Нога Чудовиште Камион 736092 Hopup ДеловиОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

Най-новият Radiolink Mini PIX Flight Control базова конфигурация не GPS модел е atitude Задръжте, за Pixhawk САМ RC Racer Drone Quadcopter

BGN 61.12

Најновите Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ Контрола на Летање Основна Конфигурација Нема GPS Модел Atitude Задржете за Pixhawk DIY РК Racer Летало Quadcopter

JDRC JD-20 JD20 WIFI FPV с широкоугольной HD камера режим на високо задържане на сгъваем лост RC Quadcopter RTF СРЕЩУ JD-11 Eachine E58

BGN 67.00 134.37

Опис : Brand Name : JDRC Предмет БР : JD20 Фреквенција : 2.4 G Канал : 4ch Жиро : 6 оска Мотор : 8620 Моторни Quadcopter Батерија : 3.7 V 800m Ah Lipo (Вклучени) Предавателот Батерија : 3 x 1.5 АА батерија (НЕ се Вклучени) време на Полнење : за 90mins Летање време : 810mins R / C растојание : 80100 FPV Опсег : за 60m Боја : Бела Камера : 2 MP 720 P широк агол, 2 MP,0.3 ПРАТЕНИК (Изборен) Quad Големина : 15.5x11x6cm (грбот не укината) 28x26x6cm (грбот укината) Quad на Тежина : 160g Пакет Големина : 21x17.5x8.5cm Карактеристики : Со количка за грб, со мали димензии, лесно да се носат...

2set/4бр H8c-05 CW / CCW мотор за JJRC H8d H8C F183 RC Quadcopter

BGN 12.80

2set / 4pcs H8 C05 Г.С. / CCW Мотор За JJRC H8 D H8 C F183 РК QuadcopterОпис : 100% сосема нов и висок квалитетУпотреба : За JJRC H8 D H8 C F183 РК quadcopterМотор : насока на стрелките на часовникот или Антинасока на стрелките на часовникотПравец на стрелките на часовникот (Г.С.) Моторни во Црвени, Сини кабелКонтра стрелките на часовникот (CCW) Моторни во Бела Црна КабелПакет Содржина : 2set / 4pcs H8 C05 Г.С. / CCW Мотор За JJRC H8 D H8 C F183 РК Quadcopter

align trex 470L Control Arm Set H47H013XXW Trex 470 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 68.78

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●6061T6 Алуминиум материјал и CNC обработуваат.●Користете за ТРЕКС 470 L.●470 EFL Метал лост x 2●Радиус x 2●Штекер копчето главата на завртката x 2(M2x14mm)●Штекер копчето главата на завртката x 4●Имајќи 681 ZZ x 4(Φ1.5xΦ4x2mm)●Имајќи FMR52 ZZ x 4(Φ2xΦ5x2.3мм)●За миење x 2(Φ2xΦ3.6x0.2mm)●Тежина : 4.8 g