• Ново
Ewellsold wltoys A949 A959 A969 a979 K929 RC car V353 RC quadcopter 7.4 v 1200mAh акумулаторна литиево-полимерна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

Ewellsold wltoys A949 A959 A969 a979 K929 RC car V353 RC quadcopter 7.4 v 1200mAh акумулаторна литиево-полимерна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 35.00
BGN 36.64
-4 %
В магазина

Брой продукти

wltoys A949 A959 A969 A979 k929 РК автомобил V353 РК quadcopter 7.4 v 1200m Ah Li-полимер батерија

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
Композиционен Материал
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
Номер На Модела:
A949A959A969A979k929
търговска марка:
Ewellsold
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Атрибути пълно с:
Монтаж
Технически параметри:
Стойността на 10
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Актуализация На Части / Аксесоари:
li-po батерия

Те също купуват с този продукт

RCAidong RC Rock Crawler 1/10 Car Shell за аксиални SCX10 RC4WD D90 D110 твърда пластмаса дължината на колесната база 313 мм

BGN 142.00 267.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

FPV-220 220mm 4-Axis Carbon Fiber FPV Mini Racing Quadcopter Frame for Photography & Hobbywing Xrotor 10A Brushless ESC

BGN 128.66

FPV220 220mm 4Оската Карбонски Влакна FPV Мини Трки Quadcopter Рамка за Фотографија & Hobbywing Xrotor 10 A Brushless ESCВклучуваат : FPV 220 карбонски влакна рамка за полнење 1pcs 8* M3*6 завртка 8* M3*8 завртка 2* завртка род 1* леќи на камерата за да ја прилагодите седиште 4* амортизацијата топка 1* леќи на камерата за да ја прилагодите седиште 1* резервни леќа седиштеHobbywing 10 A ESC 1pcs ( HW30901003 или HW30901008 или HW30901009 )Карактеристики : FPV 220 : Аголприлагодлив камера планината, со шокапсорбер функција Моторни заштитна планината, со опрема за слетување функција Повеќе антена дупки на горниот одбор и центар одбор, погодно да се поправи антена ESC може да се монтира на рацете и трупот на авионотHW30901003 : Посебни основни програма за мултироторот контролори во голема мера ја подобрува гас одговор.Посебно оптимизиран софтвер за одлично компатибилност со дисктип на мотори.Сите поставки, освен на "Времето" се претходно наместени, прави со користење на едноставни, високо интелигентни и адаптивни.На извртени пар дизајн на гас сигнал кабел ефикасно го намалува произведени crosstalkво сигнал на пренос и го прави лет постабилна.Компатибилен со различни летсистеми за контрола и поддржува сигнал со фреквенција до 621 Hz(Забелешка : сите гасовни сигнали преку 500 Hz се нестандардни сигнали) .Посебно се вози чип има многу подобра MOSFET возење ефект од заеднички возење колосе состои од дискретни компоненти.MOSFET со екстраниска отпорност носи високи перформанси и одлична тековната издржливост.HW30901008 : Посебни основни програма за мултироторот контролори во голема мера ја подобрува гас одговор.Посебно оптимизиран софтвер за одлично компатибилност со дисктип на мотори.Сите поставки, освен на "Времето" се претходно наместени, прави со користење на едноставни, високо интелигентни и адаптивни.На извртени пар дизајн на гас сигнал кабел ефикасно го намалувана crosstalk произведени во сигнал на пренос и го прави лет постабилна.Компатибилен со различни летсистеми за контрола и поддржува сигнал со фреквенција до 621 Hz(Забелешка : сите гасовни сигнали преку 500 Hz се нестандардни сигнали) .Посебно се вози чип има многу подобра MOSFET возење ефект од заеднички возење колосе состои од дискретни компоненти.MOSFET со екстраниска отпорност носи високи перформанси и одлична тековната издржливост.HW30901009 : Посебни основни програма за мултироторот контролори во голема мера ја подобрува гас одговор.

YUKALA 6 Motor Socket Motor Base Cover Components резервни части за шестиосевого самолета 2.4 G X600 Hexacopter RC Quadcopter Drone

BGN 12.85

x600 РК quadcopter моторни база*6pcs Плаќање Само може да се прифати Aliexpress плаќањеОсигурајте се дека вашиот плаќање адреса е во правоАко сакате промена на адреса, пораката ми пред превозот Испорака Ние го наместите стандардниот превозот метод за нашиот производ,ако сакате да го промените превозот метод, ќе треба да плати дополнителни превозот надомест, било какви прашања ве молиме контактирајте со нас навремено.Дополнителни превозот надомест на оддалечена област не е вклучуваат во нашата цена, ако ви треба нешто,ве молиме да плати дополнителни превозот надомест на оддалечена област за цел,па ве молиме да ја проверите вашата адреса додека вие избирате DHL,UPSот,FEDEX,ТНТ,ЕМС.Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот,за викенди и празници се исклучува,па превозот време може да биде подолг од ветивме,особено за време на сезона,па ве молиме да бидете трпение.Било следење на ажурирани информации ќе бидат ве информираме навремено,исто така можете да добиете на следење на информациите од официјалната интернет страница Враќање 1,Ние сме одговорни за објектот штета пред приемот...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

F14893-G САМ RC Drone Quadrocopter X4M380L Frame Kit QQ Super Motor ESC подпори

BGN 112.00 119.98

Пакетот вклучува : X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English УпатствоВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

2 елемента желязо черен 45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

BGN 4.00 5.86

2 ПАРЧИЊА RCAWD Железо Црна #45 Челик Сребро Dogbone Вози Вратило 8x97.2mm За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Hopup ДеловиПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 26Опис : Вози Вратило 8x97.2mm, Е Железо Материјал, Сребрен Материјал Е #45 Челик, За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp,Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Нов прием на Matek LED задна светлина WS2512B със силен глас на един сигнал двойни режими за FPV Racer Multicopters

BGN 7.98

Тоа доаѓа како H Вид опашка светлина со 8x WS2812 B Led диоди & Гласна Сирена Тоа обезбедува двојна контрола начини, може да се контролира од страна на Контролор на Летање фирмверот (Cleanflight, Betaflight,итн.) или Transmiter.Спецификација : Бренд име : MatekТочка име : LED Опашка светлина со Ѕвончето одборDual начини : ВО странска валута контрола & TX контролаTX режим : LED 7 бои (Бела, Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Магента, Цијан), ПРЕДВОДЕНА 5 статус (Постојана светлина, трепка Бавно, Брзо трепкање, Voilent трепка)Ѕвончето : Изгубени Авион ПронаоѓачФК режим : поддршка Naze32, SPRacing F3, итн...

Отточна тръба на шарнирна връзка энкодер габарит метър колелото энкодер колесни метър измервателно колело изберете от 300мм 200мм, вътрешен диаметър от 4мм 5мм 6мм

BGN 22.45

Надворешен Дијаметар : 95mm / 65mmПериметар : 300мм / 200mmДебелина : 8mm / 5ммВнатрешен Дијаметар : 4 / 5 / 6 mm 2 ПАРЧИЊА*Мерач метри тркала1...

Xiangtat Flysky FS-i6X 2.4 GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter TX с приемник iA6B iA10B X6B за Rc самолет

BGN 73.58

Xiangtat Flysky FSi6 X 2.4 GHz 10 CH AFHDS 2 A РК Предавателот TX Со i A6 B i A10 B X6 B Примачот За Рк АвионВе молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодаримеОпис : Бренд Име : Fly SkyFSi6 X Спецификации : Предмет : FSi6 X РК ПредавателотКанал : 610 (Default 6)Модел Тип : Фиксни Крила / Едрилица / ХеликоптерRF Опсег : 2.4082.475 GHzRF Моќ : andlt; 20d BmRFКаналот : 135Пропусниот опсег : 500 KHz2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHSМодулација Тип : GFSKСтап Резолуција 4096Низок Напон Предупредување : FSi A6 B Приемник Опис : Точка Име : FSi A6 BКанал : 6Фреквентен Опсег : 2.40552.475 GHZБендот Ширина Број : 140Пренесување на Моќ : ≤ 20d BmRF Приемник Чувствителност : 105dbm2.4 G на Владата : втората генерација на подобрена верзија на автоматско FM дигитален системЕнкодирање : GFSKАнтена Должина : 26mm * 2 (двојна антена)Влезна Моќност : 4.06.5 V DCДимензија : 47 x 26.2 x 15mmТежина : 14.9 gБоја : ЦрнајасBИнтерфејс : Да X6 B јасАВТОБУС Спецификации : Brand Name : Flysky Предмет : X6 B јасАВТОБУС Приемник Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(iАВТОБУС) Модел Тип : МултиTotor RF Опсег : 2.4082.475 GHz Бренд Wigth : 500 KHz Број на бендови : 135 RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm RX Чувствителност : 95d Bm 2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Стап резолуција : 1024 нисконапонски аларм : Да DSC порта : PPM / PWM / iАВТОБУС Антена Должина : 93mm (Двојна Антена) Моќност : 4.08.4 V Online Ажурирање : Yes(Безжичен) Опсег : >300 метри Тежина : 4.5 g Size : 36*22*7.5 мм миАВТОБУС Port : ДаСертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00Пакет Вклучувајќи1 * Flysky i6 X предавателот со приемник

3k въглеродни влакна тръба 1бр 20 mm OD x 19 мм IDX500MM (ролка увити) За модели Quadcopter Hexacopter, лек, Висока якост

BGN 21.86

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

46/58/72 тип пластмасов мотор скоростна скоростна науката, технологията скоростна малко производство на направи си САМ играчка модел аксесоари F17631 / 3

BGN 3.00 3.39

46 / 58 / 72 Видови Пластични Опрема Мотор Менувач Наука и Технологија Опрема за Мали Производство DIY Играчка Модел Додатоци F17631 / 3 Различни Брзини , Modulвидови ,58 видови ,72 видови .3 стилови за да опции

Кръгла Пултрудированная тръби от въглеродни влакна, CFK Rohre , поле от въглеродни влакна

BGN 20.80

Нормална должина е 1000mm должина 15pcs на 1p5x0p8 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 1.5 mm ,Внатре дијаметар е 0.8 mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет , 15pcs на 2x1 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 2mm ,Внатре дијаметар е 1mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет И така натаму ....Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст ако цел количество е големСТАВКА OD / mm ID / mm Должина / mm ТежинаГрам / Метар 1p5x0p8 1.5 mm 0.8 mm 1000 / mm 1.9 g 2x1 2.0 1.0 mm mm 1000 / mm 3.6 g 2p5x1p5 2,5 mm 1.5 mm 1000 / mm 4.8 g 3x1p5 3.0 mm 1.5 mm 1000 / mm 8.1 g 3x2 3.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 6.0 g 3p5x2 3.5 mm 2.0 mm 1000 / mm 10.0 g 4x2 4.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 14.5 g 4x3 4.0 3.0 mm mm 1000 / mm 8.5 г 5x3 5.0 3.0 mm mm 1000 / mm 19.0 g 6x4 6.0 4.0 mm mm 1000 / мм 24.0 g 7x5 7.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 28.0 g 8x5 8.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 46.0 g 8x6 8.0 6.0 mm mm 1000 / mm 34.0 g 9x7 9.0 mm 7.0 mm 1000 / mm 38.0 g 10x8 10.0 8.0 mm mm 1000 / mm 44.0 g 12x10 12.0 mm 10.0 mm 1000 / mm 52.0 g 14x12 14.0 12.0 mm mm 1000 / mm 62.0 g 16x12 16.0 12.0 mm mm 1000 / mm 134.0 g 16x14 16.0 mm 14.0 mm 1000 / mm 72.0 g 20x16 20.0 mm 16.0 mm 1000 / мм 170.0 gСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година...