• Ново
Ewellsold T10 T11 T34 RC хеликоптер 9012 RC лодка на резервни части 7.4 V 1150mAh литиево-йонна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

Ewellsold T10 T11 T34 RC хеликоптер 9012 RC лодка на резервни части 7.4 V 1150mAh литиево-йонна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 32.00
BGN 33.28
-4 %
В магазина

Брой продукти


T10 T11 T34 RC Хеликоптер 9012 РК брод Li-po батерија

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
търговска марка:
Ewellsold
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Номер На Модела:
T10 T11 T34 / 9012
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Атрибути пълно с:
Монтаж
Материал:
Метални
Технически параметри:
Стойността на 10
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Актуализация На Части / Аксесоари:
li-po батерия

Те също купуват с този продукт

За RC WLtoys A959 алуминиев корпус на диференциала скоростна кутия A949-12 1/18 офроуд бъги метални детайли

BGN 21.92

Алуминиум Опрема Кутија Диференцијални Домување со Завртки A94912 За РК WLtoys 1 / 18 A949 A959 A969 A979 Модел на Автомобил Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза испорака ,Со Следење на број...

Приемник на батерията превключвател on-off с JST щекер за 1/10 1/18 1/16 колата RC лодка HSP HPI Wltoys Himoto Redcat

BGN 1.00 1.60

Добредојдовте На RCAWDПримачот на Батеријата вклучување и ИСКЛУЧУВАЊЕ со JST приклучок за 1 / 10 1 / 16 1 / 18 РК Хоби Модел на Автомобил брод HSP HPI Wltoys Himoto Redcat 02050 Име на Производ : Приемникот Батеријата исклучете За РК Возило Тип : РК Автомобил брод Скала : 1 / 10 1 / 16 1 / 18 Извор на Гориво : Електрична За Возило Марка : HSP HPI Wltoys Himoto Redcat , Секој Друг Бренд Пакет Количина...

Ewellsold 3.7 V 500mAh Литиево-полимерна за X15 X15C X15W X5HC X5HW RC Quadcopter RC drone 4 бр. / лот безплатна доставка

BGN 25.00 25.98

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за X15 X15 C X15 W X5 HC X5 HW РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

Антена тръба тръба приемник антена w/cap x 5 за приемници 2.4 ghz 1/5 от 1/8 1/10 RC Hobby Model car Spare Parts 5pcs color mix

BGN 2.00 2.48

5pcs мешавина боја Пластични Антена Цевка Цевка Приемник Антенски w / кап х5 за 2.4 ghz Примачите 1 / 5 1 / 8 1 / 10 РК Хоби модел на автомобил резервни деловиДобредојдовте на Луди РК Небото,можете лесно да ги најдете сите видови на РК делови и Accs тука,само додадете нас како вашиот омилен продавачи ,често уживаат тука.Скала : 1 : 5 1 : 8 1 : 10Бренд : RCAWDПредмет Бр...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

1PC задната и предната шок кула за Rc Hobby Car 1/16 HSP Monster Truck&Short Course Big Foot Aluminum 6061-T6 286022 94186 s-курс

BGN 11.00 16.40

2 ПАРЧИЊА RCAWD Задните Пред Шок Кула За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога Алуминиум 6061T6 286022 94186 sсе Разбира, Hopup Надгради ДеловиПакет Количина : 1pcТежина : 16gБренд : RCAWDСкала : 1 : 16 HSP КамионОпис : Задните Пред Шок КулаПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Нов прием на Matek LED задна светлина WS2512B със силен глас на един сигнал двойни режими за FPV Racer Multicopters

BGN 7.98

Тоа доаѓа како H Вид опашка светлина со 8x WS2812 B Led диоди & Гласна Сирена Тоа обезбедува двојна контрола начини, може да се контролира од страна на Контролор на Летање фирмверот (Cleanflight, Betaflight,итн.) или Transmiter.Спецификација : Бренд име : MatekТочка име : LED Опашка светлина со Ѕвончето одборDual начини : ВО странска валута контрола & TX контролаTX режим : LED 7 бои (Бела, Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Магента, Цијан), ПРЕДВОДЕНА 5 статус (Постојана светлина, трепка Бавно, Брзо трепкање, Voilent трепка)Ѕвончето : Изгубени Авион ПронаоѓачФК режим : поддршка Naze32, SPRacing F3, итн...

Чудото на CNC алуминиев RC Spinner 3.25 / 83 мм 3 остриета за газови двигатели DLE30 / 55 MLD35 / 70 DLA50 EVO54

BGN 37.58

За DLE30 / 55 MLD35 / 70 DA50 EVO54За 3 Ножеви ПропелерПакетот вклучува : 1x 3.25 инчи 3 ножеви фабрикаКако да се избере фабрика големина?Измери колку долго сина линија е , само изберете големината на фабрика.Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

Мотор X4-710KV Multi-Ротор Rctimer 12N14P X4 710KV безчетков

BGN 124.78

Спецификации : KV ............................ 710Конфигурација......................12 N14 PВратило Дијаметар.....................4mmМоторни Димензија(Кол.Лен).............Φ41.8x30.7Тежина(g).........................102gldle струја(10)@10v(На)...............0.6 АНема.на Клетки(Lipo)....................38 SМакс Постојан струја(А)180 S..........28 AМакс Континуирана Моќност(W)180 S..........550 WMax...

Кръгла Пултрудированная тръби от въглеродни влакна, CFK Rohre , поле от въглеродни влакна

BGN 20.80

Нормална должина е 1000mm должина 15pcs на 1p5x0p8 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 1.5 mm ,Внатре дијаметар е 0.8 mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет , 15pcs на 2x1 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 2mm ,Внатре дијаметар е 1mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет И така натаму ....Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст ако цел количество е големСТАВКА OD / mm ID / mm Должина / mm ТежинаГрам / Метар 1p5x0p8 1.5 mm 0.8 mm 1000 / mm 1.9 g 2x1 2.0 1.0 mm mm 1000 / mm 3.6 g 2p5x1p5 2,5 mm 1.5 mm 1000 / mm 4.8 g 3x1p5 3.0 mm 1.5 mm 1000 / mm 8.1 g 3x2 3.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 6.0 g 3p5x2 3.5 mm 2.0 mm 1000 / mm 10.0 g 4x2 4.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 14.5 g 4x3 4.0 3.0 mm mm 1000 / mm 8.5 г 5x3 5.0 3.0 mm mm 1000 / mm 19.0 g 6x4 6.0 4.0 mm mm 1000 / мм 24.0 g 7x5 7.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 28.0 g 8x5 8.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 46.0 g 8x6 8.0 6.0 mm mm 1000 / mm 34.0 g 9x7 9.0 mm 7.0 mm 1000 / mm 38.0 g 10x8 10.0 8.0 mm mm 1000 / mm 44.0 g 12x10 12.0 mm 10.0 mm 1000 / mm 52.0 g 14x12 14.0 12.0 mm mm 1000 / mm 62.0 g 16x12 16.0 12.0 mm mm 1000 / mm 134.0 g 16x14 16.0 mm 14.0 mm 1000 / mm 72.0 g 20x16 20.0 mm 16.0 mm 1000 / мм 170.0 gСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година...

Xiangtat Flysky FS-i6X 2.4 GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter TX с приемник iA6B iA10B X6B за Rc самолет

BGN 73.58

Xiangtat Flysky FSi6 X 2.4 GHz 10 CH AFHDS 2 A РК Предавателот TX Со i A6 B i A10 B X6 B Примачот За Рк АвионВе молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодаримеОпис : Бренд Име : Fly SkyFSi6 X Спецификации : Предмет : FSi6 X РК ПредавателотКанал : 610 (Default 6)Модел Тип : Фиксни Крила / Едрилица / ХеликоптерRF Опсег : 2.4082.475 GHzRF Моќ : andlt; 20d BmRFКаналот : 135Пропусниот опсег : 500 KHz2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHSМодулација Тип : GFSKСтап Резолуција 4096Низок Напон Предупредување : FSi A6 B Приемник Опис : Точка Име : FSi A6 BКанал : 6Фреквентен Опсег : 2.40552.475 GHZБендот Ширина Број : 140Пренесување на Моќ : ≤ 20d BmRF Приемник Чувствителност : 105dbm2.4 G на Владата : втората генерација на подобрена верзија на автоматско FM дигитален системЕнкодирање : GFSKАнтена Должина : 26mm * 2 (двојна антена)Влезна Моќност : 4.06.5 V DCДимензија : 47 x 26.2 x 15mmТежина : 14.9 gБоја : ЦрнајасBИнтерфејс : Да X6 B јасАВТОБУС Спецификации : Brand Name : Flysky Предмет : X6 B јасАВТОБУС Приемник Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(iАВТОБУС) Модел Тип : МултиTotor RF Опсег : 2.4082.475 GHz Бренд Wigth : 500 KHz Број на бендови : 135 RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm RX Чувствителност : 95d Bm 2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Стап резолуција : 1024 нисконапонски аларм : Да DSC порта : PPM / PWM / iАВТОБУС Антена Должина : 93mm (Двојна Антена) Моќност : 4.08.4 V Online Ажурирање : Yes(Безжичен) Опсег : >300 метри Тежина : 4.5 g Size : 36*22*7.5 мм миАВТОБУС Port : ДаСертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00Пакет Вклучувајќи1 * Flysky i6 X предавателот со приемник

Gemfan 6040BN 6 инча Bullnose витлото подпори 6040 CW CCW за Multicopter хеликоптер QAV250 RC Quadcopter PC + стъкло

BGN 12.64

Предмет : 4 Пар / 8 PCS Gemfan 6040 BN 6 Инчен Bullnose Пропелер Реквизити Г.С CCW за Multicopter Хеликоптер за QAV250 РК Quadcopter PC+СтаклоГолемина : 6040Материјали : Најлон FiberglassПакет : 4 Пар / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]