• Ново
Ewellsold H107 U816 U941A U927 JXD385 РУ квадрокоптер актуализация 3.7 V 500mAh литиево-полимерна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

Ewellsold H107 U816 U941A U927 JXD385 РУ квадрокоптер актуализация 3.7 V 500mAh литиево-полимерна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 18.00
BGN 19.01
-5 %
В магазина

Брой продукти

107 U816 U941 A U927 385 РК quadcopter надградба 3.7 v 500m Ah Li-полимер батерија

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
търговска марка:
Ewellsold
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Номер На Модела:
U816 U941A U927
Атрибути пълно с:
Монтаж
Материал:
Метални
Технически параметри:
Стойността на 10
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Актуализация На Части / Аксесоари:
li-po батерия

Те също купуват с този продукт

WLtoys 12428 12423 Feiyue ФГ-03 RC Car Spare Parts Metal Upgrade 12428-0005 Left Right Steer Cup волан ступица база C аксесоари

BGN 2.83

Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.Опис : Бренд : Wltoys Објект : Лево Десно Управува Првенство Истражувачки Центар База C Предмет Бр...

2 елемента желязо черен 45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

BGN 4.00 5.86

2 ПАРЧИЊА RCAWD Железо Црна #45 Челик Сребро Dogbone Вози Вратило 8x97.2mm За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Hopup ДеловиПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 26Опис : Вози Вратило 8x97.2mm, Е Железо Материјал, Сребрен Материјал Е #45 Челик, За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp,Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Мотор X4-710KV Multi-Ротор Rctimer 12N14P X4 710KV безчетков

BGN 124.78

Спецификации : KV ............................ 710Конфигурација......................12 N14 PВратило Дијаметар.....................4mmМоторни Димензија(Кол.Лен).............Φ41.8x30.7Тежина(g).........................102gldle струја(10)@10v(На)...............0.6 АНема.на Клетки(Lipo)....................38 SМакс Постојан струја(А)180 S..........28 AМакс Континуирана Моќност(W)180 S..........550 WMax...

Кръгла Пултрудированная тръби от въглеродни влакна, CFK Rohre , поле от въглеродни влакна

BGN 20.80

Нормална должина е 1000mm должина 15pcs на 1p5x0p8 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 1.5 mm ,Внатре дијаметар е 0.8 mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет , 15pcs на 2x1 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 2mm ,Внатре дијаметар е 1mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет И така натаму ....Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст ако цел количество е големСТАВКА OD / mm ID / mm Должина / mm ТежинаГрам / Метар 1p5x0p8 1.5 mm 0.8 mm 1000 / mm 1.9 g 2x1 2.0 1.0 mm mm 1000 / mm 3.6 g 2p5x1p5 2,5 mm 1.5 mm 1000 / mm 4.8 g 3x1p5 3.0 mm 1.5 mm 1000 / mm 8.1 g 3x2 3.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 6.0 g 3p5x2 3.5 mm 2.0 mm 1000 / mm 10.0 g 4x2 4.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 14.5 g 4x3 4.0 3.0 mm mm 1000 / mm 8.5 г 5x3 5.0 3.0 mm mm 1000 / mm 19.0 g 6x4 6.0 4.0 mm mm 1000 / мм 24.0 g 7x5 7.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 28.0 g 8x5 8.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 46.0 g 8x6 8.0 6.0 mm mm 1000 / mm 34.0 g 9x7 9.0 mm 7.0 mm 1000 / mm 38.0 g 10x8 10.0 8.0 mm mm 1000 / mm 44.0 g 12x10 12.0 mm 10.0 mm 1000 / mm 52.0 g 14x12 14.0 12.0 mm mm 1000 / mm 62.0 g 16x12 16.0 12.0 mm mm 1000 / mm 134.0 g 16x14 16.0 mm 14.0 mm 1000 / mm 72.0 g 20x16 20.0 mm 16.0 mm 1000 / мм 170.0 gСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година...

RCAidong RC Rock Crawler 1/10 Car Shell за аксиални SCX10 RC4WD D90 D110 твърда пластмаса дължината на колесната база 313 мм

BGN 142.00 267.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

Чудото на CNC алуминиев RC Spinner 3.25 / 83 мм 3 остриета за газови двигатели DLE30 / 55 MLD35 / 70 DLA50 EVO54

BGN 37.58

За DLE30 / 55 MLD35 / 70 DA50 EVO54За 3 Ножеви ПропелерПакетот вклучува : 1x 3.25 инчи 3 ножеви фабрикаКако да се избере фабрика големина?Измери колку долго сина линија е , само изберете големината на фабрика.Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

F17634 5Pcs САМ Toy Accessories пластмасови директни, окачени съоръжения Звездичка синхронни кръгли найлонови предавки, механична обработка

BGN 1.68

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг Најлон Брзини Обработка ве Молиме да забележите без опрема во внатрешноста на овој пакет, фотографии само за референца, ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека...

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...

F14893-G САМ RC Drone Quadrocopter X4M380L Frame Kit QQ Super Motor ESC подпори

BGN 112.00 119.98

Пакетот вклучува : X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English УпатствоВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

Отточна тръба на шарнирна връзка энкодер габарит метър колелото энкодер колесни метър измервателно колело изберете от 300мм 200мм, вътрешен диаметър от 4мм 5мм 6мм

BGN 22.45

Надворешен Дијаметар : 95mm / 65mmПериметар : 300мм / 200mmДебелина : 8mm / 5ммВнатрешен Дијаметар : 4 / 5 / 6 mm 2 ПАРЧИЊА*Мерач метри тркала1...