• Ново
YUKALA 6 Motor Socket Motor Base Cover Components резервни части за шестиосевого самолета 2.4 G X600 Hexacopter RC Quadcopter Drone

YUKALA 6 Motor Socket Motor Base Cover Components резервни части за шестиосевого самолета 2.4 G X600 Hexacopter RC Quadcopter Drone

BGN 12.85
В магазина

Брой продукти


x600 РК quadcopter моторни база*6pcs
Плаќање
Само може да се прифати плаќање
Осигурајте се дека вашиот плаќање адреса е во право
Ако сакате промена на адреса, пораката ми пред превозот
Испорака -
Ние го наместите стандардниот превозот метод за нашиот производ,ако сакате да го промените превозот метод, ќе треба да плати дополнителни превозот надомест, било какви прашања ве молиме контактирајте со нас навремено.
Дополнителни превозот надомест на оддалечена област не е вклучуваат во нашата цена, ако ви треба нешто,ве молиме да плати дополнителни превозот надомест на оддалечена област за цел,па ве молиме да ја проверите вашата адреса додека вие избирате DHL,UPS-от,FEDEX,ТНТ,ЕМС.
Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот,за викенди и празници се исклучува,па превозот време може да биде подолг од ветивме,особено за време на сезона,па ве молиме да бидете трпение.
Било следење на ажурирани информации ќе бидат ве информираме навремено,исто така можете да добиете на следење на информациите од официјалната интернет страница
- Враќање -
1,Ние сме одговорни за објектот штета пред приемот. Ве молиме контактирајте со нас во рок од 5 бизнис дена од денот на приемот, и се земе слика на оштетениот објект, ние ќе се направи реконструкција на оштетените објект.
2,Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас во рок од 5 бизнис дена од денот на приемот и нека знаат зошто.
3,додека вашиот објект се уште е во сосема нова состојба, ние ќе бидеме среќни да го вратат вашата пари, или може да се праша за објектот размена.
4,Ние ќе треба да се примаат и да се испита вашето враќање пред враќање на парите или замена ќе биде дадена. Враќање превозот надомест ќе бидат платени од страна на Купувачот. Ние не наплата на превозот обвиненија.
5,За предмети кои се купени со бесплатен превозот, ние ќе одземе на нашите превозот на трошоците од вашиот наплата износ.
6,Да се забрза процесот на наплата, ве молиме наведете го вашиот аукција реден број или ID на корисникот со вашето враќање.
Ако сте незадоволни од било која причина, ве молиме да не остави Негативен или Неутрален Повратни информации и да ни овозможи можност да се направи среќни. Ние сме многу фер и лесно да се справи со нив!
Ако учествувате во нашите аукции, ве молиме да се придржуваат до сите наши услови, услови, правила и политики.
Ако имате било какви прашања ве молиме слободно да се праша!

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Номер На Модела:
X600
Атрибути пълно с:
Монтаж
търговска марка:
ЮКАЛА
Технически параметри:
Стойността на 10
Материал:
Пластмаса
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Пластмасов Вид:
КОРЕМНА ПРЕСА
Актуализация На Части / Аксесоари:
Моторна База
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Моторна База

Те също купуват с този продукт

F17634 5Pcs САМ Toy Accessories пластмасови директни, окачени съоръжения Звездичка синхронни кръгли найлонови предавки, механична обработка

BGN 1.68

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг Најлон Брзини Обработка ве Молиме да забележите без опрема во внатрешноста на овој пакет, фотографии само за референца, ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека...

RCAidong RC Rock Crawler 1/10 Car Shell за аксиални SCX10 RC4WD D90 D110 твърда пластмаса дължината на колесната база 313 мм

BGN 142.00 267.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

F17847 Таро TL120H2 120 мм карбоновая рамка за FPV състезателен квадрокоптера

BGN 20.00

Tarot TL120 H2 120mm Карбонски Влакна Рамка за FPV Трки QuadcopterСпецификации : Wheelbase : 120mm Mateiral : Карбонски Влакна Size : 23*109*111 (W*L*W) Тежина : 29g Пакет се вклучени : Tarot 120mm Quadcopter рамка

20 бр 10 двойки T штекерных конектори мъжки женски hv3n за декани RC Lipo батерия хеликоптер

BGN 4.03

Висок Квалитет За Деканите РК Lipo Батеријата Хеликоптер 10 Пар Т Plug Конектори Машки Женски hv3nДетали : 100% Сосема Нов!Боја : како на сликата шоуПакетот вклучува : 10 пара ТПриклучок за Полнач

RC авто резервни части, M5 химикалка корона винт за HSP 1/10 NITRO ON ROAD RACING CAR 94177 (номер на част на 02152)

BGN 3.20

РК АВТОМОБИЛ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ЗА HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ АВТОМОБИЛ 94177 (дел не 02152)Дел Листата за HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ РЕЛИ ТРКИ со АВТОМОБИЛИ 94177Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

F14893-G САМ RC Drone Quadrocopter X4M380L Frame Kit QQ Super Motor ESC подпори

BGN 112.00 119.98

Пакетот вклучува : X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English УпатствоВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

Gemfan 6040BN 6 инча Bullnose витлото подпори 6040 CW CCW за Multicopter хеликоптер QAV250 RC Quadcopter PC + стъкло

BGN 12.64

Предмет : 4 Пар / 8 PCS Gemfan 6040 BN 6 Инчен Bullnose Пропелер Реквизити Г.С CCW за Multicopter Хеликоптер за QAV250 РК Quadcopter PC+СтаклоГолемина : 6040Материјали : Најлон FiberglassПакет : 4 Пар / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

Чудото на CNC алуминиев RC Spinner 3.25 / 83 мм 3 остриета за газови двигатели DLE30 / 55 MLD35 / 70 DLA50 EVO54

BGN 37.58

За DLE30 / 55 MLD35 / 70 DA50 EVO54За 3 Ножеви ПропелерПакетот вклучува : 1x 3.25 инчи 3 ножеви фабрикаКако да се избере фабрика големина?Измери колку долго сина линија е , само изберете големината на фабрика.Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

Отточна тръба на шарнирна връзка энкодер габарит метър колелото энкодер колесни метър измервателно колело изберете от 300мм 200мм, вътрешен диаметър от 4мм 5мм 6мм

BGN 22.45

Надворешен Дијаметар : 95mm / 65mmПериметар : 300мм / 200mmДебелина : 8mm / 5ммВнатрешен Дијаметар : 4 / 5 / 6 mm 2 ПАРЧИЊА*Мерач метри тркала1...

Мотор X4-710KV Multi-Ротор Rctimer 12N14P X4 710KV безчетков

BGN 124.78

Спецификации : KV ............................ 710Конфигурација......................12 N14 PВратило Дијаметар.....................4mmМоторни Димензија(Кол.Лен).............Φ41.8x30.7Тежина(g).........................102gldle струја(10)@10v(На)...............0.6 АНема.на Клетки(Lipo)....................38 SМакс Постојан струја(А)180 S..........28 AМакс Континуирана Моќност(W)180 S..........550 WMax...

Оригинален ДРЕБОЛИЯ високо качество роботизирана механична ръка лапка улавяне се стяга за MG995 Srrvo Robot

BGN 25.00 25.10

На gripper е направен на задебелена тешко алуминиумска легура, практични и со елегантен изглед, gripper забната структура е двострано лента, зграби предмети повеќе цврсто...

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...

Метална механична ръка стяга притежателя на механични нокти един механичен ръчен манипулатор MG995 серво скоба робот аксесоари

BGN 15.98

Метал механичка рака клип носителот механички канџи еден механичка рака манипулатор MG995 серво заградата робот додатоциЕден механичка рака параметри : Ноктот материјал : Сите алуминиум легураНоктот тежина : околу 68g (со исклучок на управниот опрема, со исклучок на диск)Ноктот максимална отворање агол : 55мм (максимум аголна проред на 55мм)Вкупната должина на pawl : 108 mm (максималната вкупна должина кога ноктот е затворена)Ноктот ширина како целина : 98 mm (максималната вкупна ширина кога шепа е отворен)

5030 Самостоятелно Lock Витло for QAV250 Gemfan CW CCW Витло Props for Quad Multi-Хеликоптер Red Green 2 Pair/4БР

BGN 12.64

Предмет : 2 Пар / 4 PCS 5030 Само Заклучување Пропелер за QAV250 Gemfan Г.С CCW Пропелер Реквизити за Четири МултиCopter Црвена ЗеленаГолемина : 5030Центар големина : M5Тежина : 2.8 gМатеријал : ABS ПластикаСе користи за Моторни 18062204 : QAV250 МултиCopterПакет : 2 Пар / 4 PCSВклучува 2 CCW 5030 & 2Г.С...

За RC WLtoys A959 алуминиев корпус на диференциала скоростна кутия A949-12 1/18 офроуд бъги метални детайли

BGN 21.92

Алуминиум Опрема Кутија Диференцијални Домување со Завртки A94912 За РК WLtoys 1 / 18 A949 A959 A969 A979 Модел на Автомобил Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза испорака ,Со Следење на број...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

5 пенса Falcon Bearing&Steering Хъб Carrier Disassembly Tool Steering Cup Bearing Tools For HSP Himoto HPI Kyosho RC Car Spare Parts

BGN 13.60

Сокол Имајќи&Управниот Центар Превозникот Демонтажа Алатка за Управување Првенство Имајќи Алатки За HSP Himoto HPI Kyosho РК Автомобил Резервни ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Алуминиум Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...