• Ново
Ewellsold S107G RC хеликоптер резервни части 3.7 v 180mAh литиево-полимерна батерия 5 бр. / лот Безплатна доставка

Ewellsold S107G RC хеликоптер резервни части 3.7 v 180mAh литиево-полимерна батерия 5 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 21.00
BGN 21.89
-4 %
В магазина

Брой продукти

S107 G RC хеликоптер 3.7 v 180mah Li-ipolymer батеријата

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
търговска марка:
Ewellsold
Номер На Модела:
S107G
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Атрибути пълно с:
Монтаж
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Материал:
Метални
Технически параметри:
Стойността на 10
Актуализация На Части / Аксесоари:
li-po батерия

Те също купуват с този продукт

JJR/C JJRC H37MINI BABY ELFIE 720P WIFI FPV Camera w / Altitude Hold 3D Ролинг RC Quadcopter джобен сгъваем портативен дрон RTF

BGN 75.00 85.49

JJR / C JJRC H37 MINI БЕБЕ ELFIE 720 P WIFI FPV Камера w / Височина Задржете 3 D Возен РК Quadcopter Џеб Виткање Преносни Летало RTFКарактеристики : Бренд име : JJRCТочка име : JJRC H37 Mini Бебе Elfie РК QuadcopterФреквенција : 2.4 GКанал : 4 CHЖиро : 6 ОскаМотор Тип : Брусен МоторПроизвод, батерија : 3.7 V 400m Ah 1 S Lipo Батеријата(Вклучени)Предавателот батерија : 2x1.5 V AAA Батерија(Не се вклучени)Време на полнење : 60minsЛетање време : 67minsR / В далечина : за 30mБоја : ЦрнаВидео Резолуција : 720 PМатеријал : ABSПроизвод големина : 13.5*11.3*3 см (Пред Виткање)11.3*5.7*3 см (По виткање)Wheelbase : 17cmQuadcopter Тежина : 57.5 г(Со Батерија)Пакет Големина : 21.5*13.7*9cmПакет Тежина : 324gКарактеристики : Со воздушна фотографија убавина режим, а фотографијата изгледа поубаво.Со количка за рака, мали димензии, лесно да се носат.Гравитацијата Сензор на Владата им овозможува на малите quadcopter за автоматски да го следат начинот на кој се движи вашиот паметен телефон.Две далечински управувач начини се достапни,РК контрола на владата и гравитацијата контрола на владата.Иновативни selfie летало,720 P камера ви овозможува да добиете голема selfies без никаков напор.Wifi реално време пренос FPV систем кој може да се фати фотографии и да снимате видеа за вашиот одлична меморија.Вграденво барометар со надморска височина се одржи функцијата обезбедува стабилен лет.Мобилен телефон Wi Fi контрола, FPV од мобилен телефон екран.Со траекторија на лет, можете да го планирате вашиот борбата план.Со атрактивни обезглавени модел, целосно решавање на пилот загубанаориентација проблем...

2pcs 20MM OD x 14 MM ID x 1000mm Roll 3K Carbon Fiber tube / Tubing shaft, wing tube Quadcopter arm Helicopter, гланцирана

BGN 119.46

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

1PC задната и предната шок кула за Rc Hobby Car 1/16 HSP Monster Truck&Short Course Big Foot Aluminum 6061-T6 286022 94186 s-курс

BGN 11.00 16.40

2 ПАРЧИЊА RCAWD Задните Пред Шок Кула За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога Алуминиум 6061T6 286022 94186 sсе Разбира, Hopup Надгради ДеловиПакет Количина : 1pcТежина : 16gБренд : RCAWDСкала : 1 : 16 HSP КамионОпис : Задните Пред Шок КулаПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

2 елемента желязо черен 45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

BGN 4.00 5.86

2 ПАРЧИЊА RCAWD Железо Црна #45 Челик Сребро Dogbone Вози Вратило 8x97.2mm За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Hopup ДеловиПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 26Опис : Вози Вратило 8x97.2mm, Е Железо Материјал, Сребрен Материјал Е #45 Челик, За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp,Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

QX алуминиева сплав богат на функции поялната станция XT60 XT90 T Banana Plug

BGN 15.98

нови мултифункционален топлина лемење станица CNC / Црвена Рк РезервниДелови Дел Додатоци за РК Quadcopter Multicopter АвионФункција : Поддршка на пазарот повеќето од HM plug заварување...

Антена тръба тръба приемник антена w/cap x 5 за приемници 2.4 ghz 1/5 от 1/8 1/10 RC Hobby Model car Spare Parts 5pcs color mix

BGN 2.00 2.48

5pcs мешавина боја Пластични Антена Цевка Цевка Приемник Антенски w / кап х5 за 2.4 ghz Примачите 1 / 5 1 / 8 1 / 10 РК Хоби модел на автомобил резервни деловиДобредојдовте на Луди РК Небото,можете лесно да ги најдете сите видови на РК делови и Accs тука,само додадете нас како вашиот омилен продавачи ,често уживаат тука.Скала : 1 : 5 1 : 8 1 : 10Бренд : RCAWDПредмет Бр...

50 мм мини витлото Prop CW CCW за мини FPV Quadcopter хеликоптер RC Modellismo Accessoire 4 двойката / 8шт пластмасова перка Gemfan

BGN 9.44

Објект : 50 MM Мини Пропелер Реквизити Г.С CCW за Мини FPV Quadcopter Хеликоптер РК Modellismo Accessoire 5 Pair / 10 PCS Пластични Пропелер GemfanГолемина : 50 MMМатеријал : ABS ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

F17847 Таро TL120H2 120 мм карбоновая рамка за FPV състезателен квадрокоптера

BGN 20.00

Tarot TL120 H2 120mm Карбонски Влакна Рамка за FPV Трки QuadcopterСпецификации : Wheelbase : 120mm Mateiral : Карбонски Влакна Size : 23*109*111 (W*L*W) Тежина : 29g Пакет се вклучени : Tarot 120mm Quadcopter рамка

20 бр 10 двойки T штекерных конектори мъжки женски hv3n за декани RC Lipo батерия хеликоптер

BGN 4.03

Висок Квалитет За Деканите РК Lipo Батеријата Хеликоптер 10 Пар Т Plug Конектори Машки Женски hv3nДетали : 100% Сосема Нов!Боја : како на сликата шоуПакетот вклучува : 10 пара ТПриклучок за Полнач

Xiangtat Flysky FS-i6X 2.4 GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter TX с приемник iA6B iA10B X6B за Rc самолет

BGN 73.58

Xiangtat Flysky FSi6 X 2.4 GHz 10 CH AFHDS 2 A РК Предавателот TX Со i A6 B i A10 B X6 B Примачот За Рк АвионВе молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодаримеОпис : Бренд Име : Fly SkyFSi6 X Спецификации : Предмет : FSi6 X РК ПредавателотКанал : 610 (Default 6)Модел Тип : Фиксни Крила / Едрилица / ХеликоптерRF Опсег : 2.4082.475 GHzRF Моќ : andlt; 20d BmRFКаналот : 135Пропусниот опсег : 500 KHz2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHSМодулација Тип : GFSKСтап Резолуција 4096Низок Напон Предупредување : FSi A6 B Приемник Опис : Точка Име : FSi A6 BКанал : 6Фреквентен Опсег : 2.40552.475 GHZБендот Ширина Број : 140Пренесување на Моќ : ≤ 20d BmRF Приемник Чувствителност : 105dbm2.4 G на Владата : втората генерација на подобрена верзија на автоматско FM дигитален системЕнкодирање : GFSKАнтена Должина : 26mm * 2 (двојна антена)Влезна Моќност : 4.06.5 V DCДимензија : 47 x 26.2 x 15mmТежина : 14.9 gБоја : ЦрнајасBИнтерфејс : Да X6 B јасАВТОБУС Спецификации : Brand Name : Flysky Предмет : X6 B јасАВТОБУС Приемник Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(iАВТОБУС) Модел Тип : МултиTotor RF Опсег : 2.4082.475 GHz Бренд Wigth : 500 KHz Број на бендови : 135 RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm RX Чувствителност : 95d Bm 2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Стап резолуција : 1024 нисконапонски аларм : Да DSC порта : PPM / PWM / iАВТОБУС Антена Должина : 93mm (Двојна Антена) Моќност : 4.08.4 V Online Ажурирање : Yes(Безжичен) Опсег : >300 метри Тежина : 4.5 g Size : 36*22*7.5 мм миАВТОБУС Port : ДаСертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00Пакет Вклучувајќи1 * Flysky i6 X предавателот со приемник

Кръгла Пултрудированная тръби от въглеродни влакна, CFK Rohre , поле от въглеродни влакна

BGN 20.80

Нормална должина е 1000mm должина 15pcs на 1p5x0p8 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 1.5 mm ,Внатре дијаметар е 0.8 mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет , 15pcs на 2x1 значи : Цевка со надворешен дијаметар е 2mm ,Внатре дијаметар е 1mm, должина 1000mm секој , 15 парчиња по пакет И така натаму ....Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за попуст ако цел количество е големСТАВКА OD / mm ID / mm Должина / mm ТежинаГрам / Метар 1p5x0p8 1.5 mm 0.8 mm 1000 / mm 1.9 g 2x1 2.0 1.0 mm mm 1000 / mm 3.6 g 2p5x1p5 2,5 mm 1.5 mm 1000 / mm 4.8 g 3x1p5 3.0 mm 1.5 mm 1000 / mm 8.1 g 3x2 3.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 6.0 g 3p5x2 3.5 mm 2.0 mm 1000 / mm 10.0 g 4x2 4.0 mm 2.0 mm 1000 / mm 14.5 g 4x3 4.0 3.0 mm mm 1000 / mm 8.5 г 5x3 5.0 3.0 mm mm 1000 / mm 19.0 g 6x4 6.0 4.0 mm mm 1000 / мм 24.0 g 7x5 7.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 28.0 g 8x5 8.0 mm 5.0 mm 1000 / mm 46.0 g 8x6 8.0 6.0 mm mm 1000 / mm 34.0 g 9x7 9.0 mm 7.0 mm 1000 / mm 38.0 g 10x8 10.0 8.0 mm mm 1000 / mm 44.0 g 12x10 12.0 mm 10.0 mm 1000 / mm 52.0 g 14x12 14.0 12.0 mm mm 1000 / mm 62.0 g 16x12 16.0 12.0 mm mm 1000 / mm 134.0 g 16x14 16.0 mm 14.0 mm 1000 / mm 72.0 g 20x16 20.0 mm 16.0 mm 1000 / мм 170.0 gСупериорен квалитет и исклучително мазна завршница.Овие јаглерод прачки се идеален за Р / Ц моделирање вклучувајќи ги и Микро, хеликоптери, spars,Kites,Foamy и Depron тип на модели и сл ."Најдобри карбонски влакна" е најголемата фабрика која е специјализирана во карбонски влакна производи whcih е широко се користат во Р / Ц е Хоби во светот на Луѓето Repulic на Кина .Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и во странство .Ние, исто така, учествуваат во Кина Хоби Show (најважните R / C модел експо во Кина ), секоја година...

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

F14893-G САМ RC Drone Quadrocopter X4M380L Frame Kit QQ Super Motor ESC подпори

BGN 112.00 119.98

Пакетот вклучува : X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English УпатствоВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

50шт 38 мм 1,5-инчов сплав сгъваема перка Spinner 3,17 мм двигател Вал с адаптер 6 мм RC детайли на самолета

BGN 537.44

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 38mm 1.5" инчни Алуминиумски Преклопен Држач ФабрикаПакетот Вклучува : 50 ПарчеКарактеристики : Дијаметар : 38mm / 1.5 инченМоторни дупка со дијаметар : 3.17 mmАдаптер : 6mmМатеријал : АлуминиумскиНето Тежина : 40g / pc Compatibile со : РК АвионЗабелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас.Ве молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

5 пенса Falcon Bearing&Steering Хъб Carrier Disassembly Tool Steering Cup Bearing Tools For HSP Himoto HPI Kyosho RC Car Spare Parts

BGN 13.60

Сокол Имајќи&Управниот Центар Превозникот Демонтажа Алатка за Управување Првенство Имајќи Алатки За HSP Himoto HPI Kyosho РК Автомобил Резервни ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Алуминиум Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Нов прием на Matek LED задна светлина WS2512B със силен глас на един сигнал двойни режими за FPV Racer Multicopters

BGN 7.98

Тоа доаѓа како H Вид опашка светлина со 8x WS2812 B Led диоди & Гласна Сирена Тоа обезбедува двојна контрола начини, може да се контролира од страна на Контролор на Летање фирмверот (Cleanflight, Betaflight,итн.) или Transmiter.Спецификација : Бренд име : MatekТочка име : LED Опашка светлина со Ѕвончето одборDual начини : ВО странска валута контрола & TX контролаTX режим : LED 7 бои (Бела, Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Магента, Цијан), ПРЕДВОДЕНА 5 статус (Постојана светлина, трепка Бавно, Брзо трепкање, Voilent трепка)Ѕвончето : Изгубени Авион ПронаоѓачФК режим : поддршка Naze32, SPRacing F3, итн...

F17634 5Pcs САМ Toy Accessories пластмасови директни, окачени съоръжения Звездичка синхронни кръгли найлонови предавки, механична обработка

BGN 1.68

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг Најлон Брзини Обработка ве Молиме да забележите без опрема во внатрешноста на овој пакет, фотографии само за референца, ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека...

WLtoys 12428 12423 Feiyue ФГ-03 RC Car Spare Parts Metal Upgrade 12428-0005 Left Right Steer Cup волан ступица база C аксесоари

BGN 2.83

Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.Опис : Бренд : Wltoys Објект : Лево Десно Управува Првенство Истражувачки Центар База C Предмет Бр...

2pcs 25MM ODx 20MM ID Carbon Fiber Tube 3k 500MM with Long full carbon, (Roll Wrapped) Quadcopter Hexacopter Model 25*20

BGN 87.81

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...