• Ново
Lipo 1S battery balance line B6 B6AC UNA6 UNA9 SC608 SC620 зарядно устройство, кабел за зареждане, кабел за Walkera Super CP Mini CP NEW V120D02S cx6050

Lipo 1S battery balance line B6 B6AC UNA6 UNA9 SC608 SC620 зарядно устройство, кабел за зареждане, кабел за Walkera Super CP Mini CP NEW V120D02S cx6050

BGN 8.53
В магазина

Брой продукти


1 S Lipo батеријата биланс линија B6 B6 AC UNA6 UNA9 SC608 SC620 држачи за полнење кабел за Walkera Супер КП Мини КП НОВИ V120 D02 S cx6050 wltoys v977
1 да 2,1 да 3,1 до 6 линија за полнење
Поддршка B6, B6 AC, UNA6, UNA9, SC608, SC620 и други мулти-функција на полначот на
Поддршка Walkera Супер CP, Мини CP, НОВИ V120 D02 S, Cheerson 6050, Wltoys V977 и други мини-машина 1 S батеријата

Подробности

Цвят:
От 1 до 6 окабеляване, от 1 до 2 окабеляване, от 1 до 3 окабеляване
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
търговска марка:
ШУАЙЧИ
Материал:
Друго
RC Parts & Ркц:
Друго

Те също купуват с този продукт

Таро 500 топлинна тип T-Rex 500 моторни закрепване TL50042-01 Безплатна доставка песен

BGN 14.24

Tarot 500 топлинатип ТРекс 500 моторни месеци TL5004201Finned Моторни Монтирање за ТРекс 500 (Дел# TL500421) finned моторни монтирање за ТРекс 500 е дизајниран за да прахосвам дополнителна топлина од моторни обвивка.Идеален за поставување користење 6s батерии и топла работи мотори.Спецификација На Производот : Моторни Монтирање * 1Semicircle Главата Кап Завртки * 4 {M3 * 6 MM}

RC car 1/10 HSP 06003 предна броня за 1/10 4WD RC Nitro Model Car Buggy Truck 94106 94166

BGN 2.00 4.32

100% нови стокиИме : пред фабрика за спречување судир одборБрој : 06003Број на пакети : 11)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, акосе задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2)Ние секогаш понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме нашитенајдобро е да се реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

align trex 470L Control Arm Set H47H013XXW Trex 470 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 68.78

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●6061T6 Алуминиум материјал и CNC обработуваат.●Користете за ТРЕКС 470 L.●470 EFL Метал лост x 2●Радиус x 2●Штекер копчето главата на завртката x 2(M2x14mm)●Штекер копчето главата на завртката x 4●Имајќи 681 ZZ x 4(Φ1.5xΦ4x2mm)●Имајќи FMR52 ZZ x 4(Φ2xΦ5x2.3мм)●За миење x 2(Φ2xΦ3.6x0.2mm)●Тежина : 4.8 g

HSP 02064 задната укрепване печка подпори на каросерията на резервни части за автомобили модел RC 1:10

BGN 7.00 8.32

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 02064 Дел Име : Задниот дел на Телото Пост Поддршка Плоча ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Содржина : КАКО СТР ictureВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

2017 нов професионален RC дистанционно управление състезателни дрон B6 BUG 6 2.4 G 4CH бесщеточный 5.8 G FPV RC Quadcopter helcicopter vs B3 H501S

BGN 173.00 192.00

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 59.4$ 74.7$ 172.8$ 121.5Известување : "Нема камера"=на летало без HD камера,и тоа doesnot вклучуваат FPV следи и VR СТАКЛО "со камера"=на летало со 2.0 ПРАТЕНИК HD камера,и тоа doesnot вклучуваат FPV следи и VR СТАКЛО "FPV Екран"=на летало со 5.8 G FPV следи и 2.0 ПРАТЕНИК FPV камерата,камерата поддршка во реално време, пренесува слика и vedio од 5.8 G FPV монитор,но, тоа doesnot вклучуваат VR Стакло "FPV Екран додадете Чаша"=на летало со 5.8 G FPV следи и 2.0 ПРАТЕНИК FPV камерата,камерата поддршка во реално време, пренесува слика и vedio од 5.8 G FPV монитор,и тоа вклучува VR СтаклоГлавна Карактеристика : Brushless Мотор силна моќ на quadcopter Поддршка на планината 5.8 G C5830 камера, G3 FPV очила , D43 5.8 G монитор 4 во 1 ESC обезбеди грижете сеслободно летање искуство Превртена Лет, Возен 180° ,3 D Флип најновите 6 оска контрола на летање систем, дозволи супер стабилен лет Суперсветли LED светла помош во ориентација и дозволи за ноќно летање На quadcopter можат да летаат и внатрешна и надворешна.Вклучувајќи 4 CH дигитални сооднос РК систем Двонасочно 2.4 G, слаб сигнал на аларм и низок напон аларм Функција : Горе / долу, Напред / назад, Свртете лево / десно, Sideward лет, LED Светло, 3 D тркалањеСпецифичности : Brand Name : MJX Предмет БР...

2 елемента RCAWD регулируема 71 мм дълъг амортисьор маслонаполненный тип за Rc модели коли 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736092

BGN 10.00 15.81

2 ПАРЧИЊА Прилагодливи 71mm Долго Шок Апсорбер на Нафта Исполнет Тип За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Fs Трки Голема Нога Чудовиште Камион 736092 Hopup ДеловиОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

Бобината fit ZENOAH G260PUM 26cc Gas Marine Engine for RC Лодка parts

BGN 20.00 22.38

Моторот планината носителот одговара ZENOAH G260 PUM 26cc Гас Морски Мотор за РК Брод делови Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

8 бр. / лот нов въглеродни влакна са кухи тръби 3 за Quadcopter Multicoptor 3 мм / 4 мм/5 мм/7 мм (дължина 500 мм) търговия на Едро

BGN 13.00 13.31

Име на производ : 3мм*2mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 3мм внатрешен дијаметар : 2mm должина : 0.5 m име на Производ : 4mm*3мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 4mm внатрешен дијаметар : 3мм должина : 0.5 m име на Производ : 5mm*3,5 мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 5mm внатрешен дијаметар : 3.5 мм должина : 0.5 m име на Производ : 7mm*5mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 7mm внатрешен дијаметар : 5mm должина : 0.5 mПакување содржина : 100% Сосема Нов8 x Карбонски влакна цевка (0,5 метар,може да имаат некои различни ,ако умот ,pls не размислете за купување на предмети, ви благодариме )

10шт L 76x76 ъгъл пластмасов прът / прът / категория на превозното средство/шаси ос/на модела материали/аксесоари за детски играчки/технологични детайли модели

BGN 5.00 5.58

Големина : 7x6.8x76x76mm Дупка : преку дупка 2.05 mm; слепи дупка 1.95 mm боја, жолта,сина,ќе случаен испорака Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 01cm грешка...

5 бр. / лот 3.17 mm RC алуминиева куршум витлото адаптер за употреба за бесщеточного на двигателя Prop Dropship на Едро

BGN 3.84

3.17 mm авион фиксна теренот пропелер адаптер КуршумСпецификации : Сосема нов.Високо квалитетни алуминиумски материјал.Моторни оска дупка со дијаметар : 3.17 mm.Погоден за brushless мотор и брзина контролори.Деликатна изработка.Спецификации : Материјал : АлуминиумМоторни Оска дупка со дијаметар : 3.17 mmЕдинствена ставка големина : 2.4 * 1.2 см(L * D)Единствена ставка тежина : 4gПакет тежина : 21gпакет вклучувајќи : 3.17 mm Пропелер Адаптер 100% Сосема нов

2 бр. / лот оригинален SpringRC SM-S4303R голям непрекъснат завъртане на 360 градуса пластмасов микро-axis за робот RC part едро

BGN 26.00 27.47

Spring RC СМS4303 R Големи Постојана Ротација 360 степени Пластични микро СервоСпецификации : На Spring RC СМS4303 R е еден од ретките servos специјално дизајниран за постојан ротација...