• Ново
Ewellsold 001RC speed boat racing резервни части 7.4 V 600mah li-ion батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

Ewellsold 001RC speed boat racing резервни части 7.4 V 600mah li-ion батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 27.00
BGN 28.00
-4 %
В магазина

Брой продукти


001 РК брод батеријата*2 парчиња

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
търговска марка:
Ewellsold
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Номер На Модела:
001
За Тип Превозно Средство:
Лодки
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Атрибути пълно с:
Монтаж
Материал:
Метални
Технически параметри:
Стойността на 10
Актуализация На Части / Аксесоари:
li-po батерия

Те също купуват с този продукт

RC HSP HPI Hobao TEAM C T8E 1/8 мащабни модели на 17 мм, специални джанти ядки робот демонтаж инструмент състезателни дистанционно управление на автомобила

BGN 26.40

РК HSP HPI Hobao ТИМ C T8 E 1 / 8 Скала Модели Делови 17 MM Посебни Тркала Ореви Combiner Демонтажа Алатка Трки Далечински Управувач АвтомобилДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Combiner Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs Применливи за 1 / 8 Скала Модели на Автомобили ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

2pcs 20MM OD x 14 MM ID x 1000mm Roll 3K Carbon Fiber tube / Tubing shaft, wing tube Quadcopter arm Helicopter, гланцирана

BGN 119.46

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

JJR/C JJRC H37MINI BABY ELFIE 720P WIFI FPV Camera w / Altitude Hold 3D Ролинг RC Quadcopter джобен сгъваем портативен дрон RTF

BGN 75.00 85.49

JJR / C JJRC H37 MINI БЕБЕ ELFIE 720 P WIFI FPV Камера w / Височина Задржете 3 D Возен РК Quadcopter Џеб Виткање Преносни Летало RTFКарактеристики : Бренд име : JJRCТочка име : JJRC H37 Mini Бебе Elfie РК QuadcopterФреквенција : 2.4 GКанал : 4 CHЖиро : 6 ОскаМотор Тип : Брусен МоторПроизвод, батерија : 3.7 V 400m Ah 1 S Lipo Батеријата(Вклучени)Предавателот батерија : 2x1.5 V AAA Батерија(Не се вклучени)Време на полнење : 60minsЛетање време : 67minsR / В далечина : за 30mБоја : ЦрнаВидео Резолуција : 720 PМатеријал : ABSПроизвод големина : 13.5*11.3*3 см (Пред Виткање)11.3*5.7*3 см (По виткање)Wheelbase : 17cmQuadcopter Тежина : 57.5 г(Со Батерија)Пакет Големина : 21.5*13.7*9cmПакет Тежина : 324gКарактеристики : Со воздушна фотографија убавина режим, а фотографијата изгледа поубаво.Со количка за рака, мали димензии, лесно да се носат.Гравитацијата Сензор на Владата им овозможува на малите quadcopter за автоматски да го следат начинот на кој се движи вашиот паметен телефон.Две далечински управувач начини се достапни,РК контрола на владата и гравитацијата контрола на владата.Иновативни selfie летало,720 P камера ви овозможува да добиете голема selfies без никаков напор.Wifi реално време пренос FPV систем кој може да се фати фотографии и да снимате видеа за вашиот одлична меморија.Вграденво барометар со надморска височина се одржи функцијата обезбедува стабилен лет.Мобилен телефон Wi Fi контрола, FPV од мобилен телефон екран.Со траекторија на лет, можете да го планирате вашиот борбата план.Со атрактивни обезглавени модел, целосно решавање на пилот загубанаориентација проблем...

20 бр 10 двойки T штекерных конектори мъжки женски hv3n за декани RC Lipo батерия хеликоптер

BGN 4.03

Висок Квалитет За Деканите РК Lipo Батеријата Хеликоптер 10 Пар Т Plug Конектори Машки Женски hv3nДетали : 100% Сосема Нов!Боја : како на сликата шоуПакетот вклучува : 10 пара ТПриклучок за Полнач

Upgrade Part Roof Lamp Top light 32 LED за 1/10 TRAXXAS TRX4 crawler car SCX10 90046 D90 90027

BGN 61.00 66.56

TRX4 LED купола светлинаСпецификации : напон 4.8 V до 7.2 V, 32 LED, двоен приклучок (JST, 1.5 терминали)Применливи модели : 90046, TRX4, 1 : 10, 1 : 8 роботот автомобил, симулација на возило, offroad возило, Baja

3k въглеродни влакна тръба 1бр 20 mm OD x 19 мм IDX500MM (ролка увити) За модели Quadcopter Hexacopter, лек, Висока якост

BGN 21.86

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

50 мм мини витлото Prop CW CCW за мини FPV Quadcopter хеликоптер RC Modellismo Accessoire 4 двойката / 8шт пластмасова перка Gemfan

BGN 9.44

Објект : 50 MM Мини Пропелер Реквизити Г.С CCW за Мини FPV Quadcopter Хеликоптер РК Modellismo Accessoire 5 Pair / 10 PCS Пластични Пропелер GemfanГолемина : 50 MMМатеријал : ABS ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

5030 Самостоятелно Lock Витло for QAV250 Gemfan CW CCW Витло Props for Quad Multi-Хеликоптер Red Green 2 Pair/4БР

BGN 12.64

Предмет : 2 Пар / 4 PCS 5030 Само Заклучување Пропелер за QAV250 Gemfan Г.С CCW Пропелер Реквизити за Четири МултиCopter Црвена ЗеленаГолемина : 5030Центар големина : M5Тежина : 2.8 gМатеријал : ABS ПластикаСе користи за Моторни 18062204 : QAV250 МултиCopterПакет : 2 Пар / 4 PCSВклучува 2 CCW 5030 & 2Г.С...

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...

2pcs 25MM ODx 20MM ID Carbon Fiber Tube 3k 500MM with Long full carbon, (Roll Wrapped) Quadcopter Hexacopter Model 25*20

BGN 87.81

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

Оригинален ДРЕБОЛИЯ високо качество роботизирана механична ръка лапка улавяне се стяга за MG995 Srrvo Robot

BGN 25.00 25.10

На gripper е направен на задебелена тешко алуминиумска легура, практични и со елегантен изглед, gripper забната структура е двострано лента, зграби предмети повеќе цврсто...

За RC WLtoys A959 алуминиев корпус на диференциала скоростна кутия A949-12 1/18 офроуд бъги метални детайли

BGN 21.92

Алуминиум Опрема Кутија Диференцијални Домување со Завртки A94912 За РК WLtoys 1 / 18 A949 A959 A969 A979 Модел на Автомобил Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза испорака ,Со Следење на број...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

Обновената версия на OpenPilot side пин CC3D EVO Flight Controller за Qav250 280 RD290 Mini Quadcopter Mutilcopter

BGN 17.00 23.58

Надградена Верзија Open Pilot страна pin CC3 D ЕВО Лет Контролер за РК Quadcopter слободни shpping На CC3 D ЕВО обезбедува јасни се чувствуваат кога летаат tricopters, квадрицепси, hexas, octocopters, па дури и фиксно крило авиони...

RCAidong RC Rock Crawler 1/10 Car Shell за аксиални SCX10 RC4WD D90 D110 твърда пластмаса дължината на колесната база 313 мм

BGN 142.00 267.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

Мини-перка 3545 Bullnose CW CCW Gemfan подпори за мини-FPV Quadcopter Frame 4Pair/8PCS пластмаса зелен оранжев черен цветен

BGN 11.04

Предмет : Мини Пропелер 3545 Г.С CCW Gemfan Реквизити за FPV Quadcopter Рамка 4 Pair / 8 PCS Пластични GWS ТипГолемина : 3545Материјал : ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува : 4 Г.С...