• Ново
Ewellsold wltoys 966 V977 V930 Q282 RC Quadcopter резервни части 3.7 v 500mAh литиево-полимерна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

Ewellsold wltoys 966 V977 V930 Q282 RC Quadcopter резервни части 3.7 v 500mAh литиево-полимерна батерия 2 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 19.00
BGN 20.16
-6 %
В магазина

Брой продукти

wltoys 966 V977 V930 Q282 РК quadcopter 3.7 v 500mah Li-ipolymer батеријата

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
Номер На Модела:
966 V977 V930 Q282
търговска марка:
Ewellsold
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Атрибути пълно с:
Монтаж
Материал:
Метални
Технически параметри:
Стойността на 10
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Актуализация На Части / Аксесоари:
li-po батерия

Те също купуват с този продукт

5030 Самостоятелно Lock Витло for QAV250 Gemfan CW CCW Витло Props for Quad Multi-Хеликоптер Red Green 2 Pair/4БР

BGN 12.64

Предмет : 2 Пар / 4 PCS 5030 Само Заклучување Пропелер за QAV250 Gemfan Г.С CCW Пропелер Реквизити за Четири МултиCopter Црвена ЗеленаГолемина : 5030Центар големина : M5Тежина : 2.8 gМатеријал : ABS ПластикаСе користи за Моторни 18062204 : QAV250 МултиCopterПакет : 2 Пар / 4 PCSВклучува 2 CCW 5030 & 2Г.С...

JJR/C JJRC H37MINI BABY ELFIE 720P WIFI FPV Camera w / Altitude Hold 3D Ролинг RC Quadcopter джобен сгъваем портативен дрон RTF

BGN 75.00 85.49

JJR / C JJRC H37 MINI БЕБЕ ELFIE 720 P WIFI FPV Камера w / Височина Задржете 3 D Возен РК Quadcopter Џеб Виткање Преносни Летало RTFКарактеристики : Бренд име : JJRCТочка име : JJRC H37 Mini Бебе Elfie РК QuadcopterФреквенција : 2.4 GКанал : 4 CHЖиро : 6 ОскаМотор Тип : Брусен МоторПроизвод, батерија : 3.7 V 400m Ah 1 S Lipo Батеријата(Вклучени)Предавателот батерија : 2x1.5 V AAA Батерија(Не се вклучени)Време на полнење : 60minsЛетање време : 67minsR / В далечина : за 30mБоја : ЦрнаВидео Резолуција : 720 PМатеријал : ABSПроизвод големина : 13.5*11.3*3 см (Пред Виткање)11.3*5.7*3 см (По виткање)Wheelbase : 17cmQuadcopter Тежина : 57.5 г(Со Батерија)Пакет Големина : 21.5*13.7*9cmПакет Тежина : 324gКарактеристики : Со воздушна фотографија убавина режим, а фотографијата изгледа поубаво.Со количка за рака, мали димензии, лесно да се носат.Гравитацијата Сензор на Владата им овозможува на малите quadcopter за автоматски да го следат начинот на кој се движи вашиот паметен телефон.Две далечински управувач начини се достапни,РК контрола на владата и гравитацијата контрола на владата.Иновативни selfie летало,720 P камера ви овозможува да добиете голема selfies без никаков напор.Wifi реално време пренос FPV систем кој може да се фати фотографии и да снимате видеа за вашиот одлична меморија.Вграденво барометар со надморска височина се одржи функцијата обезбедува стабилен лет.Мобилен телефон Wi Fi контрола, FPV од мобилен телефон екран.Со траекторија на лет, можете да го планирате вашиот борбата план.Со атрактивни обезглавени модел, целосно решавање на пилот загубанаориентација проблем...

F17634 5Pcs САМ Toy Accessories пластмасови директни, окачени съоръжения Звездичка синхронни кръгли найлонови предавки, механична обработка

BGN 1.68

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг Најлон Брзини Обработка ве Молиме да забележите без опрема во внатрешноста на овој пакет, фотографии само за референца, ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека...

Приемник на батерията превключвател on-off с JST щекер за 1/10 1/18 1/16 колата RC лодка HSP HPI Wltoys Himoto Redcat

BGN 1.00 1.60

Добредојдовте На RCAWDПримачот на Батеријата вклучување и ИСКЛУЧУВАЊЕ со JST приклучок за 1 / 10 1 / 16 1 / 18 РК Хоби Модел на Автомобил брод HSP HPI Wltoys Himoto Redcat 02050 Име на Производ : Приемникот Батеријата исклучете За РК Возило Тип : РК Автомобил брод Скала : 1 / 10 1 / 16 1 / 18 Извор на Гориво : Електрична За Возило Марка : HSP HPI Wltoys Himoto Redcat , Секој Друг Бренд Пакет Количина...

3k въглеродни влакна тръба 1бр 20 mm OD x 19 мм IDX500MM (ролка увити) За модели Quadcopter Hexacopter, лек, Висока якост

BGN 21.86

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

Нов прием на Matek LED задна светлина WS2512B със силен глас на един сигнал двойни режими за FPV Racer Multicopters

BGN 7.98

Тоа доаѓа како H Вид опашка светлина со 8x WS2812 B Led диоди & Гласна Сирена Тоа обезбедува двојна контрола начини, може да се контролира од страна на Контролор на Летање фирмверот (Cleanflight, Betaflight,итн.) или Transmiter.Спецификација : Бренд име : MatekТочка име : LED Опашка светлина со Ѕвончето одборDual начини : ВО странска валута контрола & TX контролаTX режим : LED 7 бои (Бела, Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Магента, Цијан), ПРЕДВОДЕНА 5 статус (Постојана светлина, трепка Бавно, Брзо трепкање, Voilent трепка)Ѕвончето : Изгубени Авион ПронаоѓачФК режим : поддршка Naze32, SPRacing F3, итн...

Мини-перка 3545 Bullnose CW CCW Gemfan подпори за мини-FPV Quadcopter Frame 4Pair/8PCS пластмаса зелен оранжев черен цветен

BGN 11.04

Предмет : Мини Пропелер 3545 Г.С CCW Gemfan Реквизити за FPV Quadcopter Рамка 4 Pair / 8 PCS Пластични GWS ТипГолемина : 3545Материјал : ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува : 4 Г.С...

1PC задната и предната шок кула за Rc Hobby Car 1/16 HSP Monster Truck&Short Course Big Foot Aluminum 6061-T6 286022 94186 s-курс

BGN 11.00 16.40

2 ПАРЧИЊА RCAWD Задните Пред Шок Кула За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога Алуминиум 6061T6 286022 94186 sсе Разбира, Hopup Надгради ДеловиПакет Количина : 1pcТежина : 16gБренд : RCAWDСкала : 1 : 16 HSP КамионОпис : Задните Пред Шок КулаПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Оригинален ДРЕБОЛИЯ високо качество роботизирана механична ръка лапка улавяне се стяга за MG995 Srrvo Robot

BGN 25.00 25.10

На gripper е направен на задебелена тешко алуминиумска легура, практични и со елегантен изглед, gripper забната структура е двострано лента, зграби предмети повеќе цврсто...

Чудото на CNC алуминиев RC Spinner 3.25 / 83 мм 3 остриета за газови двигатели DLE30 / 55 MLD35 / 70 DLA50 EVO54

BGN 37.58

За DLE30 / 55 MLD35 / 70 DA50 EVO54За 3 Ножеви ПропелерПакетот вклучува : 1x 3.25 инчи 3 ножеви фабрикаКако да се избере фабрика големина?Измери колку долго сина линија е , само изберете големината на фабрика.Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

5010 360kv / 750KV двигатели с висок въртящ момент Безщеточные за самолета MultiCopter / QuadCopter / Multi-ос

BGN 25.36

Овие се навистина одлично outrunners Ние тестирани оваа линија и тие работи многу добро.Карактеристики : 1.Машински алуминиумски пред домување со четири фанстил ладење дупки кои пумпа за воздух преку моторот додека таа работи.2.Задните навој монтажа дупки со двете 16 мм и 19mm дупка spacings ги собере различни апликации.3.Специјално дизајнирани Nd Fe B магнети со висока температура оценка за непроблематична операција.4.Висока Температура 140 C (356 F) се оценети со жица се користи за ликвидација на мотори за да се минимизира ризикот од горење до моторот.5.Висок квалитет stator плочи се епоксидна обложени на внатрешната површина за да се спречи ликвидација шорцеви...

RC авто резервни части, M5 химикалка корона винт за HSP 1/10 NITRO ON ROAD RACING CAR 94177 (номер на част на 02152)

BGN 3.20

РК АВТОМОБИЛ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ЗА HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ АВТОМОБИЛ 94177 (дел не 02152)Дел Листата за HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ РЕЛИ ТРКИ со АВТОМОБИЛИ 94177Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

50шт 38 мм 1,5-инчов сплав сгъваема перка Spinner 3,17 мм двигател Вал с адаптер 6 мм RC детайли на самолета

BGN 537.44

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 38mm 1.5" инчни Алуминиумски Преклопен Држач ФабрикаПакетот Вклучува : 50 ПарчеКарактеристики : Дијаметар : 38mm / 1.5 инченМоторни дупка со дијаметар : 3.17 mmАдаптер : 6mmМатеријал : АлуминиумскиНето Тежина : 40g / pc Compatibile со : РК АвионЗабелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас.Ве молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

F17847 Таро TL120H2 120 мм карбоновая рамка за FPV състезателен квадрокоптера

BGN 20.00

Tarot TL120 H2 120mm Карбонски Влакна Рамка за FPV Трки QuadcopterСпецификации : Wheelbase : 120mm Mateiral : Карбонски Влакна Size : 23*109*111 (W*L*W) Тежина : 29g Пакет се вклучени : Tarot 120mm Quadcopter рамка

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

Xiangtat Flysky FS-i6X 2.4 GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter TX с приемник iA6B iA10B X6B за Rc самолет

BGN 73.58

Xiangtat Flysky FSi6 X 2.4 GHz 10 CH AFHDS 2 A РК Предавателот TX Со i A6 B i A10 B X6 B Примачот За Рк АвионВе молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодаримеОпис : Бренд Име : Fly SkyFSi6 X Спецификации : Предмет : FSi6 X РК ПредавателотКанал : 610 (Default 6)Модел Тип : Фиксни Крила / Едрилица / ХеликоптерRF Опсег : 2.4082.475 GHzRF Моќ : andlt; 20d BmRFКаналот : 135Пропусниот опсег : 500 KHz2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHSМодулација Тип : GFSKСтап Резолуција 4096Низок Напон Предупредување : FSi A6 B Приемник Опис : Точка Име : FSi A6 BКанал : 6Фреквентен Опсег : 2.40552.475 GHZБендот Ширина Број : 140Пренесување на Моќ : ≤ 20d BmRF Приемник Чувствителност : 105dbm2.4 G на Владата : втората генерација на подобрена верзија на автоматско FM дигитален системЕнкодирање : GFSKАнтена Должина : 26mm * 2 (двојна антена)Влезна Моќност : 4.06.5 V DCДимензија : 47 x 26.2 x 15mmТежина : 14.9 gБоја : ЦрнајасBИнтерфејс : Да X6 B јасАВТОБУС Спецификации : Brand Name : Flysky Предмет : X6 B јасАВТОБУС Приемник Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(iАВТОБУС) Модел Тип : МултиTotor RF Опсег : 2.4082.475 GHz Бренд Wigth : 500 KHz Број на бендови : 135 RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm RX Чувствителност : 95d Bm 2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Стап резолуција : 1024 нисконапонски аларм : Да DSC порта : PPM / PWM / iАВТОБУС Антена Должина : 93mm (Двојна Антена) Моќност : 4.08.4 V Online Ажурирање : Yes(Безжичен) Опсег : >300 метри Тежина : 4.5 g Size : 36*22*7.5 мм миАВТОБУС Port : ДаСертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00Пакет Вклучувајќи1 * Flysky i6 X предавателот со приемник

Оригинален ДРЕБОЛИЯ алуминиева сплав, метално колело автомобилна гума голям камион 95 мм Диаметър САМ RC кола на шасито САМ RC играчка дистанционно за управление на к

BGN 26.70

Име : 95mmmetal тркалото;Дијаметар големина : 95 mm;Ширина големина : 14mm;Innerhole големина : 4,6,8 мм, погоден за 4,6,8 мм дијаметар мотор;Тежина : 100gМатеријал : AluminumalloyИмајќи : 100kgНадвор е гума, центар (rim) е металПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wikiАлуминиум алуминиумски тркала : 1 bucВе молиме имајте во предвид моделот : за внатрешна црна дупка големина=4mm; внатрешна црна дупка големина=8mm; внатрешна црна дупка големина=6mm; жолта внатрешна дупка големина=6mm;Оваа цена е за едно парче.1...

50 мм мини витлото Prop CW CCW за мини FPV Quadcopter хеликоптер RC Modellismo Accessoire 4 двойката / 8шт пластмасова перка Gemfan

BGN 9.44

Објект : 50 MM Мини Пропелер Реквизити Г.С CCW за Мини FPV Quadcopter Хеликоптер РК Modellismo Accessoire 5 Pair / 10 PCS Пластични Пропелер GemfanГолемина : 50 MMМатеријал : ABS ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

5 пенса Falcon Bearing&Steering Хъб Carrier Disassembly Tool Steering Cup Bearing Tools For HSP Himoto HPI Kyosho RC Car Spare Parts

BGN 13.60

Сокол Имајќи&Управниот Центар Превозникот Демонтажа Алатка за Управување Првенство Имајќи Алатки За HSP Himoto HPI Kyosho РК Автомобил Резервни ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Алуминиум Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Прозорец на окото ограда от неръждаема стомана защитна мрежа за 1/10 TRAXXAS Trx-4 TRX4 Land Rover Guard Rc Crawler Car Upgrade Parts

BGN 78.72

Рк Роботот Автомобил Надградба на Делови од не ' Рѓосувачки Челик Оградата Windows Мрежа се Специјализирани ЗА 1 / 10 TRAXXAS Trx 4 TRX4 Land Rover GuardНЕ се вклучуваат со рк автомобил