• Ново
Прозорец на окото ограда от неръждаема стомана защитна мрежа за 1/10 TRAXXAS Trx-4 TRX4 Land Rover Guard Rc Crawler Car Upgrade Parts

Прозорец на окото ограда от неръждаема стомана защитна мрежа за 1/10 TRAXXAS Trx-4 TRX4 Land Rover Guard Rc Crawler Car Upgrade Parts

BGN 78.72
В магазина

Брой продукти


Рк Роботот Автомобил Надградба на Делови од не ' Рѓосувачки Челик Оградата Windows Мрежа се Специјализирани ЗА 1/10 TRAXXAS Trx - 4 TRX4 Land Rover Guard
НЕ се вклучуваат со рк автомобил

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Дистанционно Управление
Атрибути пълно с:
Корпуса/Шасито/Крило/Корона
Актуализация На Части / Аксесоари:
Автомобилна Обвивка
RC Parts & Ркц:
шасито на самолета
За Тип Превозно Средство:
Автомобили
търговска марка:
ЕМИСИЯТА СИ RACING
Принадлежности За Инструменти:
Батерия
Номер На Модела:
DC-90365
Материал:
Метални
Технически параметри:
КВ1100

Те също купуват с този продукт

F14893-G САМ RC Drone Quadrocopter X4M380L Frame Kit QQ Super Motor ESC подпори

BGN 112.00 119.98

Пакетот вклучува : X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English УпатствоВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

Оригинален ДРЕБОЛИЯ алуминиева сплав, метално колело автомобилна гума голям камион 95 мм Диаметър САМ RC кола на шасито САМ RC играчка дистанционно за управление на к

BGN 26.70

Име : 95mmmetal тркалото;Дијаметар големина : 95 mm;Ширина големина : 14mm;Innerhole големина : 4,6,8 мм, погоден за 4,6,8 мм дијаметар мотор;Тежина : 100gМатеријал : AluminumalloyИмајќи : 100kgНадвор е гума, центар (rim) е металПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wikiАлуминиум алуминиумски тркала : 1 bucВе молиме имајте во предвид моделот : за внатрешна црна дупка големина=4mm; внатрешна црна дупка големина=8mm; внатрешна црна дупка големина=6mm; жолта внатрешна дупка големина=6mm;Оваа цена е за едно парче.1...

Приемник на батерията превключвател on-off с JST щекер за 1/10 1/18 1/16 колата RC лодка HSP HPI Wltoys Himoto Redcat

BGN 1.00 1.60

Добредојдовте На RCAWDПримачот на Батеријата вклучување и ИСКЛУЧУВАЊЕ со JST приклучок за 1 / 10 1 / 16 1 / 18 РК Хоби Модел на Автомобил брод HSP HPI Wltoys Himoto Redcat 02050 Име на Производ : Приемникот Батеријата исклучете За РК Возило Тип : РК Автомобил брод Скала : 1 / 10 1 / 16 1 / 18 Извор на Гориво : Електрична За Возило Марка : HSP HPI Wltoys Himoto Redcat , Секој Друг Бренд Пакет Количина...

F17634 5Pcs САМ Toy Accessories пластмасови директни, окачени съоръжения Звездичка синхронни кръгли найлонови предавки, механична обработка

BGN 1.68

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг Најлон Брзини Обработка ве Молиме да забележите без опрема во внатрешноста на овој пакет, фотографии само за референца, ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека...

20 бр 10 двойки T штекерных конектори мъжки женски hv3n за декани RC Lipo батерия хеликоптер

BGN 4.03

Висок Квалитет За Деканите РК Lipo Батеријата Хеликоптер 10 Пар Т Plug Конектори Машки Женски hv3nДетали : 100% Сосема Нов!Боја : како на сликата шоуПакетот вклучува : 10 пара ТПриклучок за Полнач

Xiangtat Flysky FS-i6X 2.4 GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter TX с приемник iA6B iA10B X6B за Rc самолет

BGN 73.58

Xiangtat Flysky FSi6 X 2.4 GHz 10 CH AFHDS 2 A РК Предавателот TX Со i A6 B i A10 B X6 B Примачот За Рк АвионВе молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодаримеОпис : Бренд Име : Fly SkyFSi6 X Спецификации : Предмет : FSi6 X РК ПредавателотКанал : 610 (Default 6)Модел Тип : Фиксни Крила / Едрилица / ХеликоптерRF Опсег : 2.4082.475 GHzRF Моќ : andlt; 20d BmRFКаналот : 135Пропусниот опсег : 500 KHz2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHSМодулација Тип : GFSKСтап Резолуција 4096Низок Напон Предупредување : FSi A6 B Приемник Опис : Точка Име : FSi A6 BКанал : 6Фреквентен Опсег : 2.40552.475 GHZБендот Ширина Број : 140Пренесување на Моќ : ≤ 20d BmRF Приемник Чувствителност : 105dbm2.4 G на Владата : втората генерација на подобрена верзија на автоматско FM дигитален системЕнкодирање : GFSKАнтена Должина : 26mm * 2 (двојна антена)Влезна Моќност : 4.06.5 V DCДимензија : 47 x 26.2 x 15mmТежина : 14.9 gБоја : ЦрнајасBИнтерфејс : Да X6 B јасАВТОБУС Спецификации : Brand Name : Flysky Предмет : X6 B јасАВТОБУС Приемник Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(iАВТОБУС) Модел Тип : МултиTotor RF Опсег : 2.4082.475 GHz Бренд Wigth : 500 KHz Број на бендови : 135 RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm RX Чувствителност : 95d Bm 2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Стап резолуција : 1024 нисконапонски аларм : Да DSC порта : PPM / PWM / iАВТОБУС Антена Должина : 93mm (Двојна Антена) Моќност : 4.08.4 V Online Ажурирање : Yes(Безжичен) Опсег : >300 метри Тежина : 4.5 g Size : 36*22*7.5 мм миАВТОБУС Port : ДаСертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00Пакет Вклучувајќи1 * Flysky i6 X предавателот со приемник

Мотор X4-710KV Multi-Ротор Rctimer 12N14P X4 710KV безчетков

BGN 124.78

Спецификации : KV ............................ 710Конфигурација......................12 N14 PВратило Дијаметар.....................4mmМоторни Димензија(Кол.Лен).............Φ41.8x30.7Тежина(g).........................102gldle струја(10)@10v(На)...............0.6 АНема.на Клетки(Lipo)....................38 SМакс Постојан струја(А)180 S..........28 AМакс Континуирана Моќност(W)180 S..........550 WMax...

3k въглеродни влакна тръба 1бр 20 mm OD x 19 мм IDX500MM (ролка увити) За модели Quadcopter Hexacopter, лек, Висока якост

BGN 21.86

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

RC HSP HPI Hobao TEAM C T8E 1/8 мащабни модели на 17 мм, специални джанти ядки робот демонтаж инструмент състезателни дистанционно управление на автомобила

BGN 26.40

РК HSP HPI Hobao ТИМ C T8 E 1 / 8 Скала Модели Делови 17 MM Посебни Тркала Ореви Combiner Демонтажа Алатка Трки Далечински Управувач АвтомобилДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Combiner Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs Применливи за 1 / 8 Скала Модели на Автомобили ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

5010 360kv / 750KV двигатели с висок въртящ момент Безщеточные за самолета MultiCopter / QuadCopter / Multi-ос

BGN 25.36

Овие се навистина одлично outrunners Ние тестирани оваа линија и тие работи многу добро.Карактеристики : 1.Машински алуминиумски пред домување со четири фанстил ладење дупки кои пумпа за воздух преку моторот додека таа работи.2.Задните навој монтажа дупки со двете 16 мм и 19mm дупка spacings ги собере различни апликации.3.Специјално дизајнирани Nd Fe B магнети со висока температура оценка за непроблематична операција.4.Висока Температура 140 C (356 F) се оценети со жица се користи за ликвидација на мотори за да се минимизира ризикот од горење до моторот.5.Висок квалитет stator плочи се епоксидна обложени на внатрешната површина за да се спречи ликвидација шорцеви...

Чудото на CNC алуминиев RC Spinner 3.25 / 83 мм 3 остриета за газови двигатели DLE30 / 55 MLD35 / 70 DLA50 EVO54

BGN 37.58

За DLE30 / 55 MLD35 / 70 DA50 EVO54За 3 Ножеви ПропелерПакетот вклучува : 1x 3.25 инчи 3 ножеви фабрикаКако да се избере фабрика големина?Измери колку долго сина линија е , само изберете големината на фабрика.Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

5030 Самостоятелно Lock Витло for QAV250 Gemfan CW CCW Витло Props for Quad Multi-Хеликоптер Red Green 2 Pair/4БР

BGN 12.64

Предмет : 2 Пар / 4 PCS 5030 Само Заклучување Пропелер за QAV250 Gemfan Г.С CCW Пропелер Реквизити за Четири МултиCopter Црвена ЗеленаГолемина : 5030Центар големина : M5Тежина : 2.8 gМатеријал : ABS ПластикаСе користи за Моторни 18062204 : QAV250 МултиCopterПакет : 2 Пар / 4 PCSВклучува 2 CCW 5030 & 2Г.С...

Ewellsold 3.7 V 500mAh Литиево-полимерна за X15 X15C X15W X5HC X5HW RC Quadcopter RC drone 4 бр. / лот безплатна доставка

BGN 25.00 25.98

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за X15 X15 C X15 W X5 HC X5 HW РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

Метална механична ръка стяга притежателя на механични нокти един механичен ръчен манипулатор MG995 серво скоба робот аксесоари

BGN 15.98

Метал механичка рака клип носителот механички канџи еден механичка рака манипулатор MG995 серво заградата робот додатоциЕден механичка рака параметри : Ноктот материјал : Сите алуминиум легураНоктот тежина : околу 68g (со исклучок на управниот опрема, со исклучок на диск)Ноктот максимална отворање агол : 55мм (максимум аголна проред на 55мм)Вкупната должина на pawl : 108 mm (максималната вкупна должина кога ноктот е затворена)Ноктот ширина како целина : 98 mm (максималната вкупна ширина кога шепа е отворен)

Gemfan 6040BN 6 инча Bullnose витлото подпори 6040 CW CCW за Multicopter хеликоптер QAV250 RC Quadcopter PC + стъкло

BGN 12.64

Предмет : 4 Пар / 8 PCS Gemfan 6040 BN 6 Инчен Bullnose Пропелер Реквизити Г.С CCW за Multicopter Хеликоптер за QAV250 РК Quadcopter PC+СтаклоГолемина : 6040Материјали : Најлон FiberglassПакет : 4 Пар / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...

RC авто резервни части, M5 химикалка корона винт за HSP 1/10 NITRO ON ROAD RACING CAR 94177 (номер на част на 02152)

BGN 3.20

РК АВТОМОБИЛ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ЗА HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ АВТОМОБИЛ 94177 (дел не 02152)Дел Листата за HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ РЕЛИ ТРКИ со АВТОМОБИЛИ 94177Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

Нов прием на Matek LED задна светлина WS2512B със силен глас на един сигнал двойни режими за FPV Racer Multicopters

BGN 7.98

Тоа доаѓа како H Вид опашка светлина со 8x WS2812 B Led диоди & Гласна Сирена Тоа обезбедува двојна контрола начини, може да се контролира од страна на Контролор на Летање фирмверот (Cleanflight, Betaflight,итн.) или Transmiter.Спецификација : Бренд име : MatekТочка име : LED Опашка светлина со Ѕвончето одборDual начини : ВО странска валута контрола & TX контролаTX режим : LED 7 бои (Бела, Црвена, Зелена, Сина, Жолта, Магента, Цијан), ПРЕДВОДЕНА 5 статус (Постојана светлина, трепка Бавно, Брзо трепкање, Voilent трепка)Ѕвончето : Изгубени Авион ПронаоѓачФК режим : поддршка Naze32, SPRacing F3, итн...

2 елемента желязо черен 45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

BGN 4.00 5.86

2 ПАРЧИЊА RCAWD Железо Црна #45 Челик Сребро Dogbone Вози Вратило 8x97.2mm За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Hopup ДеловиПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 26Опис : Вози Вратило 8x97.2mm, Е Железо Материјал, Сребрен Материјал Е #45 Челик, За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp,Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Syma X5HW X5HC батерия 3.7 V 1200mAh обновена ultra-висока капацитет Lipo Батерия за Syma X5HW X5HC charger adapter syma Parts

BGN 12.64

Syma X5 HW X5 HC батеријата 3.7 V 1200m Ah Надгради Ултрависок Капацитет Lipo Батеријата За Syma X5 HW X5 HC адаптер за полнач syma Делови Функција : Надградба на 1200m Ah, подолго лет...

4шт предни / задни подпори на каросерията / закрепване на каросерията на Rc-модели автомобили 1/18 Wltoys A959 A969 A979 K929 Fix Mount A580061 Hopup Parts

BGN 11.00 15.98

Добредојдовте На RCAWDПредо / Странично На Телото Мислења / Тело МесециМатеријал : ЦПУ машински легура на алуминиум 6061T6За : 1 / 18 Wltoys A959 A969 A979 K929

F17847 Таро TL120H2 120 мм карбоновая рамка за FPV състезателен квадрокоптера

BGN 20.00

Tarot TL120 H2 120mm Карбонски Влакна Рамка за FPV Трки QuadcopterСпецификации : Wheelbase : 120mm Mateiral : Карбонски Влакна Size : 23*109*111 (W*L*W) Тежина : 29g Пакет се вклучени : Tarot 120mm Quadcopter рамка

WLtoys 12428 12423 Feiyue ФГ-03 RC Car Spare Parts Metal Upgrade 12428-0005 Left Right Steer Cup волан ступица база C аксесоари

BGN 2.83

Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.Опис : Бренд : Wltoys Објект : Лево Десно Управува Првенство Истражувачки Центар База C Предмет Бр...