• Ново
JJR/C JJRC H37MINI BABY ELFIE 720P WIFI FPV Camera w / Altitude Hold 3D Ролинг RC Quadcopter джобен сгъваем портативен дрон RTF

JJR/C JJRC H37MINI BABY ELFIE 720P WIFI FPV Camera w / Altitude Hold 3D Ролинг RC Quadcopter джобен сгъваем портативен дрон RTF

BGN 75.00
BGN 85.49
-12 %
В магазина

Брой продукти


JJR/C JJRC H37 MINI БЕБЕ ELFIE 720 P WIFI FPV Камера w/ Височина Задржете 3 D Возен РК Quadcopter Џеб Виткање Преносни Летало RTF
Карактеристики :
Бренд име : JJRC
Точка име : JJRC H37 Mini Бебе Elfie РК Quadcopter
Фреквенција : 2.4 G
Канал : 4 CH
Жиро : 6 Оска
Мотор Тип : Брусен Мотор
Производ, батерија : 3.7 V 400m Ah 1 S Lipo Батеријата(Вклучени)
Предавателот батерија : 2x1.5 V AAA Батерија(Не се вклучени)
Време на полнење : 60mins
Летање време : 6-7mins
R/В далечина : за 30m
Боја : Црна
Видео Резолуција : 720 P
Материјал : ABS
Производ големина : 13.5*11.3*3 см (Пред Виткање)
11.3*5.7*3 см (По виткање)
Wheelbase : 17cm
Quadcopter Тежина : 57.5 г(Со Батерија)
Пакет Големина : 21.5*13.7*9cm
Пакет Тежина : 324g
Карактеристики :
Со воздушна фотографија убавина режим, а фотографијата изгледа поубаво.
Со количка за рака, мали димензии, лесно да се носат.
Гравитацијата Сензор на Владата им овозможува на малите quadcopter за автоматски да го следат начинот на кој се движи вашиот паметен телефон.
Две далечински управувач начини се достапни,РК контрола на владата и гравитацијата контрола на владата.
Иновативни selfie летало,720 P камера ви овозможува да добиете голема selfies без никаков напор.
Wifi реално време пренос FPV систем кој може да се фати фотографии и да снимате видеа за вашиот одлична меморија.
Вграден-во барометар со надморска височина се одржи функцијата обезбедува стабилен лет.
Мобилен телефон Wi Fi контрола, FPV од мобилен телефон екран.
Со траекторија на лет, можете да го планирате вашиот борбата план.
Со атрактивни обезглавени модел, целосно решавање на пилот загуба-на-ориентација проблем. .
Еден притиснете автоматско враќање осигурете се дека можете да се јавите назад вашиот quadcopter без одлагање.
4 Канал, што може да се направи искачи, спушти, напред, назад, лево sideward лета, право sideward лета и возен 360°
Тоа е 6-оската жиро кои може да имаат повеќе стабилна летање и да биде лесно да се контролира
3 D флипс со неверојатни агилност обезбедува трик антенски шоу.
Мала тежина воздухопловни конструкции со убаво издржливост
Функција : 3 D rollover,Камера,Напред/назад,FPV,Гравитацијата Смисла Контрола,без глава Режим,Едно Копче Автоматски Врати,Една Клучна полетување,Sideward лет,Свртете лево/десно,Горе/долу,Wi Fi Конекција,Со светлина
Пакет Се Вклучени :
1 x JJRC H37 Мини РК Quadcopter со Камера
1 x 3.7 V 400 MAH батеријата
1 x Далечинска Контрола
1 x USB полнач
4 x Пропелер
1 x Отворено пакет
1 x Упатство

Подробности

Цвят:
Стандарт, плюс 1 батерия, плюс 2 батерии, плюс 3 батерии
Тип:
Хеликоптер
Характеристики:
Дистанционно Управление, Модел
Въздушна фотография:
No
Време За Зареждане:
60 мин
Възрастова Група:
8-11 години,> 14 години,>> на 8 години, 12-15 години, възрастни
Предупреждение:
Не е подходящ за деца под 8 години
Състояние събрание:
Готов за работа
Пакетът Включва:
USB кабел, зарядно,оригиналната кутия, камера,ръководство за употреба, батерии,дистанционно управление
Двигател:
Щеточный Двигател
Материал:
Пластмаса, Гума, Метал
Дистанционно Разстояние:
30 м
Номер На Модела:
H37 Mini
Батерията На Контролера:
2*AAA
Тип Штепсельных Вилици:
USB
Баркод:
No
Каналите За Управление На:
4 канала
Време На Действие:
6-8 мин
Зарядно Напрежение:
3.7 400 mah
Размери:
13.5*11.3*3 см
Режим На Контролера:
MODE2
документ:
CE
Източник На Захранване:
Електрически
търговска марка:
JJRC
дистанционно управление:
ДА
Гаранция:
Фабрична Гаранция
CE:
Тип

Те също купуват с този продукт

50шт 38 мм 1,5-инчов сплав сгъваема перка Spinner 3,17 мм двигател Вал с адаптер 6 мм RC детайли на самолета

BGN 537.44

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 38mm 1.5" инчни Алуминиумски Преклопен Држач ФабрикаПакетот Вклучува : 50 ПарчеКарактеристики : Дијаметар : 38mm / 1.5 инченМоторни дупка со дијаметар : 3.17 mmАдаптер : 6mmМатеријал : АлуминиумскиНето Тежина : 40g / pc Compatibile со : РК АвионЗабелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас.Ве молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

RCAidong RC Rock Crawler 1/10 Car Shell за аксиални SCX10 RC4WD D90 D110 твърда пластмаса дължината на колесната база 313 мм

BGN 142.00 267.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

Оригинален ДРЕБОЛИЯ високо качество роботизирана механична ръка лапка улавяне се стяга за MG995 Srrvo Robot

BGN 25.00 25.10

На gripper е направен на задебелена тешко алуминиумска легура, практични и со елегантен изглед, gripper забната структура е двострано лента, зграби предмети повеќе цврсто...

Метална механична ръка стяга притежателя на механични нокти един механичен ръчен манипулатор MG995 серво скоба робот аксесоари

BGN 15.98

Метал механичка рака клип носителот механички канџи еден механичка рака манипулатор MG995 серво заградата робот додатоциЕден механичка рака параметри : Ноктот материјал : Сите алуминиум легураНоктот тежина : околу 68g (со исклучок на управниот опрема, со исклучок на диск)Ноктот максимална отворање агол : 55мм (максимум аголна проред на 55мм)Вкупната должина на pawl : 108 mm (максималната вкупна должина кога ноктот е затворена)Ноктот ширина како целина : 98 mm (максималната вкупна ширина кога шепа е отворен)

Чудото на CNC алуминиев RC Spinner 3.25 / 83 мм 3 остриета за газови двигатели DLE30 / 55 MLD35 / 70 DLA50 EVO54

BGN 37.58

За DLE30 / 55 MLD35 / 70 DA50 EVO54За 3 Ножеви ПропелерПакетот вклучува : 1x 3.25 инчи 3 ножеви фабрикаКако да се избере фабрика големина?Измери колку долго сина линија е , само изберете големината на фабрика.Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

Антена тръба тръба приемник антена w/cap x 5 за приемници 2.4 ghz 1/5 от 1/8 1/10 RC Hobby Model car Spare Parts 5pcs color mix

BGN 2.00 2.48

5pcs мешавина боја Пластични Антена Цевка Цевка Приемник Антенски w / кап х5 за 2.4 ghz Примачите 1 / 5 1 / 8 1 / 10 РК Хоби модел на автомобил резервни деловиДобредојдовте на Луди РК Небото,можете лесно да ги најдете сите видови на РК делови и Accs тука,само додадете нас како вашиот омилен продавачи ,често уживаат тука.Скала : 1 : 5 1 : 8 1 : 10Бренд : RCAWDПредмет Бр...

Tenshock Bearing 4*7Fmm RC Модел Boat Racing Tenshock F1 Formula наложен платеж. TS-B100002

BGN 15.98

Tenshock Имајќи 4*7 Fmm RC Модел Брод Racing Tenshock Ф1 Формула Функција : Големина : 4*7 FMM Спецификација : 2 парчиња / торба Детали Фотографии : ПЛАЌАЊЕ1.ние го прифатат плаќање преку Visa,Master Card,QIWI и Банкарски Трансфер .Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.2.Ние НЕ бродот до исплата е расчисти.3.Вкупниот Износ Должи вклучува конечната цена плус S&H (Превозот и Ракувањето).4.S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се ОБРАТИ.5.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(боја,пакети,итн.)во ЦЕЛ БЕЛЕШКИ ДЕЛ, кога ќе се направи исплата.ПРЕВОЗОТ1.Ние брод во СВЕТОТ.2.Нарачки обработени во рок од 48 часа на плаќање проверка.3.Ние брод на адреси ќе лево,pls бидете сигурни дека вашиот Превозот адреса, кога ќе плаќање.4.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.5.УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона.6.ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Нашата цел е задоволството на клиентите!7.Поради акции статус и временски разлики,ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв availabale складиште за брза испорака.Време На Испорака1.Превозот време : Брод на Светот потребни се околу 1035 работни дена преку Кина Пост Воздухопловната2.2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Ако ви треба предмети итно,Курир Услуги, ЕМС или DHL ќе бидат обезбедени и следење на број поврзани со понудени.(околу 47 работни дена да стигнат до вашата страна)4.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Постојат пријави се на купувачот одговорност.5.За воздухопловната,ние нудиме онлајн trackable превозот услуга, спонзорирана од страна на Кина Пост.Контактирајте со насАко имате било какви прашања / грижи,ве молиме контактирајте со нас преку" Контакт сега "линк или" Разговор сега "линк,ние ќе ви одговориме во рок од 1 работен ден или помалку.Ние се забранува неутрален или негативен фидбек оценка.Ова е затоа што : 1.ние probide 60дневниот гаранција за парите назад.(ако не сте 100% задоволни со купувањето)2.можете да се вратите и замена или враќање на средствата.(Објект не се оштетени и треба да ги сноси се врати превозот)3.

2 елемента желязо черен 45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

BGN 4.00 5.86

2 ПАРЧИЊА RCAWD Железо Црна #45 Челик Сребро Dogbone Вози Вратило 8x97.2mm За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Hopup ДеловиПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 26Опис : Вози Вратило 8x97.2mm, Е Железо Материјал, Сребрен Материјал Е #45 Челик, За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp,Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

3k въглеродни влакна тръба 1бр 20 mm OD x 19 мм IDX500MM (ролка увити) За модели Quadcopter Hexacopter, лек, Висока якост

BGN 21.86

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

Обновената версия на OpenPilot side пин CC3D EVO Flight Controller за Qav250 280 RD290 Mini Quadcopter Mutilcopter

BGN 17.00 23.58

Надградена Верзија Open Pilot страна pin CC3 D ЕВО Лет Контролер за РК Quadcopter слободни shpping На CC3 D ЕВО обезбедува јасни се чувствуваат кога летаат tricopters, квадрицепси, hexas, octocopters, па дури и фиксно крило авиони...

F17847 Таро TL120H2 120 мм карбоновая рамка за FPV състезателен квадрокоптера

BGN 20.00

Tarot TL120 H2 120mm Карбонски Влакна Рамка за FPV Трки QuadcopterСпецификации : Wheelbase : 120mm Mateiral : Карбонски Влакна Size : 23*109*111 (W*L*W) Тежина : 29g Пакет се вклучени : Tarot 120mm Quadcopter рамка

RC авто резервни части, M5 химикалка корона винт за HSP 1/10 NITRO ON ROAD RACING CAR 94177 (номер на част на 02152)

BGN 3.20

РК АВТОМОБИЛ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ЗА HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ АВТОМОБИЛ 94177 (дел не 02152)Дел Листата за HSP 1 / 10 NITRO НА ПАТОТ РЕЛИ ТРКИ со АВТОМОБИЛИ 94177Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

5 пенса Falcon Bearing&Steering Хъб Carrier Disassembly Tool Steering Cup Bearing Tools For HSP Himoto HPI Kyosho RC Car Spare Parts

BGN 13.60

Сокол Имајќи&Управниот Центар Превозникот Демонтажа Алатка за Управување Првенство Имајќи Алатки За HSP Himoto HPI Kyosho РК Автомобил Резервни ДеловиДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Алуминиум Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

2pcs 20MM OD x 14 MM ID x 1000mm Roll 3K Carbon Fiber tube / Tubing shaft, wing tube Quadcopter arm Helicopter, гланцирана

BGN 119.46

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

RC HSP HPI Hobao TEAM C T8E 1/8 мащабни модели на 17 мм, специални джанти ядки робот демонтаж инструмент състезателни дистанционно управление на автомобила

BGN 26.40

РК HSP HPI Hobao ТИМ C T8 E 1 / 8 Скала Модели Делови 17 MM Посебни Тркала Ореви Combiner Демонтажа Алатка Трки Далечински Управувач АвтомобилДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Combiner Демонтажа Алатка Пакет : 5 Pcs Применливи за 1 / 8 Скала Модели на Автомобили ве Молиме да го проверите вашиот прирачник за дел кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

5шт безжичен декан на T-Plug женски конектор за XT60 мъжки конектор Lipo Нимх адаптер

BGN 9.00 9.39

5pcs РК XT60 Машки Да Деканите Т Конектор Женски Адаптер за во Автомобил Авион Хели Lipo БатеријатаКарактеристики : XT60 се одличен Деканите замена,и сега е еден од најпознатите широко се користи конектори.Овој адаптер ви овозможува да го користите вашиот батерии кои имаат XT60 конектор со европската социјална повелба, кој има Деканите Конектор за тоа.Најдобриот дел е нема жици, така адаптер е како компактен што е можно!( 25.4 mm =1.00 инчи)Пакет Содржина : 100% Сосема Нов5 x XT60 Машки Да Деканите Женски Адаптер .

QX алуминиева сплав богат на функции поялната станция XT60 XT90 T Banana Plug

BGN 15.98

нови мултифункционален топлина лемење станица CNC / Црвена Рк РезервниДелови Дел Додатоци за РК Quadcopter Multicopter АвионФункција : Поддршка на пазарот повеќето од HM plug заварување...

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...

50 мм мини витлото Prop CW CCW за мини FPV Quadcopter хеликоптер RC Modellismo Accessoire 4 двойката / 8шт пластмасова перка Gemfan

BGN 9.44

Објект : 50 MM Мини Пропелер Реквизити Г.С CCW за Мини FPV Quadcopter Хеликоптер РК Modellismo Accessoire 5 Pair / 10 PCS Пластични Пропелер GemfanГолемина : 50 MMМатеријал : ABS ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

F17634 5Pcs САМ Toy Accessories пластмасови директни, окачени съоръжения Звездичка синхронни кръгли найлонови предавки, механична обработка

BGN 1.68

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг Најлон Брзини Обработка ве Молиме да забележите без опрема во внатрешноста на овој пакет, фотографии само за референца, ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека...

YUKALA 18401 18402 18403 18404 18405 18409 1/18 high speed RC камион battery 6.4 v 500mah Li-ion battery 2 бр. / лот безплатна доставка

BGN 27.00 28.78

карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција за Квалитет од Овој Резервен Дел е одговара за 18401 18402 18403 18404 18405 18409 1 / 18 голема брзина РК камион Пакет Вклучуваат : Резервен дел (како на сликата покажува)Превозот начин : Кина пост или хонгконг пост

1PC задната и предната шок кула за Rc Hobby Car 1/16 HSP Monster Truck&Short Course Big Foot Aluminum 6061-T6 286022 94186 s-курс

BGN 11.00 16.40

2 ПАРЧИЊА RCAWD Задните Пред Шок Кула За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога Алуминиум 6061T6 286022 94186 sсе Разбира, Hopup Надгради ДеловиПакет Количина : 1pcТежина : 16gБренд : RCAWDСкала : 1 : 16 HSP КамионОпис : Задните Пред Шок КулаПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

5010 360kv / 750KV двигатели с висок въртящ момент Безщеточные за самолета MultiCopter / QuadCopter / Multi-ос

BGN 25.36

Овие се навистина одлично outrunners Ние тестирани оваа линија и тие работи многу добро.Карактеристики : 1.Машински алуминиумски пред домување со четири фанстил ладење дупки кои пумпа за воздух преку моторот додека таа работи.2.Задните навој монтажа дупки со двете 16 мм и 19mm дупка spacings ги собере различни апликации.3.Специјално дизајнирани Nd Fe B магнети со висока температура оценка за непроблематична операција.4.Висока Температура 140 C (356 F) се оценети со жица се користи за ликвидација на мотори за да се минимизира ризикот од горење до моторот.5.Висок квалитет stator плочи се епоксидна обложени на внатрешната површина за да се спречи ликвидација шорцеви...