• Ново
2 елемента желязо черен #45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

2 елемента желязо черен 45 стомана, сребро Dogbone задвижваща вал 8x97. 2mm за Rc модели коли 1/10 Himoto Big Foot E10Mtl E10Mt E10Bp HopupPart

BGN 4.00
BGN 5.86
-32 %
В магазина

Брой продукти


2 ПАРЧИЊА RCAWD Железо Црна #45 Челик Сребро Dogbone Вози Вратило 8x97.2mm За Рк Хоби Модел на Автомобил 1/10 Himoto Голема Нога Чудовиште Камион E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Hopup Делови
Пакет Количество:2 парчиња
Тежина(г): 26
Опис : Вози Вратило 8x97.2mm, Е Железо Материјал, Сребрен Материјал Е #45 Челик, За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp,
Повеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни Информации
Сега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна во блиска иднина.
Ние брод на САД од страна на e Packet .
Ние Брод на руската од страна на руските Специјални Линија.
Ние брод на друга земја од страна на Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,сите се со следење на број и што може да се провери за испорака на информации за официјалната веб-страница.
(ако има било каков проблем, ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт со мене )
Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)
Време на испорака околу 7-60 работни дена да повеќето земји
7-35days. за повеќето Азиски земји како Кореја/Јапонија/Singapore/Тајланд итн.
8-40days да европските земји,како велика БРИТАНИЈА/Шпанија/Франција/Австрија/Германија/Италија/Ирска итн.
8-42days во САД
13-56days во Канада
15-56days на руски
17-90 дена да Бразил
Други изразат пост како EMS,DHL и ПРОЗОРЦИ е на располагање премногу. Тие ќе трае пократко време на испорака околу 3-10 дена по различни изразат сте го одбрале,но тие ќе доведе до повисоки превозот чини околу $20 или поголема, ве молиме контактирајте со нас ако сакате ни да се ревидира превозот метод за било итни потреби.(изберете deffirent превозот начин според вашата различни потреба )
Забелешки :
1>ве Молиме, напишете вашето име, презиме,контакт број и детален адреса кога се потврди цел. И ние ќе брод, како на вашиот превозот информации. Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.
2>Целиот врв на превозот, како Божиќ, време на испорака ќе бидат одложени во некои области.
Сите се врати ставки мора да се врати во рок од 3 дневна смета од денот на кои ќе потпиша за пакетот и ве молиме, напишете порака до нас за испорака на информации,како и превозот метод и следење на број по пратка.
Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.
Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Атрибути пълно с:
Корпуса/Шасито/Крило/Корона
Актуализация На Части / Аксесоари:
Куче Кост
Номер На Модела:
31606
За Тип Превозно Средство:
Автомобили
RC Parts & Ркц:
Конектори / Публикуване
Принадлежности За Инструменти:
Събрани клас
търговска марка:
RCAWD
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
задвижваща вал
Материал:
Сплав
Състояние:
чисто нов
Мащаб:
1-10 Himoto Big Foot Hopup Parts
Пол:
Момчета И Момичета
Година:
2017
Държава производител:
Китай
Тегло:
26g
Брой Опаковки:
2 елемента
номер на продукта:
31606
Име:
задвижваща вал

Те също купуват с този продукт

SymaX8C X8W X8G X8HC X8HW X8HG X6 батерия RC четырехосный самолет 7.4 v USB кабел жак drone repuestos 3 в 1 линейно преобразуване

BGN 4.80

SYMA X8 C / X8 W / X8 G / X8 HC / X8 HW / X8 HG РК Летало делови 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 многу Превозот : Тоа е фабричките резервни делови...

2 елемента метал WLtoys A959 стомана Diff начало прехвърляне на 38T и мотор скоростна колело 17T за 1/18 електрически бъги вихрушка

BGN 12.64

Челик Метал Разл Главните Опрема 38 T & Мотор Менувач 17 T За TOZO C1022 1 / 18 Електрични Кабриолет Вител Powersport RoadsterДобредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

Ewellsold 3.7 V 500mAh Литиево-полимерна за X15 X15C X15W X5HC X5HW RC Quadcopter RC drone 4 бр. / лот безплатна доставка

BGN 25.00 25.98

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за X15 X15 C X15 W X5 HC X5 HW РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

1PC задната и предната шок кула за Rc Hobby Car 1/16 HSP Monster Truck&Short Course Big Foot Aluminum 6061-T6 286022 94186 s-курс

BGN 11.00 16.40

2 ПАРЧИЊА RCAWD Задните Пред Шок Кула За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 HSP Чудовиште Камион&Краток Голема Нога Алуминиум 6061T6 286022 94186 sсе Разбира, Hopup Надгради ДеловиПакет Количина : 1pcТежина : 16gБренд : RCAWDСкала : 1 : 16 HSP КамионОпис : Задните Пред Шок КулаПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииПлаќање во Моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

3k въглеродни влакна тръба 1бр 20 mm OD x 19 мм IDX500MM (ролка увити) За модели Quadcopter Hexacopter, лек, Висока якост

BGN 21.86

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

5шт безжичен декан на T-Plug женски конектор за XT60 мъжки конектор Lipo Нимх адаптер

BGN 9.00 9.39

5pcs РК XT60 Машки Да Деканите Т Конектор Женски Адаптер за во Автомобил Авион Хели Lipo БатеријатаКарактеристики : XT60 се одличен Деканите замена,и сега е еден од најпознатите широко се користи конектори.Овој адаптер ви овозможува да го користите вашиот батерии кои имаат XT60 конектор со европската социјална повелба, кој има Деканите Конектор за тоа.Најдобриот дел е нема жици, така адаптер е како компактен што е можно!( 25.4 mm =1.00 инчи)Пакет Содржина : 100% Сосема Нов5 x XT60 Машки Да Деканите Женски Адаптер .

Оригинален ДРЕБОЛИЯ алуминиева сплав, метално колело автомобилна гума голям камион 95 мм Диаметър САМ RC кола на шасито САМ RC играчка дистанционно за управление на к

BGN 26.70

Име : 95mmmetal тркалото;Дијаметар големина : 95 mm;Ширина големина : 14mm;Innerhole големина : 4,6,8 мм, погоден за 4,6,8 мм дијаметар мотор;Тежина : 100gМатеријал : AluminumalloyИмајќи : 100kgНадвор е гума, центар (rim) е металПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wikiАлуминиум алуминиумски тркала : 1 bucВе молиме имајте во предвид моделот : за внатрешна црна дупка големина=4mm; внатрешна црна дупка големина=8mm; внатрешна црна дупка големина=6mm; жолта внатрешна дупка големина=6mm;Оваа цена е за едно парче.1...

Оригинален ДРЕБОЛИЯ високо качество роботизирана механична ръка лапка улавяне се стяга за MG995 Srrvo Robot

BGN 25.00 25.10

На gripper е направен на задебелена тешко алуминиумска легура, практични и со елегантен изглед, gripper забната структура е двострано лента, зграби предмети повеќе цврсто...

F17847 Таро TL120H2 120 мм карбоновая рамка за FPV състезателен квадрокоптера

BGN 20.00

Tarot TL120 H2 120mm Карбонски Влакна Рамка за FPV Трки QuadcopterСпецификации : Wheelbase : 120mm Mateiral : Карбонски Влакна Size : 23*109*111 (W*L*W) Тежина : 29g Пакет се вклучени : Tarot 120mm Quadcopter рамка

Gemfan 6040BN 6 инча Bullnose витлото подпори 6040 CW CCW за Multicopter хеликоптер QAV250 RC Quadcopter PC + стъкло

BGN 12.64

Предмет : 4 Пар / 8 PCS Gemfan 6040 BN 6 Инчен Bullnose Пропелер Реквизити Г.С CCW за Multicopter Хеликоптер за QAV250 РК Quadcopter PC+СтаклоГолемина : 6040Материјали : Најлон FiberglassПакет : 4 Пар / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

2pcs 20MM OD x 14 MM ID x 1000mm Roll 3K Carbon Fiber tube / Tubing shaft, wing tube Quadcopter arm Helicopter, гланцирана

BGN 119.46

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

Мотор X4-710KV Multi-Ротор Rctimer 12N14P X4 710KV безчетков

BGN 124.78

Спецификации : KV ............................ 710Конфигурација......................12 N14 PВратило Дијаметар.....................4mmМоторни Димензија(Кол.Лен).............Φ41.8x30.7Тежина(g).........................102gldle струја(10)@10v(На)...............0.6 АНема.на Клетки(Lipo)....................38 SМакс Постојан струја(А)180 S..........28 AМакс Континуирана Моќност(W)180 S..........550 WMax...

Обновената версия на OpenPilot side пин CC3D EVO Flight Controller за Qav250 280 RD290 Mini Quadcopter Mutilcopter

BGN 17.00 23.58

Надградена Верзија Open Pilot страна pin CC3 D ЕВО Лет Контролер за РК Quadcopter слободни shpping На CC3 D ЕВО обезбедува јасни се чувствуваат кога летаат tricopters, квадрицепси, hexas, octocopters, па дури и фиксно крило авиони...

Антена тръба тръба приемник антена w/cap x 5 за приемници 2.4 ghz 1/5 от 1/8 1/10 RC Hobby Model car Spare Parts 5pcs color mix

BGN 2.00 2.48

5pcs мешавина боја Пластични Антена Цевка Цевка Приемник Антенски w / кап х5 за 2.4 ghz Примачите 1 / 5 1 / 8 1 / 10 РК Хоби модел на автомобил резервни деловиДобредојдовте на Луди РК Небото,можете лесно да ги најдете сите видови на РК делови и Accs тука,само додадете нас како вашиот омилен продавачи ,често уживаат тука.Скала : 1 : 5 1 : 8 1 : 10Бренд : RCAWDПредмет Бр...

Tenshock Bearing 4*7Fmm RC Модел Boat Racing Tenshock F1 Formula наложен платеж. TS-B100002

BGN 15.98

Tenshock Имајќи 4*7 Fmm RC Модел Брод Racing Tenshock Ф1 Формула Функција : Големина : 4*7 FMM Спецификација : 2 парчиња / торба Детали Фотографии : ПЛАЌАЊЕ1.ние го прифатат плаќање преку Visa,Master Card,QIWI и Банкарски Трансфер .Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.2.Ние НЕ бродот до исплата е расчисти.3.Вкупниот Износ Должи вклучува конечната цена плус S&H (Превозот и Ракувањето).4.S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се ОБРАТИ.5.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(боја,пакети,итн.)во ЦЕЛ БЕЛЕШКИ ДЕЛ, кога ќе се направи исплата.ПРЕВОЗОТ1.Ние брод во СВЕТОТ.2.Нарачки обработени во рок од 48 часа на плаќање проверка.3.Ние брод на адреси ќе лево,pls бидете сигурни дека вашиот Превозот адреса, кога ќе плаќање.4.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.5.УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона.6.ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Нашата цел е задоволството на клиентите!7.Поради акции статус и временски разлики,ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв availabale складиште за брза испорака.Време На Испорака1.Превозот време : Брод на Светот потребни се околу 1035 работни дена преку Кина Пост Воздухопловната2.2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Ако ви треба предмети итно,Курир Услуги, ЕМС или DHL ќе бидат обезбедени и следење на број поврзани со понудени.(околу 47 работни дена да стигнат до вашата страна)4.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Постојат пријави се на купувачот одговорност.5.За воздухопловната,ние нудиме онлајн trackable превозот услуга, спонзорирана од страна на Кина Пост.Контактирајте со насАко имате било какви прашања / грижи,ве молиме контактирајте со нас преку" Контакт сега "линк или" Разговор сега "линк,ние ќе ви одговориме во рок од 1 работен ден или помалку.Ние се забранува неутрален или негативен фидбек оценка.Ова е затоа што : 1.ние probide 60дневниот гаранција за парите назад.(ако не сте 100% задоволни со купувањето)2.можете да се вратите и замена или враќање на средствата.(Објект не се оштетени и треба да ги сноси се врати превозот)3.

F14893-G САМ RC Drone Quadrocopter X4M380L Frame Kit QQ Super Motor ESC подпори

BGN 112.00 119.98

Пакетот вклучува : X4 M380 L Fiberglass Рамка *1 стрелките на часовникот Brushless Мотор *2 Контрастрелките на часовникот Brushless Мотор *2 30 A Brushless ESC Брзина Контролер *4 9443 Пропелер *2 КК Врска Одбор *1 QQ Супер Контрола на Летање *1 3.5 милиметарски Куршум Конектор *12 20cm Кука и & Јамка Лента за Прицврстување *1 Т Plug Машки Конектор Силикони Жица *1 Мултироторот контрола на летање Вграден во триоската gyroscope и триоската забрзување сензор, поддршка за самостабилизирачки, супер стабилен лет перформанси Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, 11 MS, 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултрасветли LED Спецификација на Производот : Процесор : 32 BIT РАКА Напон : 3.6 V8.4 V Струја : 60m A* Излез го оценувате : 360 Hz Димензија(LWH) : 43 X29 X13 MM Тежина : 13g Не вклучуваат приемникот и на satelite Пакетот вклучува : 1x QQ супер мултироторот лет контролер 1x Кинески Прирачник 1x English УпатствоВи благодариме за вас избере нашиот производ , ние сме доверливи ,ако имате било какви прашања ,ве молиме порака со нас слободно , ние би сакале да се обиде нашите најдобри за решавање на вашиот проблем .

За RC WLtoys A959 алуминиев корпус на диференциала скоростна кутия A949-12 1/18 офроуд бъги метални детайли

BGN 21.92

Алуминиум Опрема Кутија Диференцијални Домување со Завртки A94912 За РК WLtoys 1 / 18 A949 A959 A969 A979 Модел на Автомобил Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза испорака ,Со Следење на број...

2pcs 25MM ODx 20MM ID Carbon Fiber Tube 3k 500MM with Long full carbon, (Roll Wrapped) Quadcopter Hexacopter Model 25*20

BGN 87.81

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки...

50 мм мини витлото Prop CW CCW за мини FPV Quadcopter хеликоптер RC Modellismo Accessoire 4 двойката / 8шт пластмасова перка Gemfan

BGN 9.44

Објект : 50 MM Мини Пропелер Реквизити Г.С CCW за Мини FPV Quadcopter Хеликоптер РК Modellismo Accessoire 5 Pair / 10 PCS Пластични Пропелер GemfanГолемина : 50 MMМатеријал : ABS ПластикаПакет : 4 Pair / 8 PCSВклучува 4Г.С.4CCW[xlmodel][фото][0000]

46/58/72 тип пластмасов мотор скоростна скоростна науката, технологията скоростна малко производство на направи си САМ играчка модел аксесоари F17631 / 3

BGN 3.00 3.39

46 / 58 / 72 Видови Пластични Опрема Мотор Менувач Наука и Технологија Опрема за Мали Производство DIY Играчка Модел Додатоци F17631 / 3 Различни Брзини , Modulвидови ,58 видови ,72 видови .3 стилови за да опции

YUKALA 18401 18402 18403 18404 18405 18409 1/18 high speed RC камион battery 6.4 v 500mah Li-ion battery 2 бр. / лот безплатна доставка

BGN 27.00 28.78

карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција за Квалитет од Овој Резервен Дел е одговара за 18401 18402 18403 18404 18405 18409 1 / 18 голема брзина РК камион Пакет Вклучуваат : Резервен дел (како на сликата покажува)Превозот начин : Кина пост или хонгконг пост

4шт предни / задни подпори на каросерията / закрепване на каросерията на Rc-модели автомобили 1/18 Wltoys A959 A969 A979 K929 Fix Mount A580061 Hopup Parts

BGN 11.00 15.98

Добредојдовте На RCAWDПредо / Странично На Телото Мислења / Тело МесециМатеријал : ЦПУ машински легура на алуминиум 6061T6За : 1 / 18 Wltoys A959 A969 A979 K929

RCAidong RC Rock Crawler 1/10 Car Shell за аксиални SCX10 RC4WD D90 D110 твърда пластмаса дължината на колесната база 313 мм

BGN 142.00 267.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

Xiangtat Flysky FS-i6X 2.4 GHz 10CH AFHDS 2A RC Transmitter TX с приемник iA6B iA10B X6B за Rc самолет

BGN 73.58

Xiangtat Flysky FSi6 X 2.4 GHz 10 CH AFHDS 2 A РК Предавателот TX Со i A6 B i A10 B X6 B Примачот За Рк АвионВе молиме Внимание, ве молиме изберете ставка боја пред да конкурираат на тоа, ако не побараат, ќе испрати случаен боја објект за вас како наши Акции, ви благодаримеОпис : Бренд Име : Fly SkyFSi6 X Спецификации : Предмет : FSi6 X РК ПредавателотКанал : 610 (Default 6)Модел Тип : Фиксни Крила / Едрилица / ХеликоптерRF Опсег : 2.4082.475 GHzRF Моќ : andlt; 20d BmRFКаналот : 135Пропусниот опсег : 500 KHz2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A / AFDHSМодулација Тип : GFSKСтап Резолуција 4096Низок Напон Предупредување : FSi A6 B Приемник Опис : Точка Име : FSi A6 BКанал : 6Фреквентен Опсег : 2.40552.475 GHZБендот Ширина Број : 140Пренесување на Моќ : ≤ 20d BmRF Приемник Чувствителност : 105dbm2.4 G на Владата : втората генерација на подобрена верзија на автоматско FM дигитален системЕнкодирање : GFSKАнтена Должина : 26mm * 2 (двојна антена)Влезна Моќност : 4.06.5 V DCДимензија : 47 x 26.2 x 15mmТежина : 14.9 gБоја : ЦрнајасBИнтерфејс : Да X6 B јасАВТОБУС Спецификации : Brand Name : Flysky Предмет : X6 B јасАВТОБУС Приемник Канали : 6(PWM), 8(PPM), 18(iАВТОБУС) Модел Тип : МултиTotor RF Опсег : 2.4082.475 GHz Бренд Wigth : 500 KHz Број на бендови : 135 RF Моќ : Не повеќе од 20 d Bm RX Чувствителност : 95d Bm 2.4 GHz протокол : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Стап резолуција : 1024 нисконапонски аларм : Да DSC порта : PPM / PWM / iАВТОБУС Антена Должина : 93mm (Двојна Антена) Моќност : 4.08.4 V Online Ажурирање : Yes(Безжичен) Опсег : >300 метри Тежина : 4.5 g Size : 36*22*7.5 мм миАВТОБУС Port : ДаСертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZX6 B00Пакет Вклучувајќи1 * Flysky i6 X предавателот со приемник