• Ново
Най-новият Radiolink Mini PIX Flight Control базова конфигурация не GPS модел е atitude Задръжте, за Pixhawk САМ RC Racer Drone Quadcopter

Най-новият Radiolink Mini PIX Flight Control базова конфигурация не GPS модел е atitude Задръжте, за Pixhawk САМ RC Racer Drone Quadcopter

BGN 61.12
В магазина

Брой продукти

Најновите Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ Контрола на Летање Основна Конфигурација Нема GPS Модел Atitude Задржете за Pixhawk DIY РК Racer Летало Quadcopter

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
Композиционен Материал
RC Parts & Ркц:
Радиосистемы
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Номер На Модела:
Мини Пийкс
Атрибути пълно с:
Монтаж
търговска марка:
Радиолиния
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
пулт за управление на полета
Актуализация На Части / Аксесоари:
Контролер за полет Mini PIX

Те също купуват с този продукт

Таро 450 резервни части за моторни скоростна вита предаване/11T TL45160 Безплатна доставка песен

BGN 7.84

Tarot 450 Резервни Делови за Моторни Назабена Спирален Опрема / 11 T TL45160Настава : Се користи за TAROT, ТРЕКС 450 Серија.Compatable со Коса Тема Главните Диск Опрема / 121 T (TL45156 или H45156)Спецификација : Моторни назабена опрема 11 T(3.5x11 T / M0.6) x 1Завртка(M3x3mm) x 1Modul: 0.6Тежина : 1.2 g

Бобината fit ZENOAH G260PUM 26cc Gas Marine Engine for RC Лодка parts

BGN 20.00 22.38

Моторот планината носителот одговара ZENOAH G260 PUM 26cc Гас Морски Мотор за РК Брод делови Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

Дистанционно управление на хеликоптер ъпгрейд части за MJX B2C B2W грешки 2 част на шасито и витлото и защитно покритие + Червено

BGN 30.00 31.98

Опис на производот : За опрема за слетување : Производи се надгради додатоци, безбеден, стабилен и сигурен...

Голяма професия RC Quadcopter X8PRO X8 PRO 50 см височина задържане на позициониране GPS WIFI FPV RC DRONE с 720P HD камера vs B6 B2w

BGN 305.00 380.80

Карактеристики: X8 Pro е инсталиран со GPS Интелигентни позиционирање врати систем кога имате вашиот отворено лет, авионот ќе пребарувате на сателитскиот сигнал автоматски и се спроведе со нејзиното позиционирање функција...

Професионален 50 см GPS тракер състезателна RC drone X8 Pro GPS 720P Wifi камера FPV Височина на задържане без глава RC Quadcopter vs X21 X183

BGN 287.00 329.60

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : X8 Pro е инсталиран со GPS Интелигентни позиционирање врати систем кога имате вашиот отворено лет, авионот ќе пребарувате на сателитскиот сигнал автоматски и се спроведе со нејзиното позиционирање функција...

Ormino 3K Carbon Fiber Tube for Drone сам Quadcopter Frame arm Landing Gear 6 mm 8 мм 10 mm 12 mm 14 mm 15 мм 16 мм Rc Drone kit направи си сам

BGN 8.00 8.93

Ако ви треба други големини, ве молиме кликнете на линкот подолу за да ја внесете купување 3 K Карбонски влакна цевка ,100% Нов , висок квалитет...

8 бр. / лот нов въглеродни влакна са кухи тръби 3 за Quadcopter Multicoptor 3 мм / 4 мм/5 мм/7 мм (дължина 500 мм) търговия на Едро

BGN 13.00 13.31

Име на производ : 3мм*2mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 3мм внатрешен дијаметар : 2mm должина : 0.5 m име на Производ : 4mm*3мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 4mm внатрешен дијаметар : 3мм должина : 0.5 m име на Производ : 5mm*3,5 мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 5mm внатрешен дијаметар : 3.5 мм должина : 0.5 m име на Производ : 7mm*5mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 7mm внатрешен дијаметар : 5mm должина : 0.5 mПакување содржина : 100% Сосема Нов8 x Карбонски влакна цевка (0,5 метар,може да имаат некои различни ,ако умот ,pls не размислете за купување на предмети, ви благодариме )

10шт L 76x76 ъгъл пластмасов прът / прът / категория на превозното средство/шаси ос/на модела материали/аксесоари за детски играчки/технологични детайли модели

BGN 5.00 5.58

Големина : 7x6.8x76x76mm Дупка : преку дупка 2.05 mm; слепи дупка 1.95 mm боја, жолта,сина,ќе случаен испорака Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 01cm грешка...

2 елемента RCAWD регулируема 71 мм дълъг амортисьор маслонаполненный тип за Rc модели коли 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736092

BGN 10.00 15.81

2 ПАРЧИЊА Прилагодливи 71mm Долго Шок Апсорбер на Нафта Исполнет Тип За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Fs Трки Голема Нога Чудовиште Камион 736092 Hopup ДеловиОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

2 бр. / лот оригинален SpringRC SM-S4303R голям непрекъснат завъртане на 360 градуса пластмасов микро-axis за робот RC part едро

BGN 26.00 27.47

Spring RC СМS4303 R Големи Постојана Ротација 360 степени Пластични микро СервоСпецификации : На Spring RC СМS4303 R е еден од ретките servos специјално дизајниран за постојан ротација...

Таро 500 топлинна тип T-Rex 500 моторни закрепване TL50042-01 Безплатна доставка песен

BGN 14.24

Tarot 500 топлинатип ТРекс 500 моторни месеци TL5004201Finned Моторни Монтирање за ТРекс 500 (Дел# TL500421) finned моторни монтирање за ТРекс 500 е дизајниран за да прахосвам дополнителна топлина од моторни обвивка.Идеален за поставување користење 6s батерии и топла работи мотори.Спецификација На Производот : Моторни Монтирање * 1Semicircle Главата Кап Завртки * 4 {M3 * 6 MM}

Таро 450 Flybarless притежателя на носещия винт комплект синьо TL45112 Безплатна доставка песен

BGN 19.20

Tarot 450 Flybarless Главниот Роторот Носителот Поставите Сина TL45112Спецификации : 450 FL Метал Главниот Роторот Носителот x 2MR74 ZZ Имајќи x 2MR84 ZZ Имајќи x 2Поврзаност Топката(M2.5x2.5) x 2Чашката Копчето Глава, Јака Завртка(M3x16mm) x 2Заклучување орев(M3) x 2

ZD550 550mm ZD680 680mm Pure Carbon Fiber Folding FPV Quadcopter Frame Комплект с високо заносом шаси

BGN 92.78

ZD550 550mm ZD680 680mm Чист Јаглерод Влакна Виткање FPV Quadcopter Рамка Комплет со Висок Опрема за Слетување ПропаднаПараметри : Дијагонала wheelbase : 550mm Опрема за слетување висина : 260mm Тежина : 630 ±2 g Материјал на главниот одбор : 3k целосна карбонски влакна дебелина на главниот одбор : 1.5 mmСе препорачува конфигурација : (Не inlcuded) Мотор : 3508 Проп : 1215 инчен Г.С...

Оригинален X8PRO X8 PRO GPS racing RC drone витло motor up/down drone body cover за x8pro RC Quadcopter резервни части

BGN 17.00 19.20

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : Точка име : X8 PRO X8 ПРО GPS трки РК летало резервни делови пропелер моторни нагоре / надолу летало тело маска за Користење : За X8 PRO X8 ПРО GPS трки РК леталоПакет Листата : Или 1set елиса Или 1pcs надолу тело маска Или 1pcs до телото маска Или 2 црвено црн мотор Или 2 бела жолта мотор Или 1set мотор

7781 алуминиев диференциал на лагер за RC модели коли, 1/5 от Traxxas XMaxx X-Maxx

BGN 37.00 41.58

100% Сосема Нов Дел Број : #7781 Дел Име : ДИФЕРЕНЦИЈАЛНИ ПРЕВОЗНИКОТ За 1 / 5 TRAXXAS XMAXXВе молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика ( Може да биде Не вклучувајќи ги и сите делови и во делот број, ве молиме погледнете на сликата)Содржина : 1 bucНие прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

1PC Steel Differential Main Gear For Rc Hobby Car 1/16 Hsp Monster Truck&Short Course 18250 Main Gear RCAWD

BGN 11.00 15.81

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Челик Диференцијални Главните Опрема За РК Возило Тип : РК Автомобил За : HSP на камиони , чудовиште камион , голема нога , краток , sсе разбира Скала : 1 / 16 Материјали : челик Пакет Количина...

8 части RC част на автомобила 12*8*3.5 мм лагери 7020 за Rc Hobby Car 1/16 мащабни модели на Traxxas Slash Remote Control Cars

BGN 4.64

8 Парчиња РК Автомобил Дел 12*8*3.5 мм Топката Имајќи За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 Скала Модели Traxxas коса црта Далечински Управувач АвтомобилиДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Топката Имајќи 12*8*3.5 мм Пакет : 8 парчињаВе молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

RC HSP 02030 задвижваща скоростна 13T за HSP 94180 1/10 Катерач 4WD Rock Crawler вид мравояд

BGN 8.00 8.80

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 02030 Дел Име : Вози Опрема, ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Содржина : КАКО СТР ictureВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

Кормчията Сцепление Серво Линк За Rc Хоби Модел Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Чудовище Камион Кратък Курс По Офроуд

BGN 11.00 19.20

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : вратоврска род , серво линк За РК Возило Тип : РК Автомобил Скала : 1 / 12 Боја Опции : Многоцветни Материјал : машински легура на алуминиум За : 1 / 12 Wltoys 12428 12423 Опис : елоксирани , од легиран 6061T6 , вратоврска род, серво линк , прилагодлива должина1 / 5 1 / 6 Traxxas XMAXX Задна Осовина Превозникот Stub Оска Превозници За Рк Хоби Автомобил 7752 6061T6 Brushless Електрични Чудовиште Камион радио контрола на рк модел хоби автомобили надградени дел Хопup pa____________________________________________________________________________________________________________________________За Производи За Боја : Метални производи беа обоени со anodic оксидација третман ...