• Ново
Дистанционно управление на хеликоптер ъпгрейд части за MJX B2C B2W грешки 2 част на шасито и витлото и защитно покритие + Червено

Дистанционно управление на хеликоптер ъпгрейд части за MJX B2C B2W грешки 2 част на шасито и витлото и защитно покритие + Червено

BGN 30.00
BGN 31.98
-6 %
В магазина

Брой продукти

Опис на производот : За опрема за слетување : Производи се надгради додатоци, безбеден, стабилен и сигурен. Зголемен> 8.5 cm се Обрне внимание на зголемување на tripod има околу точките на правецот на UAV да преовладуваат, на tripod ознаката "А" инсталирани во предниот лев и задни право на tripod; Слично на тоа, ознаката "Б" Монтира на предниот и задниот дел од левата страна на tripod 1 сет Тежина : 25g 1 сет вклучува : 4 PCS опрема за слетување, 4 PCS опрема за слетување завртки, 4 PCS шок подлога
100% Нов и има висок квалитет
Се користи за MJX B2 C B2 W Грешки 2
Пакетот вклучува :
4 PCS опрема за слетување
4 PCS пропелер
4 PCS заштитна маска

Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
RC Parts & Ркц:
шасито на самолета
Актуализация На Части / Аксесоари:
Адаптер
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Атрибути пълно с:
Монтаж
търговска марка:
BLLRC
Принадлежности За Инструменти:
Събрани клас
Пластмасов Вид:
PC
Материал:
Пластмаса

Те също купуват с този продукт

2017 нов професионален RC дистанционно управление състезателни дрон B6 BUG 6 2.4 G 4CH бесщеточный 5.8 G FPV RC Quadcopter helcicopter vs B3 H501S

BGN 173.00 192.00

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 59.4$ 74.7$ 172.8$ 121.5Известување : "Нема камера"=на летало без HD камера,и тоа doesnot вклучуваат FPV следи и VR СТАКЛО "со камера"=на летало со 2.0 ПРАТЕНИК HD камера,и тоа doesnot вклучуваат FPV следи и VR СТАКЛО "FPV Екран"=на летало со 5.8 G FPV следи и 2.0 ПРАТЕНИК FPV камерата,камерата поддршка во реално време, пренесува слика и vedio од 5.8 G FPV монитор,но, тоа doesnot вклучуваат VR Стакло "FPV Екран додадете Чаша"=на летало со 5.8 G FPV следи и 2.0 ПРАТЕНИК FPV камерата,камерата поддршка во реално време, пренесува слика и vedio од 5.8 G FPV монитор,и тоа вклучува VR СтаклоГлавна Карактеристика : Brushless Мотор силна моќ на quadcopter Поддршка на планината 5.8 G C5830 камера, G3 FPV очила , D43 5.8 G монитор 4 во 1 ESC обезбеди грижете сеслободно летање искуство Превртена Лет, Возен 180° ,3 D Флип најновите 6 оска контрола на летање систем, дозволи супер стабилен лет Суперсветли LED светла помош во ориентација и дозволи за ноќно летање На quadcopter можат да летаат и внатрешна и надворешна.Вклучувајќи 4 CH дигитални сооднос РК систем Двонасочно 2.4 G, слаб сигнал на аларм и низок напон аларм Функција : Горе / долу, Напред / назад, Свртете лево / десно, Sideward лет, LED Светло, 3 D тркалањеСпецифичности : Brand Name : MJX Предмет БР...

ZD550 550mm ZD680 680mm Pure Carbon Fiber Folding FPV Quadcopter Frame Комплект с високо заносом шаси

BGN 92.78

ZD550 550mm ZD680 680mm Чист Јаглерод Влакна Виткање FPV Quadcopter Рамка Комплет со Висок Опрема за Слетување ПропаднаПараметри : Дијагонала wheelbase : 550mm Опрема за слетување висина : 260mm Тежина : 630 ±2 g Материјал на главниот одбор : 3k целосна карбонски влакна дебелина на главниот одбор : 1.5 mmСе препорачува конфигурација : (Не inlcuded) Мотор : 3508 Проп : 1215 инчен Г.С...

Професионален 50 см GPS тракер състезателна RC drone X8 Pro GPS 720P Wifi камера FPV Височина на задържане без глава RC Quadcopter vs X21 X183

BGN 287.00 329.60

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : X8 Pro е инсталиран со GPS Интелигентни позиционирање врати систем кога имате вашиот отворено лет, авионот ќе пребарувате на сателитскиот сигнал автоматски и се спроведе со нејзиното позиционирање функција...

2 елемента RCAWD регулируема 71 мм дълъг амортисьор маслонаполненный тип за Rc модели коли 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736092

BGN 10.00 15.81

2 ПАРЧИЊА Прилагодливи 71mm Долго Шок Апсорбер на Нафта Исполнет Тип За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Fs Трки Голема Нога Чудовиште Камион 736092 Hopup ДеловиОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

RC HSP 02030 задвижваща скоростна 13T за HSP 94180 1/10 Катерач 4WD Rock Crawler вид мравояд

BGN 8.00 8.80

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 02030 Дел Име : Вози Опрема, ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика Содржина : КАКО СТР ictureВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

RC car 1/10 HSP 06003 предна броня за 1/10 4WD RC Nitro Model Car Buggy Truck 94106 94166

BGN 2.00 4.32

100% нови стокиИме : пред фабрика за спречување судир одборБрој : 06003Број на пакети : 11)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, акосе задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2)Ние секогаш понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме нашитенајдобро е да се реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

TCBWORTH RC Lipo Батерия 11.1 v 6000mAh 30C Max 60C 3s RC Airplane Drone Car 3s Batteria cell factory-outlet стоки

BGN 59.00 73.60

РК батеријата 6000m Ah 30 CСпособен за максимален непрекинат празнење стапки до 30 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

Кормчията Сцепление Серво Линк За Rc Хоби Модел Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Чудовище Камион Кратък Курс По Офроуд

BGN 11.00 19.20

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : вратоврска род , серво линк За РК Возило Тип : РК Автомобил Скала : 1 / 12 Боја Опции : Многоцветни Материјал : машински легура на алуминиум За : 1 / 12 Wltoys 12428 12423 Опис : елоксирани , од легиран 6061T6 , вратоврска род, серво линк , прилагодлива должина1 / 5 1 / 6 Traxxas XMAXX Задна Осовина Превозникот Stub Оска Превозници За Рк Хоби Автомобил 7752 6061T6 Brushless Електрични Чудовиште Камион радио контрола на рк модел хоби автомобили надградени дел Хопup pa____________________________________________________________________________________________________________________________За Производи За Боја : Метални производи беа обоени со anodic оксидација третман ...

2set/4бр H8c-05 CW / CCW мотор за JJRC H8d H8C F183 RC Quadcopter

BGN 12.80

2set / 4pcs H8 C05 Г.С. / CCW Мотор За JJRC H8 D H8 C F183 РК QuadcopterОпис : 100% сосема нов и висок квалитетУпотреба : За JJRC H8 D H8 C F183 РК quadcopterМотор : насока на стрелките на часовникот или Антинасока на стрелките на часовникотПравец на стрелките на часовникот (Г.С.) Моторни во Црвени, Сини кабелКонтра стрелките на часовникот (CCW) Моторни во Бела Црна КабелПакет Содржина : 2set / 4pcs H8 C05 Г.С. / CCW Мотор За JJRC H8 D H8 C F183 РК Quadcopter

Предната Автошина колела хайвея-пътища (x 2pcs/set )за мащаб 1/5 HPI rovan baja 5T

BGN 84.00 92.62

Пред автопатпатот на тркалото на гуми( x 2 парчиња / set )за 1 / 5 скала hpi rovan baja 5 TИспорака детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

FrSky Taranis 2 позиционна дълъг превключвател за подробности предавателя X9D Plus

BGN 7.66

Fr Sky Taranis X9 D Плус Предавателот Делови 2 Позиција Долго за да се Префрлате ПрефрлатеСпецификација : Т неговиот е 2 позиција долго се префрлат како што се користи во SF локација на горе лево на Taranis.Лемење е потребно да се разменуваат на оваа опција.Пакетот вклучува : 1 x Fr Sky 2 Позиција Долго за да се Префрлате ПрефрлатеИспорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

1PC Steel Differential Main Gear For Rc Hobby Car 1/16 Hsp Monster Truck&Short Course 18250 Main Gear RCAWD

BGN 11.00 15.81

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Челик Диференцијални Главните Опрема За РК Возило Тип : РК Автомобил За : HSP на камиони , чудовиште камион , голема нога , краток , sсе разбира Скала : 1 / 16 Материјали : челик Пакет Количина...

8 бр. / лот нов въглеродни влакна са кухи тръби 3 за Quadcopter Multicoptor 3 мм / 4 мм/5 мм/7 мм (дължина 500 мм) търговия на Едро

BGN 13.00 13.31

Име на производ : 3мм*2mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 3мм внатрешен дијаметар : 2mm должина : 0.5 m име на Производ : 4mm*3мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 4mm внатрешен дијаметар : 3мм должина : 0.5 m име на Производ : 5mm*3,5 мм јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 5mm внатрешен дијаметар : 3.5 мм должина : 0.5 m име на Производ : 7mm*5mm јаглерод nanotubes спецификација на Производот : надворешен дијаметар : 7mm внатрешен дијаметар : 5mm должина : 0.5 mПакување содржина : 100% Сосема Нов8 x Карбонски влакна цевка (0,5 метар,може да имаат некои различни ,ако умот ,pls не размислете за купување на предмети, ви благодариме )

APM 2.8 ArduPilot Mega External Compass APM Flight Controller with Ublox НЕО-7М GPS for FPV RC Drone въздухоплавателни средства

BGN 65.00 69.04

Ова е новиот APM 2.8 автоматски модул Сензорите се исти како со APM2.6, сепак оваа верзија не се качи компас, што ја прави оваа верзија идеален за употреба со multicopters и rovers.На APM 2.8 е целосно отворен код автоматски систем и најпродавани технологија која ја освои престижната 2012 Пустош Предизвик UAV конкуренција...

2 бр. / лот оригинален SpringRC SM-S4303R голям непрекъснат завъртане на 360 градуса пластмасов микро-axis за робот RC part едро

BGN 26.00 27.47

Spring RC СМS4303 R Големи Постојана Ротација 360 степени Пластични микро СервоСпецификации : На Spring RC СМS4303 R е еден од ретките servos специјално дизајниран за постојан ротација...

Ormino 3K Carbon Fiber Tube for Drone сам Quadcopter Frame arm Landing Gear 6 mm 8 мм 10 mm 12 mm 14 mm 15 мм 16 мм Rc Drone kit направи си сам

BGN 8.00 8.93

Ако ви треба други големини, ве молиме кликнете на линкот подолу за да ја внесете купување 3 K Карбонски влакна цевка ,100% Нов , висок квалитет...

Оригинален X8PRO X8 PRO GPS racing RC drone витло motor up/down drone body cover за x8pro RC Quadcopter резервни части

BGN 17.00 19.20

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Главна Карактеристика : Точка име : X8 PRO X8 ПРО GPS трки РК летало резервни делови пропелер моторни нагоре / надолу летало тело маска за Користење : За X8 PRO X8 ПРО GPS трки РК леталоПакет Листата : Или 1set елиса Или 1pcs надолу тело маска Или 1pcs до телото маска Или 2 црвено црн мотор Или 2 бела жолта мотор Или 1set мотор

Бобината fit ZENOAH G260PUM 26cc Gas Marine Engine for RC Лодка parts

BGN 20.00 22.38

Моторот планината носителот одговара ZENOAH G260 PUM 26cc Гас Морски Мотор за РК Брод делови Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

Голяма професия RC Quadcopter X8PRO X8 PRO 50 см височина задържане на позициониране GPS WIFI FPV RC DRONE с 720P HD камера vs B6 B2w

BGN 305.00 380.80

Карактеристики: X8 Pro е инсталиран со GPS Интелигентни позиционирање врати систем кога имате вашиот отворено лет, авионот ќе пребарувате на сателитскиот сигнал автоматски и се спроведе со нејзиното позиционирање функција...

JDRC JD-20 JD20 WIFI FPV с широкоугольной HD камера режим на високо задържане на сгъваем лост RC Quadcopter RTF СРЕЩУ JD-11 Eachine E58

BGN 67.00 134.37

Опис : Brand Name : JDRC Предмет БР : JD20 Фреквенција : 2.4 G Канал : 4ch Жиро : 6 оска Мотор : 8620 Моторни Quadcopter Батерија : 3.7 V 800m Ah Lipo (Вклучени) Предавателот Батерија : 3 x 1.5 АА батерија (НЕ се Вклучени) време на Полнење : за 90mins Летање време : 810mins R / C растојание : 80100 FPV Опсег : за 60m Боја : Бела Камера : 2 MP 720 P широк агол, 2 MP,0.3 ПРАТЕНИК (Изборен) Quad Големина : 15.5x11x6cm (грбот не укината) 28x26x6cm (грбот укината) Quad на Тежина : 160g Пакет Големина : 21x17.5x8.5cm Карактеристики : Со количка за грб, со мали димензии, лесно да се носат...

align trex 550/600/700 V2 метален държач хвостового винт / сребро HN6103B Trex 700 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 60.78

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●Користете за ТРЕКС 550 X / 550 E / 600 E / 600 N / 700 N / 700 E。●Двојна радијална лого со удар лого дизајн драматично се зголеми кормило прецизност и жиро заклучување акција.●Метална опашка роторот носителот x 2●New нерѓосувачки челик опашка роторот центар x 1(Φ10x43.6mm)●Опашка роторот за миење x 2(Φ8xΦ10x0.3мм)●Имајќи MR106 ZZ x 4(Φ6xΦ10x3mm)●Удар Имајќи F510 M х 2●За миење x 2(Φ3xΦ8x0.6mm)●М4 поставите завртка x 1(M4x4mm)●Штекер јака завртка x 2(M3x8mm)●Sokcet јака завртка x 2(M3x17mm)●М3 орев x 2●Тежина : 34g

8 части RC част на автомобила 12*8*3.5 мм лагери 7020 за Rc Hobby Car 1/16 мащабни модели на Traxxas Slash Remote Control Cars

BGN 4.64

8 Парчиња РК Автомобил Дел 12*8*3.5 мм Топката Имајќи За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 Скала Модели Traxxas коса црта Далечински Управувач АвтомобилиДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Топката Имајќи 12*8*3.5 мм Пакет : 8 парчињаВе молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Таро 450 резервни части за моторни скоростна вита предаване/11T TL45160 Безплатна доставка песен

BGN 7.84

Tarot 450 Резервни Делови за Моторни Назабена Спирален Опрема / 11 T TL45160Настава : Се користи за TAROT, ТРЕКС 450 Серија.Compatable со Коса Тема Главните Диск Опрема / 121 T (TL45156 или H45156)Спецификација : Моторни назабена опрема 11 T(3.5x11 T / M0.6) x 1Завртка(M3x3mm) x 1Modul: 0.6Тежина : 1.2 g